27 mesačný syn sa začal pokakávať

andrea101112
14. apr 2018

Mamicky poradte prosim. Maly sa odplienkoval ked mal cca 20 mesiacov. Hned sme boli bez plienky aj na noc. Krasne cural kakal do zachoda. Posledny mesiac (ma 27 mesiacov) zacal zatlacat a nechcel kakat. Nenutila som ho. Ked sa vykakal pochvalila. Len posledny tyzden sa vzdy schoval a prisiel pokakany. Vcera tak urobil 3x. Mna uz nebavi ho zakazdym prezliect oprat zakakane veci poumyvat ho. Tak som kupila plienky a proste mu ju dnes dala. Na curanie sa vypytal. Ale vykakal sa zase potajomky..Do plienky. Myslim ze to nieje spravny krok dat mu zase plienku ale uz neviem co s nim 😞 Nechat mu tu plienku alebo dokola prat a umyvat?

mnamko
14. apr 2018

Radsej daj plienku moja dcera to robila od dvoch rokov a teraz ma sedem a tak si znicila creva ze uz jej nepracuji nema vnich reflex a pokaka sa ani otom nevie teraz sme zacali liecbu ktora bude trvat najmenej rok este pojdeme v juli na specialne vysetrenie criev a konecnika dufam ze po no m nebude musiet ist na operaciu ja dom kazdeho pocuvala nech nedavam plienku a takto to dopadlo

victory7897
14. apr 2018

Určite nedávať späť plienku,to je len obdobie a zbytocne bude zmätený..pohodlnosť niekedy vyhráva ale nerobila by som krok späť keď už bol prakticky odplienkovany..pohresila by som ho,je už dosť rozumný ,myslím si že ho to prejde zakrátko

pribinak
14. apr 2018

Bavíme sa o 2 ročnom chlapčekovi? Urcite nehresit!!! Ine deti v jeho veku maju cely den plienky, mamky ani este nezačali s odpluenkovanim. Je malicky, take krízy občas bývajú. Neboj, nebude mat plienku do 18tich.
Radsej plienky, ako nejake dlhodobé problémy.

zinulka
14. apr 2018

Tiež by som plienku už nedávala. Už ukázal, že sa vie vypýtať. Len je pohodlný a skúša koľko povolíte.

livkab
14. apr 2018

Možno mal raz tvrdé stolicu, zabolelo a nechcel.. moja ma 3 roky a problem s kakanim mame stále.. si mama, riad sa podľa seba ako to cítiš, ze je správne pre tvojho chlapca

mnamko
14. apr 2018

Ja neverim ze je to pohodlnost jecto v hlave ma nejaky dovod preco zadrzuje kto nezazil nevie co to je ked ti dieta kaka uz len po klystire lebo creva zleniveju po zadrziavani,budte radi ze kakaju do plienky oni dozreju do obdobia kedy budu chciet byt bez plienky ked sa naucia zadrziavat bude to horsie a horsie

kikusa008
14. apr 2018

Ja by som veru plienku dala, keď vidíš, že inak sa bojí a pokaka sa... Však to je dvojročný chlapček, možno ho pri kakani bolelo a teraz sa bojí, neboj, príde čas, keď povie, že nechce do plienky, ale do záchodu...

pininka
14. apr 2018

A nechodi do jasiel? Alebo nebol niekde mimo teba? Lebo u nas v rodine sa to stalo,ze chlapcek si len prdol, ucitelka ho vyhresila a odvtedy len zdrziaval a nechcel kakat, potom sa skryval, zakazdym pokakany. Trvalo to velmi velmi dlho kym sa to dalo do normalu.

andrea101112
autor
14. apr 2018

@pininka nie nechodi. Som s nim doma este.

andrea101112
autor
14. apr 2018

@zinulka myslim ze to nie je o tom kolko povolim. Co by si teda presne robila? ked ho aj vidim ze chce kakat zoberiem ho a posadim na zachod. uz ma nakakane v trenkach ale do zachodu sa ale nevykaka.

pininka
14. apr 2018

@andrea101112 podla mna je to urcite nejaka negativna skusenost, mozno mu to raz islo tazsie a teraz sa uz boji a zdrziava kym sa nepokaka.

andrea101112
autor
14. apr 2018

@pininka asi ano. Len co teraz? dnes ma cely den plienku. vycurat sa vypytal ale vykakal sa do nej.

