19 mesačný syn plače, keď zbadá svojho otca

renata5
7. apr 2013

ahojte dievcata maminy,chcem aby ste mi poradili mam problem s mojim malym synom ma 19m ked som s nim doma sama je uzasny kludny neplace uzasne dieta chodime vonka doma pekne spapa vsetko ziadne problemy je nam uzasne...problem zacina ked zbada manzela je ako nepricetny stale place rozbija veci hadze sa o zem nechce jest trva to uz dlhsie a mne je do placu ked vidim ako krcovite doma place ked viem ze je iny je zdravy krasny chlapcek strasne sikovny ozaj somnou doma sa hrame je strasne inteligentny ale ked pride domou mm nechce sa hrat vsetko nici proste uplne len to najhorsie neviem ci mu pride z oci z neho ale ani moju svokru maly nema rad ani sa na nu nechce pozriet ....neviem co mam robit pri nikom to nerobi iba pri nom..napiste mi radu co mam robit niekedy sa mi ani zit nechce s mm sa hadame niekedy mam chut aby odisiel od nas

anjelicek26
7. apr 2013

@renata5 - fuha no skor chudak manzel :( Taketo spravanie vlastneho dietata ho musi riadne boliet. Tuto fazu sme mali aj u dcerky, bol to typ separacnej uzkosti, totalne zamaminkovanie... ono ja ked si to spätne pozriem, tak aj ja som porobila chyby, dovolila som toto uplne naviazanie, bola so mnou non-stop, den-noc, nikdy som ju nikomu nedala do ruk, proste moja babika... o to tazsie to potom bolo v kolektive a s inymi ludmi... dnes by som tu neviditelnu "pupocnu snuru" dala na dlhsie rozbeh...

Ale co sa tyka tvojho syna, podla mna je to vcelku normalne, aj ked nepekne. Porozmyslaj, ci by nepomohlo, aby chlapi vysli sami niekam von, nejake fajne zazitky, aby pochopil, ze aj ocko je super... nech ho zoberie sameho na plavaren, do zoo, do indooroveho ihriska ci len proste na kazdodennu prechadzku... bez maminy tentoraz...

Skus ty trosku ustupit a nechat prebrat manzela jeho skutocnu ulohu. V tomto sa dietatu neustupuje, pokial je to neopodstatnene. Tam mate ako rodicia drzat spolu. A to, ze rozmyslas, ze sa s manzelom rozijdes kvoli vystupom dietata je velmi bolestive, keby si to precital,, to ma byt dovod? Ved je to len faza... a tych bude kadejakych viac, kym ten drobec dospeje... dolezite je drzat pokope... ako rodicia...

silvia.t
7. apr 2013

a aky ma tvoj muz vztah s malym? travi s nim nejaky cas osamote? venuje sa mu dostatocne? mne to skor pride ako by sa ho bál,lebo ked pises ze len pri otcovi to robi???

renata5
autor
7. apr 2013

@anjelicek26 ved manzela velmi lubim ale dieta je pre mna na prvom mieste keby si ho videla to je strasne ked poviem manzelovi nech s nim ide vonka ze ja si trosku porobim ze on nejde ze aj ja mam ist tak ja som skor taky cecok je pravda ze syn je od narodenia iba somnou nikto mi nikdy nepomohol nepostrazil iba ja sama manzel mi ale pomaha je dobry ocino len sa mu pomenej venuje a to ma niekedy dost mrzi este si k nemu nenasiel cestu manzel si zapne telku a maly sa nevie sam hrat tak beha za mnou do kuchyne tam place a taha aby som isla

renata5
autor
7. apr 2013

@silvia.t ved toto ze manzel sa s nim nevie hrat a ked sa hra je to o nicom maly chce opicky behat po byte s autami gulat si loptu skryvat sa a manzelovi sa nechce a maly vie ze ja som taka ze sa snim cely den prehram mna to bavi

hradnapani
7. apr 2013

@renata5 niektore deti su enormne vnimave na vztah medzi rodicmi: ako vychadzas ty s manzelom? vsetko klape alebo mate nejake problemy? (to pisem len na zamyslenie, nemusis pisat konkretnosti).

