3 mesačná dcérka má 6 kg. Je obézna?

lusia222
16. jan 2013

Ahoj mamicky,chcem vas poprosit o nazor.Mam takmer trojmesacnu dcerku ktoru dojcim.Ma uz vyse 6 kg a stale pocuvam z kazdej strany ze je tucna,ma nadvahu a mam ju obmedzovat v papani.Ja mam na to sice uplne iny nazor ale cisto zo zvedavosti by som rada vedela aj vas nazor,dakujem.

vianne
14. máj 2014

obmedziovat plne dojcene dieta?? tak neviem, kto nieco take radil, ale vacsiu hlupost uz asi nemohol vypustit z ust...mliecka sa tvori tolko,kolko dieta vypije. 3mesacne dieta sa nevie prejedat, to dokazeme az neskor...moje dieta sa narodila ako 3000g, kazdy mesiac pribral 1kg, ako pol rocny mal 9kg, a nebol ani prejedeny, ani tucny....zacal sa viac hybat a je stihlucky....kym dojcis, neries hlupe rady, posli mudre hlavy radsej chudnut 🙂))) ked bude mat dieta rok a budes ho krmit horalkami a bude mat 20kg, tak bude obezne 🙂)

maminka27
14. máj 2014

Veruuu neni obezne bud rada ze papka a je zdrave 🙂 a ako povedala
@vianne netreba to riesit ved to vybeha

denisenko
14. máj 2014

3mesačné dieťa nemôže byť obézne...😀😀

mojong
14. máj 2014

necitala som predosle prispevky, ale obezna isto nie je, papa kolko chce a rastie, ziadne obmedzovanie dojcenia je to mega hlupost, ......... a len pre klud tvojej duse pozrela som sa v nasej knizocke kolko mala moja dcerka ked mala 3mesiace, mala 8kg, a ja som to nikdy neriesila, teraz uz ma 2.5roka a ma 18kg, je vysoka a nie je tucna vobec a tu vahu na nej nevidno, ........ neries hlupe keci inych a riad sa materskym instinktom ty vies co je pre nu naj a dojcenie na poziadanie tam urcite patri 🙂

ossr
14. aug 2014

Ja kojim maly ma 3 a pol mesiaca a 8 560 gr a 65 cm

denisqaa
27. jan 2015

my sme na UM a maly ma uz skoro 7 kg a necele 3 mesiace a obezny sa mi vobec nezda 🙂 6kg je ok myslim si ......

zivile
6. feb 2015

@lusia222 ahoj, nas syncek ma presne 3,5 mesiaca..Ked sa narodil mal 3850 g a 52 cm..teraz ma 67 cm a 7850 g..tak potom nas by mal byt ak oslon..a nie je..ja zdravo baculaty..Dr. vcera na poradni povedala len tolko ze je s motorikou v popredi ako 6 mesacne dieta

lusia222
autor
6. feb 2015

@zivile sice to je uz dva roky stary prispevok ale aj tak dakujem za nazor. 🙂 s odstupom casu to viem uz aj ja 🙂

sanmari85
24. feb 2015

A aku ma dlzku? Ja mam 3 mesacneho chlapceka za 3 mesiace pribral 4000 g ale podrastol o 17 cm cize mame 7 kg a 68 cm. Vobec nieje tucny ale gastroenterologicka ma stale jazdi ze ho prekrmujem - ma reflux. Ked mal 5 tyzdnov mi povedala ze mu nemam dat skor ako po 3 hodinach ze ho mam nejako zabavit- skoro som ju niekam poslala ved zabav dieta ktoreho jedine potreby su jest a spat a nedostane najest nebude spat . A teda ja chcem mat spokojne dieta ja sa riadim sama sebou a malym . Nedam mi hned ked pipne ale ked je po 2,5 hodine hladny tak mu dam a neriesim .

beus21
1. mar 2015

@lusia222 bud kludná, nie je obézna🙂 aj moja malická má 3mesiace a 1týžden a váži vyše 7kg. Ničoho sa neboj a vôbec neobmedzuj jej papanie. To sa zmení akonáhle sa začnú plazit a chodit. Neboj🙂