19 mesačný syn nereaguje na meno. Je to normálne?

dusandavid000
13. nov 2015

ahojte chcem sa opytat, poradit mam doma 18 pomaly 19 mesacneho synceka je docela zive dietatko len ma znepokojuje jeho spravanie nereaguje na meno ked bol mensi otacal sa castejsie ked sa mu prihovaram ignoruje ma vela toho nepovie ani sa mu velmi pustit nechce ked ho nieco chcem naucit nechce vsetko mu pomenujem co to je a ukazujem mu mne sa zda ked bol mensi bol sikovnejsi vravel mi aj mama a teraz ako bi vsetko zabudol co vravel robil, tak neviem ci sa nemam obavat dakujem vopred vsetkym

mmmj
13. nov 2015

kedy to zacalo, resp. kedy si si to vsimla? Nebola nejaka zmena, neboli ste na ockovani?

katkakovac
13. nov 2015

Môj syn (19m) je taký istý. Je taký zabratý do hry, že ma niekedy jednoducho nevníma. Rozprávať, opakovať sa mu tiež nechce, zato tá jeho "swahilčina" mu ide dokonalo 😀 Niečo sme sa naučili a už to zabudol. Proste chlapci. U nich nie je komunikácia na prvom mieste. (Inak Alan a Barbara Peasovci píšu o rozdieloch v pohlaví vtipné a poučné knihy, mne hodne pomohli aj pri mojom mužovi). Nemusíš sa obávať. POkiaľ bude takýto v troch rokoch, bude to iné, ale teraz je ppre nich dôležité objavovanie a rozširovanie svojich obzorov, nie nejaké kecanie 😉 Keď tak napíš do IP 😉

zabina27
14. nov 2015

ja som niekde citala, ze maju deticky taketo obdobia, ze nieco vedia, robia a potom uz nie, lebo ich jednoducho uz zaujima nieco ine. cize bud sa mu to len nechce ako cvicenej opici, lebo to po nom niekto pyta alebo proste ma uz svoju hlavicku a nechce, tak nebude robit, chce nieco ine, inu hru, aktivitu...
nas bude mat 18 mesiacov a na meno vacsinou nereaguje, ale mne to pripada, ze vie, co robi. ked ma nieco lepsie na praci, tak sa nebude unuvat 😀 ale ked chce, tak zareaguje. tiez kedysi blabota ine veci, teraz uz nie, teraz zase ine skusa 🙂
myslim si, ze pokial vidime, ze nas pocuju (nepisem pocuvaju, to je rozdiel a este dlho bude 😀 ), ze rozumeju, co im hovorime, tak je to teraz o ich prioritach 😉 alebo sa im nepacia mena, co sme im dali? 😀

stary_ujco
15. nov 2015

@mmmj áno, ockovali sa a z dieťaťa je autista...
A teraz môžeš rozvinúť svoju teóriu a začať mamičku strašiť katalogom psychiatrických porúch len kvôli tomu, že ma doma 18 mesačné dieťa, čo nereaguje, keď ho mama volá...

ivetkab.
15. nov 2015

@dusandavid000 moja má dva a pol roka a mám pocit, že má úplnú hluchotu. Málokedy zareaguje na meno ... ale asi to budú mať aj ostatní súrodenci ... všetci trpia nejakou tou hluchotou. Chcem Ťa však ubezpečiť, že pokiaľ Ti malý rozumie ostatné veci,ktoré mu hovoríš, napríklad mu ponúkneš čokoládku alebo ponúkneš mliečko a on reaguje, tak je všetko v poriadku ... 😀

lily14
15. nov 2015

Moja ma 2r3m a tiež vždy nereaguje na meno a ked pozera tv,hlavne Masu tak skoro vôbec

adalea
28. nov 2015

Moja má 3 a reaguje kedy chce. V poslednej dobe mám pocit, že nechce vôbec. A ešte mi aj povie, že je hluchá a musíme ísť na ušné ☺. V 18 mesiacoch tiež nereagovala, hlavne keď bola niečím zaujatá

barnica
28. nov 2015

lily14@ heheh u nas je masa neotravvaci cas to nemozem na drobca ani hovorit ani sa s manzelom bavit ebo drobec hned berie nerv a krici po mne ze mama ticho!

maria123
29. nov 2015

sluch ma v poriadku?

katka708
29. nov 2015

môj v tom veku bol rovnaký, živý, akčný, všetko ho zaujímalo ale na meno nereagoval ani za svet. mohla som si aj plúca vonku vykričať. rozprával po "mongolsky" a nič normálne po nikom nechcel zopakovať. ale ako mal teraz 2r. tak sa to prelomilo, začína opakovať slová, začína ho baviť učenie, najmä podľa YouTube - anglické pesničky...... tým to začalo, po nás nechcel nič zopakovať ale ako išla pesnička s číslami alebo abecedou tak sa snažil opakovať a teraz už ráta po anglicky do 10 😀 Na meno ešte občas stále nereaguje keď ho zaujíma niečo iné, ale zas viem, že všetkému čo hovorím rozumie. Keď chce ísť von, stačí keď poviem - ideme sa obuť a už nesie topánky (to robí od 14m) a kopec iných vecí k bežným činnostiam čiže hluchý nebude 😀