2,5 ročný syn nechce cikať do šerblíka

smile31
6. okt 2017

Maminky ahojte, už som zúfala, tak si idem po radu sem. Syn má presne 2 roky a 8 mesiacov a nosíme ešte plienku. Stále sa snažím mu to nejako vysvetliť, že sa ciká do nočníka, brávam ho so sebou na wc, hovorím mu, že aj mama, tato dedko všetci pekne cikajú, no zjavne mi vôbec nerozumie. Keď mu dám slipky, sledujem ho, posadím na nočník, no nevyciká sa, keď zo šerblíka zosadne, o chvílku vidím, že je pocikaný. Skúšala som to aj sladkosťami, že keĎ ide na nočník dám mu kúsok kinder čokolády. Do včera za mnou chodil a pekne ukázal (ešte vôbec nerozpráva), že je pocikaný. Dnes už vôbec. Nechce na šerblíku vôbec sedieť, sám tam obsedítam 3 min a utečie preč. Občas mi aj plakáva, keď ho tam dávať sedieť, alebo keď mu nedám plienku, ale slipky... Neviem, či je dobré ho takto nútiť...ďakujem za vaše rady

siska53
6. okt 2017

@smile31 redukciu na wc misu alebo cikanie postojacky do lavora ste neskusali? Nas maly zacal cikat tak,ze nastojaka do lavora a kakal na wc sediac na redukciu. Tiez az po 2.5roku.

smile31
autor
6. okt 2017

@siska53 na wc sme skúšali ale to je ešte horšie ako šerblík... ten lavor ma nenapadol... skúsim dakujem

askimbibi
7. okt 2017

Môj má 3 a keď mu zoberiem plienku dostane taký hysak a máme aj odklad v škôlke, som už zúfalá.

ammellia
7. okt 2017

Pozri si tento článok.
https://najmama.aktuality.sk/clanok/251929/odbo...
Odporúčam ukľudniť doma situáciu, prestať riešiť cikanie/kakanie. Po pár dňoch sa s malým porozprávaj, vysvetli mu s kľudom, že už plienku nosiť nebude a keď bude chcieť, môže ísť cikať na nočník. Plienku nedávaj cez deň už vôbec, iba na noc. Nos zásobu oblečenia na prezlečenie. Keď sa pocika, s kľudom angličana povedz "nevadí,nabudúce môžeš ísť na nočník". Ani úspech prehnane nechval. Len to okemntuj "vycikal si sa do nočníka". Nočník neponukaj, neposadzaj, len ho nechaj na očiach.

mom311
7. okt 2017

@ammellia to sme skusali my napriklad a vobec nepomohlo. Necikal 12hod. Uz isiel prasknut a hrozne plakal od bolesti. Dali sme mu plienku a aj tak sa bal vycikat. Myslel si,ze mu to opat potecie po nohach. Ked uz bol bordovy a v predklone od krcov,tak sme ho s muzom vyzliekli a dali do sprchy a pustili mu na nohy a brusko teplu vodu. Ta ulava v jeho tvari,ked sa vycikal je nezabudnutelna. Nie na vsetky deti to plati. Nasmu vadilo,ze mu to steka po nohach. Povedala som,ze dost. Bude mat plienku pokial bude chciet a neriesim. O 3 tyzdne bude mat 3 roky a ma ju stale. Nevadi. Od toho incidentu nam chodi referovat kazde cikanie. Inak v ten den,ked skoro "praskol" tak sa chodil pytat,ci moze cikat do plienky. Bolo mi ho velmi luto. Teraz sme v stadiu,ze po kazdom cikani si pyta novu plienku,lebo sa boji,ze by to vytekalo potom.

silverrko
7. okt 2017

@smile31 My sme išli rovno na wc...kúpili sme podsedak naokolo som nalepila nálepky zvieratiek až niečím zaujmem a neujde mi. Vysvetlila som že plienocku už nebudeme mať a dáme nohavičky. Keď sa pocikala nevadila som sa. Vysvetlila som jej že to je eeee fuj pohladkala ju a povedala že nevadí nabudúce to bude lepšie. Trvalo to pár dní len treba vydržať neprestávat. Dnes má 2 r a už aj na spánok máme suché. Sme už bez.

silverrko
7. okt 2017

@smile31 plus chvalenie

silverrko
7. okt 2017

@smile31 Hlavne sa s ním nevad pocika sa pocika - prezlec a hotovo. Treba vydržať a hlavne ak začnete vytrvať do konca. Až nemá chaos. Už žiadne plienky...po týždni bude všetko ok alebo po 2...ale naučí sa.

