3 ročná dcéra málo ciká

jankanelka
16. feb 2012

Mile mamicky, mam mensi problemik s dcerkou - bude mat 3 rocky a mam pocit, ze malo chodi na malu potrebu - tzn. cika 3-4-krat za den. Pije, myslim, tak akurat, na nocnik sa pyta aj sama, nepocika sa cez den... Ked ju posadim na nocnik, tak sa brani, ale nakoniec sa, vacsinou, vycika, neplace pri tom, takze nemam pocit, ze by ju nieco bolelo... Mate niekto podobnu skusenoct? Budem vdacna za cokolvek

janinah
16. feb 2012

moč je svetložltý či skôr tmavý? dávala by som viecej tekutín,aktívne ponúkať,nečakať kým si pýta...možno by si mohla pár dní merať príjem a výdaj tekutín a potom zavolať lekárke,či je to ok

terina25
16. feb 2012

@jankanelka ja mám 3 ročnú dcéru a tiež nechodí často na nočník.keď ju tam ja neposadím,tak si tam sama nesadne.vobec sa nepýta resp.pýta sa len občas a keď ju tam ja nedám,tak to bude v sebe držať aj 3 hodiny,kým sa buď nepociká alebo sa konečne odhodlá pýtať sa.pije dosť cez deň,povedala by som ,že až príliš.a ešte sa ťa spýtam.keď sa vyciká,tak je toho veľa alebo málo?lebo niekto chodí častejšie cikať v menšom množstve a niekto raz a poriadne 😉 ale podľa mňa nemáš dovod sa obávať.je to už veľké dievča a ak by ju niečo bolelo pri cikaní,tak ti určite povie.moja mi napr.teraz hovorí,že ju bolí pindula ,lebo ju má trošku červenú.

katy1979
16. feb 2012

@jankanelka moj starsí tiez tak cika. velakrat ho musim doslova vyhodzit na zachod. Moj muz obcas chodi este menej a to uz nechapem sa vzdy cudujem ze ako napriklad niekto nemoze mat potrebu ist na zachod po celej noci

kata2882
16. feb 2012

@jankanelka u nas je tak isto, rano vstane a nema potrebu ist cikat, vydrzi aj 2hodky este, a sam ide,ale potom vycika vela, tiez nechodime casto, ako pises 3-4 za den. ked bol mensi chodil castejsie, teraz nie. mame 3roky, myslim,ze mechur sa zvacsuje ako dieta rastie, tak to bude tym. Aj s mamickami sme sa o tom bavili, co sa stretneme pri skolke a tiez to beru normalne. 🙂 🙂
no ked vela vypijeme, tak vela aj cikame, ale to je maaaaalokedy 😉

lucik194
17. feb 2012

co podla vas znamena ze deti piju primerane...??? vypiju aspon 1 liter za den? pretoze pokial nie, to je jedna z moznosti preco deti malo cikaju...

minie25
17. feb 2012

@jankanelka ahoj, ak vypije minimálne 1 liter denne a nepali ju pri cikani je to v poriadku. 😉 Nemusis sa obavat. Okolo 3 rockoch zvykne mat taky problem 80% deti zo 100%.

luba142
17. feb 2012

@jankanelka aj nasa tak chodi, vypije mi tak okolo litra tekutin a chodi v priemere kazde 2-3 hodiny

jankanelka
autor
17. feb 2012

Mockrat Vam vsetkym dakujem, ste ma upokojili, kolko toho vypije cez den, tazko mi povedat, lebo nie som s nou cely den, ale myslim, ze liter urcite nie, menej, ona si tak cucka v priebehu dna cajik a vodicku na strieacku a potom ked cika tak niekedy vela a niekedy malo, močnema tmavu farbu. V piti caju a vody je zrejme po mne, lebo ani ja nejako extra vela nepijem... Ale do tekutin sa pocita aj polievka a to ona lubi velmi, kazdy den plnu misku spapa

siska53
2. aug 2013

Ahoj, poradi niekto? Maly ma tiez podobny problem, mam pocit, ze ma dni , kedy malo cika. Dokonca zo vcera na dnes mal reklord - 19 hodin bez cikania! Vycikal sa o 17 vonku a cikal az dnes o 12! Odvtedy bol vsak este dvakrat. Samozrejme prvy moc bol uplne tmavy. Teraz uz ok. Pil dost, aj vonku mal flasu s vodou, doma sa napil a nie malo, aj som sa bala, ci sa nedocika v noci a nic. Pytame sa ho, ci chce cikat a nic, ani ho nijako nedonutime. Ked chodi oravidelne, nepytame sa ho, nechavame to na neho, ale ked je uz dlha doma, uz sa radsej spytame. Co s tym? Je to ok? Ako ho donutit sa ist vycikat, ak dlho necika? Povie nam totiz, ze mu netreba, alebo ze tam nie je cika.
Neviem, ci to nie je aj tym teplom, ze vela vypoti a preto nema potrebu tak casto cikat? Tekutiny si pyta, ked nie, vzdy mu strcim daco, aby sa napil.

tigris20
8. aug 2013

hfvhjgfjghghuhtg=fgughthztuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuugggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggygggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggrjugggggggggwwpq+

cuttina
12. máj 2021

@siska53 prosim ta, ako ste dopadli? Lebo my mame ten isty problem, ze dcerka velmi dlho necika. ☹️

siska53
12. máj 2021

@cuttina no.. nutila som pit, pristupila aj na to, ze pil sladene, ale riedene.. casom sa to upravilo, asi ked mal okolo 5 rokov. Ma 11 uz, ale stale ho.treba sledovat a aj mu nosit pit, on casto zabudne..🙄 na jedlo nie, ale na pite veru ano.

