2 - ročný škôlkar. Robíme dobre, že tam ide tak skoro?

jona74
25. apr 2009

okolnosti nas prinutili aby sme dali nasho drobca od 2 rokov do skolky.Nastupujeme az v januari.Mate niekto podobnu skusenost?Mam zmiesane pocity ci robime dobre ale vsetky ine alternativy sme vycerpali.

klatom
26. apr 2009

ahoj jona74. Naša dcerka išla v 2 rokoch do škôlky. Nakoľko bola vtedy naše prvé dieťa a aj prve vnuča tak vyrastala ako jednináčik. V dvoch rokoch ale mala veľku potrebu byť v kolektíve a nakoľko som podnikala,manžel robil dvanástky, babky boli zamestnané a tiež sme vyčerpali všetky možnosti tak nastupovala v dvoch rokoch. Najprv chodila cca 14 dni do štátnej škôlky ale tam jej to neprospievalo tak sme ju dali preložiť do sukromnej čo sa nachádza v našom meste. Bol tam troška odlišný prístup a celkovo aj dcerka bola kludná a spokojná. Teraz má 6 rokov ide do školy a zbožňuje škôlku. Myslím že zaleží ako je dieťa v tých dvoch rokoch vyzreté a ako ich dokážu v škôlke zaujať. Synček išiel v 3rokoch do škôlky, bol dovtedy dojčený, ale keď je dlhšie doma chorý tak potom plače cca 4 dni v škôlke hlavne ráno. ☹.To je naša skusenosť. Želám aby ste to všetci čo najlepšie zvládli a aby sa ste boli spokojný. 😉

,

miriamkac
26. apr 2009

joana74 absolutne sa nad tym nevzrusuj a vobec nevycitaj. Moja dcerka isla do skolky mala 2,5 roka a chlapci pojdu v septembri, budu mat 2 roky a 4 mesiace. Tiez nemame inu moznost. Len velmi zavisi ako sa bude v skolke citit a aky tam maju pristup k detom, tak ako spominala klatom. A dvojrocne dieta uz "si pyta" kolektiv. Nasu malu to ohromne potiahlo, lebo doma sa "prisposobovala" chlapcom...zacala mi mazlavo rozpravat, prestala sama jest, obliekat sa....nastupila do skolky a tieto problemy zmizli a prave naopak, zacina chlapcov "tahat" . Takze ja som spokojna. Dufam, ze budes aj ty. 😎

danu
26. apr 2009

jona74 moja dcera bude mat v septembri 2 aj 2 mesiace a ide do skolky, nie preto ze by som ju musela dat, ale preto lebo si myslim ze ma rada deticky a potrebuje kolektiv, tiez mam z toho obavy, ale ved uvidime ako sa jej bude darit. 1 mesiac je adaptacia tak snad si zvykne. 🙂

jona74
autor
26. apr 2009

Diky kocky pomohlo to trochu clovek je trochu neisty ale tiez si myslim ze mu to neuskodi.Tiez je taky zivel tak si myslim ze mu to skor prospeje uvidime.
Inak ahoj Danu zachodik stastne pouzivame malemu sa tam celkom paci uz sa mu aj podarilo TO do zachoda
a velmi sa mu to pacilo ale neznasilnujem ho.Sem -tam nocnik sem-plienka ved mame zatial cas do januara.

danu
26. apr 2009

jona74 super to som rada, kamoska mi doniesla dalsie schodiky k wc na predaj, nechces este jedny? 😅
a neboj zvladnu to nase "velke decka" 🙂

jona74
autor
26. apr 2009

Ahoj Danu ,no super zeby sme sa oblozili po rodine schodikmi 😀 No nechcem to zakryknut zatial to ide.Neboli sme cez vikend na ihrisku lebo maly je akysi zachripnuty dufam ze nebude chory 🙄 A co vy ako mala v pohode.Ze vraj sa ma od stredy zasa zmenit pocasie pomoooc co budeme doma robit 😢 😢 😢

