21 mesačné dieťa nemá zábrany

pslahorova
18. mar 2014

jedna vec-21-m.dcera nema zabrany, napr. na smyklavke alebo na schodoch je schopna sa strmhlav spustit dolu bez ohladu na to ako je vysoko... a s usmevom na perach!
druha- hodi sa na ruky komu chce, je jedno ze je to cudzi clovek, okupuje jedoducho a ked jej to chcem zakazat zacne revat a kazdemu hovori mama!( nepiste mi ze ju malo obimam , tulime sa stale , nosime sa stale, lasky ma dostatok )
ja jedoducho neviem ako uz mam zakrocit.

jul11
18. mar 2014

@pslahorova poznam.sme pravidelny navstevnici urazovky.ale uz badam pokrok sem taj aj sekundu porozmysla ci sa hodi z postele,murika,...cudzim sa az tak nehadze do narucia ale znamym ano.inu mamicku na ihrisku ma velmi rada stale k nej chodi tulka sa ona ju ma drzat a pozerat sa.no co uz

evita68
18. mar 2014

@pslahorova nooo.. asi sa potrebuje tzv. poučiť na vlastných chybách.. už si niekedy ublížila pri takýchto ,,športoch,, ? 🙂 to, že nemá problém s ľudmi, to je ešte v pohode v jej veku.. naša malá, ked v takomto veku chodila po hypermarkete, tak chodila za každým malým chlapcom, ledva sme ju ustriehli medzi tými regálmi 🙂 a ľudom ukazovala oblečenie, čo sme jej kupovali, chodila za nimi s tričkom na vešiaku.. neboj, čochvíla to prejde 🙂

darzneba
18. mar 2014

@pslahorova dieta v tomto veku este nema vyvinuty pud sebazachovy. Ani nasa 2 rocna nema, smyka sa po stojacky atd, je moooc moc aktivna, jej rovnako stary bratrancek je zas klidas, toho nic nenapadne. Toto su vynaliezave, zvedave deti, musia vyskusat vsetko, aj moj syn bol taky, teraz 1 v triede, naj ziak, zaujima ho vsetko. Ale urazov sme si uzili. A co sa tyka tulenia, aj nasa to mala, teraz sa to obratilo, iba mama mama ako prekrocila 2 roky, ani tato nikto, len mama. To su obdobia, nemusite mat obavy, len musite byt ostrazita. Ja mam taketo 3 deti, Niekto ma 5 a nenarobia a nenavymyslaju tolko blbosti, ako tie moje. ALE! Su velmi kreativny

pslahorova
autor
18. mar 2014

@jul11 ano kamaratkam sa hadze okolo krku a oni si svoje chytit nemozu, a robi mi tam burkove mracno jak sa naserie a zacne plakat a hucat. Po chvilke je uz dobre, a dnes isla prvy krat k cudzej mamicke. Ku mne ani bohovi, Ako aj mne bola mamina sympaticka ale tak predsa len je to cudzi clovek.

pslahorova
autor
18. mar 2014

@evita68 aj toto robi, to je este v pohode , ona je moc komunikativna len tych zabran z vysok sa bojim, jestli bude po tatkovi ( je parasutista ) tak si to asi hodim...

pslahorova
autor
18. mar 2014

@evita68 no a hej 2x sa skoro zabila a to iba preliezala postielku

pslahorova
autor
18. mar 2014

@darzneba tak dufam ze nas to prejde.

bubelko
18. mar 2014

@pslahorova mam take dieta doma. s jednym rozdielom - nehadzalo sa v tom veku cudzim ludom do narucia.
mama bola kazda osoba, ktora mu mohla pomoct - takze nielen ja, ale aj suseda, muz, brat, babka... skratka fungoval stylom - mama, to (ukazal).
zlepsila sa komunikacia.
zabrany nema stale - pokial sa nepouci na vlastnej kozi. (pad na kolobezke dole kopcom, pad zo stromu - nastastie len asi z metra a pol). na druhej strane je ale daleko obratnejsi, viac si doveruje ako jeho opatrny starsi brat.
momentalna zabava je vyskakovat s rozbehom na kuchynsku linku - rozbehne sa, odrazi, vyskoci a rukami sa vytiahne a sadne si na nu. potom zoskoci a zopakuje...
pri niektorych ukonoch je skratka lepsie sa nepozerat a verit, ze to zvladne... pri inych skratka razne vziat a nepustit.

pslahorova
autor
18. mar 2014

@bubelko tak to mate doba o zabavu postarane, ten pad dolu z kopca musel byt riadny.

