Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

2 ročný syn sa plieska o zem

natyadko
26. júl 2012

Ahojte mamicky prosim o radu.

Vzdy ked sa vratim zo synom z prechadzky alebo uz len vidi ze ideme domov ma priam zachvaty! Place tak dlho ze az sa nadychnut nemoze!!! Plieska sa oo zem. Nervaci. Je to pre mna nepochopitelne lebo syn ma 2 roky od malicka bol lyskany a rozmaznavany!!! .comu som nikdy nemohla zabranit!!!! Neviem co s nim pomohol by nam detsky psycholog? Prosin poradte som zufala. Nechcem ho zato byt ma 2 roky i ked sa neudrzim a na rit mu dam. Ale boli mato!!! Prosin poradte!!!!! ;( dakujem

babajaga
26. júl 2012

ahoj,to je normalne,paci sa mu vonku,doma to uz pozsna..robili mi starsie deti,robi mi to aj najmensi,ma 17 mesiacov....len vidi ze idem do brany,uz spusti...ale vzdy idem domov,syn na rukach a doma ho uz zabavim,za par minut ani nevie preco plakal.... 🙂 takze domov a dieta zabavit.....a vysvetlovat,uz sme boli vonku,ideme spravit to a to a zase pojdeme vonku.....neboj,casom sa skludni a pochopi ,ze mu nic neutecie 🙂

iva87
26. júl 2012

Nic neboj ono to same prejde, my sme mali take asi 4 mesiace, tahala som ho po schodoch vrieskajuceho, hanbila sa pred susedmi lebo to vyzeralo akoby som ho doma tyrala a potom ani neviem ako to preslo, mozno to je len taka faza, chcu si vybobit to svoje za kazdu cenu, ja som sa s nim doma vzdy po prichode domov aspon chvilku pohrala, venovala mu pozornost a on prestal do 2 minut 😉

natyadko
autor
26. júl 2012

DAKUJEM MAMICKY. LEN SOM UTRAPENA!!!! UNAVENA!!!! A BOLI MA TO TRAPI!

cicimotinka
26. júl 2012

My sme to mali tiež... ja som to riešila tak, že som prestala nosiť von jesť... keď pýtal, zavelila som, že ideme sa domov napapať... nie vždy to zabralo, ale asi tak pol na pol... je to normálne, doma to pozná, chce spoznávať svet... chce to len finty a pevné nervy... niekedy nepomohlo nič, len ho nechať pred dverami paneláku a postaviť sa z druhej strany do vchodu, to vzápätí cápal po dverách, že ide ku mne... 😉

zuzanocka
26. júl 2012

bitka dietata je zlyhanie rodica..
preco mu dat na zadok? aby si dokazala, ze ty mas navrch?
nechaj ho, nech reve. stoj si za svojim, pokojnym hlasom mu rozpravaj..aj hluposti..napr. komentuj co je okolo,ze idete po schodoch atd. jeho to zaujme a mohol by prestat ;) moze to byt aj vzdor, aj rozmaznanost, u nas to casto vyzeralo podobne, stacilo par krat rev odignorovat, mala sa tiez az zachadzala,bud som na nu fukla,alebo pevne objala a postupne to ustalo

anjelicek26
26. júl 2012

@natyadko - bitka nic nevyriesi. Kludne ho nechaj revat, uplne vazne, kazde zlo trva tri dni, ked uvidi, ze nepopustis a je ti jedno, ze sa trieska, tak s tym prestane. Kludne si vyber na to par dni, ked sa nebudete nikam ponahlat 😉 Ja dietatu v tomto veku NIC - alebo takmer nic - zo zakladnych povelov nevysvetlujem. Ideme papat, ideme von, ideme spinkat. Kratko a strucne. Ziadne - chces ist von? Mas chut papat? Co si dat papat (tato veta ma dojima velice, hlavne u malickych deti). Prehnana moznost volby, prehnana moznost vyberu vedie k nerozhodnosti dietata a k vymyslaniu.