hradnapani
7. apr 2013

@renata5 aha, vidim, uz si odpovedala. Tak potom, tak ako navrhla jedna mamina vyssie... ocino sa musi posnazit vybudovat si vztah. Jeho odchod by nevyriesil vobec nic.

anjelicek26
7. apr 2013

@renata5 - treba popracovat na tom vztahu, vezmi si manzela, povedz mu, co sa deje, podla mna si mu nikdy na rovinu nepovedala, ze ten vztah k dietatu sa netvori pasivitou, ale aktivitou a vzhladom na vek dietata to potom vyusti az do niecoho takehoto... ja som ked som si to uvedomila zacala rozhodovat za neho... znie to blbo ale... proste som im zbalila ruksak a povedala, ze zajtra idu na plavaren, do cirkusu, ze sa v zoo narodilo nove zvieratko.. alebo obliekla malu a postavila pred dvere, ze mala na teba caka, ze idete von... nastastie to moj manzel pochopil velmi rychlo... u nas to bolo hlavne pracovne vytazenie, sluzobky, ze sa vlastne v tyzdni ani nevideli a dobiehat to cez vikendy chcelo fakt to "chciet" lebo povinnosti bolo viac ako dost...

renata5
autor
7. apr 2013

@hradnapani klape mame pekny vztah i ked obcas sa pohadame hlavne kvoli malemu bezne veci nic extremne

renata5
autor
7. apr 2013

@anjelicek26 toto som uz spravila manzel bol nafucany ako lopta a odchadzal s otazkou co budem ja robit a preco nemozem ist za neho...a ked odisiel a ked som chodila od okna k oknu tak chodil s nim ako bez duse nebavi ho to proste

anjelicek26
7. apr 2013

@renata5 - tak si musi zvyknut.Nech sa fuci. Musi pochopit, ze dieta je partak... ze ho to nebavi - podla mna to s nim NEVIE, lebo sa od zaciatku nezapajal, nesnazil. Ale toto sa musi zmenit, pokracovat takto dalej - a vztah bude na bode mrazu cely zivot... musis na manzelovi zapracovat... najst aktivitu, co by ho zo synom bavila.... aj keby ho praskol do kocika a sli spolu kukat na dedinsky futbal v nedelu poobede 😀

dai
7. apr 2013

@renata5 ako pise anjelicek - prezili sme si toto tiez s mojou dcerou - uplne odmietala otca... Teraz ma 5 a laska ako hrom- tatova princeznicka - moj muz sa tiez s nou moc nevedel hrat a vlastne az ked bola uz dost velka na aktivity ako plavanie, odrazadlo a tak tak si k sebe nasli cestu...
Teraz pri synovi tento problem absolutne nemame - maly ho uplne prijima a pritim bol dlhsie kojeny ako mala - fakt je ze muz to tiez uz vie inak s druhym diwtatom ako s prvym
Stoj pri muzovi - jasne ze dieta je vcase krizy na prvom mieste ale toto nie je kriza vztahu - musite ajo roducia tahat za spolocny koniec

renata5
autor
7. apr 2013

@anjelicek26 stale rozmyslam ako co ja som dost vycerpana s toho nevyspata maly sa nevie ani vyspat v postielke bez toho aby mi nedrzal ruku a ja celu noc spim na jednom boku a rano nevladzem spat uz ani neviem co je to byt sama na zachode vo sprche vies ja nemam nikoho manzelovi rodicia daleko som unavena v zivote mi syna nikto nenakrmil ked poviem muzovi ide mu dat ale maly od neho nechce a manzel hned pod ho dokrmit nechce niekedy mam nervi a poviem nech sa pokusa nieje iba moj je aj jeho ja mu otca nenahradim tiez som iba clovek. a ked budeme mat druhe vsetko bude na mojich pleciach

