20 mesačná ešte nechodí sama

penelope159
29. feb 2016

Ahojte baby mate s tym nejaku skusenost ? .. mala ma 20 mesiacov a este sama nechodi ...ide so mnou za rucku, chodi okolo nabytku, okolo vsetkeho ale sama sa nepusti urobi jeden dva kroky a polozi sa na styri ... boli sme na neurologii a doktorka nam povedala, ze nevidi na nej ziadnu neurologicku vadu, ze je zdrave dietatko .. len je trosku lenivsia ... baby mate stym skusenosti ? .. mam ju viest stale za rucku alebo ju mam nechat tak ? .. dr mi kazala stale zo zeme zdvihnut a postavit ...ale ona sa potom nervaci a place .. ja uz neviem ako dalej inac je velmi sikovna 🙂

pribinak
29. feb 2016

Lenivsia? To je co za doktorku? Dcerka ma zrejme slabší svalový tonus
Mam kamosku, ktorej syn tiez takto neskoro začal chodit, ale im doktorka rovno povedala, ze ma slabší svalový tonus a chodili na rehabilitácie, cvičili kazdy den doma, robila mu masáže a chodili plavat
Chlapček to vsetko dobehol, ked začal chofit sám

Chod s nou k inej doktorke, ja by som sa uz nenechala uchlachocholit rečami, ze každé dieta ma svoj cas, norma je cca do 18 mes

Drzim palce

siska53
29. feb 2016

@penelope159ija zacala tyzden po 18.m.,aj to uz bolo hranicne..ale nas ama.slabsi svalovy tonus a hypermobilitu. No my sme to vedeli aspon od jej roka.
Chodili sme plavat.to celkom.pomohlo.

Vam.nic nekazala? Ja by som.skusila konzultaciu este s inym neurologom a aj ortopedicke vysetrenie by som.si vyziadala. 20.m.je dost. Pre tvoj klud..mozno je to ok mozno len potrebuje niecim.nakopnut.

Chodievas s nou niekam.cvicit? Plavanie,cvicenie s detmi?

penelope159
autor
29. feb 2016

@siska53 viem, ze ma nozkyv v poriadku pretoze my sme chodili na ortopediu nosila remence a dost sme sa s nimi natrapili tiez ....8.3mame ist na kontrolu a ze asi budeme chodit na rehabky tak uvidime

dionyzka
29. feb 2016

@penelope159 ... moje obidve dievcence sa prvykrat postavili na nohy v 18 mesiacoch. V 20 mesiacoch boli pohybovo na urovni 13 mesacneho dietata. Nic nepomohlo, vyskusali sme vsetko, rehabilitacie, plavanie, cvicenie vojtovky.... - nikdy sa nic nezistilo.
K dnesnemu dnu je vsetko v poriadku, su dobre v sporte, nicim nezaostavaju. Na druhej strane velmi skoro rozpravali, vedeli pocitat... . Niekde ubrane, niekde pridane, asi tak.

... teda ukludni sa, urcite je rozumne, aby to skontroloval lekar - to je opodstatnene. Ale ako vidis aj my sme mali s tym problem a nakoniec sa to vyriesilo. Nech ste zdravucki a nech sa to podobne vyriesi i u vas tak.

penelope159
autor
29. feb 2016

@dionyzka len to ze lekarka stale rozprava, ze on je uplne v poriadku a ze si ide svojim tempom 🙂 .. dakujem

iwesska
29. feb 2016

Moj nazor je taky, ze keby mala slaby svalovy tonus, tak ti nechodi za ruku ani okolo nabytku. Nejavi sa mi ani ako leniva, skor bojazliva. Nepadla nahodou tak, ze sa udrela a odvtedy sa boji pustit sama? Podla mna ma niekde blok suvisiaci so strachom.

penelope159
autor
29. feb 2016

@iwesska nespominam si zeby spadla ale nehovorim, ze to nemoze bt ..aj neurologicka mi to vravela, ze musela spadnut a zlakla sa .... no a dajme tomu ze ked sa zlakla ako ju odnaucit aby sa nebala ? lebo ja si myslim, ze to nebude tym, ze je slaba ..

penelope159
autor
29. feb 2016

@iwesska a este ze ked ide za rucku tak upplne ze ako keby sa nedrzala ..uplne ako keby sama sla len ze ma este potrebuje

mamamonika
29. feb 2016

MOJA zacala chodit v 2 rokoch dovtedy tiez ako Tvoja, mala vsak hypotoniu tak sme cvicili. Odkedy sa potom pustila ani raz nepadla, proste od malicka bola opatrna. Neboj moze to prist kazdu chvilu , ze sa osmeli a zrazu pojde sama. 🙂 😉

penelope159
autor
29. feb 2016

@mamamonika a co si myslis, mam chodit ku neurologicke ? ... lebo ludia okolo mna si myslia ze doktori niekedy prehanaju ..ja mam vsak iny nazor ...

mamamonika
29. feb 2016

My sme boli tiez u neurologicky, robili jej vysetrenia a povedala, ze vsetko ok, ze proste to je tak, ze v tom mozgu dietata "nieco cvakne" a ono sa pusti a zacne sama chodit . Ja som bola u dvoch a povedali mi to iste.Svalovy tonus ma v poriadku? Mojej neskoro zistili znizeny tonus / hypotonia tak sme cvicili na fit loptách a plavali. INAK plavanie je velmi dobre ak mozes zacni s nou plavat. Tvoja doktorka co hovori, ze tonus ma ok? Pozri jej aj nozicky resp.navstiv ortopedicku nam predpisala ortop.topanky moja mala ma ploche nohy a teraz po x rokoch to uz ma velmi dobre. 😉

penelope159
autor
29. feb 2016

@mamamonika nozicky jej stale pozeram a nevidim nic na nich zle .. na ortopediu sme chodili od malicka mala nosila remnce ... takze vsetko ok .. lebo sme boli aj na kontrole nedavno ...

