3,5 mesačný odmieta byť na brušku

tinuska4
7. máj 2013

Ahojte,este sa nad tym velmi netrapim,ale moj synacik vobec nechce byt na brusku.teraz ma 15 tyzdnov snazim sa ho dat, bojuje, vcera sa aj pozdvihol, ale zacne graucat a potom to prejde do placu, takze do minuty ho davam spat na chrbatik. Ja som ze vraj bola vkuse na bruchu, ako asi aj ine deticky. Asi mi poradite trpezlivost, ktoru mam, len dufam ze ho to prejde a objavi coskoro ako je byt na brusku fajn.inak, na rukach drzi uz krasne hlavicku sam. Dakujem vopred za prispevky :o)))

mariposita
7. máj 2013

Odpovedala si si sama- chce to len trpezlivost. Naozaj treba davat dieta na brusko co najviac a ked sa mu po chvilke prestane pacit, tak ho pretoc na chrbatik a po chvile ho daj znovu na brusko. Ina moznost asi fakt nie je. Moja mala ked nechcela byt na brusku, tak som s nou casto robila lietadielka, to sa jej pacilo. Alebo som sa ju snazila zaujat hrackami, tak ze som ich dala pred nu. Ono pride to obdobie, ked bude chciet byt len a len na brusku.

lauricka
7. máj 2013

pride cas, kedy nebude chciet byt na chrbate 🙂 , ale aj tak ho na brusko davaj, aspon na tu minutku, co vydrzi a motivuj hrackami alebo svojou tvarou v urovni jeho ociek, ked dvihne hlavicku a pohybom hraciek do stran a tak. Napr. das ho na gauc alebo postel a ty si sadnes vedla postele a rozpravas sa s nim a tak....a mozes ho aj na ruke nosit v polohe tigri

marcela1992
7. máj 2013

ani náš nechcel byť a teraz má rok a dva mesiace a stále na brušku nechce lezat...hlavicku sa naucil drzat aj bez toho 😉

demonique
7. máj 2013

@tinuska4 Tinuska, moj bol presne taky isty. a presne v tom obdobi. vzdy, ked som ho dala na brusko, zacal rev. Tak som ho tam nechala len chvilku a potom zas na chrbat. tak som to opakovala aj viackrat za den. Ani neviem ako, zvykol si a uz sa mu ani na chrbat nechcelo. Prejde to urcite. len to skusaj po trosickach, nech tam dlho neplace

slavik
7. máj 2013

Moja tiež nechcela byť na brušku, vždy spustila hrozný rev. Teraz má 8 aj 2 týždne a stále nechce byť na bruchu a jeduje sa pri tom. Takže ani štvornožkovať nebude. Vie sa sama posadiť aj sa vie postaviť ak sa má čoho chytiť. Ona bude asi rovno chodiť. Inak ja som to robila tak že som si ju dávala na seba ked som ležala. Tak vždy chvílu vydržala. A hlavičku sa naučila dvíhať krásne.

cicamica1980
7. máj 2013
Používateľ cicamica1980 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od cicamica1980.

PREPACTE TROCHU MIMO TEMU:
KEDY CCA. BABATKO ZACNE V LAHU NA BRUSKU DOCAHOVAT HRACKY? /t.j. na vahu na jednu stranu a druhou ruckou siahne po hracke?/
A KEDY CCA ZACINA BABATKO LOZIT PO STYROCH?
dakujem

tinuska4
autor
7. máj 2013

@marcela1992 stale nechce? a ako lozil stvornozky potom?

tinuska4
autor
7. máj 2013

@lauricka dakujem, to aj robim, ale v tej chvili ho akoby nic nezaujimalo. budem sa pokusat aj nadalej samozrejme :o)))

lauricka
7. máj 2013

@tinuska4 to sa postupne upravi, aj tu minutku si makne, takze na posilovanie je to dobre, netreba ho trapit viac

moni244
7. máj 2013

ahoj, moja bude mať v nedeľu 4 mesiace a pred dvoma týždňami revala ako najatá, keď som ju dala na bruško, potom zrazu ako keby uťalo a jej sa tam páči. Keď je nervná, stačí otočiť na brucho a je kľud, ale tiež som si myslela, že na bruško nebude chcieť ísť, mne pomohlo, že som ju najprv dala na bok a potom ju pomaličky ťahala na bruško a otáčala som ju na sedačke v obývačke tak, aby na mňa videla

lauricka
7. máj 2013

@slavik a akym stylom si sada?

marcela1992
7. máj 2013

@tinuska4 on nelozil,hned zacal chodit

tinuska4
autor
7. máj 2013

@moni244 aj to som zacala robit, ze ho kotulam na boky a tak mi aj celkom spokojny
ukazujeme mu co sa len da, teda co ho zaujima, a je toho teraz v jeho "veku" neurekom :o)))

lauricka
7. máj 2013

@cicamica1980 ahoj, tak sa natahuje za hrackou asi v 4,5 mesiaci, hupat sa na styroch tak v 8. a koordinovane lozi po styroch v 9. mesiaci

svetlusska
7. máj 2013

ahoj nas maly tiez nechcel byt na brusku...pobudol trosku ale zacala plakat...tak som ho otocila...ja som to velmi neriesila..ked bol na brusku tak hlavicku pekne dvihal len sa mu na brusku nepacilo tak som ho netrapila 🙂 neskor sa zacal na brusko preetacat aj sam 🙂
@slavik no nas na brusku tiez nechcel byt aleeeeee...po byte sa plazil najprv dozadu ako rak a potom aj dopreeedu ako partizan na brusku...a potom sa za par tyzdnov dvihol na 4 a teraz nam uz peknee stvornozkuje...ja som hlavne neporovnavala maleho s inymi detmi nas maly je tak lenoch. vsetko robi neskor 🙂

cicamica1980
8. máj 2013
Používateľ cicamica1980 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od cicamica1980.

@lauricka dakujem🙂

tinuska4
autor
14. máj 2013

moje dieta po tyzdni je pekne na brusku a este sa aj usmieva :o))) zatial dlho nevydrzi ale to vobec nevadi, supeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeer :o))))))))

fileta
25. máj 2013

Mame ten isty problem, moja ma uz sest a pol mesiaca, od zaciatku sa jej na brusku nepaci.... tiez vydrzala tak minutu a potom mi stale velmi plakala.... tiez som to neriesila, ved su deti co tuto polohu odmietaju, lenze stalo sa nam to, ze jej zacalo ochabovat svalstvo na brusku, teraz uz na brusku vydrzi, ale robi lietadielko a to je zle ako nam povedal fyzioterapeut, tiez zle drzi chrbatik a preferuje kvoli tomu drzanie hlavicky na pravu stranu.... takze musime cvicit a caka nas vojtovka, budeme sa snazit o to, aby znovu zacala pouzivat svalstvo.... vsetku silu teraz sustreduje do noziciek, stale ich ma ako strunky a uz sa mi aj postavila na nohy, co samozrejme tiez nie je dobre... to uz potom ide jedno s druhym.... vsetko robi na opak sveta 🙂 od troch mesiacov sa pretaca z bruska na chrbatik , naopak ani za ten svet, este ani teraz nie...samozrejme preco by to robila, ked sa jej tak nepaci...tolko nasa skusenost, ale urcite sa netreba znepokojovat, len staci dieta sledovat.... ak bude pekne dvihat hlavicku a nerobit lietadielko a zacne sa neskor pretacat, tak je vsetko v poriadku 🙂