2,5 ročné dieťa neobsedí

drobec888
7. aug 2014

máte aj vy také deti,že neobsedia?malý má 2,5roka a neobsedí na mieste chvíľku.stane sa možno raz za deň že na 5min.sa sústredí na jednu vec,inak nie.stále musí niečo robiť rukami či nohami.aj ked mu povieme nech si sadne tak sa prehadzuje zo strany na stranu.zaspávanie trvá u neho aj hodinu,lebo on sa hrá v posteli a prehadzuje.vstáva zväčša o 6:00.stane sa aj 2x do týždňa že vstáva 5:15-5:30.vonku ked ideme na húpačky tak nevydrží na jednej ani minútu.pri jedle je to tak isto.väčšinou neobsedí a s jedlom ho naháňame.

demeterka
7. aug 2014

@drobec888 normalne zive dieta, s tym nic nespravis, akurát casom sa s nim bude dat viac dohodnut ako teraz... a skolka tiez urobi svoje 🙂 Tak pevne nervy zelam, mame doma to iste, ale vôbec to neriesim, pokial doma netecie krv tak nech si robi co chce 🙂

jana_eyre
7. aug 2014

@drobec888 normalne dieta, kazde druhe je take 🙂 ja mam taku neter aj synovca.. neter ma uz teraz 8 rokov, ale ked bola mala, obcas som na nu davala pozor, bola poriadne sidlo.. jedine co na nu platilo, bolo ju vybehat a vybehat poriadne.. cize sme chodili na dlhe prechadzky.. do teraz je riadne akcna a ma vela energie, ale uz vydrzi pri cinnostiach dlhsie ako predtym..

no, a synovec je taky isty, len s tym rozdielom, ze jeho moc vybehat vonku nenechaju, vacsinou su vzdy niekde autom, on je v kociku, alebo sedi v cyklosedacke a potom ked uz ma volny vybeh, pri nicom nevydrzi, lebo si nevie vybrat 🙂 /ale nevravim, ze vy ho vybehat nenechate, len vravim, ze ten moj synovec je taky preto - len aby nedoslo k nedorozumeniu/

ja syna odkedy zacal chodit dennodenne bravam na dlhe prechadzky a vzdy je potom kludnejsi.. ked bude chodit aj dcera, planujem zapajat aj ju.. 🙂 ta zatial len stvornozkuje..

moen
7. aug 2014

@drobec888 ja mam doma to iste 🙂 Vsetci mi hovoria, ze mala je moc zive dieta ale mne to nevadi, radsej zive dieta ako utiahnute. Stale pobehuje, skace, vymysla, vonku by sa len nahanala, ustve aj starsie deti na ihrisku a potom aj mna, lebo ju musim nahanat ja 🙂. Jedine co neznasam, ze ju musim nahanat s jedlom, ani na tej stolicke neobsedi ked ma ist jest. V septembri ide do skolky tak verim, ze ju tam trosku ukludnia 🙂.

lucy1001
7. aug 2014

... baby som rada, že v tom nie som sama :D ... môj malý sebou stále šije, podľa mňa má asi päť záložákov ... energie má kopec ... keď porovnám s mojim starším synom, ktorý bol pokojné, vnímavé a rozvážne dieťa :D ... tento sa vrhá do všetkého strmhlav :D (inak znamenie baran) ... no jeden je makový a druhý tvarohový :D ... zatiaľ to riešim tak, že chodíme plávať (má 1 rok) a postupne chcem zapájať rôzne športy, nech si má tú energiu kde vybíjať 🙂 ... evidentne to bude potrebovať 🙂

siska53
7. aug 2014

@drobec888 normalne zive dieta...my s muzom sme boli tiez,syn tiez,mala tiez nie je dieta kde ju dam,tam je....
Mozno je tvoj zivsi nez nasi,nasi vedia sa aj zabavit v relativnom pokoji,ale nie dlho,hybu sa tak ci tak.,🙂
Ved aj v piesku sice sedia,ale vykona aju pohyb rucickami. 🙂 pri knizkach zas ukazuju,pytaju sa,prevracaju strany. Lepsie,ako dieta,co ho ty musis upozornit,aby slo robit nieco ine a este mu to pripravit. Aj ked je to narocne na pozornost. 🙂

