Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

3 mesačný synček by si už najradšej sadol

nicolasko55
6. sep 2012

mile mamicky,chcem sa vas spytat ze ci mate s tymto skusenosti a ze od kedy je najlepsie davat dieta sediet? 🙂

kvetinka211
6. sep 2012

@nicolasko55 ked mu chcete to najlepsie, tak az ked sa same posadi - teda po tom co zacne same lozit, stavat sa na nozky ... cize az okolo 7-8 mesiaca (urcite nie v pol roku!!!) ... ak ho "posadis" tak, ze ho budes podkladat vankusmi ako ti poradia niektore zeny, tak mu znicis chrbatik co sa moze prejavit az v dospelosti velkymi bolestami chrbta. Cize nechat vyvoj na babatku, to je pre neho najlepsie. Davaj ho na podlozku, nech je motivovany dostat sa za hrackami .. ale na lozenie mate kopec casu, ked ma tri mesiace to sa este ani neprevracia ... takze na podlozku, hracky v dosahu rucky aby sa za nimi natahoval. A hlavne ziadne choditka ani neskor vodenie za rucky, obuvanie pevnych topanociek, radsej ho nechajte bezkat na boso, v prostismykovych ponozkach alebo capackach. Ked uz velmi ho chcete mat obcas vo zvislejsej polohe, moze byt kratkodobo vo vajicku v polosede alebo v takych specialnych kresielkach. majte sa pekne 🙂

namarie
6. sep 2012

@nicolasko55 my sme mali koleso na sedenie, v ktorom sa hrala a sedela, sama sa ťahala po krajoch aby si sadla, málokedy sme ju dávali sadnúť my, viac keď sme jej cvičili s bruškom aby si prdla a už ju to nebavilo, tak sme jej podali ruky a ona sa za ne vytiahla do sedu (a to bolo okolo tých troch mesiacov) v 5tich mesiacoch si sama sadla z lozenia, takže @kvetinka211 keď sa sama posadila v 5 mesiacoch a nie až v 7-8 tak som ju mala priviazať???

kokorunecka
6. sep 2012

@namarie Keď si sama sadla tak určite nechať 🙂
@kvetinka211 to myslela tak, že keď sa samé od seba neposadí tak ani sedieť pasívne nedávať. Len stará literatúra uvádza, že v pol roku musí každé dieťa bezpodmienečne sedieť, preto si to napísala do zátvorky, že?
Inak.... V 3 mesiacoch sa mojej malej veľmi páčilo vo vajci, aj by sa sama ťahala do sedu, ale nepodporovala som ju v tom, keďže také malinké bábätko to samé ešte nedokáže.

vonicka
6. sep 2012

@nicolasko55 - co presne znamena, ze by si uz najradsej sadol? ze sa ti taha do predklonu a je zvedavy? Lebo ak ano, tak to je kazde dieta, ci to je v 3. mesiacoch alebo v 6. mesiacoch. Myslim, ze nie si tak neiformovana, aby si nevedela, ze dieta sa nema sadat kym to same nevie a je uplne jasne, ze v 3 mesiacoch to este nevie a dlho vediet nebude. Inak by sme riesili otazky typu - moje dieta by sa strasne chcelo dotknut zasuvky alebo chytit do ruky vidlicku, pretoze s nou prave nieco jem, mam ho nechat nech to urobi??? Deti chcu vsetko, lebo ich vsetko laka. My sme mamy na to, aby sme vedeli co s nimi.

namarie
6. sep 2012

@kokorunecka Veronika robila v 4 mesiacoch brušáky v kočíku a ťahala sa za kraj vaničky posadiť, tiež celkom sama, každé dieťa je individuálne, tiež nie som za to aby sa deti hnali do niečoho, prídu na to samé, ale tak aby zase niektoré maminky nepanikárili, že ich dieťa niečo robí skôr... robia to keď je na to ich čas... Veronika sa postavila v čerstvom polroku, sestrička u doktora povedala, že ju nemáme pustiť a doktor, že keď sa sama chytila postieľky a postavila (v tomto ju nikto nepodporoval ani jej to neukazoval, netuším ako na to prišla) tak je to v poriadku...

kvetinka211
6. sep 2012

@kokorunecka dakujem za dovysvetlenie, presne tak som to myslela ... ze nie je pravda, ze kazde dieta ma v pol roku vediet sediet .. samozrejme ak sa naozaj same posadi tak je to ok
@namarie
ja som tiez riesila dilemu co s tym ze sa staval v 6m (este nesedel, zacinal lozit) ... doktorka tvrdila ze mu to nemam dovolit ...ale nepochopila som ako mu v tom mam efektivne zabranit 🙂 takze prve tyzdne bolo par mensich urazov ked sa buchal o tyce v postielke a par mesiacov bolo velmi akcnych ked trebalo byt stale pri nom v strehu, ale zvladli sme to

namarie
6. sep 2012

@kvetinka211 my sme to vyriešili, kúpila som molitan a látku a dala som ušiť 2cm hrubé hniezdo okolo postieľky 😀

silvia0201
6. sep 2012

ahoj. moja má tiež tri mesiace a tiež by najradšej už sedela. keď ju dám do kresielka, dvíha sa mi do sedu. keď ju držím na rukách, tiež sa mi dvíha do sedu. tak si ju opriem o moje brucho chrbátikom ku mne a malinká mi v podstate sedí v náručí. takto sa jej veľmi páči, lebo má na všetko rozhľad 😉 nenechávam ju takto príliž dlho.

