20 mes. syn ma neustále hryzie (aj iných). Čo robiť?

veva1
10. aug 2009

ahojte
mam 20 mes. synceka a neustale hryzie. Nie len zo zlosti,ale aj len tak hocikedy.
napr. mam ho na rukach a z celej sily sa mi zahryzne do pleca.Najradsej to robi ked ho nesiem na schodoch,tak ho nemozem ani hned pustit. Alebo stojim v kuchyni a od zadu sa prituli a zahryzne do stehna.
deti vonku tiez uhryzne ked mu nieco tahaju z ruky a nechcu pustit tak sekne.
inac je uzasne citlive,vnimave sikovne dietatko,da sa s nim na vsetkom dohodnut po dobrotky. Vsetko co doteraz nemohol pochopil hned a uz to nerobi.

giovannajana
10. aug 2009

aj moja dcérka hrýzla 🙂 Susedovie Jožku raz mal od nej hryzanec dokonca na čele (doteraz sme nepochopili, ako sa jej to podarilo 😀 ) Teraz má 5 rokov a už ju to ani nenapadne. Keď niekomu neúmyselne ublíži, strášne sa ospravedlňuje. 😉

veva1
autor
10. aug 2009

super tak uz len 3 roky??? 😀

giovannajana
10. aug 2009

neboj, prešlo ju to oveľa skôr 😉 Keď uhryzla iné dieťa, vyhrešila som ju a poľutovala som to pohryzené. Niekedy, keď sme boli medzi deťmi a urobila to, tak som ju vyniesla von z miestnosti. Keď pohrýzla mňa, vyhrešila som ju a odniesla som ju do detskej. To našťastie pochopila veľmi rýchlo. Asi to chce len trpezlivosť, určite ho to prejde, len musí pochopiť, že to nie je sranda, ale že tým niekomu ubližuje. 😵

veva1
autor
10. aug 2009

do detskej ho davame aj my,aj to s tym lutovanim pohryzeneho dietata zabera.Jemu je to luto potom ,hovori prepac,fuka ,bozkava,ale v zapati to spravi zasa. Ruku mam uz riadne modru ,tusim kto nas menej pozna upodozrieva uz aj manzela ci ma nebije 😀
verim ze to prejde,len je to velky stres.Ked je pri detoch tak musim striehnut,lebo tie hryzance cu fakt strasne az do krvy.Ked sa mi prituli,tak namiesto sladkemu pocitu mozem cakat kedy zautoci.Sekne tak silno ze sa niekedy nezdrzim a vytriesknu mi aj slzy no a potom place aj on a je to este horsie.

veva1
autor
11. aug 2009

dakujem

danu
9. dec 2009

bianka234 • 2d • Včera o 22:00
Ahoj maminy, rada by som poznala Vaše názory, poprípade či ste sa s týmto niekedy stretli, verím že áno. Takže môj maličký prejavuje lásku tým, že hryzie, najviac mna. Zaútočí keď to najmenej čakám, hryzie všade: do kolena, do stehna do chrbta, najviac však na tvár. Keď zrevem, lebo vačšinou to fakt bolí, má 6 zubov, poteší sa tomu. Žiadne prejavy agresivity nie sú, je strašne prítulný, milučký, nevie dávať ešte pusinky, tak to rieši takto. Som už sama modrina. Má niekto skúsenosti?

