2,5 ročná dérka nechce papať

anonymka11
6. mar 2018

Ahojte ja už som bezradná tak možno niektorá z Vás mi bude vedieť pomôcť alebo poradiť mám dcérku má dva a pol roka a stále bojujeme z jedením a ja už začínam byť z toho unavená aby ste si vedeli predstaviť ako to u nás prebieha ráno chce mliečko tak dostane potom zje trochu rožka chleba alebo niečoho dá si ovocie na desiatu kúsok hrušky alebo jabĺčko potom na obed si dá 5 lyžičiek polievky niekedy ani to ide spať zobudí sa zas si dá len 5 lyžičiek druhého a potom večera ale toto jej obedné jedenie teda celkovo to málo čo ona za deň má desí a ešte k tomu ju musím prosiť aby vôbec jedla čo Vám na toto pomohlo aké vy máte skúsenosti ja sa len bojím aby sa niečo nestalo keď tak málo papa ďakujem za každú radu

meggyinka
6. mar 2018

Nam pomohol Pangamin- su to pivnne kvasnice. Tiez mala vobec nejedla a potom sa rozjedla

gebeente77
6. mar 2018

Mame presne ten isty problem, syn ma 2,5 roka a je len urcite veci, niekedy mam pocit, ze je iba na mlieku... Ovocie iba jablko, zeleninu nechce vobec, rozok zje iba ak sme v obchode, ibak len chlebik, aj to suchy z hriankovaca. Obcas vezme na milost vyvar so slizikmi, inokedy iba s mrkvou, zboznuje cestoviny s pestom, ine cestoviny nezje. Maso vobec, iba krkovicku na prirodno... Niekedy spapa vyzivu, ma celkom rad jogurty, piskoty a Brumika zje tiez vylucne mliecneho. Zatial fungujeme, ale tiez som z toho na prasky, lebo ako mensi zjedol vsetko ☹

anonymka11
autor
6. mar 2018

@gebeente77 presne aj naša len mlieko a mlieko a mlieko sem tam jogurt sem tam trochu rožka sem tam kúsok ovocia ale jedlo len tak t lyžičiek a nič viac a z toho som už v koncoch lebo m nebaví sa stále prosiť a bojovat

skumavka
6. mar 2018

Moj 20 mesačný syn detto. Z obeda aj vecere tak 5 lyziciek a dalej ani za svet. Niekedy ani to nie. Horsie je, ze on uz bojkotuje aj jogurty, horko ťažko obcas pol jogurtu, kase ziadne, puding nic.

xavina
6. mar 2018

Aj môj syn to isté.. má už 8 rokov.. ovocie miluje, polievky tiež spapa ale len niektoré... zemiaky ryža ...nie.. keď tak opekané zemiaky...a keď bol menší bolo to ešte horšie. Také napr. Ako šunka vôbec..ovocné jogurty vôbec. Aj ja som z toho bola na nervy, ale potom som si povedala ze zbytočne budem hundrat ci kričať lebo to nepomôže... keď ma chuť, alebo mu poviem ze musí skúsiť aby vedel ako to chuti tak ochutna. Nenútim ho..je to zbytočné a viem, že príde obdobie keď bude papať normálne. Čiže keď tak nejaké vitamíny, na črevnú flóru ja som mu dávala a trpezlivosť. Netreba nútiť a seba zbytočne znervoznovat. Tak ako ty vieš čo ti chuti vie to aj ona. Viem ze ta to trápi ale nič s tým nenarobis..ved ono sa to zmení postupne ☺

anonymka11
autor
6. mar 2018

@skumavka presne toto isté aj my polka jogurtu z výživy tak dve lyžičky a bohato stačí ráno dva kúsky z chleba a hotovo a už vôbec neviem ako to riešiť

anonymka11
autor
6. mar 2018

@xavina myslíš že sa to niekedy zmení? Ďakujem za povzbudivé slová len ja už mám pocit že je to stále len horsie

silesias
6. mar 2018

Aj moja dcérka tak bola aj je 😂 ale vôbec si z toho ťažkú hlavu nerobim. Ako nastúpila do škôlky je to lepšie. Jediný človek ktorý vie čo to do nej dostať som ja a musí ísť tv alebo ju vsakovako zabávať. Ale už neriesim, koľko zje toľko zje.
Inak pomáha becomplex a sú aj kadejaké sirupy na chuť do jedla ( no moja je alergická a ekzematika, zo všetkého sa vždy vysype tak nič nemôže )
Pomôže škôlka. Nieste prvý ani posledný.

