26 mesačné dieťa sa nepýta na nočník

anuka610
23. sep 2017

Ahojte. Ja viem že je tu okolo toho už asi veľa tej ale predsa skúsim, či mi niekto neporadí lebo som už naozaj zúfalá.. dcéra má 26 mesiacov...zhruba od 23 mesiacov sa snažíme odplienkovat. Išla som na to podľa vraj zaručených rád...dieťa behalo bez plienky, pravidelne som ju dávala na nočník, za všetko pochválila...atď...ale už ubehli takmer 3 mesiace a nič. Stále nehody..ak ju nedám ja tak jej buď cvrkne alebo sa úplne pocika..povie až keď už cika..pričom boli už nejaké dní kedy mi pekne vopred povedala že chce cikať...ale dnes to teda zaklincovala..ani raz sa nepýtala..pokakala sa aj pocikala za každým..už som zúfalá a rozmýšľam že jej dám naspäť plienku...čo vy na to?

lubica221
25. sep 2017

@oli18 mne to neodporucila pediatricka, tak neviem o com pises. A praveze aj psychologovia maju nazor taky ze musi byt na to dieta zrele. Vylučovanie je prva vec pri ktorej dieta rozhoduje kde to bude robit a kedy. A takisto musi byt dozreta CNS aby dieta citilo nutkanie na cikanie a kakanie. A moj syn zacal ked mal 2 r 3 M a aj ostatné baby spominaju ze do 3 rokov sa im deti odplienkovali, takze neviem o akych 5-6 rocnych s plienkou píšeš, ja take nepoznám ani jedno. Za to poznam furu mamiciek ktore od 6 mesiacov dieta ucili na nocnik a dieta bolo bez plienky tak najskor 18 mesacne, cize odplienkovanie im trvalo ROK. Nevadi hlavne ze na detskych ihriskach mozu povedat ze ich dieta je v 18 mesiacoch bez plienky, co na tom ze aj sa ho kazdu polhodinu pýtajú ci nejde cikat...a predstav si ja som svoje dieta neucila ani tapkat ani davat papa ani jest lyzickou, všetko sa naucil sam odpozorovanim. A ako sa da dieťa naučiť chodiť tak to uz fakt neviem...

willino1
25. sep 2017

@anuka610 ak si doteraz vydržala bez plienky, už by som ju späť nedávala... tak ju dávaj na nočník ty a bez pýtania... ja som teraz v lete odplienkovavala 25-mesačné dvojčata... mala som na to dva týždne (chodím do práce - nemôžem čakať a skúšať kedy ktorý z nich "dozreje" 🙂 toľko dovolenky nemám ) jeden to pochopil cca za 10 dní a doteraz je v pohode, nehoda sa stane tak raz za 2 týždne v zápale hry, nádherne sa pýta aj cikať aj kakať, už sa aj sám vyzlečie, oblečie... druhý tam za tie 2,5 mesiaca sme stále na úspešnosti 50% ... má dobré dni aj zlé dni... niekedy nemáme ani jednu nehodu a aj sa pekne pýta a niekedy si nespomenie za celý deň... a 5x sa pocika a dvakrát pokaká... takže sa ho snažím dávať na nočník či sa pýta alebo nie vtedy, keď ide bracho ... nie vždy úspešne... ale odkedy som začala majú plienku len na noc (ani na obedný spánok im nedávam) a pri pomyslení, že by som mu vrátila plienku a znovu trebárs o pol roka mala prejsť celým obdobím ... to ani náhodou... však možno mu to docvakne o týždeň alebo o dva 🙂 (inak v jasličkách ich dávajú na nočníček často, a tam má nehodu tak raz za mesiac ...)

jasminet
25. sep 2017

@willino1 ze v jaslickach ich davaju casto na nocnicek - svokra robila v jasliach, sice uz davno, ale ked mi rozpravala, ze deti povinne sedeli na nocniku 2 hodiny v kuse aby mali sestricky cas na kavu a ziadne nehody - aj tak prebiehalo odplienkovanie v 6m ... skor ich obcas dali z nocnika dole... 😒

willino1
26. sep 2017

@jasminet no tak to mám šťastie 🙂 chodia do rehabilitačných "jasličiek" takže musia aj cvičiť, tak nemajú kedy 2 hod. sedieť na nočníku 🙂 a možno 15 detí 6 mesačných udržia sedieť 2 hodiny na nočníku ale už chodiace deti nemajú šancu 🙂 o pol osmej majú raňajky, po raňajkách idú na nočník, chvíľu sa hrajú a potom majú cvičenie a procedúry (to nemôžu hneď po raňajkách s plným bruškom) vrátia sa a majú olovrant, potom nočník, potom aktivity na jemnú motoriku (kreslenie, skladanie...) potom obed, potom opäť nočník a o jedenástej sú všetci v postieľkach... medzi jednou pol druhou vstávajú a zase nočník a potom olovrant a od druhej už začínajú chodiť rodičia po deti... ja môžem ísť po nich až okolo trištvrte na štyri a medzitým sa zlúčia triedy väčších a menších detí a ešte okolo tretej ich dávajú na nočník posledný krát... majú toho toľko, že vychovávateľky nemajú šancu aby sedeli 2 hodiny na nočníku...🙂

elena_c
26. sep 2017

Juuuj žienka, ani neviete ako ste ma teraz upokojili a podporili. 🙂 malý má o 2 týždne dva roky a o nočníku nechce ani počuť. Svokra mi stale vyhadzuje na oči, že jej deti od roka nemali plienky, a že to nie je možné, aby sa nenaučil, ze to len ja som lenivá a bla bla... Darmo jej vysvetľujem, že maly je sice ochotný posadiť sa na nočník (ked ma dobrú náladu) ale po troch sekundách vstáva...nema proste cas 😅 ma lepšiu zábavu 🙂 no a druhý problem, ze maly malo rozpráva. Rozumie vsetko, ale hovorí malo, takze sa ani pýtať nevie.
Svokra sa ho párkrát snažila nútiť sedieť na nočníku, maly reval ako tur, tak som to zatrhla, nebudeme predsa malého stresovať, tym to iste neurychlime... Tak je teraz svokra na mna urazena, ze som jej nedovolila praktizovať jej skvele metódy a pri kazdej návšteve sa ma ako prve pýta "chodi uz na nočník? A rozpráva uz?" Uz ma fakt štve, lebo sa zameriava len nato co malému nejde. 😠

siska53
26. sep 2017

@willino1 ked ma dieta vela nehod,to nepocazujem za odplienkovane dieta. To jzdno uz mas,kedze nehoda obcas,ale druhe nie. Pre mna je odplienkovane dieta take ,ktoee nie ze nema plienku,ale sz vie vypytat a minimum nehod.

willino1
26. sep 2017

@siska53 ani netvrdím že som toho druhého odplienkovala ... stále sme v procese... 🙂 ono u neho veľa záleží od toho či má iné podnety alebo nie... keď bolo teraz tak upršano a boli sme väčšinu času dnu, kde je nuda, tak sa pekne pýtal a mali sme asi jednu nehodu... ale keď ideme na záhradu, kde sa jašia so psom, pieskujú, odrážajú atď... alebo niekto príde, alebo ideme von na prechádzku... tak sa tak zaujme ostatnými podnetmi, že úplne kašle na pýtanie 🙂 prvý ten sa už dokáže zastaviť aj uprostred hry, že mu treba 🙂 ale taktiež nevidím dôvod mu vrátiť plienku a o 2-3 mesiace začínať nanovo... jednoducho mu to raz docvakne 🙂

siska53
26. sep 2017

@willino1 ja som sa vratila. A skusala to,lebo bola po uraze zubkov a bolo dolezite davat pozor,aby si ona zlebo jej starsi bracek nebuchla do nich,aby sle ich zachranili. Ale aj tak sol uz mala po krk uz predtym toho vecneho prania a utierania mlak.. 3,5m.je dost dlho a neslo to prosto. Potom po navrate k plienkam to po par mesiacov neuspesnych pokusov - vzdy zrazu zvladla behom ani nie tyzdna. A nehod nebolo vela ani v noci. Jedine po nastupe do skolky- 3m.po odplienkovani sa tam na protest - nechcela chodit, naschval pocikavala kazdy den,co predtym nerobila.. Ale aj to preslo.

ma12345
15. júl 2019

@elena_c a ako ste dnes? Ja mam toto iste doma teraz,tak sa zaujima, ako sa to dalej vyvinulo u vas 🙂

ma12345
15. júl 2019

@anuka610 a vy ste ako postupovali? Dali ste spat plienku? Odplienkovali neskor?

elena_c
15. júl 2019

@ma12345 malý mal niečo cez dva roky keď sa začal sám pýtať cikat... Proste to pochopil a bolo. Ale s kakanim je to horšie, vďaka svokrinym praktikám, nuteniu a pod. chce kakat len do plienky :(

ma12345
15. júl 2019

@elena_c To ste ma s tym cikanim upokojili 🙂 Len tak sa zacal pytat?

anuka610
autor
15. júl 2019

@ma12345 my sme vytrvalo bez plienky. Ešte bolo pár nehôd s cikanim ale potom už ok. S kakanim jej to dlhšie trvalo. Ale to skôr preto nie ze by nevedela ze ma ísť ale ona nikdy nestihla. Vždy mala veľa roboty...