tamka84 • 1d • Včera o 22:33
ahoj bianka, aj moja malá má takéto sklony k "teroru". Ale ona väčšinou štípe a škriabe, a niekedy aj hryzie. Tiež som si všimla že ked ma fakt zabolí a zvresknem aaau tak sa tomu strašne teší a robí to znova. Podľa mna to robia preto že sa im páči ze nás to bolí, ešte si neuvedomujú že spôsobujú bolesť a myslia si že je to nejaká hra.
Ja napríklad, neviem ako mám upozorniť na niečo čo nesmie. Už som jej párkrát udrela troška na rúčky a zdôraznila nono, a tomu sa tiež smeje 😠

bianka234 • 2d • Včera o 23:10
Ahoj tamka, určite sa podľa výrazu tváre z toho hryzenia teší, to áno. Tak sa mi zdá, že všetky deti sú v tom zakazovaní rovnaké. Môj malý jednou rukou drží zástrčku, druhou vysokú lampu, vie že to nesmie, usmieva sa a čaká kedy sa pozriem a začnem nanho kričať. Potom dokáže robiť každou rukou iný pohyb, lampu kýva a zástrčku trasie, a robí mu to neskutočnú radosť že sa jedujem, ja som na to ešte tiež neprišla ako nanho, ale asi to musí same prejsť, lebo čím viac ho na niečo upozornujem, tým ho to viac baví. Sú dni kedy sa prichytím, že ani nič iné nehovorím len nono toto nesmieš, nerob to, no počkaj, a vôbec to nemá žiaden efekt, ale čo vychutnaj me si to, len to hryzenie auuuuu.

jenny2009 • 1d • Včera o 23:23
moj drobec ma tiez sem tam zahryzne do krku, a kdesi som citala ,alebo pocula ze takto sa prejavuju deti s nedostatkom lasky, co sa mi ale zda pekna blbost,lebo pochybujem ze je tu matka ktora dava dietatu malo lasky, jasne aj ja niekedy zvysim hlas /asi by som nemala/ ale to len vramci vychovy 😉

zuza.m
9. dec 2009

deti sa učia prejavovat svoje city.jednoducho chce prejavit lasku tak ta pokuše 😅 ,aj mne to maly robil ked c hcel polubit tak pohryzol.naučili sme ho davat pusinky a od vtedy to nerobi.ale sem tam sa stane že sa blazni a pohryzie.ale tiež to nieje zo zlosti.ked to neboli tak sa hryzieme navzajom 😅 .ale ked to zaboli a mam potom tyždnovu modrinu tak zaaukam a puštam ho dole alebo sa už nehram.oni to po čase zistia že aj to hryzkanie ma určitu hranicu.niekedy som ako že plakala ked ma pohryzol a bolelo to a on chudiatko ostal smutny .jednoducho nevedel čo sa stalo prečo plačem ked on sa len lubkal. 🙂

vejinka
22. dec 2009

ahojte moj maly nielen hryzie ale aj skrabe a najnovsie skrti...samozrejme vsetko robi z laskou..to chapem ale muzovi ked vytrhal chlpy na krku tak to uz bolo aj pre neho moc..a on to asi robi naschval sto krat sme mu vraveli ze to boli ze budeme plakat ale on nic a pritom to chape..ked mu poviem ako lubis maminku? a on ma chyti okolo krku a uz skrti 😅 ako ho mam od toho odnaucit? 😉

jabera
25. máj 2010

baby, pridavam sa.. vidim, ze je nas dost, len recept na liecbu nikde! 😀
dnes ma pohrazol tak, ze som sa naozaj rozplakala, a to zrazu skamenel a pozeral na mna, ze co sa deje a zacal mi ukazovat hracku, zrejme, aby som si myslela, ze sa nic nestalo.. 😅 skratka, zacal hryzt a pritom dava aj pusinky, tiez nie je agresivny, nikdy ma nepohryzol v zlosti, proste iba tak... ale dnes pri zaspavani asi 4x... nikomu inemu to nerobi.

berus222
25. máj 2010

aj nas hryzie a skriabe vsetkych okolo seba a este ma v oblube tahat za vlasy. raz pokusal aj sam seba do ruky tak, ze som si myslela, ze si odkusne kus masa. mal tam asi 2 tyzdne modrinu. odvtedy uz hryzie menej, ale zato kvalitne. on sa zakusne (napr do krku, ked ho mam na rukach), rukami taha vlasy a este sa pri tom az trasie.