evittam
6. mar 2018

@gebeente77 Zrusit litre mlieka, piskoty,vyzivy,brumiky.

evittam
6. mar 2018

@anonymka11 2.5rocne dieťa nepotrebuje kvantá mlieka. Rano napr.caj a raňajky-pecivo s pomazánkou, dzemom,...

anonymka11
autor
6. mar 2018

@evittam to ja viem že kvantá mlieko nepotrebuje ale ona mlieko potrebuje viem to pýta si ho ráno keď vstane ona ho niekedy pije ešte aj v noci cez deň limitujem ráno ma čaj má chlebík ale ona hneď keď vstane chce proste mlieko

evittam
6. mar 2018

@anonymka11 K comu ho ráno konkrétne potrebuje? A v noci? Sa nedivim. Nalievas dieta mliekom a cakas, že bude jest.

siska53
6. mar 2018

@anonymka11 daj jej skontrolovat zelezo. Inak to byva bezne v tom veku,vela deti nechce jest aj starsich,zvycajne to casom prejde. Moja skusenost jednak z mojhi detstva a i skusenost ako matky je,ze nema zmysel ju nutit,doporosovat sa oni to radi zneuzivaju, citia sa byt potom zaujimavi,ze sa tym zaoberas. Nechce,nechxe,lahostajny pristup...oscedcil sa nasim pri mne (aj ked u mna bola trosku ina situacia,ja som kvoli operacii srdca pribrat musela,tak glukupur pomohol).
Dxera je ten zvlastny typ,co niekedy papa dobre,inokedy nie,ale kedze vie,ze mna tym vydierat nemoze,tak to skoncilo pri tom,ze ked cxhe,papa ked nie,jej problem.

Svagrina bola velky nejedlik,teraz skor bojuje s nadvahou,segra tuez slabojedno obdibie jedla,od asi 9r.jedava normalne..
Mna nutili jest maso,nemozem ho ani citit doteraz,resp.mam s nim problem..

evittam
6. mar 2018

@siska53 Súhlasím s tebou. Hlavne,ze netreba nutit. Obe moje deti su viac-menej dobri "jedaci" ale tiez maju obdobia,ze moc tomu jedlu neublizia. Ale od malicka proste dostali na stôl,nezjedli-nedostali nic ine. A moj nazor,ze 2.5rocne dieta sa nema co nalievat mliekom v noci a neviem este akým objemom aj cez deň plati.😉

siska53
6. mar 2018

@anonymka11 a hlavne,nasa,kym bola dojcena na poziadanie,tiez horsie jedla,lebo ju to zasytilo. Ked som jej dojcenie obmedzila,tak sa to zlepsilo. Ale pri sopliku,ci dovolenkach,to vtedy jedavala dost zle..na doovlenkzch nemala cas. Neriedila som to,vsak potom zas jedla lepsie.

Mlieko,ak ho pije vela,by dom jej obmedzila. A ak jedava aj piskoty a brumikov,to bybsom vylucila tiez.

pininka
6. mar 2018

Ja som toto nastastie nezazila,vsetci traja su vyborni jedaci, ale sestra ma obe deti co jedia otras. Od mala po lyzickas, dobre ze nie na lustry, cela rodina sme robili divadielko. Zaujimave, ze ked boli u mna tak jedli normalne, to iste aj svagrinine deti. Jednoducho nevymyslali,lebo nemali obecenstvo. Zaujimave bolo,ze doma sa nedotkli masa,ale v mcdonalde jedli ako najati.

gebeente77
6. mar 2018

@siska53 mne tiez ako prve napadlo zelezo, mal ho nizsie krpec, tak mame Maltofer uz asi 2 mesiace a s jedenim stale rovnako. Ja uz sa tiez snazim obmedzit mu mlieko, aj ked on vypije asi 125ml, ale davam mu plnotucne. Najstarsi syn bol podobny, potom sa to upravilo, tak uvidime

gebeente77
6. mar 2018

@evittam prepac, mam tretie dieta, viem co mu mam davat jest 🙂 nemysli si, ze je 10 brumikov za den a k tomu balik piskot...

