20 mes. syn ma neustále hryzie (aj iných). Čo robiť?

veva1
10. aug 2009

ahojte
mam 20 mes. synceka a neustale hryzie. Nie len zo zlosti,ale aj len tak hocikedy.
napr. mam ho na rukach a z celej sily sa mi zahryzne do pleca.Najradsej to robi ked ho nesiem na schodoch,tak ho nemozem ani hned pustit. Alebo stojim v kuchyni a od zadu sa prituli a zahryzne do stehna.
deti vonku tiez uhryzne ked mu nieco tahaju z ruky a nechcu pustit tak sekne.
inac je uzasne citlive,vnimave sikovne dietatko,da sa s nim na vsetkom dohodnut po dobrotky. Vsetko co doteraz nemohol pochopil hned a uz to nerobi.

veronikac139
9. jún 2010

ani3012: ja som nemyslela, ze ju naozaj buchnem po tvari ako ona mna. iba jej po nej prejdem otvorenou dlanou, ked je v tom najvacsom svungu a strasne sa hneva. ono ju to potom akoby prekvapi, ze uplne zabudne co chcela. - toto zabralo na 100 percent. s tym kusanim je to uz horsie, lebo ked ma kusla a chcela som jej to vratit, este za mnou prisla a strcila mi tu ruku este raz do pusy, "ze ved si kusni", no skoro som vybuchla od smiechu. ale tiez prestala v tom momente lebo ju to prehodilo na ine mylsienky. 🙂 ale inac kuse stale, menej ale kuse. takze v tomto ani neviem ci mam nejaky uspech. a tie vlasky tiez ked ma potiahla ona, tak aj ja a prestala uplne.
ale strasne moc dakujem vyskusam jej strcit do pusy rychlo jej ruku.
oni psychologovia ani zo zakona nemozu povolit telesne tresty, ale potom z nich vylezie ze jedna vychovna po zadku na ktorom je plienka, a ktomu este dobre plna , ma vasci ucinok akoby ste dietatu 100krat vysvedlovali ze nacestu sa nebeha. a ze oni to robili tiez.

jabera
30. jan 2011

ahojte, opat sa vraciam k tejto teme. pochybujem sice, ze mi niekto fundovane poradi, ale tak co ak???
no, uz nehryzol. uplne prestal,. ale v poslednej dobe sa to strasne zhorsilo. hryzie deticky. som zufala. ked sme kdekolvek, tak vlastne nemozem z neho spustit oci, lebo on aj pocas peknejhry zrazu otvori usta a uhryzne chlapceka....a to ubohe dieta nic netusiace proste drzi, lebo nechape, co sa chysta... porazit ma ide...

ralanka
20. jún 2011

ahojte aj ja mám takýto problém ako vy moje dieťa má zajtrá rok a pol a tiež hryzie deti ani hrozby nepomáhajú ani šupnutie po zatku nič a ešte som zabudla dodať ze sme hyperaktívny ak to má s tým niečo spoločné. Ja viem že je to asi tým , že nám ide 6 zúbkov naraz ale ved natierame gélikom dávala som aj chamomilu a nepomohla a stále hryzie presne ako píše jaberta hrá sa pri deťoch a zrazu cvak aj dudu sme dali aby nehrýzol jednoducho ju vyberie a kusne a najviac ma naštvalo ked jedna babka svojej asi tak 8 mesačnej vnučke ale pred všetkými začala vravieť že nech ide preč že malý je zlý a protivný lebo hryzie ja skúšam kadečo aby to nerobila le je to živé dieťa a nemôžem ho mať stále pri sebe to by ani nevydržal a neviem ked sa hrá kedy cvakne a kedy nie ja sa ho snažím odnaučiť a niežeby som s tým nič nerobila som jej aj potom povedala svoje že ho nemôžem mať uviazaného ako psíka a že nech mu skúsi ona 18 mes. dieťatu vysvetliť že to nesmie ked poriadne ešte nechápe. Som z toho na nervy bojím sa aby takýchto mamičiek nebolo viac a aby nezostal sám a všetci pred nami neutekali ale naozaj neviem ako ho to odnaučiť poradte prosím

lindda
20. jún 2011

moje dieta sice nehryzie a ani nehzyzlo ale bol viac krat v skolke napadnute dietatom teda pohryznute a to dost 4 x a velmi ,,,, co mi je luto lebo sme s tym mali dost velky problem :-/ ale uz je ok ten chlapcek uz do skolky nechodi dali sme staznost lebo to boli velke kusance bolo mi luto tych rodicou ale nas syn nebol jediny :-/ myslim ,ze ich odporucili k lekarke lebo ze problem je doma co je na tom pravdy netusim nie som lekarka ,,