namarie
6. sep 2012

@silvia0201 my ju tak nosíme od 6 týždňov, odvtedy nechcela byť otočená k nám a doteraz keď nemá rozhľad tak sa odtíska...

kvetinka211
6. sep 2012

@namarie no moj mi v 3m zlikvidoval postielkove hniezdo ... vyberal molitan, daval ho do ust, trhal cele hniezdo, no katastrofa, musela som ho dat prec 🙂

namarie
6. sep 2012

@kvetinka211 to v akej látke bolo? my máme takú dosť pevnú, že šnúrky obžúva, ale k molitanu sa nedostane ani s tými dvomi zubmi 😀

nicolasko55
autor
6. sep 2012

@kvetinka211
@namarie dakujem vam,a inak ja ho necham sadkat sameho,ked na to bude pripraveny,len som chcela vediet ako su na tom ine deticky 🙂
@vonicka nemozem sa spytat? je to zakazane,alebo sa mam za to hanbit?
@silvia0201 ja robim s mojim syncekom presne to iste a veelmi sa mu tak paci 😀

vonicka
6. sep 2012

@nicolasko55 - ja som vobec nepovedala, ze sa nemozes spytat. hladala si odpovede, ja som jednu napisala, tak co je na tom zle. na to je FORUM 🙂 dufam, ze sa nehnevas

silvia0201
6. sep 2012

@nicolasko55 veď aj moja. najradšej by sa takto navlákala celý deň, len pri troch chlapoch to asi nejde 😀 ešte šťastie, že sem-tam dôjde sesterka povarovať a ostane mi ako v kočíku, tak aj v kresielku 😀

kvetinka211
6. sep 2012

@namarie to bolo take starsie hniezdocko ktore malo z druhej strany otvory kam sa davala vypln ... ale myslim ze moj inzinier demolator by zvladol aj pevnejsie latky, okrem toho ze kmasal a jedol tu vypln pokial mu rucky dosiahli tak mykal aj celym hniezdockom a snazil sa od odtrhnut od snurok 😀 odlozila som ho teda ak by sme nahodou niekedy mali nejakeho kludnejsieho surodenca

meg_junova
12. sep 2012

@silvia0201 Nas maly ma dva mesiace a pol a strasne sa taha do sedu. Najradsej je tiez oprety chrbatikom o moje brucho a kuka okolo seba, ale ani to sa mu velmi nepaci. Normalne sa taha dopredu, akoze do sedu, tak mu chvilku podopieram rukou rucicky a hlavicku, kvazi sa opiera a je spokojny. Tiez ale tak maximalne na dve minutky ho tak dam, lebo sa bojim, aby sme mu neublizili a neznicili chrbatik. Ale ked je vo vajicku, normalne sa za pomoci brusnych svalov chce davat sam do sedu.. Zda sa mi to prilis skoro, ale on bol od narodenia taky silny a vysponovany stale, aj hlavicku od zaciatku stale krasne drzal. Verim, ze deticky su individualne.. a ak maju dostatocne posilnene svaly a posiluju aj chrbticu, tak pomalicky samozrejme skusaju nove polohy 🙂

meg_junova
12. sep 2012

@kvetinka211 riadny huncut 🙂)) dobre som sa pobavila 😀 😀

157misicka
12. sep 2012

@nicolasko55 moj syncek Nicolasko si sam sadol ked mal 6 mesiacov v ted isty den sa aj postavil na nozky 😀, lozil na prelome 3, 4 teda tak sa plazil neviem to lepsie nazvat 🙂 mali sme taku deku na hranie s hrazdickou travil tam vela casu nakolko od narodenia velmi nelubil spinkavat...skor sa hral ...do sedu sa pekne vedel pritiahnut tiez tak v 4 mesiacoch..tak ale sediet nejako nasilu alebo pri vankusoch som ho nedavala som toho moderneho nazoru ze sa to nema kvoli chrbtici atd..

157misicka
12. sep 2012

@kvetinka211 musim sa tiez vyjadrit ale moj syncek sa tiez tahal do sedu velmi skoro a aj sa sam posadil v 6mes..a v ten den aj postavil takze neviem ale nemozte veci definovat takto knizkovo ze kedy co maju deti vediet..kazde dietatko je uplne ine..moj je dovolym si povedat vo vsetkom velmi popredu z hladiska statistik a ine zase pozadu... 🙂 presne ako pisete super su podlozky na hranie my sme ju aj mali takze urcite ho to motivovalo aj k lezeniu 😉 a mimochodom 3 meacne babetko sa kludne moze vediet pretocit moj to vedel zhruba v 2 a hlavicku drzal od narodenia..takze len tolko..ja tiez uznavam moderne vychovy co sa tyka choditok, vodenia za ruky ale nie je vzdy vsetko tak ako sa pise v knizkach ohladom vyvinu

kvetinka211
12. sep 2012

@157misicka myslim ze sa obe zhodujeme na tom, ze najlepsie je nechat vyvin na babatko samotne a nesnazit sa ho nijako umelo urychlovat ...

Tu začni písať odpoveď...

Odošli