senta_sofia
29. feb 2016

@penelope159 skus ju nejakym sposobom motivovat, predpokladam, ze stabilitu uz ma dobru, len potrebuje istotu, detsky kociarik alebo nieco take by pred sebou netlacila? Mozno len nevidi ciel, ani vonku ju to nelaka viac, kde ma co objavovat?

penelope159
autor
29. feb 2016

@senta_sofia ma kociarik ale nechce ho tlacit ..budem sa pokusat

lennkka17
29. feb 2016

@penelope159 skuste navstivit Centrum včasnej intervencie. u vas najblizsie je myslim v kosiciach. zaoberaju sa vcasnou diagnostikou deti ktore maju opozdeny psychomotoricky vyvin

penelope159
autor
29. feb 2016

@lennkka17 ale ona na svoj vek vie vsetko co ma vediet akurat ze nebeha sama

lennkka17
29. feb 2016

@penelope159 a aj rozprava? ale predsa je tam opozdeny psychomotoricky vyvoj a tym sa tam zaoberaju

coco1
29. feb 2016

to je tými remencami. My sme ich mali 10 mesiacov a dcérka začala chodiť v 22 mesiacoch. Chodiť bude určite, neboj, len je to trošku oneskorené, má oslabené svaly tými remeňmi. Ja som sa ju tiež navláčila na rukách ajaaaj..... 😔

coco1
29. feb 2016

mne tiež na ortopédii stále hovorili, že je to neurologické (logicky dieťa, ktoré malo tak dlho zviazané nohy nemôže ísť vo fyzickom vývoji spolu s rovesníkmi - to je môj názor) aj som sa naplakala, pretože vždy keď som odchádzala z ortopedky som mala pocit, že mám nejako postihnuté dieťa, keď stále neurológia, neurológia..... 🙄 ale prišlo to zo dňa na deň. Takisto rozprávala skôr, ako iné deti, recitovala, šikovná je veľmi, len tá chôdza prišla neskôr.

iwesska
29. feb 2016

@penelope159 Skus zobrat napr. varechu, jeden koniec nechaj jej, jeden sebe, akoze to drzite chvilu spolu. Bude mat pocit ze sa niecoho drzi a potom jej to pustis a ona podvedome ale bude stale nieco drzat. Takto by sa mohla prestat bat.

penelope159
autor
29. feb 2016

@iwesska dakujem za napad 🙂

rebroza
29. feb 2016

@penelope159 ahoj. moj syn bol pozadu vo vyvoji, sam zacal chodit ako 18m u svokry v byte. Podla mna preto, ze v byte boli mensie vzdialenosti medzi sedackou a skrinkou napr. ako u nas v dome. Dcera zasa nemala ziaden problem, len bola podla mna lenivsia, nechcelo sa jej. Bolo dva tri mesiace obdobie, ze v dome uz chodila sama, ale ked sme vysli pred dvere uz odmietala. mala cez 18-19m. a jeden den sme sli zo skolky so starsim synom, dcera si isla hned sadnut do kocika. suseda jej dala lizatko, tak hovorim, ze ked ma lizatko, musi kracat. A kracala az domov, co bolo cca 20 min. Odvtedy uz kracala vsade.
Tak ak mas pocit, ze tvoja dcerka je v poriadku, len treba nejako asi prekonat strach.

bonaqa2013
29. feb 2016

a by som s ňou chodila plávať - posilní svalstvo. nič s tým nepokazíš....

erickatt
29. feb 2016

@penelope159 mala remence? To ju mozno zbrzdilo. Moj syn mal tak 3plenky a nevedel. S tym sedet. Tez bol potom akoby pozadu

malibu21
29. feb 2016

@penelope159 netreba sa stresovat 🙂 jednoducho je lenivsie dieta. Moja bola sikovna vo vsetkom okrem.rozpravania. Bude mat tri roky a vie tak dokopy 10slov a neriesim vie. Ze sa jej proste nechce :D kazdy mi hovori ze mam to riesit s logopedickou,lenze.kazde dieta je v inom sikovnejsie. Jedno vie byt rychlo bez plienok, druhe rozpravat tretie chodit. Jednoducho neriesit pokial neurologicka povedala ze je v poriadku. Uvidis ze sa ani nenazdas a bude ty doslova utekat 🙂 Naozaj si nic z toho nerov a hlava hore

lennkka17
1. mar 2016

@coco1 ja poznam tiez dievcatko co nosilo remence a zacalo chodit 11 mesacne

penelope159
autor
1. mar 2016

@malibu21 dakujem ti krasne 🙂

penelope159
autor
1. mar 2016

@lennkka17 no ved kazde dieta je ine nie ?

katuliena82
1. mar 2016

suhlasim s nazorom, ze ak by malo dieta nejaku vadu, tak by nechodilo okolo nabytku a za rucicku. Podla mna je bojazlivejsia. Ale pre vlastny "pokoj" treba mozno skusit aj inu konzultaciu s inym lekarom.

lennkka17
1. mar 2016

@penelope159 ano kazde je ine. Moj malyzacal chodit 16 mesacny ale keby nechodi este ani 20 mesacny tak by som to isto nejako riesila. Lebo to uz nie je v norme