2,5 ročné dieťa prestalo cikať do nočníka

majulienk
4. aug 2013

Mamicky ak mozte poradte. Mam 2,5rocneho synceka, ktory si uvedomuje cikanie a kakanie, ale bez plienky ma akysi blok. Nechce sa vycikat ani vykakat do nocnika. Nema problem si tam sadnut, vydrzi tam aj pekne sediet. Ale ked uz ma zacat cikat, tak max vypusti kvapku a spusti plac. ☹ ked ho povzbudzujem a chvalim aky je sikovnicek, tak zasa posedi, ale zasa nic. Posledne dva dni nosi len slipky a ciku a kaku dokaze zadrziavat aj polku dna. Pred tyzdnom nemal problem s cikanim do nocniku, ale stale nosil aj plienku. Tak neviem ci len trucuje ze mu uz plienku nechcem dat ( pretoze je naozaj velmi tvrdohlavy), alebo ma nejaky blok a zasa sa mam radsej vratit k plienkam. Bojim sa vsak ze ked bude vediet ze mu plienku počas dna dam, cikanie do nocnika uplne odignoruje a budeme zasa tam, kde pred par mesiacmi. V kazdom pripade ho nechcem stresovat, ale neni som si ista ci len nehra hru kto z koho...
Vdaka ze rady 🙂

aliza
4. aug 2013

@majulienk ak cikal do nocnika, tak naco si mu davala aj plienku? sama si ho doplietla....a ano, teraz hra hru kto z koho...caka, ze mu das plienku. Takze sa bud vratis plne k plienkam, co je podla mna hlupost alebo vydrzis, plienku uz nedas ani raz a budes cakat, kto z koho. Ziadne vycitky, vyhresenia, prilisne upozornovania...proste maj nocnik stale po ruke a v pripade nehod nehodnot, nekric, nic, len vysvetli, ze treba ist na nocnik/zachod. A hlavne vydrz! nepopusti ani raz.

unavenasom
5. aug 2013

@majulienk ak vravi ze ho stipe...daj vysetrit moc, moze mat zapal a preto nechce cikat a zadrziava
A bud mu pienku daj a neries alebo nedaj a vydrz.

majka1981
5. aug 2013

@majulienk moj syn je sice trosku starsi, ale vie zadrzat ciku tiez aj pol dna - teraz je horuco, tak vela vypoti, a predsa pocitaj ze organy su uz dost velke, tak to zvladne zadrzat. A co tak prejst na velke wc? alebo ho nalakat cikat po stojacky?