samantha223
26. júl 2012

Kazda psychologicka povie to iste, netreba si to vsimat, to prejde, cim viac si to budete vsimat, tym viac to bude robit. Skuste mu cestou domov rozptylit pozornost niecim inym a za par dni uvidite ze nato aj zabudne. skuste mu hovorit pekne veci ktore su okolo Vas, o zvieratkach, vtacikoch, alebo autickach atd. to bi casom malo prestat potom same od seba. alebo mu slubit zmrzlinu alebo rozpravku ak bude dobry. drzim palce

natyadko
autor
26. júl 2012

Ja ked som mu dala dnes na rit tak som pri posteli plakala a tulila sa a tak som ho pevbe drzala. Bolelo ma to nechcem ho bit lebo aj mna sa to dotyka!! Dakujem vam za rady som vam vdacna posilnili ste ma a ja sa vidam na boj s velkou trpezlivostou!!! Dakujem vam

cicimotinka
26. júl 2012

@anjelicek26 to si trafila klinec po hlavičke... minule sme stáli 20 minút v cukrárni, mamička kupovala zákusok cca 2,5 ročnej slečne - no ktorý? - tento - ten nezješ, lebo je gaštanový, iný si vyber - tento - ten nemôžeš, je punčový, iný skús - tento - tam je lekvár, ten nesmieš - ... kokos, stále kolom dookola, potom malá začala vrešťať, mlátiť pästičkami po vitríne - ja ceeem, plosííím - mamička si kúpila punčák do ruky a malej vysvetlila, že nebude nič, lebo sa nevie správať... netreba viac písať... p.s. nášmu to trvá viac ako tri dni... hádže sa o zem síce možno 2x týždenne, ale stojí to za to a trvá to už cca 4-tý mesiac... je to tvrdohlavec...
@zuzanocka @natyadko akože povedala by som, že capnutie po zadku (nehovorím o nejakej trvalej bitke) nie je zlyhanie rodiča, je to krajná núdzová možnosť... ak sa to náhodou stane pod vplyvom emócií, situácie, povolených nervov - naozaj náhodne - nemala by sa mamička stavať do situácie, že zlyhala... výčitky toho, čo sa stalo, nepomôžu... treba riešiť, prečo capla - bolo to už naozaj neznesiteľné, bola to situácia, kde sa dieťa ohrozovalo na živote a nedalo sa inak... je veľa možností... kedysi si jedna stará múdra žena z kopaníc povedala, že je jednoduché tajomstvo, ako prídeš na to, či sa "dobre caplo" a padne to na úrodnú pôdu... nesmie to byť mamine neskôr ľúto... čiže ak capne a potom spätne povie, že to bola naozaj situácia, že sa nedalo inak, je to ok, ale ak jej je ľúto, že to urobila, bola aj iná cesta a dalo sa to riešiť inak... babenka vychovala 11 detí, viac ako polovica má VŠ, nikto nie je rozvedený, sú to dobrí ľudia (teda aspoň čo poznám - okrem 2)

abbie
26. júl 2012

uprimne ti poviem, ze s touto zalezitostou by psycholog nic neurobil ... je to normalny prejav, doma sa mozno nudi a vonku ma viacero podnetov ... moj maly to sice doma nerobi, ale robi to na chate, kde by bol stale vonku, ked ideme otvarat branu, tak zacne normalne az vrcat, zurit 😀 nevysimam si to a ideme dnu ...ak povolis a ostanes vonku, tak to bude zneuzivat

xenicka13
26. júl 2012

aj moj to robil, v zime na pesej zone na snehu zostal sediet, tak som odisla dalej od neho a jedna babka, ze chodte s nim k psychologovi, dcera to robila skoro do styŕoch rokov, teraz pre zmenu trieska dverami a duje sa, treba ich nechat nech si pokricia 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli