Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

3,5 mesačné bábo málo pribralo. Mám to riešiť?

evicaveverica
14. mar 2016

Ahojte. Tak som dnes dosla od dokiny s tym ze malo pribrala. Ma 3,5 mesiaca a navazili mi ju tam na cca 5kg. Krmim ju len MM, mala je cula, cika, kaka.. Akurat dokina vravi ze zrejme bude treba dokrmovat UM. Vzala jej krv ci nieje anemicka... Moj nazor je ze pokial netreba, dokrmovat ju nebudem, mlieka mam dostatok. Bojim sa ze ak zacnem davat umelinu, MM sa mi zacne stracat. To radsej pockam a zacnem skor s prikrmami. Co myslite, ako by ste to riesili vy?

natalym
14. mar 2016

Presne tak ako vravíš. Ak nie je hladná tak načo. Možno neskôr priberie viac. A koľko by mala mať podľa doktorky?

pribinak
14. mar 2016

Moj syn mal v roku ledva 8,5 kg, ale uz 10 mes sám chodil, bol živý a čulý
Tiez priberal velmi malo, 400g mesačne, ak 500g tak sme mu tlieskali
Tiez som do 6 mes ken dojčila, zeleninové prikrmi mu nechutilo, zato masko ano
Naštastie nasa mudr je normálna nezľavila na mna, aby som ho nasilu dokrmovala
Váha nie je vsetko, ak napreduje dopredu a nezaostáva, tak naco ju kŕmiť nasilu ?

kika2111
14. mar 2016

ani moj syn nepriberal podla tabuliek a bol nakoniec anemicky,po 2mes.brania Fe bolo vsetko podla tabuliek 🙂 ..nedaj sa prehovorit na umele mlieko!

cecilka123456
14. mar 2016

Moje dieťa (dojčené) má 2 roky a 10 kg :D takže by som priberanie neriešila, nemusí byť tabuľkové 🙂 ... ak začneš dávať fľašu z dojčením skončíš skôr či neskôr.

bonaqa2013
14. mar 2016

pozri percentilové tabuľky váhy detí - chlapcov. Tam to presne všetko nájdeš.

bonaqa2013
14. mar 2016

inak si dobrá povaha, ja už by som sa pomaly psych. zrútila - keby mne to povedal lekár....

siska53
14. mar 2016

@evicaveverica radsej castejsie prikladaj.
Moja tiez slabo priberala a ked som sa pytala pediny,ci ju prikrmovat,tak mi povedala,ze nie. Staci castejsie prikladat. Lebo pribera,aj ked malo,ale pribera a to je podstatne.
Nasa nehak nepriberala prehnane ani po zavedeni prikrmov,ani po tom,co som ju odstavila. Doteraz je z tychbstihlych deticiek,hoci teraz papa zvacsa dost. No samo jej telicko si reguluje,kolko potrebuje. Nikdy som deti jest nenutila.
A nastastie som mala rozumnu pediatricku. Vlastne dve,lebo my sme po par mesiacoch menili.

Takze za mna - castejsie prikladat a riesit az nepriberanie,nie slabsie priberanie. Ona je dojcena,nie na UM..u tych je to inak.

maslenka47
14. mar 2016

@cecilka123456 s dojcenim skocis skor ci neskor aj ked nezacnes davat flasu 😠

@evicaveverica 5kil na 3mesacne dieta nie je ziadna tragedia. Zaujimavejsia informacia by bol prirastok na vahe a za aku dobu, pretoze ak bol naozaj velmi maly (alebo nebodaj negativny), tak tvoje dieta moze mat problem napriklad s travenim a vtedy to je potrebne patrat po pricine. Ale napriklad aj prekonana infekcia moze zapricinit nizsi prirastok.

UM pokial nemusis, tak do dietata necpi. Radsej ozaj skorej zacat s nemliecnou babatkovskou stravou.

siska53
14. mar 2016

@evicaveverica a este oboch som zacala prikrmovat az normalne ukoncenym 6.m. Dceru by som aj neskor,ona o jedlo vobec nejavila zaujem,ale kvoli mojej operacii sim chcela,aby bola aspon na prikrmoch (ale ani tie jej k narastu vahy do tabulkocej podoby nepomohli -neriesila som,bola a je v pohode,cula).

cecilka123456
14. mar 2016

@maslenka47 ano ale nie v 3 mesiacoch, kazda z nas to moze potiahnut do samoodstavenie 🙂

sharmari
14. mar 2016

Presne kvôli tomu som takmer prišla o mlieko.... Absolútne nerieš doktorku. Schudlo bábo? Je nepokojné, plačlivé? Tak to nerieš. Jeden mesiac priberie viac, inokedy menej... Moja nikdy nebola papkáč a ani teraz nie je. Má takmer dva roky a váži 10,5kg. Ale! Nikdy, od kedy pamätám, neobsedela namieste ani minútu, už od narodenia so sebou stále niečo robila, kopala s nožičkami, hádzala s ručičkami. Mala osem mesiacov, keď začala chodiť, tak ani nemala kedy naberať rapídne na váhe... A inak, to ti ešte pekne dr. povedala, mne tá moja po prvom mesiaci povedala, že nemám mlieko a že moje dieťa je hlavné. A na môj argument, že veď je dobručká ako medík, neplače, nezlostí sa ma zabila vetou: "Nie každé dieťa plače, keď je hladné." Takže vôbec ju nepočúvaj, žiadne umelé mlieko nedávaj. Pre svoj dobrý pocit môžeš bábu ponúknuť prsník častejšie, ale aj to sa môže vypomstiť, leobo ja som tak do mojej nasilu tlačila a potom chcela každé dve hodiny. Nepretržite. Dokým som ju v 15tich mesiachch neodstavila 😀

katka1981
14. mar 2016

@evicaveverica, pockaj si na vysledky, ak by bolo babatko anemicke, zacni jest melasu, prejde jej do mlieka. Ked mas MM dost, aky ma zmysel cpat do nej umele? Keby bola hladna, tak place. Zatial by som nic nemenila.

perdiem
14. mar 2016

To čo je za doktorku? Neprikrmuj. Materské mliečko je to najlepšie, čo môžeš svojmu dieťaťu dať. Ja som tiež riešila, aj tu na MK. Moja staršia mala vo veku 1 rok 3 mesiace len 7,5 kg, pobehala som s ňou Trenčín Beckov, ale nič sa nezistilo, stále len odporúčania na ďalšie vyšetrenia. Tak som si povedala dosť. Moje dieťa nie je pokusný králik. Priberá a to je dôležité. Problém nebol žiadny, tak prečo nejaký vyrábať. A teraz bude mať 7 rokov a síce sme stále mušia váha, na spodnej krivke váhových grafov, ale nevadí. Rastie, jej vývoj je v poriadku, je šikovná a rozumná, tak neriešim. Ale rozumiem ti, ja som zažívala to isté. Sleduj si dieťa a keď ty pocítiš, že niečo nie je v poriadku, potom začni riešiť.

moonshine1
14. mar 2016
Používateľ moonshine1 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej proflov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od moonshine1.

hlavne je ze pribera!! 🙂

evicaveverica
autor
14. mar 2016

@natalym mala vraj pribrat aspon 1kilo...

natalym
14. mar 2016

@evicaveverica Aha. No však to nie je až tak veľa. Urob ako hovoríš. Sleduj a uvidíte, držím palce.

seahorse27
14. mar 2016

Ma 3,5 mesiaca...mozes zacat davat prikrmy od ukonceneho 4. mesiaca. Ak mas dostatok mlieka, tak by som UM vôbec neriesila a o 2 mesiace by som skusila ryzovu kasicku na vecer zarobenu s tvojim mliekom, o nejake 2 tyzdne zeleninku na obed, o dalsie 2 tyzdne masko, ovocie atd...

qwertxy
14. mar 2016

Mojej svagrinej dcéra nie že nepribrala, ona ešte aj chudla. Mala totiž silný reflux. Odmietla ju prikrmovat, stále ju kojila, malá má teraz cez 3 roky a akurát je váhou q výškou akurát

evicaveverica
autor
14. mar 2016

@maslenka47 no porodna vaha bola 3580g.. ked mala 1mesiac vazila 4100g, 2mesiac 4600g a teraz mala 5050g... Prislo jej to malo. No sak uvidim zajtra ked zavolam na vysledky co povie. Ak na malo zeleza, co je mozne, lebo aj ja mam asi malo tak doplnim. V kazdom pripade vam dakujem za nazory.. Lebo tiez to tak citim . Fakt radsej potom zacnem o mesiac prikrmovat zeleninovymi kasickami nez umelacom..