siska53
7. aug 2014

@lucy1001 to robis dobre s tym sportom,nasa chodila plavat kvoli slabsiemu tonusu,ale teda sidlo bola aj predtym. A syn tiez chodil na cvicenie,lebo sa do skolky nedostal,tak aspon sa vyjasil a mal dake deti okolo seba.
Ked sa neda ist von,tak vymyslam domace pohybove aktivity,beh,zmena pohybu na iny cez pistalku ci tlesknutie,schovavacka,maly si vymyslel hru na gevenduchu,hasime poziar...ale ich vediem aj k citaniu ci kreslime.
No vo veku do 2r.kreslenie nula bodov,to vsetkp rychlo,z umyvacky mo tak podaval riad,ze som rada,ze su len 2taniere obite (neppcitam tie,co sa rozbili inak),doteraz je plny energie,boze,co ten stvaral pri mori! A to teda doma dakedy problem s kupanim,najma s hlavou (uz sice ok),no boo nol neuveritelny,budil pozornost tym,akp sa strasne z toho tesil. A vonku,ak dlhsie nie je s detmi,to je zivel,beha,lieta...ak sa neda ist von,ci je malo s detmi,byva z toho "hysakovy"- viac vzdoruje..
Doteraz je taky slon v porcelane obcas. Mladsia je tiez temperamentna,ma vzdor,ale vseobecne je rozvaznejsia a opatrnejsia v ramci svojho veku samozrejme. Ale ked sa ti dvaja rozblaznia,utisit ich sa da,len rozjasene deti,to je take cunami. Moj svokor volal maleho po roku,ze je take mile cunami. 🙂

martina833
7. aug 2014

@drobec888 bola som u neurologicky s dcerkou (s uplne inym problemom), ked mala 1,5 roka, nahodou som jej spomenula, ze moc neobsedi, ale nebolo to az take zle, ako popisujes ty, lekarka ostala zhrozena, ze to vobec nie je normalne, tak neviem... asi by som to radsej riesila s lekarkou...

ada510
7. aug 2014

Môj syn je taký od narodenia od pol roka stojí a od vtedy stojí pri všetkom v kociku pri jedení v trojkolke pri kúpaní no všade musí stat teraz má 11 mesiacov už sám chodí no skôr behá ako šarkan nič Ho nezastaví ked padne neplace postaví sa a ide ďalej ked mu niečo nedovolím jeduje sa nuž čo už je ako ja 100 certov...:D snáď vydržím ked vydržala AK moja mama somnou...;)

simca06022011
7. aug 2014

ja mam taku babu.. ta si nesadne ani keby co bolo... este ked jej pustime rozpravku.. 10minut a potom popri tom lieta ako raketa... chodi na gymnastiku, chodili sme plavat.. a vsetko jedno.. uz sa nevie ani len do postele ulozit.. len sa meta, lieta, kruti, ked si lahneme k nej, tak sa bude valat po nas... furt... hovorim, ze ja som z nej na nervy, ked ju mam ulozit spat :P a este aj ked ju mam strazit, ist s nou von.. no uz pomaly stale :P

siska53
7. aug 2014

@martina833
@drobec888
Prikladam clanok z dm brozurky...mozno by si to mala precitat aj neurologicka 🙂
Ja som bola dost zivel a som ok. 🙂) doteraz nerada sedim a nemyslim,ze nie som v poriadku..🙂

lucy1001
7. aug 2014

:D môj malý našťastie zaspáva sám pri fľaške mlieka (ja ho len kontrolujem od dverí) ale ráno keď vstáva skríkne na mňa z postieľky "mama" ... hneď si ho zoberiem k sebe do postele, že sa ešte pováľame a pomojkáme ... vtedy chytí nervy, že on si to takto nepredstavuje, on chce hneď lietať a riešiť veci na nočných stolíkoch a tak :D ... no na lekárku to v tomto veku určite nie je ... tak napríklad uvádzam na zamyslenie 🙂 ... ja nikdy nepozerám telku ... to akože by som mala sedieť dve hodiny na zadku a nič nerobiť??? tak to nedokážem :D ... a nikdy sa nenudím, nikdy! ... aj keby som hneď nemala čo robiť, rýchlo si niečo vymyslím, proste potrebujem byť v pohybe inak som otrávená a nervná :D ... a potom, že po kom to dieťa je??? :D

lucy125
8. aug 2014

U nas presne to iste,maly bude mat 27.mes. a presne ako to popisuješ na chlp presne 🙂 😉 neobsedi ani pri jedel aj v spánku sa otáča,pretáča,cestuje,vonku je to živel,prechádza za ruku nehrozi,bud uteka alebo sedi v kočiku.

andrejka1974
8. aug 2014

zive dieta, moja je presne taka ista a nam uz v roku povedali , ze je hyperaktivna 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

vcielka541
9. aug 2014

Ahojte baby prosim vas poradte mi mam dcerku ma 2roky a 2 mesiace ja som tehotna v 9tyzdni a mala sa stale pita na ruky ale uz mi je tazka a nechce to pochopit snazila som sa jej vysvetlit ze uz ju tolko nemozem pestovat a ze uz je velka ale nie ona stale svoje poradte mi ako to vyriesit dakujem za kazdu radu 🙂

ivuska6
9. aug 2014

@vcielka541 treba jej povedat ze v brusku ma surodenca skus jej ukazat fotky tu na internete a este raz jej povedat ze ju nemozes pestovat aby si babu neublizila

vcielka541
9. aug 2014

to sa jej snazime vysvetlit kazdy den ona vie ze tam je babo ale aj tak sa chce pestovat nema zabrany voci babu