21 mesačný dvojjazyčný syn vôbec nič nehovorí

zuz1978
28. máj 2016

Chcela by som vediet skusenosti mamiciek, kde jeden z rodicov hovori inym jazykom k dietati (chlapcek), kedy vam zacali ratolesti rozpravat. Moj mam pocit, ze este stale nerozumie istym veciam, co od neho chceme. Este k tomu poslednu dobu ma strasne hystericke zachvaty ked nie je tak ako to on chce. Na svoje meno reaguje, ked nieco on chce, tak ma chyti za ruku a privedie ma k danej veci. Ale v podstate vobec nepocuva moje slova, ked mu napr poviem nech nieco da naspat alebo nech pride ku mne. Skratka to len sem tam ked sa jemu chce. Dufam, ze je to este v norme 😞

timea7
11. júl 2016

@katka1601 zbytočne sa stresuješ, sú deti, ktoré začnú rozprávať až po treťom roku veku, aj tento rok som mala také v triede dve. Hrajte sa, spievajte si, počkaj mesiac, dva, možno začne opakovať, ak nie, tak návštevou logopéda nič nepokazíš.

2812ivana
16. júl 2016

ahojky. to ze tvoj syncek este v 21mesiacoch nic nehovori nie je urcite ziaden problem.
Mam vela kamaratiek ktore pochadzaju z dvojazycnych rodin a deti zacali az po 3 roku rozpravat.
Obdobie vzdoru je narocne a ma ho aj moj syn a to ma len 18 mesiacov, ale ja pevne dufam ze aj toto obdobie sa skonci 🙂

zuz1978
autor
16. júl 2016

@2812ivana momentalne ma 23 mesiacov a vsetko je postarom. On je strasne zlate, zive (az moc) dieta. Jeho najvacsia zabavka je nahananie sa, saliet s rodicmi, lozit... No ked sa mu snazim nieco vysvetlit vobec nepocuva, nerobi to o co ho poziadam (ani tie najjednoduchsie veci ako je daj sem, odnes to tam a podobne). Knizka ho uz mesiace bavi iba na urovni listovania. V podstate nic nevie a ani neviem, ci mi rozumie. Co on chce, to mi ukaze. Vezme ma za ruku a pritiahne ma k danej veci. Pri obliekani spolupracuje. Pomaha pri obuvani sa, ale to je vsetko co vie. Dufam ze je to normalne. O mesiac ma presne dva roky. O tyzden zaciname skolku s nadejou, ze to trochu pomoze v jeho vyvoji. Doteraz bol stale sam, byvame vo velmi malinkej dedinke a v podstate nechodila som s nim vobec medzi deti (len sem tam).