jabera
26. máj 2010

berus, haha, prepac, ze sa smejem, ale predstavila som si , ako sa trasie..
to prave nas, len uplne normalne pride, zahryzne sa ako vladze a odchadaz sa hrat dalej.. vobec tomu nerozumiem..
ale ako sa to da riesit? co s tym? len cakat, kym ho to sameho prejde?

ani3012
26. máj 2010

tak baby my taký problém zatiaľ-a dúfam že ani nebudeme mať,ale mne zase malú pohrýzlo jedno dievčatko v nemocnici v čakárni.A Vám poviem,že som bola strašne na maminku nahnevaná,že ma neupozornila,že jej malá vie pokúsať.
Evičku mi pokúsala na nosík-chúdatenko. Strašne som bola nahnevaná-viem,že deti kúšu,ale treba na to upozorniť a nespoliehať sa,že možno teraz nepokúše alebo ospravdlňovať to tým,že ona tak prejavuje lásku,alebo "čo sa rozčuľujete,veď som sa vám ospravedlnila" ale asi to Evička nejako nepochopila,lebo ju to bolelo aj tak 😝

Bratrancová mala aj kúše a aj škriabe.Dohováraním to vôbec nepomáhalo. Ja si myslím,že dieťa nevie čo je bolesť a preto to robí.Ja keď som malého naspäť pošticovala,tak videl,že to není nič príjemné a prestal s tým.vtedy mal len 1,5 roka.
Nechcem tým teraz povedať,že deti sa majú teraz škrti´t,škriabať a hrýzť do krvi😀
Ale capnutie po zadku alebo ručičke neublíži

jabera
26. máj 2010

ani, vies co .. ja som vcera malemu ten kusanec vratila. nie silno, jasne, ale kusla som. a on sa priiiiserne rozplakal a hned mi ukazoval, ze chce mlieko a zjavne vobec nechapal, co som urobila. o capnuti a odlozeni ho na bok ani nehovorim. to vobec nechape, nevie, co robim. citim sa potom ako krava, ze ho bijem ( aj ked fakt len trosku) a on aj tak nechape o co ide...
proste to nepomaha. mozno vacsiemu dietatu to dopne, ale jemu absolutne..... strasne sa bojim, ze to urobi aj nejakemu dietatu, ale zatial nikomu len mne.... je mi jasne, ze to bude velky pruer, ked kusne ine mimi... lenze co mam robit? zavriet ho doma a nepustat z izby? ja fakt neviem.. cela som modrinova a to kuse ten 3 dni....

ani3012
26. máj 2010

@jabera a stavím sa,že to mliečko si mu dala,že? Nemá význam trestať dieťa,keď vzápätí dostane to čo chce.
Evička je rozumnejšia ako bol Patrik a nej som len pár krát capla po ručičke a dôrazne jej povedala nono vlásky a teraz sama,keď ich chytí do ruky ukazuje nono. Patrika som aj pošticovala aby vedel,že to bolí a zabralo.
Ale každé dieťa je iné a to čo zabralo u nás,tak u druhého sa to môže zhoršiť.Ja som len pridala moju skúsenosť

ani3012
26. máj 2010

@jabera a my ešte nemáme zuby,tak ktovie ako to bude 😅 😉

jabera
26. máj 2010

ani, no ono sa to lahko hovori a zasie riesi.. ano dala sommu to mlieko, lebo som mala dojem, ze vobec nechape preco ho strasne boli ruka... mozno som urobila chybu, jasne, ale ak kazdy mame len na to, na co mame... uz mnohokrat sa stalo, ze som ho odstavila bokom a tvarila sa, ze ho nevidim, ked take nieco urobil a efekt ziadny... vcera som nezvladla, ze ked ho vlastna matka pokuse 😅 ze mu potom ani ten cecek neda... inak bart tiez ukaze nono, ked sa blizi k vezi a potom pocas robenia nono tu vezu zapne... akosi neviem, co s tym, naozaj..