evittam
6. mar 2018

@gebeente77 V poriadku.Mne sa ospravedlňovať nemusis. Vyjadrila som svoj nazor. A niekto môže mat aj 20deti a neznamena to,ze vie ako ich výchovavat, bohužiaľ a neber to osobne len to nie je argument-to kolko máš deti.😉

denda83
6. mar 2018

Nic s tým nespravis, moja bola to iste a zjedla aj menej, potom sa rozjedla ze vsetko, teraz bude mat 7 a zje mi polievku len vývar, ovocie, surovú mrkvu, špagety, dukatove buchticky, lievance, kuracie stehno, zemiaky vôbec, ryžu vôbec, cestoviny tiez nie, ku všetkému buď šalát alebo cviklu.... chlebík tiez nie ani rozky, jogurty malinko, sem tam salamik, sunku nie lebo ta je zo zvieratiek.... o saláme som jej nepovedala radšej...... vajicka len volske oko a to je vsetko🤔 nic moc ale aspoň to ovocie a zeleninu si da....

gebeente77
6. mar 2018

@evittam napisala som to kvoli tomu, ze v dalsom prispevku si pisala aj zakladatelke, ze dieta nalieva mliekom, ja osobne som sa nikde nedocitala, kolko mlieka mala vypije, takze nesudim... A ver tomu, ze ked ti dieta odmieta az hysaci pri jedle, si rada, ze do neho dostanes aspon jablko... Aj moj jedol normalne, ryzu, masko, zemiaky, polievky a zrazu akoby utal... A nie som si vedoma toho, zeby som robila nieco inak, preto mi tvoje komentare prisli trosku rypave a vsevediace... Mozno som len zle pochopila...

evittam
6. mar 2018

@gebeente77 Ano, zle si pochopila. No podla toho co pise pije mlieko rano (predpokladam,ze 2.5rocne dieta vypije v pohode 250-300ml)-takze to sa nedivim,ze už nechce jest. Potom asi vecer, nevieme či aj cez den a v noci. No a z toho mi vychadza minimalne liter mlieka/deň-zbytocne vela. A este raz-vyjadrila som svoj názor a skusenosti. No nech "hysaci"-nedostane ine. 2.5rocne dieta a "hysaci" pri jedle?! Vymysla a dobre vie,ze nakoniec aj tak dostane co chce. 😉

gebeente77
6. mar 2018

@evittamano, myslim tym, ze proste tvrdohlavo niektore jedla odmieta, ale ako vravim krkovicku zbasti celu... Ako som pisala, nas ma 2.5 roka a vypije rano 125ml, aj to necha, ale mlieko proste miluje, my sme vseobecne mliekova rodina, kupuje sa u nas na kartony. Preto si myslim, ze jej mala tiez nemusi vypit toho vela, len si proste ziada mlieko

pininka
6. mar 2018

@evittam no vies s tym hysacenim,uz som zazila take dieta ktore nezjelo nic dva dni, to by si urcite ako matka nedopustila ani ty. Ani moji nie vsetko maju radi,ale ja to aj tak varim, stalo sa mi ze po case sami povedali ze ake je to dobre. Ale zas viem, ze ked sa aj nenajedia poriadne na obed, zjedia neskor na veceru vsetko. Ale varit desat jedal by som urcite nerobila.

evittam
6. mar 2018

@pininka Neboj sa, dieťa nebude hladné dobrovoľne. A nie brumiky,piskoty a spol.nepovolim ani po dvoch dňoch ak by nic ine nechceli. A to naozaj nie som nejaka bio-eko "šialená matka". Proste najskôr obed-potom sladkost. A nie,ze budem ustupovať v style-"ved som rada,ze aspon nieco zje". 2.5rocne dieta uz velmi dobre vie co robi.😉

evittam
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evittam
6. mar 2018

@gebeente77 Tak 125ml mlieka je v pohode. Zakladatelka pise, že obmedzuje cez den a pije aj v noci, cize ma čisto teoreticky napadlo,ze to bude oveľa viac ako 125ml.

evittam
6. mar 2018

@pininka Samozrejme nenutim jedlo,ktore nemajú radi. Píšem hlavne o tych super "nahradach", ktore mamičky davaju v zmysle aky som už napísala.

pininka
6. mar 2018

@evittam muzova babka ma 5 deti, prve styri jedli vsetko, posledne nic, ale ze doslova, vtedy ziadne sladkosti neboli, ani brumiky a ani fast foody. Doslo to az tak daleko ze mal ist na vykrmenie do liecebne. Ma 56 rokov a dodnes sa stravuje hrozne, je mozno 5 veci dookola a bezne neje ani cely den, az vecer. Takze to nie vzdy je len detsky vzdor a podavanie nahrad.

evittam
6. mar 2018

@pininka Ja to nikde nepisem. Čítaj pozornejsie.😉