3 mesačné bábätko nebrble

adu_lienka
2. sep 2019

Ahojte, stretli ste sa s tým, že babatko vôbec nebrble? Moja malá má 3 mesiace a týždeň a vôbec nekecá... Inak je zlatá, očkami komunikuje, usmieva sa na mňa aj smeje, ale tiež bez zvuku. Ostatne detičky čo vídam už v tomto veku brblú a naša nič, stále potichúčky 😕 Už me to troška znepokojuje a doktorke ideme až o mesiac, tak skusim tu...

seva22
2. sep 2019

Podľa mňa je to veľmi individuálne...naša sa napríklad prvýkrát pretočila sama.na bruško týždeň pred ukončeným 6.mesiacom...ine mamičky deti v skupinke rovnako starých detičiek vypisovali o 100 šesť ako sa ich už 3mesacne kotulali jedna radosť....nestresuj sa tým a.neprirovnavaj ju,to je to najhoršie čo ti môže pokaziť radosť z materstva...je výnimočná taká aká je...

anna_maria1
2. sep 2019

Velmi dobre si seva napisala @adu_lienka. Kazde dietatko je ine. Ale neboj sa, ked este teraz nebrble, tak ona zacne mozno neskor a potom ta milo prekvapi. Niektore deticky su trochu opozdenejsie ale potom to zase rychlejsie dobehnu. Len hlavne nestresuj!

lucy218
2. sep 2019

Moj tiez neblabotal, zacal ked mal asi 9mes aj to trvalo iba tyzden a znova dllllho nic. Po roku zacal mama, baba... Teraz ma dva a keca odusu. Tiez som sa bala, ze ci je vsetko ok.

marte1
2. sep 2019

Moja svagrina sa bala.ze jej maly sa nesmeje.nasa malá od narodenia bola ako na gombik dostala pusu a sa usmiala a jej malý nie.vobec sa nesmial ale začal ponejakom case a uz sa len rehli.naozaj je to individuálne.tak ako aj ze kazdr dieta zacne chodiť inokedy.nasa mala zase nerozpráva.ma 20mesiacov a ani za nic nepovie mama.všetko hovori tou svojou cinstinou aj ma to trocha trapi ked vidim ine deti v pribliznom veku ako vedia povedat ze ako sa volaju a tak ale naša asi ešte potrebuje čas...

evkamotka
2. sep 2019

Veľmi individuálne! Neboj

saluda
2. sep 2019

@adu_lienka trochu sa uvolni a nestresuj pre také hlúposti, lebo sa po čase zblaznis 😀. Cim skôr choďte do ďalšieho dieťaťa, nech nemáš čas rozmýšľať nad kravinami. V dobrom, neuraz sa prosím 😉

0ria0
2. sep 2019

@adu_lienka nemala by si toľko študovať internet, nie každé dieťa je tabuľkové, to si zapamätaj!

miriamik77
3. sep 2019

Ťažko povedať, ja viem, že by si asi už moc chcela, aby začala malinká brbotkať, no možno potrebuje len trocha viac času. Nedá sa povedať, kedy by to mali začať bábetká robiť

monvitka
3. sep 2019

v 3. mesiacoch?? a v 9.tich rozprávať a 12-tich recitovať??

romik39
13. apr 2023

@adu_lienka ahoj viem že je to už dlho ale ako ste dopadli ? Mame ten istý problém .

adu_lienka
autor
14. apr 2023

@romik39 Ahoj, haha celkom som sa na tom teraz pobavila keď to po rokoch čítam. Dcérka má už skoro 4. Rozpráva krásne plynulo, pusa sa jej nezavrie. Také naozajstné slovká začala púštať kratko pred 2.narodkami a odvtedy sa nezastavila. No stress! 🙂