Používame cookies. Viac informácií tu. OK
ajca123
2. dec 2011

Hmmmmmm... Radio pustat???? Asi skor na nu rozpravat a chodit s ni von... A nebo jej pustaj zvuky zvierat... Tie su ukludnujuci nebo vaznu hudbu co ukludnuje... radio by ju skor mohlo dost lakat...

miney
2. dec 2011

Ahoj, podľa mňa by bolo naozaj lebsie aby si sa s nou rozprávala (napríklad aj clanok z novin jej citat). A skus sa o tom poradit s pediatrickou 🙂

lucka1987
2. dec 2011

hej.. treba sa veeela rozpravat... ale aj moj sa laka... napriklad vysavam vysavacom to mu nic nerobi.... ale mm si kychne na drukom konci izby (ani nie nahlas) a maly a uz laka, alebo ked spinka sa zobudi akoby sa mu nieco skarede snivalo 😕

sssimi
2. dec 2011

AJ moja sa veľa lakala na prudké zvuky ako napr: kýchnutie alebo keď niečo spadlo a aj potom plakala, ale časom ju to prešlo. Teraz skôr ona plaší mňa 😀

heni79
2. dec 2011

Pobavila si ma. Neuvedieš nič konkrétne a čakáš... konštruktívne riešenie.
Ale bez detailov ti sotva niekto ozaj pomôže. 😒

karinnka
2. dec 2011

Aj nasa sa lakala ked bola mensia,ale casom si zvykla na vsetky bezne zvuky a preslo to 😉

tereza123123
2. dec 2011

náš malý sa tiež lakal a to od vtedy ked sme boli na UZV koli refluxu a krava sestrička práskla so šuplíkom. &bála som sa že mu to ostane.Lakal sa kýchnutia niekedy aj ked som začala nahlas rozprávat no upravilo sa to teraz sa ešte zlakne no už nezačne tak strašne revat

benne
2. dec 2011

moja sa bála aj zašuštania sáčkom.. a prešlo, veľa na nu prenášaš aj ty, je to tvoje prvé dieťa, určite najkrajšie a najlubeznejšie, tak sa neboj, ak cítiš, že to je naozaj velmi čudné, daj ju skontrolovať.. ale stačí, ked budeš veriť sama sebe a ak sa zlakne, pokojne si ju privin, potúľ, ponos.. a prenesieš na nu svoju istotu a ona v tebe nájde oporu 😉

briketa
6. dec 2011

Zavinujes ju? Vyskusaj, zvycajne to pomoze. Presne takto: https://www.youtube.com/watch?v=Vi_NsEBQqBE

bamartinka
7. dec 2011

Poradím ti dobrú knihu, volá sa Dieťa a ja od Penelope Leachovej. Je to o vývoji od narodenia do 5 rokov, plus lekárske informácie. Je tam všetko pekne vysvetlené, teraz nemyslím len to lakanie.... odporúčam

cvety
14. dec 2011

aj my sme to mali. Pri zvukoch o ktorych predpokladame,ze sa moze dietatko zlaknut je dobre mu to vopred povedat. napr. u nas to bolo Ninuska, nezlakni sa, sucheho zipsu (pouzivali sme latkove plienky) a cuduj sa svete zabralo to. A samoska som to hovorila zakazdym ked som ju v noci prebalovala, alebo aj cez den.. Uplne som vsak vylucila zo zivota TV a radio, lebo som zistila ze ak sme mali zapnutu telku tak zvuky, ktore my snad ani nevnimame su pre dietatko rusive a ked zaspavala, alebo ked uz zaspala, tak po chvilke rozhodila ruky a zacala plakat, proste sa jej tie priserne zvuky z tv zrejme opakovali v sne alebo co... a aj PET flasky som pol roka vobec nestlacala a radsej som ich zahadzovala nestlacene... Takze u nas zabralo toto. Telku sme zapinali az ked mala spala ... Jednoducho som to repsektovala a snazila som sa vyvarovat hlasnym zvukom alebo ju pred nimi aspon chranit. V tehotenstve som lezala od 5-teho mesiaca doma - byvame na dedine a je tu velmi ticho.. ,tak asi z bruska bola zvyknuta na tichucko a mamin hlas... Telku som moc v tehotenstve nepozerala, nakolko som citala,ze pri sledovani trebars kriminalky si ani neuvedomujeme, ze je to stres a ja som nechcela aby sa ten tv stres prenasal aj na babo, mala som dost stresov aj bez toho.. 😎

Tu začni písať odpoveď...

Odošli