mnamko
14. apr 2018

A preco ti vadi ze kaka do plienky?poznam aj 3 rocne deti co maju plienky,dobre ti radim nesil to

andrea101112
autor
14. apr 2018

@mnamko Dojde mi to taky krok naspat Ze skoro rok kakal normalne do zachodu a pytal sa a teraz ma mat zase plienku.. ale ked to bude potreba tak mu ju naspat dam samozrejme..

pininka
14. apr 2018

@andrea101112 presne tak,je to krok spat,ked sa uz pekne pytal. No bude to chciet velku trpezlivost. Ale plienku by som asi nedavalq,lebo si naspat na to zvykne a moze to trvat velmi dlho.

livkab
14. apr 2018

@pininka 😳 radšej nech ma plienku, ako keby mal mat problem s vyprázdňovanim..to nie je sranda.. moja ma 3 a tiež ma blok este stale, na kakanie si vypýta plienku

ivec16
14. apr 2018

okolo tych 2 rokov ma vela deti s tymto problem... oni si okolo tohto veku zacinaju uvedomovat ze to dokazu ovladat...’podla mna mu radsej nechaj plienku, za mna je lepsie ze sa vykaka... u nas bol problem ze zadrziaval stolicu... a potom je tvrda a natrhne s amu ritka, potom si to spoji s tym ze nechce kakat lebo to boli a dokaze zadrziavat aj par dni... podla mna to nechaj tak a bud rada ze sa bez problemov vykaka... skus skor ustriehnut kedy potrebuje a vtedy ho dat... ale viem ze su deti co ked potrebuju tak zalezu niekam do kuta a tam tlacia... neboj sa ono ho to prejde, nebude do plienky tlacit do puberty... podla mna je este maly a niektore veci nevysvatlis... mozno uz za mesiac to bude zas inak.... daj plienku, ak sa ti podari odchytit das ho na wc, mozete skusit tie nohavickove plienky, uz to je ako slipy...

zuzanaete
14. apr 2018

A nedalo by sa s nim dohodnut, ze plienku nebude mat (aby mu nebolo teraz teplo alebo nejake dalsie dovody vymyslie), ale ked bude potrebovat kakat, tak nech povie a plienku mu das. Isla by som cestou nic nesilit. Tu ide skor o nejaky blok ako o vyskusam, co mi prejde.

ivec16
14. apr 2018

deti casto vycitia ze rodicia su z toho kakania cely prec a vystresovany a aj dieta potom z toho robi vedu... skuste to chvilu neriesit. urcite nehresit.. ked sa pokaka tak bez slova prezliect umyt a hotovo ide sa dalej

andrea101112
autor
14. apr 2018

@ivec16
@zuzanaete
@ivec16 asi to tak vyskusam. Najprv skusim dohodnut len na kakanie a ked ani to nezaberie tak mu ju vratim a budem cakat.. Ja sa to snazim ked ho vidim ze pod rychlo ideme na zachod ale on proste aj hodinu keby tam sedel tak sa tam nevykaka.. dame tomu cas no..

shee11
1. júl 2018

toto je velmi kriticky vek. radsej nechaj plienku, vysvetluj vela ako funguje kakanie, kreslite si normalne panacika, crievka kako... chvalit ho treba vela za vselico nie len za kakanie. a najma nekomentovat, ked sa vykaka do plienky, iba zbalit a ide sa dalej. moze to byt zaciatok zadrziavania a to je beh na dlhe trate. my sme to so synom dotiahli az na psychologicku.

andrea101112
autor
3. júl 2018

@shee11 tak nastastie sme o kus v predu. plienku nechcel vobec ale zatlaca stale.. je to sice lepsie. uz sa aj vykaka ale stale to nie je dobre

jamika27
3. júl 2018

@andrea101112 ja byť na tvojom mieste plienku nedávam. Neviem ako je to u Vás, ale ja viem kedy ide malý kakať. Už cítim prdkanie. Viem že kaká skoro každé ráno. Niekedy nie, ale viem ako sa tvári keď to na neho ide. Ja by som ti poradila len vystriehnuť. podľa mňa má nejakú negatívnu skúsenosť. Keď nechce do wc, tak aspoň nočník. Treba byť len trpezlivý a stále dookola murozprávať, že kakať do nočníka. Určite nehrešiť, len poukázať na to, že do nohavíc to nie je správne.

renarik
3. júl 2018

@andrea101112 ahoj, moj syn to tiez robil ked uz nemal plienky - zadrzal kakanie a tak...bud trpezliva to prejde...urcite nedavaj naspat plienku....