renata5
autor
7. apr 2013

@dai tiez verim tomu ze sa to zmeni predstavovala som si to inak a syn je strasne ziarlivy manzel sa ma nemoze ani dotknut hned plac a taha ma prec a bije sa hryzie ale iba ked je manzel doma ale aj mna lebo je nervozny

anjelicek26
7. apr 2013

@renata5 - ale ruku na srdce - za tento stav mozes AJ ty sama... za tu zavislost. A to ti hovorim, lebo ja som sposobila presne to iste. A to v najlepsej viere a z lasky. Maximalne som sa jej venovala, ustupila kazdej jej potrebe a v konecnom dosledku som si urobila medvediu sluzbu... dietatku spravis, co mu na ociach vidis a jasne, ze sa toho dozaduje. Ale kde su tvoje potreby?

A my tu tiez nemame rodinu, ani nejaku pomoc, v podstate som na to sama a deti budu uz tri... ale nebojim sa, lebo som uz "poucena", ze dieta sa vychovava, hladaju sa kompromisy, neda sa mu bezvyhradne obetovat.

renata5
autor
7. apr 2013

@anjelicek26 este som chcela napisat ze maly je velmi ziarlivy manzel sa ma nemoze ani dotknut ani pobozkat aj ked si ho hned vezmeme medzi seba polubit manzel sa nemoze ani priblizit potom syn vstane a ukazuje prstom do dveri ze ma ist manzel vonka a dupe nohami

renata5
autor
7. apr 2013

@anjelicek26 jasne ze ja lebo ked sa mali narodil tak som sa bala aby ho muz nepomliazdil nikdy ho nekupal vsetko iba iba jajajaja a tiez som sa poucila nikdy viac taka nebudem necham aj jemu priestor ale manzel to pekne vyuzil ale moja chyba naucila som ho tak chcela som byt ala tuti vzdy navarene napecene oprane ozehlene kazdy den vysavat utierat prach aby ked niekto prisiel videl aku ma skvelu zenu a teraz mam trosku zdravotne problemy

dai
7. apr 2013

@renata5 to mu musis zakazat renatka - myslim synovi - uz je velky aby pochopil ze sa tak spravat nemoe - ako pisem nasa mala sa normalne rozrevala ked tato prisiel domov z prace - bolo to vycerpavajuce pre nas vsetkych troch - muz bol z toho velmi nestastni a ja vycerpana... Ale spravilo sa to😉
Hlavne ss drzte, skuste venovat aj sebe nielen dietatku...
Inak moj maly ma tiez potrebuje drzat ked zaspava ale ja ho mam v posteli inak by ma porazilo, muz spava v hostovskej - tak sa vyspime vsetci😉

renata5
autor
7. apr 2013

@dai spravim pre to vsetko aby sme boli skvela rodina 🙂

bubelko
7. apr 2013

@renata5 je mi luto, ale skutocne si myslim, ze si si to sposobila sama. bat sa aby muz dieta nerozpucil? ved snad vidi a vie na rozdiel od dietata odhadnut svoju silu. u nas ak bol muz doma, kupal vzdy on. to iste - prebalit, dat spat. ano - varim a upratujem ja, ale o deti sa starame spolocne, ved su nase, nielen moje.
teraz mozes uz len platat to, co ste si ste si s muzom nadrobili. skusat posielat ich samych niekam von - ci sa muzovi paci alebo nie, inak sa to nezlepsi. a pri druhom babatku sa potom zblaznis, lebo rozkrajat sa skutocne nemozes.