smile31
autor
7. okt 2017

@silverrko dakujem za nazor.. .ja ho nekarham ked sa pocika ani raz som to nespravila peke sa ho opytam ze co sa to stalo, ci sa pocikal, ci sa pocikal tuto a ukazem mu serblik ze nabuduce sa treba tam prezleciem ho posadim ho tam a zas kolotoc

aduska121
7. okt 2017

@smile31 ahoj podla mna nenutit cim viac budes na nho tlacit tym horsie...moj krasne chodil na serbel ked nemal este rok potom sa zatal a nechcel vobec....sadla som si na serblik ja a to sa mu pacilo vyhnal ma stadial a hned tam hopkal a vzdy aj darcek bol🙂 potom ho omrzelo aj to nechala som ho s tym napokoj aj vyse mesiaca a teraz uz znova zacina nan chodit....sam si ho zoberie da dole gate trha plienku a hop dufam ze mu to vydrzi....dufam ze sa aj vas coskoro nauci

silverrko
7. okt 2017

@smile31 neboj on to pochopí . Hlavne musíš vydržať tu plienku už nedať. Bude sa to zlepšovať každým dňom. Mne to tiež hneď nedala napr po 5 dňoch sa pocikala už iba 2 x...po 2 týždňoch jej tiež ušlo. Teraz sa už aj sama sa vypýta. A keď jej ujde náhodou ešte niekedy no ok...krôčik za krocikom.

silverrko
7. okt 2017

@ammellia Ja by som súhlasila len s tým že určite chváliť -deti milujú chvalenie . Nočník ponúkať a to každú hodinu prvé dni určite. Nedrzat zbyt.dlho minútu dve nie nie hotovo hotovo.

smile31
autor
7. okt 2017

@silverrko samozrejme skusame, len tym ze nerozprava je to tazsie ale dufam ze mi nejak ukaze ze chce cikat

silverrko
7. okt 2017

@smile31 Veď mne tiež nerozpráva ešte...iba ak by sa rátalo cik..fuj...papuča...auto..a takéto. Vety ešte nie. Mama chcem ísť cikať alebo takéto ešte nepovie. U babky keď je nočník je v dohľade a sama babke donesie. U mňa doma otvorí dvere na wc popripadne povie cik cik. Keď ideme na prechádzku tesne pred doma a na von vezmem náhradné oblečenie a takto...

silverrko
7. okt 2017

@smile31 to dáte chce to cas😉 pekný vecer

kondaska1
7. okt 2017

moj tiež nebol nadsený zo serblika, tam moc nechcel, obcas cikol ale len ked proste musel, inak radsej cikal do vane, ale potom zbadal kamosa ako vonku cika na travicku a odvtedy sme bez plienky, proste zaujalo ho že mu hovorim, pod ocikame stromcek, alebo vetvicku, alebo nacikame do jamy, kanala a on je nadseny. cika kade tade, zaujalo ho to, zacal sa pytat a bolo. ja som sa toho bala a proste zo dna na den bolo hotovo bez plienky. on asi tiež nie je serblikovy, skuste to inde, sprcha, vana, na kvetinku...

rogerkafedererka
7. okt 2017

@smile31 Ahoj, necitala som prispevky vyssie, ale u nas presne tak isto. Nas bude mat koncom novembra 3 roky a po nocniku a wc ani pocut. Ak teda mozem poradit, treba sa hlavne ukludnit, prestat to riesit. Nehovorit mu o tom. My sme to skusali cele leto. Ktosi mi radil nechat ho bez plienok, ze on to po case pochopi. A vies co? Vobec nic, cele leto sme sa len trapili a k nicomu to neviedlo.... nevidim ziaden posun. Od septembra chodim do prace, staraju sa onho stari rodicia a prestali sme to riesit. Pochopi to sam, ked bude na to pripraveny! Ja som v ovela vacsom klude a aj maly. Uprimne, kto to riesi najviac? Rodina, susedky, kamaratky, znami, ludia, ktori komentuju a staraju sa do niecoho, co nie je ich vec. Tak neboj! Nasi chlapi to daju!!! 🙂

kondaska1
7. okt 2017

@mom311 tiež si myslim, že nie je dobry napad na dieta zatlacit typom, nedostanes a hotovo, pytaj sa, uz si velky. presne to co sa stalo Vam, je toho dokazom. netlacit, nestresovat, dieta na to musi dozriet...