watergeenie
27. máj 2010

Nas maly tiez hryzie, robi mu to radost, utoci ako mala pirana 😀 , hlavne na nos, bradu alebo prsty. Robi to skoro od narodenia, ale odkedy ma zuby prestala to byt zabava, robil to stale, aj ked sme sa hnevali a kricali na neho, aj ked bol plac, nedalo mu to a musel si kusnut. Tak sme ho naucili, ze moze len trosku kusnut, tak teraz len tak jemne prilozi zubky a povie "tosku kusol" a tesi sa z toho, lebo vie, ze to moze. 🙂 Ale aj tak je to niekedy silnejsie ako on a kusne poriadne 🙂

molnarovak
27. máj 2010

aj naša malá hryzie, ale výlučne len deti. Nepomáha absolútne nič, ani dohováranie, ani capnutie po zadku, ani pohryznutie ručičky späť, aby videla, že to bolí. Ona vie, že to nesmie, ona vie, že to bolí, ale aj tak to urobí.
Takže teraz všade, kde sú iné deti, vopred upozorňujem: "pozor, moje dieťa hryzie!" Aj tak sa stane, že jednoducho neustriehnem a stihne pohryznúť. Mňa to veľmi mrzí, rodičia sa hnevajú, ale čo mám robiť???

jabera
27. máj 2010

baby, moc dakujem za prispevky....

watergeenie, ze tosku kusol 😀 😀 😀 😀 perfektne... snad aj u nas sa niekedy bude len tosku.. zatial je to uplne strasne a hlavne kazdy den horsie. vyzeram ako tyrana zena, cela som fialova a uz mam aj podliatinu na pleci.. netrufla som si ho hodit o 😉 zem, totiz

molnarovak, aj tebe vdaka.... budem to robit ako ty... budem hlasit.. radsej uz zacnem, aj ked zatial hryzie iba mna, verim, ze raz to pride.. som velmi nestastna z toho, ved nas nebudu mat radi vonku a ubohe deticky, pokial niekomu urobi to, co dnes mne, tak ma rpide prudsi rodic normalne zabit. ☹

uz som sa pytala sirokeho okolia a dospela som k jedinej veci. ked dieta hryzie, musi rodic verit, ze to coskoro prejde... nikomu nic nezaberalo.. u starsich deti uz asi hej, tlosku kusol 😀 je toho dokazom.. ale okolo toho roka si clovek asi nema ako pomoct, len izolacka a tapacirovane steny..

watergeenie
28. máj 2010

jabera, drzim ti palce, aby aj u teba to za chvilku bolo len "tosku" 🙂 Hadam z toho čoskoro vyrastie. 🙂 Ani ja som nepocula, ze by nieco zabralo.

imarikai
28. máj 2010

moja dcera tiež pohryzla koli kočiaru dve deti chcela ho mať ona ale ked mala vyše dvoch rokov tak fackala každeho dookola raz sme moju mamu išli čakať ked sme nastupovali do autobusu na rukach ju mala moja sestra moja dcera mojej mame taku vylepila keby ju mam na rukach ja sa to nestane nakolko som davala pozor nepomahalo ani hrešenie boli sme na svadbe a predstavovali nam najstaršu babku na svadbe a moja dcera sa na nu zahnala ale som stihla cuvnuť no nebolo mi všetko jedno a pritom to začalo nevinne jednemu chlapcovi dala po lici a všetky deti dookola sa smiali takže vysvetlovať jej to sa nesmie bolo ťahšie ale trvalo to asi pol roka kým ju to prešlo ro iste bolo aj so slovom k...a ona ale zopakovala kuva my sme si to nevšimali ale si prectavte ako idete po ceste s malim peknym copatym dievčatko ktore si rozprava kuva kuva kuva 😝

