2,5 ročné dieťa nemôžem odučiť na noc od plienky

evaturekova
26. feb 2016

Dobry den potrebujem poradit..mala ma 2 a pol roka od 1. roka nema plienku cez den ale ked spi na obed alebo v noci je stale pocikana.. Tyzden ju skusam nechat bez plienky a stale je pocikana a to jej uz od 18 nedam pit a o 19:30 ide spat a spi do 7.Prve 3noci sa pytala ale potom jej uy ani nevadilo ze je mokra..prosim co mam robit ako ju oducit?

pribinak
26. feb 2016

Este počkaj

rutie
26. feb 2016

@evaturekova Nic. Nerobit si starosti. Kazde dieta je ine, ma rozne vyvinute zvierace, roznu kapacitu mechura, rozne hlboky spanok. Do 4-5 rokov by som to vobec neriesila. Mam styri deti a v noci bez plienok boli od 3, 2, 1 a pol a 4 rokov. U dvoch to prislo zarovno s dennym odplienkovanim, u dvoch trvalo aj 1-2 roky kym to prislo. Do styroch rokov je to uplne fyziologicke, fakt to neries. Este sa natrapis, ked bude v puberte 🙂

jasminet
26. feb 2016

@evaturekova vobec to neries... toto som zazila s prvou dcerou, cez den bez plienky, na noc/spanok mala do takmer 4 rokov - potom z noci na noc sucha plienka... urologicka ma ukludnila, ze je vsetko ok. ona proste tvrdo spala a necitila potrebu sa zobudit a vycikat sa... tak proste len pustila. a v tom mokrom spala ani chlad ju nezobudil. je to normalne, len babky to hrozne prezivaju 😉 😉 😀

cerez
26. feb 2016

Môj syn išiel do škôlky, keď mal necelé 3 roky a na noc som mu ešte dávala plienku. Dennú už nemal, no v noci musela byť. Dokonca tým, že nastúpil do škôlky, nastávala u neho veľká zmena, už vôbec som nechcela na dieťa tlačiť. Nechala som tak. Po nástupe do škôlky asi 3 mesiace začal syn vstávať so suchou plienkou a to bol pre mňa moment, kedy som s plienkou sekla. Dávala som len vtedy, keď mal črevnú virózu, alebo bol chorý v horúčkach. Ak môžem len poradiť, uprav pitný režim maximálne do 18 tej. Potom už len cikať, cikať, cikať.

vedorka
26. feb 2016

toto iste som mala s prvym synom, okolo roku sa cez den uz pytal ale v noci zacal ked mal cez 2,5 roka. 🙂 druhy syn ma rok aj skoro 10 mes a stale neni schopny sa pytat ani cez den.
xy deti sa vo veku 2,5 roka nepytaju vobec ani cez den, takze bud rada ze toto mate za sebou 🙂

evaturekova
autor
26. feb 2016

Ďakujem vám za rady ;) tak ešte počkám aj keď už od 2 rokov chodí do škôlky a nechcela som aby učiteľka musela malej dávať pluenku má spanie..

cerez
26. feb 2016

Prepáč, až teraz som si všimla, že jej dávaš piť do 18 tej. Úplne som to prehliadla.

hradnapani
26. feb 2016

@evaturekova nocnu plienku moze mat dieta kludne aj do styroch rokov, to neovplyvnis. Mnohe deti sa pritom ovela skor zbavia plienky na poobednajsie spanie, lebo predsa len vydrzat 2 hodiny sa da lahsie ako celu noc (ak im predtym nedaju v skolke dobre napit, resp. neposlu ich spat hned po obede a deti sa nestihli dostatocne vycikat).

timea7
26. feb 2016

@evaturekova ja sa ti divím, že sa tým stresuješ a dieťaťu večer odopieraš piť ☹ . začni to riešiť o rok a pol, o dva, prečo by malo byť dvojročné dieťa bez plienky, to čo je za somarina? Mám v triede najmenšie deti, majú pod plachtami podložky, ak sa občas pocikajú, nič sa nedeje. A spánok v škôlke trvá podstatne kratšie, ako v noci, zbytočne tým dieťa stresuješ, evidentne ešte nie je na to pripravené nemať v noci plienku.

malabiba
26. feb 2016

@evaturekova môj syn nosil plienku do troch rokov aj cez deň, učili sme ho cca od 1 roka na nočník, netešilo ma to, ale hovorila som si, že hádam keď sa bude ženiť už ju nebude mať 🙂 ...mala som pravdu, už mesiac po 3. narodeninách bol bez nej doslova zo dňa na deň a ani raz sa nestalo, že by sa odvtedy pocikal

mm2008
26. feb 2016

nechápem, kam sa ponáhľaš, nočnú plienku nerieš, musí na to dozrieť. nepoviem, cez obed, to by bolo dobré trénovať aj kvôli škôlke, to je iba chvíľka, ale na noc? ved vtedy spí 10 a viac hodín... to je veľa pre takto malé dieťa. nestresuje seba a hlavne nie dieťa!!!