ralanka
21. jún 2011

@lindda a v čom problém doma ked ho učím že to nesmie že to detičky bolí a majú booo? stále ho napomýname že to nesmie a už fakt neviem ako to vysvetliť hlavne 1 a 1/2 ročnému dieťatu ktoré ešte tak moc nechápe ale stále mu to prizvukujeme karháme a pod. natierame všeličím aj sedaliu sirup dávame a nič nám nepomáha neviem či je to naozaj tým že mu ide tak cveľa zúbkov? Ja chápem tie mamičky ale už neviem čo robiť ako ho to odnaučiť

lucula73
21. jún 2011

ahojte
ani som nevedela,že je tu táto tema,moj malý ma skoro 1,5 roka a tiež hryzie,najviac prsty,schmatne ruku a kým sa spamatám,už mám na nej pamiatku 🙂 .Tiež som už rozmýšľala,či mi capnúť alebo čo,lebo niekedy to fakt bolí,hryzie vačšinou od jedu,ale niekedy len tak,hlavne keď zaspáva,drží ma za ruku a keď sa akože nedívam,tak sa realizuje 😉 .Tiež dúfam,že ho to prejde,nerada by som bola,keby to robil cudzím deťom 😝

tatiana1985
21. jún 2011

ahojte 🙂 🙂 necitala som vsetky prispevky, ale moja skusenost...

uz od narodenia ked som malu bozkavala, jasila sa s nou, som ju sem tam jemne kusla do rucky ci nozky... raz som postrehla ze mala ma zacala kusat- v navale hry, ci jasenia ma uhryzla...
(nechapala som tomu, ale mam aj nejake zazitky s tymto "problemom" z rodiny mojej tety...)
proste...dieta malo odmala spojene ze kusnutie je prejav lasky 😅 😅
jasne ze ja som ju len trosku, ale ona si svoju silu neuvedomovala a kusala ma teda riadne 🙄 🙄 😀 😀

odvtedy som kusanie vypustila zo svojich "prejavov lasky " 😀 😀 a mala tiez casom prestala..videla to od zaciatku u mna, pokladala to za prejav lasky, tak potom to logicky zacala robit aj ona...
treba s tym seknut 😀 😀 este v zaciatkoch 😉 😉 😀 😀

siss_sz
21. jún 2011

tak ja som chodila na Kurz rodicovstva do nasho MC...a psychologicka, kt. to viedla a robi roky rodinne terapie a pod. nam hovorila, ze tie deti si to neuvedomuju, ze vyzera to hlupo... ale treba to dieta uhryznut ... a tak, aby ho to bolelo! (samozrejme ze nie do krvi ci modriny)... lebo iba tak pochopi, ze to boli ostatnych...
a samozrejme patricny vklad k tomu...neostat iba u pohryznutia vlastneho dietata...

no, nas to este len caka, tak vela sil prajem! 😉

ani3012
21. jún 2011

@siss_sz presne to si myslím aj ja..Evička skúsila raz štípať,veruže ma to zabolelo,ale bolelo to aj ju 🙂 odvtedy nepoštípala ,hrýzť nehryzie 🙂

lindda
21. jún 2011

@ralanka
ale tvoje dieta je este malicke to prejde nevie povedat tak kuse to je nic 🙂 uvidis to prejde len o 3-4 rocneho je to divne :-/

mirisel
21. jún 2011

moja mala Nikuska kuse iba svojho rovnako stareho bratranca,nevieme preco,este nikoho ineho neukusla iba jeho..

ralanka
22. jún 2011

@mirisel tak to ste na tom dobre náš bohužiaľ kúše všetkých tiež mi vravia že to prejde ale už neviem čo robiť či nechodiť na ihrisko lebo sa ho boja deti a už sa ho aj pomaly začínajú strániť nič nám nepomáha ani gely ani homeopatiká nič. A niektoré maminy to chápu že je hyperaktívny a ešte aj k tomu hryzie a niektoré nám už dali najavo že je nevychovaný a protivný a mna to trápi lebo neviem ako ho to odnaučiť ☹

adulikka
22. jún 2011

Aj môj Adriánko hryzie ,minule sa mu podarilo uhryznúť jeho brata Nirka aj na chrbte ...aj mňa minule na ruke ,keď som mu pyžamo obliekala ...a to bude mať za chvíľku tri roky a stále to robí

gabinecka_
22. jún 2011

Nám to robila neter. Alebo nás aj bila. V podstate tým asi prejde každé dieťa. Najskôr sme sa snažili vysvetľovať, vzbudzovať v nej ľútosť no nikam to neviedlo. Potom sme jej to začali vracať - akcia - reakcia - veľmi skoro s tým prestala, lebo pochopila sama že čo bude nasledovať a že to bolí. Po pravde vôbec mi jej nebolo ľúto aj keď ju veľmi ľúbim, ale chceme z nej vychovať normálneho človeka nie odľuda - dieťaťu treba ukázať čo je dobré a čo zlé. Robila to keď mala rok a pol.

