2-hodinová prechádzka v kočíku s 2,5-mesačným?

dara9402
3. apr 2009

kocky co myslite? 2 a pol mesacny drobec velkosti 4mesacneho so znacne vyvynutou motorikou mozem ho zobrat na dlhsiu prechadzku v sedacke? cca 2 hodky

idem totiz po manzela do prace na peso a potom na navstevu a vanicku v aute nepriputam a policajti by nam za to mohli dat pokutu

cestovatelkaandrea
3. apr 2009

Dara, na tuto temu som sa rozpravala s mojou pediatrickou a ona mi povedala, ze deti do 3 mesiacov by nemali byt v autosedacke dlhsie ako tri hodiny. Potom ich odtial treba vybrat na takych 30 minut a dat ich lahnut na chrbat. Takze tie dve hodinky by nemali vadit. Inak ak ides autom,tak si mozes dat kocar do kufra a babo len potom premiestnit z autosedacky do kocara. 🙂

dara9402
autor
3. apr 2009

a kde dam kolieska??? 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

a na navsteve bude lezkat vo vanicke, lebo tam cakaju, tak otestujeme 😉

inac dik za radu 🙂

dara9402
autor
3. apr 2009

vanicke kociara 😉

cestovatelkaandrea
3. apr 2009

no ja mam taky kocar, ze sa cely aj s kolieskami da zlozit a pekne sa da ulozit do kufra 😉 . no a pritom nezabera vela miesta. preto som ti to pisala. myslela som si ze teraz sa vyrabaju takmer vsetky kocare aby sa dalo s nimi cestovat.

dara9402
autor
3. apr 2009

no ja mam skladatelne kolieska ale vanicka musi byt mimo a je dost velka teda do kufra nevojde 😝 ale hovorim ty ludia ku ktorzm ideme kociar maju tak bude moct vonku lezkat na chrbatiku 🙂

cestovatelkaandrea
3. apr 2009

to chce vacsie auto 😉 - srandujem. to je ok, ked budes mat kocar u navstevy zabezpeceny. a drobec tie dve hodiny v autosedacke v pohode presedi.

addaa
3. apr 2009

Ja som ho dávala do vajíčka maximálne na pol hodinku doma, keď som mu striedala miesto, aby nebol stále na jednom a tom istom. A to tiež nie každý deň. Neviem, mne to nepríde vhodné ísť s vajíčkom na prechádzku, aj keď sa to stáva teraz módou. Inšie je, keď potrebuješ nakúpiť alebo súrne niekam ísť. 😉

sirinka
3. apr 2009

ja som nikdy nevyuzivala vajicko na vozenie...ale ked sa ti inac neda

cestovatelkaandrea
3. apr 2009

aj my pouzivame vajicko len na cestovanie. na prechadzky chodi len v kocari. a aj ked je teraz uz starsi ako tri mesiace, nikdy ho pri cestach nenechavam v autosedacke dlhsie ako tie tri hodiny. potom si vzdy urobime pauzu a maly si bud polezi v kocariku alebo v nejakej restike na stole. ale teraz uz chce viac sediet na nohach 🙂 tiez by som vajicko nepouzivala na bezne nakupovanie alebo prechadzky po vonku

eimiky
3. apr 2009

ahoj Drara,
záleží aj aké vajíčko máš, ja mám polohovateľné, takže ho vozím len tom, je to namiesto vaničky.Mne sa dá dať na ležanie takže je to fajn 😉 bábo nie je pokrčené

pietra
3. apr 2009

ja si myslim, ze takto z casu na cas to babu neuskodi a nechysta sa predsa prechadzat s nim bol dna vo vajicku, ale len dve hodiny, takze by to malo byt v pohode

a nedala by sa vanicka dat k sedadlu spolujazdca? my sme ju tak vozili

martao
4. apr 2009

My sme s vajíčkom fungovali dosť dlho, ale len občas. Väčšinou na výletoch.

cristin
4. apr 2009

dara,ja som zacala od tretieho mesiaca pouzivat len vajicko,lebo mala mi v kocari nechcela byt,nic nevidela.A veru mi vo vajicku aj spinkala na dlhych prechazdkach.

cessy
4. apr 2009

dara myslim ze to tvoje dietatko prezije.....aj ja ked som obcas potrebovala tak som tak vyuzila vajicko...ale ako pisu dievcata, potom daj maleho na rovne...to je pre dietatko najpohodlnejsie 😵

martao
4. apr 2009

dara,
tiež si myslím, že to je O.K. Druhorodený má už 4 roky a je normálny.