murinka
28. máj 2010

mna teraz dcera uhryzla do ramena tak bolestivo ze som sa zlakla a dostala 😔

jabera
28. máj 2010

no... nanic je to, ze zjavne nie je cesty ani prostriedku, ako to riesit.. murinka, tak daj vediet, ze ci uz nehryzne, hej 😅 ja by som bola uprimne rada, keby jej to zabralo.. ja uz som aj capla naspat, aj som sa s nim nebavila, hnevala som sa, vsetko, so som mala dojem, ze snad moze pochopit som robila a nic... najnovsie skusam, ze ked ma ide kusnut, snazim sa mu tam podstrcit jeho vlastne prsty... uz sa pohryzol, tak zaknucal, velmi prekvapene sa tvaril.. neskor uz ma trafil. 😖

imarikai, poviem ti, momentalne radse kua, ako tie modriny, co mam...

pimpa
31. máj 2010

ja by som mu nedala jest 😀 😀 😀
PS: davas mu aj maso?ked ma na neho zjavnu chut 😎

veronikac139
2. jún 2010

Ahojte, nechcem vyzerat ako mamicka, ktora tyra svoje dieta, ale ked som bola v poradni s mojou malou ked mala asi rok, rozpravala som doktorke ako ma mala kuse a skriabe a kuse. Napriklad ked sa prezliekam a ona zbada ze mam hole nohy pride a poskriabe ma, lebo sa jej lubi ze nemam teplaky, je to pre nu ine, a nove. ked zaaukam tak sa zasmeje a este raz a znova. ked sa hneva ze nieco nesmie tak pride ku mne a kusne ma od zlosti na ruku alebo ma capne po tvari. A viete co mi povedala doktorka? Odplatte jej to, nech vie co vam robi a ze to vie aj boliet. Takze ked ma capne po tvari ja jej zlahka prejdem po jej. Najskor len vyjavene kukala, ze co to bolo, a potom po case uplne prestala. S tahanim za vlasy od zlosti je to podobne, ale s kusanim to tak lahko nejde lebo sa bolim ze jej mozem ublizit. vsetko to robim len pre efekt ,ale to dieta je z toho take hotove, ze aj vy viete take iste finty ako ona ze prestane. Casom ,ale prestane.

ani3012
3. jún 2010

@veronikac139 nemyslím si,že ju musíš len kúsnuť,aby vedela,že ťa to bolí. Aj tlapnutie po holej by mal rovnaký účinok.
Ale je zvláštne ,že ti to doktorka takto priamo povedala.
Lebo čo som sa rozprávala neurologičkou,tá hovorila, že bola u nej na vyšetrenie psychologička(alebo psychiatrička-to neviem) a sa jej na toto pýtala.A ona povedala,že oni nesmú odporúčať telesné tresty,ale že ona svojej dcére tiež naložila na zadok,keď bola malá.

jabera
3. jún 2010

pimpa, jasne, masko papa.. ale len kuracie, mozne chce svininu, ked ma kuse 😀

veronika, ja som mu to tiez vracala, jasne, ze nie tak silno, ako mi to robi on.. okrem toho, ze som sa citila hrozne, tak to ani nepomohlo. ale pomohla mi jedna vec, aspon par dni to tak vyzera...
a sice to, ze vzdy, ked ma isiel pohrazt, alebo uz pol zahryznuty, tak som mu jeho ruku strcila do ust. parkrat aj silno hryzol, dost vrestal.. potom som ho videla, ako to sam skusa, tak sa pokuskaval... obcas zaknucal.. no a posledne dni nehryzie.. velmi som zvedava, ako to bude pokracovat.

ani3012
3. jún 2010

@jabera no vidíš,to je tiež dobrý nápad ! Šikulka 😉

jabera
3. jún 2010

no, ked si kus ruky odhryzne, sa uz tesit nebudem, hahah..