21 mesačná dcérka si cmúľa palce

mikulajova
16. jan 2013

mam 21m dcerku, ktora od narodenia odmietala cumel, ani mi to nevadilo... v 3m zacala cmulat miesto dudka velky palec a od 5m cmula 2palce ukazovak a prostrednik... pred tym to robievala iba vtedy ked sme isli spinkat,alebo bola unavena, ale posledne 4-5mesiacov aj cez den hocikedy zacne cmulat palce aj hodinku alebo dve. ako ju mam odnaucit, aby prestala absolutne cmulat? mate nejake dobre rady? dakujem

lenka255
16. jan 2013

@mikulajova moja dcera robila to iste vyskúšali sme možne aj nemožné no neprestala až keď začala chodiť do škôlky

kbeata
16. jan 2013

@mikulajova chce nieco niekedy,a ty to nedovolis?alebo nieco podobne ze ona chce a ty nie 😉 ?

mikulajova
autor
16. jan 2013

@kbeata nerobi to vtedy. ona to jednoducho miesto cumla cmula tie palusky... a uz neviem ako nato. ked jej poviem, nech to nerobi, tak vytiahne, ale za 2min zase cmula.

mikulajova
autor
16. jan 2013

@lenka255 tiez suseda vravela, ze takisto robila ich vnucka presne tie iste palce, ked unavena bola abo ked chodila spinkat. to vasa prestala robit zo dna na den?

lenka255
16. jan 2013

@mikulajova nie ešte doma ke´d išla spať tak si davala dudu ale v škôlke nie potom si nedávala už ani doma 🙂

mikulajova
autor
16. jan 2013

@lenka255 takze to chce iba cas? neni to najkrajsie, ked zacne hocikde hocikedy palce cmulat 😒

lubica78
16. jan 2013

moja dcera to robila este aj v prvej triede ... a potom to z nicoho nic prestala ... chce to asi cas 🙂 my sme ju nemohli nijako od toho odnaucit

alica3
16. jan 2013

moja si cmuuulala tiež,robila som všetko možné vyťahovala palec dávala duudel a neviem čo ešte nič nepomáhalo.keď bola väčšia stále som ju napominala a keď bola predškoláčka tak to bolo menej a menej až som si ani nevšimla keď už to nebolo vôbec,jja som jej stále opakovala že bude mať bacile v brušku a pôjde do nemocnice,potom zas že bude mať škaredé zúúbky,neviem či to malo význalm alebo proste prišiel čas že už to nepotrebovala..nikdy by som ale neskúšala ako my všetci radili daj jej palec do korenia alebo štiplavej papriky i keď ma to veľmi hnevalo že ho má v ústach☹(

mikulajova
autor
17. jan 2013

@alica3 no presne to iste hovoria mne, ze korenie alebo stiplava paprika... pride mi to dost drasticke, aj ked ma strasne hneva, ze vselico mozne pochyta vonka a potom z nicoho nic palce do pusy, jooooj uz som z toho zufala niekedy. tiez jej stale vysvetlujem, ze je to velmi skarede a hlavne nehygienicke a zuby, vtedy kukne, vytiahne a zachvilu zase spat.

mikulajova
autor
17. jan 2013

@lubica78 a co vselico ste skusali? ci iba vysvetlovali?

lubica78
17. jan 2013

@mikulajova vascinou napominanie, hned ho vytiahla a jak som sa nepozerala uz to tam mala zase.... potom to uz cez den tak nerobila ale vecer jak isla spinkat, tak uz ho mala v ustach, zaspala ja som jej ho vytiahla ... a ked nastupila do skoly, tak som jej povedala, ze ju odfotim a dam fotku do skoly na taku velku telku co maju na chodbe 🙂 tak neviem mozno nakoniec to zabralo 😉
ale mam kamaratku a jeho brata dcera ze to robila este v 18-tich ... ale to nechcem strasit 🙂