ralanka
22. jún 2011

@gabinecka_ no presne aj náš to robí už som to párkrát skúsila že som ho aj ja štípla alebo hrýzla nech vie ale chvílku ho to bolelo a opäť znova do detí ja neviem čo si tým vybíja bolesť že mu idú zuby či čo neviem si s ním rady a nechcem aby ubližoval iným deťom

gabinecka_
22. jún 2011

@ralanka podľa mňa to jednoducho skúša. Aj naša neter len skúšala. Treba mu len ukázať hranice. Oni celý čas niečo skúšajú, sú to decká 🙂. U nás to v dvoch rokoch to boli napr. večerné plače aby ju niekto išiel uspávať, teraz zasa - to má tri roky - x krát nechcela pochopiť že sa nemôže ísť kúpať do bazéna keď je zima. Toľko minule vyvádzala, vyzliekla sa a cupitala nahá pri tom bazéne (pritom večer sú boje aby sa sama vyzliekla..), až sme ju chytil a namočil do tej studenej vody. V momente bolo všetko pochopené. Potom klasika ešte nasledovali dlhéééé rozhovory ako vždy prečo sa čo sme a nesmie.

weronyca
16. nov 2011

Ahojte kocky, otvaram znova temu.. Mam 22 mesacneho syna.. Len nas vzdy trapi tym,ze akonahle prideme na ihrisko,alebo do detskeho centra, akonahle sa k nemu priblizi ine dieta,alebo mu nieco zoberie,alebo ho nechce pustit tam kde sa zrovna mlademu panovi zaumienilo zacne kusat ☹ uz sa aj hanbim chodit s nim medzi deticky,ale to ako riesenie nevidim.. musi sa naucit byt v kolektive 😒 Minule ho chcelo jedno dievcatko pobozkat na licko, a on (vyzeralo to,ze ju ide tiez pobozkat) zrazu raf a kusol ju ,ale tak velmi skaredo 😠 😠 aj ho vykarham,obcas aj po zadku dostane,ale nepomaha,on akoby si vobec neuvedomoval,ze robi zle..lebo obcas aj nam chce dat pusu ale vyceri zuby a tym nas mieerne kusne,ale nie tak brutalne ako ine deticky-neviete poradit nejaky grif ako oducit maleho tejtoi skaredej veci?precitala som si tu co -to v teme,ale ja som naozaj zufala,suhlasim s @ralanka v nasom jednu parku akonahle zbadaju mamicky ze ideme uz aj beru deti a bezia prec, aj povedia,ze ved je to normalne a pod.pokial nieje obetou aj ich dieta..a to akcia reakcia,co mam zacat kusat svoje dieta?? 😎

anjelicek26
16. nov 2011

@weronyca - my sme mali presne to iste, u nas to bolo od cca. 2-2,5 roka, museli sme sa v konecnom dosledku vyhybat kolektivu :( Skoncili sme s detskou skupinkou, gymnastikou, plavanim. Ak pohryzla kamaratku, tiez sme sli prec :( Uz som sa takmer s nikym nevidala.

Ono presne - pre nu to bola OBRANNA reakcia, nechapala, ze neprimerana. Ked jej niekto nieco vzal, predbehol ju, spravil nieco, co sa jej nepacilo, tak ho pohryzla - lebo videla, ze to je efektivne.

Ono u nas to bolo neschopnostou malej komunikovat, nevedela do 2,5 roka povedat viac ako par slov, potom odrazu cele vety a utalo, uz nikdy ziadne dieta nepohryzla.

weronyca
16. nov 2011

@anjelicek26 aj nas maly este nerozprava, tak to bude asi tym,ale myslis,ze je riesenie prestat s nim chodit do kolektivu? ja som uz skusala aj to,ze ked niekoho pohryzol v tu chvilu dostal vynadane zbalili sme caky paky a isli sme- a on? vobec neprotestoval.. v tej jeho malickej hlavicke to este asi nechape ☹

jakavi
16. nov 2011

@weronyca a neskusali ste ho pohryzatr tiez? akoze zni to blbo ale ale podla mna ine nezaberie
@veva1 dohovaranie to s tym nepochodíte ani po zadku
moj len raz ma pohryzol a odvtedy nikdy viac a nikoho pohryzla som jeho aj tak isto silne ako on mna odvtedy nikdy dufam ze ma niektore mamicky zatoto zatratia ale zabralo as om spokojna ze nekuse aj cudzie deticky v