renata5
autor
7. apr 2013

@bubelko ved ja viem uz to len napravit urcite sa to bude dat ale clovek sa uci cely zivot chcela som byt ta naj aby bol mm na mna hrdy ako to bravurne zvladam a aby ma syn zboznoval ale nikdy som nechcela aby nemal rad ocina skor naopak nuz presvyhla som to

hradnapani
7. apr 2013

@renata5 fuha, tak to si si naozaj nalozila vela na plecia. Ale tak nevadi, kazdy robime nejake omyly. Ked mas volu, resp. budete ju mat obaja tento stav zmenit, tak to urcite pojde. Ty si hlavne musis v hlave jasne uvedomit, ze toto zvladnes, nastavit sa na to. Lebo ak budes pochybovat, budes mat v hlave zmatok, tak maly to bude citit a bude si presadzovat svoje. Ked pride manzel z roboty, hrajte sa vsetci spolu alebo nechsi cita noviny, ale pri vas atd... aj ked zo zaciatku ho akceptovat nebude, ale nech je tam pritomny a neodchadza bokom. Berte to tak, ze chcete dietatu pomoct a nedajte sa ovladnut negativnymi pocitmi, ktore vam syn "vnucuje". S muzom sa spravajte pred nim prirodzene, ako dvaja ludia, co sa maju radi, nerezignujte na prejavy naklonnosti atd... dieta to bude casom respektovat, hoci sa bude zlostit, ale nepovolte... tu naozaj nie. Budte laskavi a velmi trpezlivi. Vela mu vysvetlujte, ze sa mate radi s ocinom a ze aj jeho mate radi. Pomalymi krocikmi sa to podda. Len sa neoddelujte s muzom od seba, lebo vas maly casom rozdeli uplne a budete vsetci nestastni.

horana
7. apr 2013

To byva pomerne bezny prechodny stav v tom veku, niekde je to aj presne naopak, ked je dieta cely den s mamou a prijde vecer otec na nanho prehnane dobre, mile, matku si bud nevsima odvtedy alebo je na nu vyslovene vysadene, agresivne a pod.kym je tam otec, ked rano otec odide uz aj mamu zase lubi....alebo sa to teda prejavuje ako u vas. Dieta si zrovnava to ze je s nim jeden rodic vyrazne menej nez druhy, ake role hraju v jeho zivote, co je rodina, uci sa chapat aj skrze tieto "excesy", kde patri, skusa hranice chovania vramci rodiny. Je je pre jeho sebauvedomie dolezite.
Takych podobnych skusok a obdobi vzdorov za nieco/pre nieco/kvoli niecomu este bude...Zachovaj chladnu hlavu a vyrovnanost, nic nemusite robit ani jeden z vas rodicov zle, za par mesiacov obdobie ako doslo tak odide a coskoro sa nad tym uz len poumejes...

btw: k tomu ze mazela lubis ale dieta je na prvom mieste, to je mozno ta chybka, ked by to bolo prilis vyrazne citit teda ze dieta to vnima, vzdy mate byt vy s manzelom na prvom mieste a vas vztah, dieta to chce takto citit ze ste jedno telo-jedna dusa, jeden zvazok, rovnocenni a sudrzni, vtedy mu date tu spravnu oporu a ked nie ono sa potom moze snazit vklinit medzi vas tym ze bude na prvom mieste (napriek tomu ze verim ze by ste zan obaja polozili zivot ak by bolo nutne a to je spravne), casta to chyba dnesnych rodin...Ono sa potom moze snazit tymto sposobom nahradit mazela, v jeho roli, kedze citi ze jeho-dieta si cenis viac a ma v tom zmatok, archetyplene to totiz citi ako som popisala.

renata5
autor
7. apr 2013

@hradnapani byt rodicom je tazke niekedy sa tazko rozhodujem co je spravne aj ked vzdy som na strane maleho a ked je zly robi zle manzel je nervozny miesto vysvetlovania ho posle prec a ja to nemozem prezit chapes ma ze ???som strasne uskostliva ked place mne trha srdce a hnevam sa na cely svet je to moje babo a uz teraz viem aka budem v buducnosti ale som aj prisna viac ma respekt predomnou ako pred mm....lebo ja to riesim za horuca manzel ho posle prec a vykrikuje mu to este hodinu ja zabudnem idem dalej bude aj horsie