evicaveverica
autor
14. mar 2016

Inak donedavna sa este dokina tvarila ze je vsetko ok.. Aj preto ma zarazila dnes ze malo... Lebo doteraz tvrdila ze kojene detucky nemusia tolko pribrat. Fakt je ze mala uz kuka kadetade..v kuse kopka nozkami a ruckami sibrinkuje. Ma aj reflux ale nie nejak vyznamny grcne si tak raz za den troska.

seahorse27
14. mar 2016

...chcela som napisat, ze o 2 tyzdne uz mozes zacat davat ryzovu kasicku, nie o 2 mesiace 😀

katuliena82
14. mar 2016

Deticky priberaju nerovnomerne, aj nam sa to stalo. Ak je babo spokojne, nedavaj UM a nedokrmuj zbytocne. Dalsi mesiac moze pribrat viac

katuliena82
14. mar 2016

@seahorse27 suhlas, lepsie dokrmovat ryzovymi kasami, zeleninkou a masom nez UM

luba41
14. mar 2016

@evicaveverica vyšší príjem železa u Teba nepomože, pretože sa nezvýši jeho obsah v MM..ale absolutne by som na Tvojom mieste kvoli železu nestresovala..skor popracuj na technike dojčenia, malú nos v nosiči alebo šatke, skús viacej ponúkať, spolu spať v noci,prípadne kontaktuj laktačnú, možno Ti poradí nejakú vychytávku..a od príkrmov nečakaj nejaké valné priberanie, možno bude aj pri nich pokračovať svojim nižším prírastkovým tempom..radšej jej dožič plné dojčenie aspon 6 mes..a až potom postupné príkrmy

evicaveverica
autor
14. mar 2016

@seahorse27 ano pochopila som 🙂 ak tak by som zacala tak v 4 az 4,5 mesiaci.. Po troske. Ale mohla by to byt aj anemia. Ja viem ze mam malo zeleza.. Z porodnice ma pustali s tym ze by som mala doplnat..co som poslednu dobu znacne zanedbala. Ak to bude len tato "blbost" tak fajn. Ak nie no tak budem prikladat este viac nez prikladam.. 😀

evicaveverica
autor
14. mar 2016

@luba41 prikladam casto. Kazdu hodku a pol pripadne ked si zapyta aj castejsie, nosim v nosici aj spolu spime. Laktacnu som uz kontaktovala ... A mala sa prisava pekne a aj pekne potom papa.

evicaveverica
autor
14. mar 2016

@luba41 vlastne cely den nic neurobim lebo mala sa dojci alebo dudka 🙂 a pritom sa usmieva. Akurat som muzovi 2dni dozadu vravela ze mi pride mala nejak viac unavena, ze mam pocit ze by viac spala. Aj teraz spolu lezkame, mala spinka, didu ma pripravenu keby si chcela pocas spanku potiahnut 😀

seahorse27
14. mar 2016

@evicaveverica Moja dcerka bola anemicka. Priberala sice ukazkovo, ale doktorka si vsimla, ze je dost bleda, tak jej zobrala krv a mala veru malinko zeleza...Tiez sme kvôli tomu zacali prikrmovat uz od ukonceneho 4.mesiaca. Dovtedy sme davali zelezo a kyselinu listovu, ale ked zacala papat masko, vsetko sme vysadili. lebo hodnoty sa krasne upravili a problem sa uz nevratil. Ona mala do 3. mesiaca novorodenecku zltacku, velmi pomaly jej klesal bilirubin a následkom toho bola potom anemia...

evicaveverica
autor
14. mar 2016

@seahorse27 aha..tak zltacku my nemame nastastie, ani bleda mi nepride.. No ktovie, mozno vazne len nepotrebuje tolko papat. A tie vitaminy ste jej davali v kvapkach? Nemala po zeleze zapchu?

seahorse27
14. mar 2016

@evicaveverica Zelezo bolo v kvapkach a vitaminy v tabletkach - museli sme to drvit 😒 Zapchu nemala.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli