19 mesačný syn je veľmi živý, tvrdohlavý a neposlušný

zuzkamacken
8. dec 2014

chcela by som sa opytat na finty, ktore platia na vase deti. nas 19mesacny syn je velmi zivy, tvrdohlavy a "neposlusny". neposlusny v úvodzovkách lebo ved viem, ze je este maly a vela veci nerozumie, ale zas odtial potial. obdobie vzdoru je snad jedna vec a nepocuvanie druha.. ci? hadze po nas kocky, auticka.. neplati ani krik, ani capnutie po rukach ci po zadku.. NIC!!! po minute opakuje zas. vrieska, krici, vonku sa hadze o zem ked ho nevezmeme na ruky ked si on zmysli. mame takmer 2mesacne babo cize nemozem aj kocik tlacit aj dieta na rukach niest.. a vlastne to hadzanie veci ma trapi najma kvôli babatku, bojim sa aby sa mu nieco nestalo. po poobednom spanku sa vacsinou budi s placom a krikom.. ako keby mal veeecnee daky problem, chvilu u nas nie je ani relativny klud. proste sme na konci so silami, teda aspon sa nam zda. ok, vraj treba vydrzat, vsetko prejde.. ale sme zufali. od rana som na ihlách kedy ho chyti daky rapel.. dakujem za postrehy. ale prosim len vecne, kto sa rad navaza nech si da pohov. vdaka.

oladuna
8. dec 2014

@zuzkamacken v takom veku uz dieta vie ziarlit.mozno ziarli na vase nove babatko a tak sa snazi svojim chovanim uputat na seba pozornost.treba sa mu venovat trochu viac a zamestnat ho "dolezitymi ulohami" pocas vyletu na nakup a podobne.len aby si uvedomil, ze aj on je dolezity.

zuzkamacken
autor
8. dec 2014

@oladuna to sa aj snazime!! obcas mam pocit ze mu venujeme viac pozornosti ako malinkému..len aby neziarlil..

oladuna
8. dec 2014

@zuzkamacken tak treba pokracovat v tych "dolezitych ulohach" a zapojit ho do starostlivosti babatka lebo asi si mysli, ze malemu sa ludia venuju a jemu nikto.ja viem, musi to byt tazke, ale mozete ho povelit davat na babatko pozor ked ho ty prebalujes alebo aby ti nieco priniesol.alebo dal pozor aby nespadlo (jasne ze ty budes davat pozor tiez)...proste on sa asi citi ako 5.kolo na voze.dufam, ze to zaberie.

zuzkamacken
autor
8. dec 2014

ved skusam aj to, ale vacsinou to ignoruje.. :(

oladuna
8. dec 2014

@zuzkamacken teraz ma napadlo.na niektore deti ucinkuje, ked sa s nim ludia rozpravaju ako s dospelakom.mozno ak mu zacnes veci viac vysvetlovat tak si zacne mysliet ze je dolezity clen rodiny. 😎

ajana1
8. dec 2014

@zuzkamacken a si s malym niekedy len sama? Mozno manzel alebo babka moze postrazit babatko a ty sa venuj iba synovi. A urob z toho pravidlo aspon raz - dva krat do tyzdna. Chodte spolu na plavaren alebo sa hrat na ihrisko. Takto bude vediet ze si vies najst iba na neho cas a mozno sa upokoji.

mart1na26
8. dec 2014

@oladuna nechcem dat ziadnu negativnu reakciu , len pridat skusenost na tuto radu ze nasa mala s toho zacala koktat. Koli tomu ze sme sa s nou bavili ako s dospelou, snazila sa nam vyrovnat a jazycek sa jej s toho pomotal. S druhou si na to davame velky pozor.... toz moj nazor 🙂

zuzkamacken
autor
8. dec 2014

@ajana1 zial aj toto skusame, chodíme len my dvaja na prechadzku, ale aj tak sa tam hodi o zem, lebo chce ist na ruky.. krik a skrekot neuveritelny... :(

janinah
8. dec 2014

myslím,že žiarli,potrebuje každý deň čas,kedy je len on sám s mamkou a mamka sa venuje len jemu....neznáša robiť poskoka babetku...toto sa dočítaš aj v knihách o súrodencoch

marcelatje
8. dec 2014

@mart1na26 nechcem aby moja otázka vyznela ako rýpanie, ale kto povedal že to koktanie bolo z toho? Vážne ma to zaujíma lebo som to v živote nepočula 😕

fopka
8. dec 2014

@zuzkamacken ja sa priklonim trochu k nazoru @oladuna ... moj maly (17 mesiacov) pred istym casom zacal takymto sposobom vystrkovat rozky... tiez zacinal vrestat, hadzat veci (to robi obcas aj teraz, ale s mierou, ved je dieta) ... taktiez nezaberalo nic, ani capnutie ani krik ani mile slovo, ze nesmies... povedala som si, ze sa nenecham viac vyprovokovat ... zacala som s chladnou hlavou pekne pomaly rozpravat, vysvetlovat a zabralo to... maly je velmi vnimavy a sikovny a velke pozivitivum toho vsetkeho je, ze maly mi zacina krasne rozpravat... a u mna tiez plati, ze odtial potial...

