Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

3 mesiace bez plienok a následné pocikávanie

jankaferancova
16. jan 2013

Milé maminky,potrebujem poradiť.Moj maly ma 23 mes.Od 20 mes.sme bez plienky cez den,na spanok este davame.Zacali sme tak,ze o tom rozhodol on,do nicoho som ho nenutila.Vsetko prebehlo bez vacsich problemov,vycikal sa aj do WC aj do nocnika,pekne sa pytal aj na velku aj na malu potrebu.Zrazu nastal zlom,teraz po 3 mesiacoch,sem tam sa pyta,sem tam sa pocika,dnes sa aj pokakal co sa nestalo ani ked sme zacinali.Neviem ako mam reagovat,musim priznat,ze ma to riadne hneva...co sa to s nim deje?Stretli ste sa s tym niektora?Alebo to prejde,len treba vydrzat?Niekedy sa vypyta sam,niekedy ho musim dat ja a aj to tazko,vymysla ☹ Som z toho uplne prekvapena...nechapem co sa s nim deje....dakujem za rady!

xlucia
16. jan 2013

@jankaferancova taky maly je vo vynine a co sa s nim deje nemusis premyslat, poviem ti. zacina vzdor. nechce byt ruseny curanim, napr. ked sa hra, alebo ked sa mu jednoducho nechce. tak ako uplatnil svoj nazor ze uz plienky nie, tak teraz sa mu zasa nechce...
rada je len jedna. treba vytrvat a musis byt dosledna. podvoli sa on... rozhodne by som sa za ziadnu cenu nevracala k plienkam. a zrusila by som aj nocne...

jankaferancova
autor
16. jan 2013

Dakujem za naozaj zaujimavu reakciu.mas pravdu,zacina vzdor,dnes je cely akysi nervozny,taky nebyval doteraz....urcite sa nechcem vracat k plienkam a veru aj tych nocnych sa zbavime pomaly,asi to bude najlepsie.dufam,ze vydrzim a zachovam sa tak ako sa mam.aj ked niekedy mam pocit akoby som chcela mat z neho to najlepsie dieta na svete 😉

dais
16. jan 2013

@jankaferancova Len oznámiť bez emócií: ciká/kaká sa do nočníka, prezliecť/umyť a ďalej nekomentovať. Obrniť sa trpezlivosťou. Nekričať, netrestať. Samé to prejde, je to normálna fáza. Aj my sme to mali.

gaby21
16. jan 2013

@jankaferancova Aj u nas tak bolo, urcite sa nevracat k plienkam. Treba vydrzat, do zblaznenia vysvetlovat, ono to raz pride do tych spravnych kolaji. A suhlasim, netrestat 😎

jankaferancova
autor
16. jan 2013

@dais no budem sa snazit kontrolovat.od narodenia je to dobre dieta,aj to odplienkovanie islo lahucko,ani som to tak necakala a teraz take prekvapenie 😒 mam pocit,akokeby sme sa len teraz zacali ucit byt bez plienok 🙂

jankaferancova
autor
16. jan 2013

@gaby21 dufam,ze to pride co najskor 😉

zuzkazivcak
16. jan 2013

@jankaferancova Ahoj...tak my sme mali podobný problém. My sme bez plienky od 2 rokov, a teraz v lete to mala Vikinka 2,5 roka sa nam zacala pocikavat...Ale to bolo skoro stále, najprv som to dávala za vinu trampoline (ktoru sme jej kupili a travila na nej vela casu), myslela som ze je to tým ze stále skáce a tak...ale potom to trvalo este asi mesiac a potom sama od seba zacala zase cikat pekne do nocnika alebo wc. Neviem cim to bolo ale uz je to prec a teraz je fajn...mozno maju take obdobie alebo co 🙂 ale urcite to coskoro prejde 🙂

simonka1304
16. jan 2013

My tak isto,uz som to chcela aj vzdat a dat zase plienky,ale vydrzala som a teraz znovu v pohode sa zase pyta.Neviem,cim to je,bola som z toho riadne prekvapena.Urcite vydrz!

tinaki1275
16. jan 2013

presne taky isty problem aj u nas..dcera od 23 mesiacov bez plienky cez den,bez co len jednej nehody a zrazu po 4 mesiacoch od jesene si proste ucvrkla kedy -tedy .. 😕 hlavne doma sa zabudala ,ale po cvrknuti hned utekala na zachod a este cikala,potom sa to stavalo kazdy den.. dokonca v skolke sa stalo jeden den ze sa im 2x uplne pocikala..chora nebola,ziadne zmeny sme nemali .. potom sme isli na dovolenku a 10 dni bez problemov ,ani jedno cvrknutie..po navrate domov zase.. niektore dni lepsie niektore dni horsie.. pisala som na jednu detsku urologicku poradnu ,a tam mi odopvedali ze do 3 rokov je to bezne.. ak max.vysetrit moc po dohode s pedinou a trpezlivost .. a tiez davta kazde 2 hodiny na wc preventivne aj ked sa nepyta ,aby sa nestihal naplnat mocovy mechur ..tak aplikujeme..cca 3 dni teraz to vychadza 😕 (klop klop aby som nezakrikla)..vraj sa to stava aj casto prave v zimnych mesiacoch ked je chladnejsie.. drzim palce..

jankaferancova
autor
19. jan 2013

Joj mamulky moje este dobre,ze ten modrykonik je,vsak? 🙂 aspon sa mozeme jedna s druhou poradit.

darka54
23. jan 2013

no moj maly je od plienok od 9 mesiacov pekne sa pytal aj na malu aj velku vzdy dobehol za mnou aj pocas hrania no teraz poslednch par mesiacou sice pride vycika sa sam ale ak mu treba na velku tak uteka do izby a tam sa schova a pokaka sa...tiez neviem co s tym...asi to bude aj s tym ze sme zmenili bydlisko (stahovali sme sa) neviem...trva to este doteraz a to bude mat o mesiac tri roky

aadrika1
26. jan 2013

my máme podobný problém, sme bez plienok od 23 mesiacov a malý sa zacal cez den pomocovat na jesen, trvalo to asi 2 tyzdne a mozno mesiac bol pokoj, odvtedy striedavo oblacno, niektore dni sa pyta, niektore takmer vobec, a pritom mu vobec nevadi, ze je pocikany :( uz som z toho zufala, tristokrat za den prezliekat a najhorsie je teraz vonku, vyzliakam ho z overalu, vonku mrzne a on je pocikany, a jemu to vobec nevadi, este sa ho neustale pytam, ci nejde cikat a on ze nie a nakoniec je vysledok v nohaviciach... a to budeme mat v maji 3 rocky...

zuzana626
31. jan 2013

my sme od plienok od 14 mesiaca a vsimla som si ze ked ja trosku polavim v pytani sa ci sa mu nechce (len mu to treba pripomenut) cikat tak povoli aj on. A stane sa ze sa pocika. Potom sa ja nastartujem som v strehu a trva to asi jeden den a sme zase ok.

jankaferancova
autor
2. feb 2013

@darka54 no urcite to bude tou zmenou prostredia...

Tu začni písať odpoveď...

Odošli