Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

22 mesačné dieťa odmieta wc aj nočník

olioza
18. okt 2012

poradte mi maminky..22 mes. a neche ani zavet na nocnik a ani na WC. posadim a place.. uz nočnik neriesim rovno som ju uz teda zacala davat na zachod.. vidim ze ide kakať posadim ju a ona nic.. reve a dole a dole a prec.. . dam jej plienku do 5 min. je plna.. prva dcerka nemala od roka a plienku ani v noci.. mam sa na to vykaslat a nechat ju tak. dakujem

olioza
autor
19. okt 2012

dakuje za podporu.. len som sa chcela uistit v tom ze nemam talcit na nu

janine01
19. okt 2012

nechaj ju tak,,ono to pride,,nasej pomohlo ze chodila so starsou vsade,,cize aj na wc ,,,a tak som ich raz pekne nasla,,ako ju Lauri usadila a ona sa vycikala,,,,lebo ona chce vsetko co Lauri :D,predtym ked som ju nutila tak len sadla a hned vstala,aj to len v teplakoch,,vyzliect ju to bol boj ,,,potom som ju nechala tak...

damiani
19. okt 2012

@olioza my mame ten isty problem, ked mala dcera 18 m zacala som ju davat na nocnik, obsedela aj spravila potrebu ale ked zacal hrat sa ho bala, teraz nechce nocnik ani vidiet, chape vsetko co tam ma robit, aj na zachod sa posadi ale proste potrebu neurobi, neriesim to, pride na to sama, drzim palceky 🙂

moncsesz80
19. okt 2012

ja si myslím že tiež netreba naňho tal-čit to príde samo ale stým že budeš vysvetľovať a ukazovať tiež nič nepokazíš 😉 ani náš tam na začiatku nechcel sedieť ani sekundu a prišlo to samé a od 22 mesiaca nemáme plienku ani na noc 🙂

daniela242
19. okt 2012

@olioza Určite ju nenúť, keď bude pripravená tak to príde samo. Moja dcéra tiež absolútne odmietala nočník a to ho mala v izbe od roka 😉 Keď mala rok a 11 mesiacov,raz ráno mi povedala že už plienku nechce a odvtedy je bez plienky a bez nehody. Takže aj teraz pri synovi počkám kým dozrie sám, nevidím v tom nejaký zmysel aby sedel na nočníku keď nevie ovládať zvierače 🙂

mayik
19. okt 2012

Netrap sa tym. Nechaj to na dietatko, Deti nie su hlupe oni same vedia kedy su na co zrele. V mojom okoli mamicky na mna pozeraju ako na vrahynu ked poviem ze moja ma takmer 14 mesiacov a este na nocniku nesedela. Ja som ale asistovala uz mojej maminke pri mladsich surodencoch a tiez sestre pri jej detoch a oni obe zacali deturence odplienkovavat okolo 20 mesiaca uplne nenasilne ukazali gatky, isli s detmi kupit spodne pradielko, zobrali sebou deticky na zachod aby videli ze aj maminky chodia na wc ko a deturence za tyzden odplienkovane, bez revu bez nehod....Segre dokonca dcerka prisla sama za nou ze maminka ja uz chcem gatky... Osobne si myslim ze sa to prehana ak sa deti posadzaju na nocnik uz ked sa posadia a ja osobne mam doma take sidlo motovidlo ze 5 minut neposedi, taze nocnik tak ci tak nehrozi, neurzim ju na nom...
Mam vo svojom okjoli maminky co zacali s posadzanim velmi skoro, na 13 mesiacov sa chvalili ze ako krasne sa uz deturence pytaju a na dva roky plakali ze sa museli vratit k plienkam lebo deti maju stale dookola nehody a nevedia si rady.
Ako vo vsetkom, netreba nic ponahlat, nase deturence nie su hlupe, netreba im podsuvat veci prilis skoro, nie je sa kde ponahlat....
Tolko moj nazor, mozno hlupy mozno som zaostala... len som sa chcela podelit o moje skusenosti ....

fanka33
20. okt 2012

aj my sme na tom tak isto, maly mauz 27 mesiacov a ani len slovo nemozem povedat ze ideme cikat, ani si tam nechce sadnut. Ja som si tiez povedala, ved pride na to cas.

danu
23. okt 2012

Diskusiu zamykam na ziadost zakladatelky