vodavodickova
7. okt 2017

urcite ho nenut,on ti sam da najavo kedy je pripraveny dat prec plienku🙂
ja som tiez moju skusala odplienkovat minule leto ci jesen a nic,akurat tak zacala zadrziavat a v noci plakat zo sna.cize sme si s muzom povedali,ze stop,kasleme na blbe reci rodiny a okolia a skusime neskor.
teraz pred letom sme boli kdesi na nakupe v obchodnom centre a ja som isla prebalovat mladsieho a moj muz sa jej ledabolo opytal ci nejde aj ona cikat.a sla a vycikala sa tam do zachoda.a to bol pre mna signal,ze vie "o com sa bavime" a uz aj sme dali dole plienku.ano,prve 2 dni sme utierali mlacky a dobiehali na zachod neskoro,ale na treti den uplne bez problemov a bez nehody.a do tyzdna bola odplienkovana aj na noc,sama odmietla plienku vecer,ze naco jej ju davam ked ona sa vie vypytat🙂
tak myslim,ze nase rozhodnutie pockat bolo spravne.
drzim vam palce.hlavne si z toho nerob nervy ani tazku hlavu,ved do puberty plienky nosit nebude😉

mom311
8. okt 2017

@rogerkafedererka presne u nas. A rady ako mu mam dat odmenu a toto robim a hento a ked bude v skolke,tK sa nauci,lebo deti uvidi. No urcite. Ked som povedala,ze do skolky chodi uz rok a apolocne cikanie doteraz ignoruje,tak cumeli. On s nimi pojde,ale nesadne si na serblik ani za nic. Ked sme v lete skusali bez,tak ho dam ucitelka dala a vravela,ze tak zufalo plakat nevidela este dieta. Maju aj mini wc, my mame redukciu, a nocnik zacal sedava okolo roka s usmevom, davali sme nalepky za odmenu,chvalili, vklude prezliekli,ked sa stala nehoda, kamaratov na ihrisku videl cikat na travu, s nami chodil na wc kukat, s tatom v lete v zahrade mravceky ocikat a mozem pokracovat dalej... EFEKT? Ziaden. Jedneho dna chytil ten blok,co som vyssie spominala a vtedy som ja definitivne povedala,ze dost. Ucitelka v skolke mi povedala,ze je rada,ze sme prestali. Ona jedina ma podrzala. Ostatni boli mudry ako radia. Potom sme sa dostali do stadia,ze sme chvalili za to,ze cika do plienky, len aby uz viac nezasrziaval. A rozprava ukazkovo a plynule,takze vie o com ke eec. Vsetkemu rozumie,ale nikdo nevie preco sa tomu tak brani. Moj kolega ma 3deti a povedal aky bol hlupy,ked sa chvalil,ze prvejo syna odplienkovali 1,5rocneho. Pochopil,ze to nie oni,ale dieta povie kedy, az pri druhej dcere,ktora bola bez az ako vyse 2,5rocna.

atrami
8. okt 2017

Nenúť ho. Ja by som najmenšieho musela zlomiť, aby si tam sadol. Nakoniec dal dole plienku a vicikal sa do wc. Odvtedy si plienku nechcel dať ani na von, ani na noc. Okrem malých nehôd počas spánku sa mu nehoda nestala.

silverrko
8. okt 2017

Ježiši mamičky kto koho nútil? Pýtala som radu starších nám zabrala. Ponúkla svoj názor toľko k téme. A nie len nám.... ak

smile31
autor
8. okt 2017

@silverrko on nerozprava nic nepovie ani mama ani tata bsba hav absolutne nic max daku zvatlaninku

silverrko
8. okt 2017

@smile31 aha...my teraz reč precvicujeme. Formou hry.. naukladáme hračky a pýtam sa čo je toto povedz toto ..postupne sa nám jazyk rozviazuje. Dôrazne hovorím slovo žiadnu zdrobneninu ani rýchlo...napr a...u...to...a opakuje...každý deň sa naučíme nové slovo. Ale poznám deti ktoré nerozprávali a bum zrazu všetko vedeli. Čo sa tyka wc poradila mi mama zabralo to u nás...u neterky a napokon aj na mňa keďže už plienky nenosime🙂) určite to nebolo cez plač. Alebo čo spomínali vyššie..

smile31
autor
8. okt 2017

dakujem mamicky za vase rady asi neni na to pripraveny...mne sa zda ze mi vlastne celkkm ani nerozumie co od neho chcem a presne okolie je najhorsie teda jedna konkretna osoba z muzovej strany odtatni vedia ze je velmi zivy nikde neobsedi a trosku nepozorny...

smile31
autor
8. okt 2017

@silverrko aj ja sa snazim ucit ho slovicka auto havo alebo aspoon hav hav ale nechce bobec toxprsvat este ked place povie maaaa a to je cele

silverrko
8. okt 2017

@smile31 nedali vás k logopedicke? Skús kuknúť aj na nete daake hry možno pomoze

smile31
autor
8. okt 2017

@silverrko ideme na neurologiu a usne ci pocuje dobre...tak uvidim co bude...

silverrko
8. okt 2017

@smile31 držím palce až všetko dobre dopadne krásny dnik