2-ročný syn stále chce jesť piesok. Čo mu môže byť?

medka29
5. jún 2009

Mam 2rocneho syna, ktory sa doslovne napchava pieskom. Minuly rok v lete som si myslela, ze je to len otazka zvedavosti, ale tento rok som zbadala, ze sa mi vyhyba aby sa "najedol".
Nasa pediatricka mi poradila podavat vapnik, ale ani to nezabralo. Obavam sa, ci nahodou nema problemy s travenim.
Mate s tym niekto skusenosti?

blau
5. jún 2009

Medka skusenost nemam, len ochutnal a vyplul. Ale moja mama jedla omietku z domu. Vyrastla z toho. 😅
Ked ho vidis, tak ho nehres, ale hned mu skus odputat pozornost niecim inym 😵

matica2
6. jún 2009

ja ked som bola malá tak som jedla hlinené guličky 😀 a aj ked si mama myslela že všetky zobrala tak vždy som niaku našla 😀 len dávat pozor aby ho jedol čo najmenej ved raz ho to pestane bavit 🙂

other_side
7. jún 2009

viem si pedstavit ako chuti piesok, ale mat ho v ustach skripajuci mezdi zubami.. neviem, ved to nemoze chutit nikomu podla mna 😅 mne staci ked sa vratime domov z pieskoviska a vytriasam ho z tomanok, vlasov, ma ho teda fakt vsade len nastastie nie v ustach. ked idete von, tak mu vezmi chlebik alebo nieco na prejedenie. a ako sa pri tom tvari ked ho papa? ze mu chuti? musis mu povedat ze ked ho bude papat dalej, ze ho bude boliet brusko, ze mu das radsej nieco lepsie, napr. jablcko alebo aj nejaky keksik 🙂 drzim palce 😉

medka29
autor
7. jún 2009

nic nepomaha skusila som uz vsetko...musim najst pricinu preco ho je, pretoze on ho neochutnava on sa predo mnou skryva lebo vie ze ho jest nesmie a ked ho akoze nevidim, tak sa rychlo nahlce /kludne zje aj 3 hrste!/
Chodim von ako pojazdna chladnicka absolutne nic sa nechyta. Cize ani jedlo ani dohovaranie.
ja si skor myslim, ze ma problemy s travenim resp. ze mu nieco v crevach chyba, preco zrejme mu piesok pomaha so spracovanim a vylucovanim stravy.
ale dakujem za rady 🙂

mikalove
9. jún 2009

ja musím tiež strážiť malú pretože len čo sa otočím oblizuje formičky ale ona má len 13 mes. takže ešte tomu asi nerozumie,že nesmie ale prehrá sa pekne..ja sa viac bojím o oči

junovka
10. jún 2009

hlavne pozor , lebo aj z piesku moze dieta dostat salmonelu 😒

ninka1234
10. jún 2009

aj moja malá je piesok, ona si ho naberie na lopatku a olizuje a ešte povie že mňam , mňam. Hlavne treba dávať pozor aby bol piesok čistý "keď už im tak chutí", tak mi to vravela lekárka že uškodiť im neuškodí. My máme zakryté pieskovisko a nasypaný čistý detský piesok. Niesom nadšená z toho že ho olizuje, ale keď ju napomeniem tak prestane

monique02
14. jún 2009

medka moja ninka uz tiez jedla piesok, pretoze my mame take formicky do piesku aj vo vani a ona nam tak pije vodu z vane, ale nemyslim ze by to bolo cielene skor omylom, mala toho plne usta, aj sa ma kamoska pytala na druhy den ci bola v pohode ked mala taky piling zvnutra
podla mojho nazoru za tym naozaj nieco moze byt ked sa dokonca schovava aby sa s nim mohol napchat a ako dvojrocny uz asi chape ze papa piesok, mozno mu to naozaj robi dobre na travenie, alebo mu chyba nejaka latka, mozno skuste nejake probiotika, aj ked z toho urcite vyrastie 😉

katka.m
15. jún 2009

Ja som sa stretla s tým, že maminky na piesku "papajú" koláčiky svojich detí a hovoria do toho mňam, mňam. Potom sa môžem čudovať, že môj malý sa musí presviedčať, že či je to naozaj mňam a ťažko mu vysvetlím, že teta to len hrá 😠 Normálne niektoré ženy absolútne nerozmýšľajú.

zuzmag
16. jún 2009

Ahojte aj nasa mala jedla minuleho roku piesok,hlinu a vsetko co jej prislo pod ruky a skoncili sme s vysokymi horuckami v nemocnici s bacilom v crevach ze vraj to bolo pravdepodobne z piesku ... 😒

hiha
16. jún 2009

Nas maly sa tiez rad nakrmi pieskom,ale striehnem ako jastrab 😎 😎 😎

mata26011981
17. máj 2013

moj tiež ma 2 rok syn a strasne je piesok az sa napchva tiež neviem čo mu chyba

katecameron
17. máj 2013

zrejme mu nieco chyba kedysi som to aj vedela niesom si iosta ci nahou vitamín D ale to fakt neviem

mata26011981
17. máj 2013

vitamin D som davala do roka ano

jumama
17. máj 2013

Zaujimave. Moja babka mi vravela, ze ona ako mala jedavala hlinu, ze ju zato karhali, ale ona mala na nu strasnu chut a neprestala. Ako v tej knizke Sto rokov samoty 🙂