livia76
16. nov 2011

@weronyca 22 mesiacov je už dosť na to aby synček pochopil nesprávnosť svojho správania, deti prechádzajú rôznymi obdobiami, aj toto ho raz prejde, ale v takom veku sa dá už čo to povysvetľovať, možno to bude znieť trošku drasticky a zároveň detinsky, ale skúste ho aj vy kusnúť, vtedy, keď to robí on tak, aby to aj pocítil, pri vysvetľovaní porovnávať ľudí a zvieratká, hryzú len zvieratká, my máme zúbky na papanie , pomaly, veľmi citlivo, on sa pravdepodobne len pokúša upútať pozornosť,je my jasné, že vám to nieje príjemné, ale naozaj odporúčam nekričať, netrestať, skôr vysvetľovať , každej z nás niekedy ,,rupnú nervy" 😀 nie sme supermamy 😵 aj my sme v detstve sem tam dostali po zadku 😵

jakavi
16. nov 2011

rupnu nervy tak to je fakt vcerra som mal moznost vidiet jednu mamicku s doma detmi 3 a1rocnym ta vrieskala na ulici po tom 3rocnom a ten vriagal ze az skoro zvracal z toho ale neviem co bolo vo veci nepríjemne tiez jej rupli nervy

weronyca
16. nov 2011

@livia76
@jakavi
muz ho uz skusil pohryzt ale ked on hlavne tie deticky kuse, a zas mi pride blbe,pred mamickami ho zacnem hryzt,ze to je nespravne? troska blbo by som si asi pripadala

anjelicek26
16. nov 2011

@weronyca - nam ten distanc od deti pomohol, nebola "pripravena", nevedela komunikovat na urovni inych deti, nedokazala sa inak branit, ja som to riesila takto. Asi si rovnako skusila vsetko mozne cez dohovaranie, tresty, hanbu :( No proste :( Trebalo chranit ine deti pred nou, to bola moja uloha - nemala pravo ich hryzt a ja vodit takyto "nebezpecny" element do kolektivu.

Akonahle sa rozrozpravala, bolo po probleme. Ja si dnes spätne fakt myslim, ze to bolo tym. Chcelo to cas. Trpezlivost. Ale nerobit z neho ZLE dieta :( To sa s detmi vezie roky :( Radsej pockat a do kolektivu ist neskor.

@jakavi - A hryzt vlastne dieta? Co mu tym ukazem? Ja hryziem, ty hryzies, my hryzieme????

jakavi
16. nov 2011

@weronyca tak to je ine ja som to skor myslela ze ked on pohryzie teba tak ty jeho nie ked cudzie dieta to je fakt blbe

jakavi
16. nov 2011

@anjelicek26 co mu tym ukzem? asi to ze to sakra bolí aby pochopilo ze nech nerobí druhym to co nechce aby oni robili jemu chapandos? NEROB DRUHYM TO CO NECHCES ABY ROBILI ONI TEBE tymto sa riadim NIE ja hryziem ty hryzies my hryzieme zle si to pochopila

anjelicek26
16. nov 2011

@jakavi - neviem ako daleko su myslienkove pochody tvojho dietata, ale moje by len revalo a nechapalo, preco ho MAMA hryzie. Aj keby toto bola cesta - ja si radsej vyberiem tu zdlhavejsiu - bez nasilia - nam sa to podarilo. Takze to ide aj inaksie.

jasminet
16. nov 2011

nasa nas tiez hryzla, tahala za vlasy a nie ze len tak zo srandy, ale naozaj silno... kusla ona mna, kusla som ja ju, potiahla za vlasy, potiahla som ju tiez a odvtedy taketo nerobi. mozno je to cudne, ale funguje to. proste pochopila, ze zas taka zabava to asi nebude ked ona je ta, ktorej sa ublizuje
u nas jednoducho dohovaranie nepomahalo...

jakavi
16. nov 2011

@anjelicek26 vyzera ze myslienkove pochody mojeho dietata su diametralne odlisne nez tvojeho moj to pochopil hned a uz ma nikdy neuhryzol ale inak s tebou suhlasím ze ked je dieta nechapave tak ho potom netreba vodit do kolektívu medzi druhe deti radsej pockat a ist do kolektívu neskor lenze co ked to nejde a mama musí ist do prace? ja viem myslís to dobre neboj ani ja som svoje nepohryzla len zato ze by mi to urobilo dobre bolo to NUTNE zlo zialbohu mrzelo ma to velmi no zabralo

jakavi
16. nov 2011

ja svojich chalanov stale ucim aby neublizovali inym bo sa im to vypomstí a ver ze ked aj nieco vyparatili tak sa im to vypomstilo a potom ich to mrzelo samozrejme uz nemaju 2roky ale viac s malickymi detmi je to trosku komplikovane lebo oni nechapu preco nesmu hryzt stipat a trhat vlasy...