sense
26. feb 2016

neponahlaj sa nasa mala to iste cez den bez plienky a v noci s plienkou a takistko aj jcez obed a vzdy ma v plienke nacikane bez ohladu na to ci pije, ci nepije a ajj jked ide pred spanim cikat...este ma cas...

moni244
26. feb 2016

@evaturekova nechapem tiez, kam sa ponahlas, nie je vyhra nedat dietatu plienku a budit niekolkokrat v noci na cikanie, dieta je prichystane vtedy, ked ma rano suchu plienku, nie nedat pit a este aj budit, chuda

lulu2014
26. feb 2016

...aj ja mam 2,5 ročnú dceru a tiež cez noc a aj den niekedy aj cez deň keď ideme von má plienku. Keď bude pripravená tak sama povie že nechce a hotovo. JA to neriešim-dám plienku a život beží ďalej. Už pri prvej dcére som pochopila že až keď sa dieťa rozhodne vtedy to platí. Takže malú nenútim do ničoho. SAma s tým pride keď niečo ...

Mám kamarátku tá ma 4,5 ročnú a tiež jej musí davať plienku na noc a poobede aj v škôlke, alebo doma. Teraz ju doktorka poslala na kramáre do nejakej asi urolog. ambulancie kde to posúdia...či tam nie je nejaký problém...

TAkže my sme ešte v limite .... ja sa netrápim.
A určite by som neupierala večerné pitie alebo ju v noci budiť...aj tak by nespolupracovala.

mirkaaa80
26. feb 2016

@evaturekova tak moj maly prestal nosit na noc plienky presne ked mal 4 roky! Dovtedy som sa snazila ako ty...vecer som mu nedavala pit, vycikal sa pres spanim, ked som isla ja spat, dala som ho zase vycikat, okolo 2-3 rano znova a o 5 uz bol pocikany a vobec mu to nevadilo ze spal v mokrom. Takze kazde rano som zvliekala postel...az som pochopila,ze to nema vyznam. On to skratka nevedel ests regulovat, tak som mu davala zase plienky. Az ked mal tie roky som skusila znova ten isty postup, teda som ho aj v noci zobudila a dala vycikat a uz to zabralo a boli sme bez plienok. Netlac na nu, dieta ma vyznam oducat od plienky ak sa rano budi so suchou plienkou. Neboj, raz sa urcite odplienkujete 🙂

bosoriak
26. feb 2016

@evaturekova Moja starsia mala tiez plienku na noc do vyse 4.5 roka. Skusala som ju "oducit" v 3 rokoch, ale bezuspesne, tak som to nechala na nu.
A nedat dietatu pit od siestej, ked o pol osmej ide spat mi pride dost krute. Ja by som tolko bez vody nevydrzala a to som dospela.
Nemate sa kam ponahlat, niektorym detom to trva dlhsie, do 5 rokov sa to tusim ani neriesi na urologii.

sense
26. feb 2016

@bosoriak presne aj mojej mame povedala lekarka ze sa to riesi az neskor teda ze ak sa dieta pocikava cez den do 3rokov a nocne pocikavanie az po 5 veku dietata, kedze mamka mala tiez problem s tym ze sa nasej malej obcas stalo ze si cvrkla , nepocikala sa len mala vzdy trosku cvrknute ked sa uz vypytala a strasne to chcela riesit...

katarinamarkova
26. feb 2016

@evaturekova aky máš dôvod odnaúčať 2,5 ročné dieťa od nočnej plienky? je úplne normálne že má na noc plienku.

oli18
12. mar 2016

Moja 17 mesačná vnučka už chodí na záchod, vraví "aaaaaa" a uteká na WC. Cez obedňajší spánok má suchú plienku, niekedy aj z noci 🙂 Nechcem tým povedať, že stále, ale už je na najlepšej ceste 🙂

zuzubb007
12. mar 2016

Ja som zacina tym, ze asi mesiac dva som vzdy maleho davala v noci raz cikat, povedala som mu potichsie, ze ho posadim na nocnicek a vycikame sa aby nebola mokra postielka, a zrazu ho netrebalo ani budit ani nic, ked mu trebalo v noci zakrical na mna alebo aj vydrzal celu noc, tak od 2,5 roka sme nekupili ani jednu plienku 😉

charity
12. mar 2016

@evaturekova My sme to nesilili. Pockala som kym bola dve noci za sebou sucha plienka a zrusili sme plienky. Bez stresov...

mm2008
15. mar 2016

a ja doplňam.. môj predchádzajúci koment.. môj syn sa sa na noc odplienkoval až teraz.. 4r a 8m. .. a čo... väčšinu nocí spávala doma.. a ked aj nie.. tak plienka to istila...