22 mesačné dieťa a učenie na nočník

love232
22. mar 2013

Ahoj poradte mi neake finty na maleho aby vydrzal sedet na nocniku dlhsie ako 5sekund a hlavne aby sa vycikal nebodaj vykakal ;)) ako ho jaucit aby sa pital...led mu poviem dones serblik a hacaj tak serblik donese stahuje si teplaky a sadne si na 5sekund to je vsetko.... :((( kamaratka ma rocneho a ze sa jej pita na nocnik

lemurko
22. mar 2013

No asi nie je podstatne, aby na nocniku vydrzal sediet, ale aby pochopil, ze tam ma cikat alebo kakat. Moj maly bude mat 20 mesiacov a na nocniku sediet nebude ani tych 5 sekund. Ani chvilu tam nebude sediet navyse, cika este tam ani nesedi a vstava, tiez este "za jazdy". A nepyta sa zatial, ked je bez gati, tak ide sam, akonahle ma nejake teplacky, alebo plienku, nocnik ignoruje a chodi vtedy, ked ho vyzlecieme a posleme. Sam sa vyzliect este nevie.

patrisha2801
22. mar 2013

Jeden s tipov by som poradila ... ked uvidi na svojom nocniku niekoho v jeho veku a uz vie sediet na nocniku 🙂)) vtedy si dietatko povie, co "do pekla" robi on/ona na mojom nocniku 😲
Rada do buducnosti .. myslim ze dietatko treba zoznamovat s nocnickom skor 🙂 ... a ucit bez plienok najlepsie v lete, ked je teplo a nemaju ziadne vrstvy oblecenia na sebe 🙂)) nehôd sice bude dost ale casom sa nauci 😀 ... My sme takto "gaťuškovali" minule leto ked mala dcera 1rok aj 3 mesiace a uplne bez plienok sme od jej 21 mesiaca 😀
Drzim palce 😉

monika130
22. mar 2013

aj môj malý má 22 mesiacov a nepýta sa, na nočník som ho skúšala dávať presne ako dcérku, tá bola bez plienok od 14 mesiacov a on stále plienky :( niekedy sa pekne vyciká aj vykaká, keď ho dám na záchod na redukciu, ale inokedy zasa sa schová a pokaká sa naschvál do plienky... dobre vie čo spravil, lebo keď sa k nemu ide niekto priblížiť, tak zdrhá ako blesk :D podľa mňa je každé dieťa iné a netreba na nich tlačiť... veď do konca života tie plienky mať nebude a raz sa mu to v hlavičke prepojí a uvedomí si, že treba chodiť na záchod 🙂 ale aj my sa cez leto chystáme chodiť s holou riťkou a uvidím aké budú jeho reakcie 🙂

zuzka38
22. mar 2013

@love232 my mame 23 mesiacov a na nocniku ani zachode nesedel ani raz ani sekundu, napina sa ako strunka ak ho tam xcem posadit, takze to nechavam tak, nie sme na to pripraveni a silit to nebudem...

lencika
24. mar 2013

Moja dcera ma 25 mesiacov na nocnik chodi ako sa jej zachce ale ja uz pockam na teplo a snad sa to podari

simatko1
6. máj 2013

ja som uz zufala,moj syn bude mat v septembri 3 roky a na nocnik ani za svet,a na zachod uz vobec nie,netlacim ho do toho,lebo to nema vyznam,ked je teplo,vonku sme bez plienky,pocika sa,nevypyta sa,co mam robit...?uz my bolo aj vycitane ze som isla skoro do prace a ze to kvoli tomu..tak som z toho stastna,ked mi toto povedia..:(

lubenka131
6. máj 2013

Aj moj ma 22 mes.a o serbliku alebo wc ani pocut..on tam skrátka sedieť nebude ani za svet.dúfam že v lete to pôjde :-/

katarina1989
8. máj 2013

ahojte ja mam tiez taky problem, moja dcerka tiez nevie chodit na nocnik, ale rano po prebudeni a vecer pred spanim sa mi skoro stale vypisa do zachoda, niekedy sa aj sama popyta, ale cez den nie, vtedy len prijde za mnou ze ma mokre gatky, dava si ich dole a sada na nocnik ale skor mi nepovie ..... mal niekto takuto skusenost?