renata5
autor
7. apr 2013

@horana krasne napisane je pravda ze pred porodom sme boli iny teraz sme zase iny tych peknych veci je pomenej niekedy mam zo seba pocit ze som iba matka a nic viac niekedy zabudam ze som manzelka a pred tym ako som zostala tehu mi bol manzel alfa omega ale myslim ze nie som jedina niekdy mam pocit ked je mm k malemu nespravodlivy vtedy mam velmi zle myslienky na neho som ako selma a hned by som sa za syna bila neviem to potlacit ale ako nahle syn ide spat som opat milujuca zena a pre svojho manzela by som spravila vsetko na svete

hradnapani
7. apr 2013

@renata5 ja ta uplne chapem a suhlasim, ze rodicovstvo je riadne namahave a je to drina... aj ja sama robim chyby 😒 Mne aj mojmu muzovi velmi pomaha citanie literatury o rodicovstve, mnoho veci sme pochopili prave z knih, lebo uceni z neba sme nespadli a ked si neviem rady, tak nevaham sa vybrat aj za odbornikmi a ten ich nadhlad a odstup mi veru otvoril oci a bolo nam to vsetkym na prospech. Dieta velmi citi,ak rodicia netahaju za jeden koniec... je to pre neho velmi matuce a ma to dopad na spravanie

ustrachana
7. apr 2013

@renata5 ako keby som citala o nas 3 🙂 presne toto mame doma 😉

zuzkat1
7. apr 2013

@renata5 mna napadlo ci sa ho neboji..ale to snad nie... Ak sa k ndmu manzel pekne sprava tak ty nebud nervozna a nehadaj sa s muzom a nevyhadzuj ho lebo maly uz vnima a ked sa mama s tatom hada tak je tata asi zly a teda treba plakat... Radsej tatina zapoj do spolocnych aktivit... A ukaz malemu ze sa hnevas ked je na tata zly
U Nas mala obcas tata odmieta ale v ramci normy a vzdy sa akoze nahnevam ze to nie je pekne...

zuzkat1
7. apr 2013

@renata5 niektori chlapi nevedia co s tak malym dietatom... Nenut ho nech ide sam von chod aj ty s nimi a hrajte sa vsetci spolu... Moja ma 3roky maju pekny vztah a sami boli vonku asi 10x... Muz skoro nikdy ani doma nie je...

katka0905
7. apr 2013

take male dietatko je podla mna hlavne zrkadlo mamy... a jej pocitov a postojov k okoliu... vidim to sama na sebe, ked sa mi s niekym nechce byt alebo nemam s niekym zdravy vztah, dcerka tiez, aj ked to samozrejme prejavuje inac ako ja. Mozno to mas v podvedomi, ze nie si spokojna so svojim manzelom alebo mu celkom nedoverujes a syncek to dava takto najavo, to, co citi z teba, co si v sebe udrzujes... a mozno to je uplne inac, pisem len moj dojem.

lauricka
7. apr 2013

nepoznam to, ale syn si asi na teba narokuje, chce ta len pre seba a v tvojom muzovi vidi konkurenciu, nechce ho tam. tak mi to pripada. Nechaj ho s nim doma a chod prec, nech sa bavia chlapi sami. Ale to by tvoj muz musel chciet. Ak sa s nim nechce hrat a nechce ho zabavat a bude s nim ako bez duse, tak potom neviem, ci vam s mm ide o to iste a to je pekny vztah so synom. Mozno muzovi ani tak nie. Alebo je syn este prilis maly a muzi niekedy rozumeju a vedia sa zabavit az so starsimi detmi. Prosto, nemaju na to bunky pri takych malinkych detoch. Moj muz sa o deti od malicka stara ako ja, kludne ich zvladne aj sam, takze nas beru tak narovnako. Aj sa s nimi vie zabavit a deti ho zboznuju uplne. Proste, zavisi to od tvojho muza, ako velmi sa posnazi si s malym rozumiet a ako velmi mu na tom zalezi.