3,5 ročný syn nechce papať sám

madana
26. okt 2013

Ako mam prinutit 3,5r syna,aby uz konecne papal sam.??On to vie,ale radsej sa dava mnou obsluhovat.A akoby o jedlo nemal ani zaujem, stale ho treba s niecim nahanat, zabavat niecim,aby vobec otvoril pusu.Najnovsie ,ked mu nepustime rozpravku pri jedle,tak ani nebude jest,nijako ho neudrzime pri stole.Mamicky poradte,chodi uz do skolky,ale tam tiez nejedava,a ak ano tak len kazdy treti den cca,a velmi malo spapa.Akoby na jedlo nemal cas alebo neviem,vrtula v zadku.Co poradite???

zita19
26. okt 2013

Prestan ho krmit. Najes sa sam, budes najedeny? Nenajes sa, bacne jest. budes hladny. Najes sa do 15 minut a potom sa dklada zo stola. Hlad ho donuti. Ked nebude jest 3 dni nic sa nestane,.Garantujem Ti, ak budes tvrdo dorziavat pravidla, zacne jest. To, ze robi take caviky okolo jedla je Tvoja chyba. Ty si tento stav dopustila a Ty sa musis zmenit. Ziadne rozpravky, zadne lietadielka s lyzickami!!! A nielen Ty ale cela rodina. Ked sa je tak sa je! V skolke nezje, lebo pani ucitelka s nim taketo cirkusy robit nemoze, ma na krku 20 deti a kde by dosla, keby kazde krmila?

katy1979
26. okt 2013

moj 6 rocny syn nechce jest sam a pritom to vie 😀 typicky chlapi s postojom starajte sa vy mne staci ak dycham. Vie ze ho nakrmis vie ze za nim budes lietat a behat. Ale to sa musis naozaj nahnevat aby si to dokazala radikalne zmenit.

mima4
26. okt 2013

@madana
nekrmit ho. Ja poznam jednu rodinku s viac detmi,kde 1,5 rocny chlapcek dostane lyzicku a vsetko spacka sam 😀 sice po jedle vyzera ako prasiatko ale nevadi 😉 Ak by nejedel, vymyslal, bol by hladny...

babulka82
26. okt 2013

@madana lenivost,pohodlnost ..........mame takeho doma 😀

madana
autor
26. okt 2013

@zita19 nuz neviem,ci vydrzim 3 dni mu nic nedat ,ale urcite mas pravdu v tom,ze je to moja chyba.Skusim s tym 15 min zacvikom,ze ak nezje,tak to poupratujem.

madana
autor
26. okt 2013

@katy1979 vies ako sa ja hnevam???ide ma roztrhat uz pri kazdom jeho jedeni.

madana
autor
26. okt 2013

@katy1979 a Ty ho krmis doteraz,hoci ma 6r??

madana
autor
26. okt 2013

@mima4 aj my mame v rodine 1,5r dvojicky zijuce v Holandsku ,ktore papaju krasne pri stole vsetko same,dostanu vidlicky,lyzicky a papaju uplne same.Nas syn NIE!!!

mima4
26. okt 2013

@madana OK, vsak ja som ti len dala priklad ze uz aj take male dieta v pohode zvlada papanie sam, takze treba ho k tomu viest, hlavne ked uz ma 3,5 roka. Nemusis za svojim synom davat tolko vykricnikov 😀

katka1981
26. okt 2013

@madana, nasa jedla od roka uplne sama, bol to jediny cas, kedy bola samostatna a ja som mala veget. Ale potom sa to zmenilo, mohla mat mozno 3 roky, aj teraz velakrat chce aby sme ju krmili. Ak je velmi unavena, tak ok, inak chceme aby jedla sama. Tvoje dieta v tomto nie je nijak vynimocne, deti dojdu do veku, kedy si uvedomia ake vyhody maju babatka a tak sa zacnu hrat na mrnusov, aby nic nemuseli robit samy. Ak ta to obtazuje, vysvetluj mu, ze krmia sa len babatka a pokial chce robitveci ako velky (hry ake sa hra poznas ty), tak sa napapa sam. Najhorsie je ze malu v skolke krmili, nechapem preco, lebo ona nikdy nemala s jedenim problemy, nechutenstvom netrpela. Drzim palce.

zita19
26. okt 2013

@madana Akoze zacnem uplne z ineho konca. Mamicky co takto obskakujete svoje deti sa spamatajte!!! Viete co na tych nevinnych stvoreniach pachate? Viem co hovorim, mala som v tabore druhaka, ktory dosiel za mnou, ze nech miu napucim pastu na kefku. Ked som sa spytala, ze preco to nespravi sam, tak povedal, ze to nevie. Jemu chysta kefku mamka!!! Ja som sla do kolien a ucila som osemrocne cudzie dieta to, co moje vedeli tak v dvoch. (Sice bola pasta aj na oku, ale naucili sa casom). A mala som v tabore dvojcata druhakov, ktore nic nejedli. Ked sma sa pytali preco, ze oni doma take nejadia. A ked bolo maso na obed, tak tiez na neho kukali ako sova do hodin. Potom vyplynulo, ze mamka im masko kraja!!!!
Zaznamenali sme v obidvoch situaciach velky pokrok. 😀 😀 Mlady odchadzal z tabora a vedel si vypucit pastu na kefu a dvojcata jedli priborom. Ale moje nervy!!!! Ako k tomu prisli ostatane deti a moj zaludok, ked som kazdy obed, veceru travila ucenim veci, ktore vedia aj skolkari!!!

katka1981
26. okt 2013

@madana, skus ho chvalit ze aky je uz velky chlapec, sikovny. Mne ucitelky hovorili, ze aka je cista, ze ked papa sa nezaspini. Ale poviem ti, do urciteho veku, krasne jedla za stolom, u nas bolo cistucko a dosla do urciteho veku, s jedlom beha, neobsedi..... este stastie, ze kym bola doma, taka nebola 🙂 Tiez sa nam stavalo, ze vecrea jedavala hodinu, len aby nemusela ist spat. Raz odisla od stola a ja som uz toho mala dost, stokrat sme povedali, ze ked odide od stola, ze skoncila. No a raz sme to spravili. To bolo revu, ze aka je hladna, nakoniec usla do kuchyne a pojedla zeleninu zo stola, to som jej nedokazala zobrat ale ine nedostala. A odvtedy to nespravila. Ale zas su ine srandicky a tam je to horsie. 🙂 Cize nieco plati na nu co na ine deti, ine zas nie.

katy1979
26. okt 2013

@madana vacsinou na 98% uz nie. Ale ked sa ponahlame ci nestihame tak ano. Lebo on je schopny jest aj polku chlebika pol hodinu. Len to je autisticke dieta a jemu vsetko trva nekonecne dlho. obcas dostal casovy limit a potom som jedlo brala. Hlavne ked som videla ze to ma na salame ci cumel na hodiny a odpocitaval minuty. Mladsi kym som bola doma sa tiez nechal rad nakrmit. Teraz akurat rano jogurt do neho tlacim inac je sam a napodiv zo skolky chodi velmi cisty a jedia sami