26 mesačný syn sa nepýta kakať

lenkaa222
27. sep 2013

Kočky potrebujem poradiť..Naš syn ma 26 mesiacov a cikať sa pýta už asi tri mesiace..aj ked nerozpráva ukáže na pipik a rychlo bežíme cikať..ale kakať sa vôbec nepýta..vždy sa pokaka do slipkov - každý den..teda sú výnimočné dni, že sa vykaka do nočnika, vtedy ho vychvalime, vysvetlimu mu to .. ale na druhy den aj tak sa pokaka..ako mu to vysvetliť, že aj kakať sa ma pytať?? ked sa pokaka tak mi príde povedať, že robil blee..dakujem za každu radu

mummy01
27. sep 2013

@lenkaa222 chce to len cas,neuponahlas to aj ked sa na hlavu postavis 😀

lulu_lu
27. sep 2013

myslim si, ze to chce cas a tym chvalenim ked to urobi do nocnika velmi pomahate- len to chce cas ,, tvrdohlavec maly 🙂

sissika
27. sep 2013

@lenkaa222 nas ma 27 mesiacov, krasne povie, ze kaka a ide sa skryt ... ked ho posadim na nocnik alebo wc, tak zadrzi, nekaka potom aj 3 dni, to mu musim dat duphalac, aby sa vykakal, aj ritka sa mu natrhne, co ma take tvrde ... takze nechavam tak, nech kaka do slipov

lenkaa222
autor
27. sep 2013

@sissika aj náš sa ide skryť..ale kriči až ked je pokakany..alebo ostane dlhšie skrytyy a už vieme... niekedy ked ho vystihnem a dam na nočník tak sa vykaka...

lucia204
27. sep 2013

ahoj moja mala robila to iste ked chcela kakat skryla sa do kuta a potom mi len povedala ze robila fuj potom sa sama naucila tiez som jej len hovorila ze to tak nemoze len maj pevne nervy viem ze je o niekedy tazke

lenkaa222
autor
27. sep 2013

@lucia204 aa ako dlho to trvalo u tvojej dcerky, kym si zvykla nato, že aj kaka sa do nočníka??

martija
27. sep 2013

@lenkaa222 ale to skoro este na paniku 🙂. Mne prvorodeny sa naucil az v dva a pol roku, a druhorodeny v dva a tristvrte a tretorodeny ma 27 mes a posledne dni kakal na nocnik,ale nevytesujem sa, kludne moze este seknut a sme tam kde sme boli, ved su este malicki, neboj do puberty bude urcite odplienkovany 😀

flopo
27. sep 2013

@lenkaa222 nas ma 29 a sem tam sa vykaka na wc,ale vacsinou do plienky.To len pride hned rano(bo ma na noc este plienku) aby som ho umyla,ze sa pokakal.Takze bud v pohode to pride samo 🙂

lenkaa222
autor
27. sep 2013

@martija už nema plienky... on sa vykaka do slipov :D

martija
27. sep 2013

@lenkaa222 neboj, aj to ho prejde, boze co ja som sa hovienok navytriasla, aj z gati nam padali 😀 ....a teraz sa len na tom smejem....

flopo
27. sep 2013

@lenkaa222 moj tiez nema plienky,bo to vzdy stihne hned rano ked ju este ma.ale nerobila by som z toho vedu.kamaratka ma troj rocne dievcatko a ta sa jej skoro pravidelne pokaka do nohaviciek a bez upozornenia 🙂 to su deti🙂 niektore sa pytaju skor niektore neskor 🙂

martija
27. sep 2013

@lenkaa222 ozaj a este ma napadlo, ze nam dost pomohlo,ze som povedala, ze hovienko chce ku kamaratom do zachodu, a ze mu da papa a pojde prec (uplne haluze) a zakyvali sme, splachol a tesili sme sa vsetci spolu 😀

rencakm
27. sep 2013

@lenkaa222 moja bola rovnaka, tiez sa skryla a vykakala do plienky a ani prebalit nechcela. Nepytala sa ani cikat, ked som ju posadila s revom na nocnik, zachod,necikala,nekakala....a potom to prislo same, mesiac pred 3 rokmi z jedneho dna na druhy sme vymenili plienku za nohavicky a odvtedy sme mali asi dve nehody, inac sama ide na WC.

hellenb
27. sep 2013

vraj, kým deti nerozprávajú - čiže riadne nepovedia, že chcu cikať alebo kakať, nemali by sme ich nutiť... síce sú aj posunky, ktoré sa deti najskor naučia, čiže ukazujú. ja neriešim, tiež mi v rodine hovoria, už uč na nočník, lebo tá a tá už v roku nemala plienku ani na noc..no nezbláznim sa, moja mala dávno už rok a nedávam ju zatial vôbec na nočník..takže mudrlantov nepočúvam...keby tak pomáhali radšej, ako furt mudrujú a poučujú.. aj tak si spravím ako ja uvážim za vhodné..konec koncov matka som ja!

lucia204
27. sep 2013

zacala ked mala asi ked mala pred narodeninami teda ked mala dva roky pred tym len do nocnika cikala kakat ani zasvet co to bolo plakania stale len plakala a volala fuj tak ona hovori na kakanie sama si to vymyslela. potom som ju bravala somnou na zachod aby videla ze to nieje nic zle ju som davala sediet na nocnik a ked sa prvykrat vykakala ta to bolo radosti neboj sa aj tvoj mali sa to nauci len treba trpezlivost a este nieco je som jej uz vtedy nedavala plienky ale radsej som sa jej stale pytala drz sa

lucia204
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ivett1
27. sep 2013

@lenkaa222 ahoj, keď už nemá plienku a pekne sa vyciká, tak by mal aj kakať do nočníka...alebo na wc... dcérka bola šikovná a bavilo ju, vycikať sa aj vykakať do nočníka, ktorý hral melódiu a ja som ju vééééľmi chválila (používali sme aj obľúbenú bábiku Anabelu, ktorá tiež "cikala" do svojho nočníčka😀...a "kakala" - papierové guličky, ktoré som jej tam šupla, keď sa malá nepozerala🙂) ...synček bol tvrdší oriešok, lebo nočník používal nie na potrebu ale ako klobúk v rámci hier😀 ... takže on si vybral hneď wc ... neskutočne ho bavilo splachovanie🙂 ... plienky nemal od 2 rokov a od 2 rokov a 2 mesiacov ani v noci... a pozor, na veľkú sa nepýtal, tak ako tvoj, ale ja som si odsledovala, čo robí pred tým ako ide kakať... bol taký nepokojný, pobehoval a hľadal, kde by sa mohol schovať...vtedy som ho vzala za ruku, zobrali sme obľúbenú hračku-spinkáča macka a išli sme "vyskúšať", či macko náhodou nechce ísť na wc-ko ...nezabralo to hneď, ale tak na tretí pokus a ...klasika, podľa rady mojej švagrinky, aj staršia dcérka bola príkladom...v štýle...pozri, aj sestrička chodí na wc-ko... možno, keby videl teba alebo tatina, alebo nejakého kamoša....kamošku....😉 taká názorná "ukážka"🙂 niekedy zaberie viac ako vysvetľovanie...
PS:...ani náš príliš nerozprával...v tom veku...zato teraz sa mu ústa nezastavia odkedy otvorí ráno oči😀

lenkaa222
autor
27. sep 2013

@ivett1 dakujem za radu... ocina niekedy vidi..lebo ten sa nepohne bez neho ani na krok.. 🙂 kamarata nevidel žiadneho a staršieho surodenca nema... tiež sa snažim si to odsledovať, niekedy sa to podari...aj sa pekne vykaka..niekedy nie..

ivett1
27. sep 2013

@lenkaa222 tak, potom už len trpezlivosť ... a ... nakoniec sa rozhodne sám ako naši a možno ťa prekvapí, že to bude akoby zo dňa na deň😀 ... neviem síce, či je to tak aj u ostatných, ale u nás to bolo takto (a podobne to bolo so sedením, chodením, pitím mliečka... a pri niektorých činnostiach sa takto "rozhodujú" dodnes😉...)

bronia13
27. sep 2013

kamosky syn kakal do plienky do 5 rokov 😒 inac sa nevykakal aj par dni kym mu nedala plienku si predstav, kazde dieta je individualne!!!