siska53
13. máj 2021

@cuttina a len doplnim .stale dost dlho vydrzi bez cikania

cuttina
14. máj 2021

@siska53 no ja uz som volala doktorke, lebo dcerka strasne mao cika. ☹ Normalne vie byt aj viac ako 12 hodin bez cikania. Teraz sa jej snazim merat, kolko toho vypije, viem, ze to nie je urcite liter a pol, ako odporucaju, mozno ani liter. ☹

heln
14. máj 2021

@jankanelka moja tiez malo cikala, rano cikla, niekedy ani nie a ked sme niekam sli doobedu, tak vydrzala kym sme sa vratili domov, vekom to preslo. Mozno skusit viac tekutin, uz byva teplo, melon a ine mocopudne veci, bazovy sirup.

cuttina
14. máj 2021

@heln dakujem, takto nejak je to u nas. Praveze velmi vela ovocia papa a aj jej davame. Aj melony a tak. Musim si teraz odpozorovat, kolko vypije, ak nepapa melon a podobne, ci to nie je aj nieco s mechurom. Upozornili ma na to v skolke, ze oproti inym detom, cika malo...

mari_anna
14. aug 2021

@cuttina ahoj, ako ste na tom? Máme rovnaký problém a zdá sa mi, že sa to ešte zhoršuje. Ú vás sa niečo vyriešilo/zistilo/upravilo?

cuttina
15. aug 2021

@mari_anna zacala som striktne kontrolovat, kolko vypije a tlacit do nej pravidelne tekutiny. Myslim ale, ze tam zahral svoju rolu aj stres z nocnika. Takze aj psychika, aj tekutiny.

scorpionflower1
8. sep 2021

@cuttina ahoj, zlepsilo sa to u vas? Moja ma rovnaky problem. Necika aj 8 hodin. Zaujmave je, ze vcera sa s podobnym mnozstvom tekutin nacikala cca 5x plnu plienku a dnes cikala 1 plienku a 1 cvrknutie za 6 hodin. Ked sa vycika moč ma normalny bledozlty. Odnaucame sa od plienok tak je cikanie u nas tema. Stale jej davam plienky, lebo nechce chodit na serblik (ma 2r. 8 mes.) tak jej na poziadanie dam plienku a do serblika ju netlacim. Ale toto jej necikanie ma znervoznuje. Zmienila si sa o tom pediatrovi? Ja zatial nie, neviem ju odplienkovat, preto u nas vziat moč na rozbor je mission impossible. Ona ma starach z cikania do nocnika aj ked vie pekne kedy ide cikat a nestava sa jej ze sa pocika. Ja fakt uz neviem co s nou. Pediatricka este v juli chcela odo.mna moč kvoli preventivke a ja jej ho neviem odobrat, lebo inde ako do plienky nepusti.

cuttina
8. sep 2021

@scorpionflower1 no, my sme dopadli este horsie. Momentalne riesime aj problem s kakanim, vraj to ide ruka v ruke. ☹️ Uz sme skoncili aj dvakrat na pohotovosti. Teraz uz zase nechce ani cikat. Je to vraj docela bezne v obdobi pri odplienkovami. My sme odplienkovali pred 4 mesiacmi, no kakat chcela este do plienky a nasa velka chyba, ze sme chceli, aby isla uz do nocnika. Aj ked nenasilnou formou, ale ked jej to vsetci stale opakovali (aj stari rodicia), asi nastal blok. ☹️ Preto vsetkym radim, kaslite na odplienkovanie, sledujte hlavne dostatok tekutin a netlacte. Obcas dietatu vysvetlite, ze aj my chodime cikat a kakat, ale nesustredit sa na to. My to mame teraz dost tazke... A riesime uz aj s lekarmi, aj ked je to vraj o psychike. ☹️

scorpionflower1
28. sep 2021

@cuttina ach...to ma mrzi...moja tiez nekaka inde ako do plienky, ja ale v tomto na nu netlacim. Citala som rady jednej psychologicky, ktora vravela, ze dieta ma mat plienku dokedy ju samo chce, inak straca kontrolu nad svojim telom a to je pre nich ponizujuce.
Ja ale zas viem aky je na rodicov vyvijany tlak. U nas napr. v juni, malinka mala 2.5 roka, sestricka na pediatrii, ze "ako to ze neni este odplienkovana?! to uz mala byt"....tak som teda jej vzala plienku a to bol horor, doma som mala jedno ukricane male klbko nervov, tak som jej dala plienku naspät. Potom ju mala na poziadanie a teraz cika do nocnika, aj ked nehody este mava, najmä vonku. Kaka stale do plienky. Ale ona este nejde do skolky. Dam ju neskor, ked bude na to pripravena a bude mat istotu v tomto.
Byt tebou by som jej na nejaky cas vratila plienku a zakazala o tom kazdemu hovorit (ja som to tiez urobila). Norma je do 3 rokov a niektore deti kludne mozu mat aj sklz. Dufam, ze sa z toho dostanete. Btw. moja aj vcera zas drzala ako hluchy dvere. Najhorsie je, ze ona nechcela ani pit, bala sa, ze sa pocika. Ked sa jej spytam ci sa jej nechce, tak len "nie" vzdy pocujem. Vy jej plienku nedavate uz vobec?
A mozem jej hovorit, ze to nie je hanba aj ked sa jej stane nehoda. Ona si to strasne pripusta. A.ked sa v tom juni pokakala, tak hotova tragedia.