pemizb
8. dec 2014

lahko sa radi...nas maly si napriklad vysvetlit neda. my uz sme tiez s nervami na konci. on sa sice nehodi o zem, ostane stat ale reve a reve...ani hnut sa nechce.....skusali sme uz vsetko. najviac asi pomohlo to ze ked som nieco od neho chcela...zacala som mu to rozpravat hooodnu chvilu predtym. napriklad ked sme chceli ist von, tak som ho zacala upozornovat ze o chvilu sa budeme obliekata pojdeme von...a zasa som mu to povedala....aj dvadsatkrat...a potom sme sli na to. toto niekedy pomohlo...ale jednoducho ked nema naladu, tak nema. a to uz ma cez dva roky. takze neviem kedy to prejde. kazdopadne drzim palce
😀

lucy125
8. dec 2014

U nas to iste a maly ma 2,5r. Obdobie vzdoru katastrofalne+zle spava v noci,poobede bud nespi,alebo 20-30min a zobudi sa s revom.Je jedinačik,nema na koho žiarlit,dohovaranie nezabera,hovorit ešte nevie.takže poznam a držim palce,ty musiš mat nervy na dvoch.

siska53
8. dec 2014

@zuzkamacken to je uz vzdor..vidim,ze robite vsetko preto,aby neziarlil,nasmu zacal,ked mal 20m.a ten najhorsi trval do 24.m.(tesne pred narodenim sestry),potom sa opat v horsej podobe opat rozvinul v 3r.a 9m.,teraz je to uz rok od toho a ma fazy pokoja a fazy,ked sa to znova prejavi...prosto oni si uz uvedomuju samo seba a chcu si prejavit svoje... Ja som to riesila tak,ze ak sa hodil vonku,siel do kocika alebo na ruky,neda sa ti posadit na kraj kocika? Tam k rucke? Asi by ohrozil babo...a kocik vies ovladat 1rukou? Lebo v tom veku neplatilo,ze pa-pa,odchadzam,obom to bolo jedno.. Doma pomohla ignoracia,sla som robit nieco ine,zvacsa sa pridali. Prosto potrebovali cas na upokojenie. Dakomu pomaha pevne objatie (nam nie), a este ked sa hodi o zem vonku a si s nim sama,tak vtedy ho vezmi a odved domov. So strucnym vysvetlenim aj po upokojeni,lebo deti vtedy nie su schopne vnimat (va ani dospeli,ked su nastvani,to nevedia). On pochopi,ze hodim sa o zem,idem domov.

Hadzanie hraciek z hnevu,nuz,musia ist prec.. A skus vyjadrit jeho pocity,ze je nahnevany,alebo podobne a ukaz mu,nech si vyventiluje hnev inak-buchanim do vankusa ci hodenim radsej malym plysakom.

sosanna88
9. dec 2014

len pevne nervy. kym ma najväcsi amok ignorace a potom vysvetlit. aj ked si myslis, ze nechape.
ci je to ziarlenim neviem lebo my mame len jednu dcerku a ta toto robi. pokial sme doma a zacne raplovat tak ju skratka obidem a neham ju tak. absolutne ma nezaujima...ak uz prezenie daco, dostane na rit, poriadne si poreve a potom sa pride mojkat tak vtedy jej vysvetlim, ze toto sa nerobi lebo maminka bude smutna a nebudeme kamaratky a podobne. ale tak jasne, ze niekedy to za 5min zabudne a znova vyvadza.
horsie je to vonku. tam si nemozem dovolit nechat ju lezat na zemi...tak tam ju bud strcim do kocara ak ho mame a necham ju vynervacit alebo dostane na rit a skratka musi slapat domov...
no robim aj chyby ako-podplacanie lizatkom,cukrikom...skratka su miesta kde take cirkusy nepotrebujem...takze vzdy mam nejake v taske pre pripad nudze...🙂
ja neviem, snad to prejde. niekedy to beriem s kludom ale niekedy ked je tazky tyzden, ze vymysla permanentne, tak som zrela do ustavu.