danu
27. apr 2009

jona od stredy ma byt uz teplo teda dufam, my chodime na ihrisko aj ked fuka aspon na hodinku 😅 .
A moc moc drzim palce nech to Tomasko dotiahne a bude bez plienky. Ella uz v pohode 🙂

cakam na teplo nech jej dam nohavicky a ideme na to

netmona
27. apr 2009

ahojte,,,tak môj bobak od sept. do škôlky,,dúfam že, to zvládne,,,aj my ešte plienku na spanie, ale už začnem ho skúšať bez, aby sme to stihli do septem, 😒 ,,dúfam že áno

kejka
27. apr 2009

Nejstarší šel v roce a půl do jeslí na-za totáče ještě byly.Já musela do práce.Byl bez plen,od mala pohodovej a hodnej kluk,takže žádné problémy nebyly.Chodil od 6h ráno.Bylo to dost těžký,ale zvládl to. 😉 Horší bylo marodění.Byli jsme každý měsíc doma s chřipkou........ 😖
Držím palce,ať to prcek zvládne. 🙂

kyska
27. apr 2009

nasa dcerka nastupila v septembri 08 do skolky ked mala 27 mes. Uz rok pred tym chodila na denne opatrovanie k jednej perfektnej osobke ktora bola na materskej so svojou dcerkou. Medzi babami bol presne rok rozdiel. Takze nas pokladik sa tahal dopredu popri starsej babike 😀 a pokracuje to dalej v skolke. Je sice najmladsia ale nie su s nou problemy /klop, klop/. Ked boli aktivity ktore nevedela tak dobre ako ostatne deti tak na sebe makala az sa dostala na ich uroven /obliekanie, malovanie, fyz.aktivity/ Samozrejme do skolky nam ju zobrali az ked ju videli ako sa sprava, ci je zrela na nastup. Nesmela mat plienky /ani na popol.spanok/ samostatne jedenie lyzicou resp. pokus s vydlickou. Zaklad. hygiena-ruky, pouzitie wc. Rodina velmi tazko niesla ze mala pojde tak skoro "do sluzby" ale inak sa nedalo a teraz po case sa mi len potvrdilo ze to bolo dobre rozhodnutie. Dcerka rastie v kazdom smere, doma sa jej tiez venujeme a je z nej spokojne a vyrovnane dieta. Nepoznam ziadne plakanie a trucovanie, ja nejdem do skolky. Rano je problem vykopat ju z postele ale ked ju vysteklim a ideme spravit spolu kakavko tak uz je v norme a ranne rituali absolvuje v pohode.

jona74
autor
30. apr 2009

Cauko chcem sa vam podakovat za pozitivne reakcie ja len dufam ze sa nam to podari a maly si zvykne.Bude to strosku narocne s tym odvykanim lebo zrazu zo dna na den zacal odmietat aj nocnik aj zachodik tak teraz ho nechavame tak 😖 Ja viem potrebuje urcite este cas nechcem nic pokazit uvidime.Danu my sme teraz neboli asi 4 dni vonku lebo maly mal kasel a bol zachripnuty ale uz je to s nim doma na nevydrzanie 😝 Takze zajtra teda uz dnes mozno vybehneme trosku na slniecko ak vykukne 😀 Inak drzim aj vam palce so skolkarmi 😵

vavka33
30. apr 2009

Ahojte.Pripajame sa do klubu,aj my mame doma dvojrocnu a uz skolkarku.ona si to hovori,jedo skolky zapisana,mohla by nastupit,ale dam ju az od 1.2.2010,lebo vtedy mi konci rodicovsky.Momentalne uz pracujem od septembra a mala je doma s babkou a dedkom.Je spokojna,ale posledne dni ma nechce pustat do prace,place a stale sa pyta,dnes nejdes so roboty???no uvidime,dokedy ju to bude drzat a ako to bude so skolkou.
Aj starsia bola skolkarka uz od 1.5 roku a nikdy sme nemali ziadne problemy,ale Lea je tvrdohlavejsia,sebavedomejsia a aj citlivejsia,tak to berie vsetko vaznejsie 😉 drzkajte sa vsetci skolkari 🙂