bubelko
18. mar 2014

@pslahorova bol, odvtedy si kolobezku dole kopcom tlaci... na strom nelezie. a este par takychto "pouceni", ktore zabrali.
a ano, s jonasom je veselo a niekedy to stoji velku davku nervov 😀

moni244
18. mar 2014

tak mymame este len 1a mesiacov a zacina to uz byt zaujimave, na ihrisku sw nehadze ludom okolo krku ale zobre jedlo od nich, normalne ked vidi, ze niekto vybera jedlo, pride, natiahne ruku a potom aj druhu, rozbehne sa dole kopcom, dnes sa mi 2 krat vytrhla a rozbehla na druhu stranu a to este pred tyzdnom len za ruku chodit, na smykacku vylezie po 4, postavi sa a po 2 sa chce smyknut dole

cobhan
19. mar 2014

nasa ma 22 mesiacov, vcera v play centre z nej mali vsetci show...na smykale sla postojacky, pripadne hlavou napred, do bludiska pre velke deti sa pustila sama, potom som ju zbadala na velkej obrazovke ako sa sama pusta po najdlhsej smykale cca 20 metrov, obcas pribehla dat pusinku a zase utekala prec. S cudzimi je to bud rev alebo im chce rovno davat pusinky, zalezi od toho ako kto na nu zaposobi. Najnovsie sa pusti za kazdym dietatom v jej veku a chce sa hrat...ked ma niekto nieco na jedenie, tak sa postavi pred nich a pozera sa ako jedia a ci aj ona nieco dostatane, zdravi kazdeho cloveka, co ide okolo, stale sa smeje....my si s manzelom hovorime, ze mame stastne dieta 🙂 aj ked stale na nu treba davat pozor, lebo je to mala opica, co sa vytrepe vsade :D

pslahorova
autor
19. mar 2014

tak ta musi byt bohova🙂 moja je tiez stale vysmiata, na kazdeho hadze kukuc, kamoska s kazdym len teda keby ma aspon pocuvala ze mama hovori "pomaly, davaj pozor, pozeraj sa pod nohy, pred seba....." nastastie jedlo neberie, iba druhym detom maniny , balony a najnovsie odrazadla, to ked zbada ze ma niekto odrazadlo amentma!

zuziquest
19. mar 2014

@pslahorova ale veď malinkú zbožňuje každý 😀 . Je to jedno z najúžasnejších detí na svete 😵

cobhan
19. mar 2014

@pslahorova mala si uz zvykla na 'davaj si pozor' vtedy spozornie a poobzera sa okolo seba. Momentalne lieta z izby do izby, skace a cochvila sa zacne dozadovat, aby sme sli na ihrisko. Inak hore-dole schodmi uz chodi niekolko mesiacov sama, ucime ju korculovat, trojkolka ju uz nebavi, skor sa po balance bike-och pozera a ja sa ju posledne snazim naucit skakat skolku, nech sa aj sama trosku vyblazni.
Nasa si jedlo bez dovolenia tiez nezoberie, ale ako tak pozera po ludoch, tak ju vacsinou sami ponuknu 🙂 Doma funguje ako maly srotovnik, zelenina, ovocie, polievky, maso a sladke 🙂

pslahorova
autor
19. mar 2014

@zuziquest len ked sa hadze strmhlav hlava nehlava zo smyklavky nieje mi vsetko jedno, vcera zas jak torpedo dolu hubou po smyklavke, rehoce sa a leti, ja smrt v ociach ona blazeny vyraz na tvaricke.

pslahorova
autor
19. mar 2014

@cobhan u nas davaj pozor moc nejaku vahu nema, musim ju drzat za ruku inak by letela , je sikovna len rychlo rychlo vsetko by robila, ako naucila sa ze ked robi veci rychlo rychlo aj padne dolu a robi oooooo, ale lamanie krkov jej ide bravurne i nadalej.

pslahorova
autor
19. mar 2014

@zuziquest a nesmiruj!🙂

mihaja
19. mar 2014

@pslahorova môj prcek robil približne v tomto veku to isté. Keď skočil na šmykľavke hlavičku a mal z toho strašnu srandu ja som skoro dostala infarkt a malý poriadne na zadok. V roku a pol mi napr. vyliezol na hranu postieľky a skakal na posteľ (postieľka bola hneď pri posteli ale aj tak...). A tiež nemá problém s kýmkoľvek cudzím kto sa mu prihovorí odísť. Ešte že bývame na dedine v meste by som ho asi musela k sebe priviazovť. Teraz už má skora 2,5 roka a trochu sa to lepší-badám už aj pud sebazáchovy pretože hlavičky už neskáče 🙂

zuziquest
19. mar 2014

@pslahorova náhodou som natrafila vo verejnej diskusii 😉

katrinka8
19. mar 2014

Ani nasa nema/la pud sebazachovy. Teraz ma 3 roky a 9 mesiacov a sem-tam sa tiez vrhne na take ciny, ze az kukam... hodi sa na hocikoho iduceho okolo napr. z gauca, zo stolicky.. je jej jedno, ze sa nediva na nu, ze nevidi, ze ona skace - parkrat uz aj spadla, ale stale to robi... to iste do bazena, mala voda, velka voda, je jej to jedno, ci ju niekto chyta, ci nie, proste skoci... Obcas musi vyliezat na vsetky ploty v okoli, rebriky.. uz sme ju aj parkrat nestihli zachytit, aj z gauca uz raz spadla a udrela sa do stola, ale nepoucila sa. Proste ju take veci akosi lakaju, ci co. Tak len musim mat oci na stopkach a upozornovat donekonecna (a modlit sa a zaroven dakovat, ze sa jej nic vazne zatial nestalo)