20 mesačný syn má strach z chlapov. Prečo?

vcielkanelka
26. nov 2012

Ahojte kocky, chcela by som sa opytat, ci ste aj vy riesili taky problem a ako a kedy sa vam to podarilo vyriesit. Moj maly ma 20 mes, zijeme v rodine, ma svojho otca, ktory sice s nami netravi vela casu (robota, konicky) ale je s nami kazdy den. Ma dedkov, s jednym z nich sa pravidelne stretava, vsetko OK. S druhym malokedy a preto sa ho boji. A ma vseobecne strach z muzov. Neviem preco to je, nikdy sa ziadneho nezlakol, nema negativnu skusenost, nikto ho nestrasil. Ked sa stretne s nejakym muzom, zacne kricat. Doknca v obchode ked je pred nami nejaky ujo acne kricat aby isiel prec. Alebo aj v telke ked zbada nejakeho uja, musime prepnut. Mate s tym niektora skusenosti? Dakujem

mummy01
26. nov 2012

No moj synovec sa bal fuzatych chlapov a sestra sa tiez bala chlapov...uz nepametam ci vsetkych a ci len nejakej spec.skupiny....ale oboch to preslo po 3 narodeninach.

dejka77
26. nov 2012

Dcera ked bola mladsia, asi 7 mes. tak sa bala jedneho clena v rodine. Stale ked ho uvidela tak sa rozplakala a zvlast ked sa jej prihovoril. Ale po troch dnoch si zvykla a bolo dobre. Teraz mam zase pocit, ze jej muzi trochu vadia, ale len ak pride niekto k nam, nie napr. ked sme v obchode. Myslim, ze to je len vyvojova faza a ze to prejde.

rose1988
26. nov 2012

MOja ma tiez 17 mes ale tiez ma respekt pred muzmi, dokonca aj pred malimi chlapcekmi neviem preco. Nie az do takej mieri ako pises ty ale boji sa ich. Ku starkemu tiez nejde velmi. Uz ked si zvykne tak v pohode ale aj tak ma taký odstup.

anjelik2509
26. nov 2012

Naša má dva roky a bojí sa všetkých cudzích, dokonca aj vlastného dedka, nebýva s ním často, tak asi preto. Nech sa na neho ani kuknúť, ani podať ruku, nič...Až keď sa oťuká, po pár hodinách je v poho, ale aj to musí mať náladu. Ale pri takto starých deťoch je to úplne normálne podľa mňa, vedia rozoznať domácich od cudzích a prirodzene sa cudzích ľudí boja. Ale až tak ako tvoj sa naša nebojí, len sa za mňa schová a je...Nemá nejakú zlú skúsenosť s niekým cudzím? Nenaplašil ho nejaký chlap? Ale jeho to určite prejde, neboj sa 😉 My s mojimi sestrami sme sa strašne báli nášho krstného, ako sme ho zbadali, revali sme ako najaté..Po čase to prešlo, ale zaujímavé, že aj naša malá sa toho môjho krstného bojí 😀

zuzi79
26. nov 2012

moja malá sa tiež bála chlapov keď bola mimčo, potom z toho sama _vyrástla_

bubbles
26. nov 2012

a napriklad moja sesternica kym bola dieťa, nemala rada ine zeny.. ked ju zobral na ruky chlap, hoci ho casto nevidela, nic, pohoda.. ale zena ani cudzia, ani z rodiny.. hned kricala 🙂 vyrastla z toho... 🙂

sssimi
26. nov 2012

Moja staršia dcérka sa bála všeobecne ľudí od necelých 2och mesiacov. Zniesla iba mňa a manžela. Ak sa jej niekto prihovoril alebo sa len na ňu pozrel, tak začala strašne plakať. To sa upravilo asi v 8 mesiacoch, kedy jej prestali vadiť ženy a deti. Potom nemusela mužov a všeobecne straých ľudí. A mala niečo cez rok, keď jej vadili už len muži. To bolo asi do 2och rokov. Teraz je úplne v pohode. Nemá problém aj s úplne cudzím človekom aj keď do reči sa dá iba s "vyvolenými" 😀

abbie
26. nov 2012

moj maly ma 22 mes. a boji sa mojho brata, ktory ma 2 metre a cierne vlasy 😀 urcite z toho vyrastie a budu kamosi, ale chce to cas, takze to nejako extra neriesim 😉