3 - ročný chlapec nehovorí a nosí plienky. Je to normálne?

adka12
3. máj 2009

Je to podľa vás normálne?
Chlapec (2 roky a 9 mesiacov) stále nehovorí a nosí plienky. Podľa mňa to normálne nie je!!!

aliza
17. nov 2013

@katarina194 no praveze ide o vas vztah. AK vam nefunguje, ako pises, tak sa necuduj, preco sa syn sprava tak, ako sa sprava. My rodicia nevychovavame iba slovami, ale najma cinmi, deti pozoruju nase spravanie a to prijimaju za vlastne. Ziadna skolka/skola nic nevyriesi, ani na oko. Vy dvaja sa musite zmenit a riesit!

zuzkat1
17. nov 2013

@katarina194 vies on teraz mozno netrpí ale v dosledku takej vychovy bude trpiet neskor.

katarina194
17. nov 2013

@zuzkat1 teraz asi je v pohode.A nemyslim ze bude trpiet.Az pochopi co je spravne a kto ho to uci snad skolka a skola mu v tom pomoze a bude vediet sam co chce od zivota urcite je podla mna dost inteligentny aby to ako starsi mudrejsi pochopil.O syna sa nebojim je sikovny vie ukladat resp vlkadat geometricke tvary sam zistil naco su kluce.A sam zacal pit z pohara.

zuzkat1
17. nov 2013

@hameeda moj malu zboznuje a ked urobi nejaky kiks-podla mna🙂-tak ho zvozim a snazi sa to napravit. Vychova je na mne a on robi ako ja poviem. Obcas sa stane ze ma iny nazor,ak to nie je nic zasadne tak ho necham🙂

katarina194
17. nov 2013

@aliza moj manzel sa nezmeni to by nam do zivota nesmela zasahovat svokra.Mozno by to bolo ine lepsie.Ale svokra ma len 60 a nic zle jej neprajem...

zuzkat1
17. nov 2013

@katarina194 Ved ano casom.tak som to myslela ze kym pochyti tie pravidla v skolke tak to bude mat velmi tazke. Zrazu iny svet a ine poziadavky a pravidla a zakazy...

zuzkat1
17. nov 2013

No ja idem.dobru noc

hameeda
17. nov 2013

@zuzkat1 : no u nas to isté, výchova celá na mne, domácnosť celá na mne, zarábanie na mne, manžel ako taký doplnok 😀 , ale porobí všetko čo mu poviem, navarí, poupratuje, podšije mi nohoavice 😀 , len mu treba povedať, sam od seba, to málo kedy

katarina194
17. nov 2013

@zuzkat1 neviem ale pravidla asi len moje lebo manzel robi 12 h denne dva dni potom ma volno a dookola a ja synovi nedovolim co by on dovolil a manzel aj nakupime vybavime co treba ale potom ma svoje hobby obcas je s nami obcas da synovi vychovnu ale vzdy vravi aky je sprosty a ze ine deti nevyvadzaju tolko co nas syn.Mam pocit,ze ho to aj trapi aky je neraz povedal ze podme za odbornikom.

katarina194
17. nov 2013

@zuzkat1 dobru noc,ale sa to natiahlo dakujem ti aspon syna trosku chapem 🙂

katarina194
17. nov 2013

@hameeda mne manzel zarobi obcas navari zato ale vyzaduje cely den volno potom.Manzel ma problem byt pri synovi ked je jak z divych vajec...

aliza
17. nov 2013

@katarina194 to akoze tvoj muz hovori synovi, ze je sprosty? 😕. A este ho aj akoze 'vychovne' bije? prepac, ale s takymto kretenom by som ja teda nezostavala. Ako moze vlastny otec hovorit 3 rocnemu synovi, ze je sprosty? a ty cakas, ze toto za teba vyriesi skola? tvoj muz nema rad tvojho syna takeho, aky je a to je pruser. Aby sa dieta zdravo vyvijalo, musi citit, ze je prijate a milovane, bezpodmienecne!!!! aj ked neposlucha, hysterci, hadze sa o zem...... Podla toho, co pises, tvoj syn toto od otca nedostava a mozno prave preto tak zuri a uputava nevhodnym sposobom na seba pozornost. Ak je to tak, tak by som si nebola taka ista, ze malemu takyto vztah a rodinne prostredie neuskodi. Tvoj syn sa ma ucit od rodicov, co je spravne a co nie a ked sa to nenauci doma, uz sa to nikde nanauci! rozhodne to ries co najskor a necakaj na skolku/skolu... tam sa jeho spravanie moze akurat zhorsit.

jetopravda
18. nov 2013

@katarina194 ak ti môžem poradiť, chodˇ so synčekom k pediatričke. Vypýtaj si výmenný lístok a navštív s ním neurologičku. Pediatrička by ti mala dať na ňu kontakt. Neurologička mu spraví vyšetrenie, pravdepodobne eeg vyšetrenie, popozerá ho. Porozprávaj sa s ňou aké máš s ním problémy, čo robí malý a ona ti poradí čo a ako...

katarina194
19. nov 2013

@jetopravda dakujem skusim.

katarina194
19. nov 2013

@aliza Pozri sa ja svojho syna vychocavam sama ako najlepsie viem.Ono sa to tazko chape tebou a tvojim manzelom ale keby sa tvoje dieta nespravalo ako ostatne deti v jeho veku na ulici,neviem ci by ta to tesilo a prijala by si svoje dieta take ake je a neocakavala by si od neho viac.Sama som sklamana z neho a nerijimam jeho terajsie spravanie.Mam ho rada ale budem ho povazovat za normalne a venovat sa mu kolko len dokazem a verim ze bude normalny.Ale to ze mame prve dieta mam strach ci je vsetko ok.Pokym sa k tomu nevyjadri odbornik povazujem to za normalne.Nas syn mal po roku zubky nevedel dat papa pred rokom ani mnam nepovedal.Podla mna sa vyvyja ale pomalsie.A co sa tyka manzela viem,ze ho ma rad ale jeho vrtochy ako nam vysype kvetinac a znici cely byt mu nikto nebude tolerovat a za den tolko vyvadza a neposlucha ze kazdy strati nervy.Aj moj otec ked u nich skoro zvalil tv na seba a to opakovane nedal pokoj.televizoru skoncil Jarko v postielke na pol hodinu.Aj ja aj babky aj dedo vsetci ocakavame viac od neho ved to dieta je vkuse v pohybe nik pri nom nevladze dlho...

zaneta222
11. mar 2014

ahojte no moj syn mal v januári 3 roky rozpraval skoro ale kaka len do plienky a aj v noci ma plienku a neviem ho ani za svet dostať kakat na zachod alebo na nočník mam s toho hlavu v smútku ako ste to riešili??

janickacrazy
13. mar 2014

@zaneta222 u nás to bolo rovnaké, u nás zabrali len úplatky, aj ked som to brala fakt ako poslednú možnost, za vycikanie som mu slúbila lentilky, ktoré inak nemá povolené a vedela som, že ich má rád....2 dni sa nič nedialo a na tretí den sa moje dieta vycikalo samo od seba do nočníka! bola som v šoku od radosti, lebo dovtedy nechcel ani za svet....teraz sa pekne pýta na nočník sám od seba, občas nestihne, ale je to super oproti tomu ako bolo predtým....vyskúšaj

ivetoy
13. mar 2014

@adka12 je to normalne,ak sa dietatu nevenuju bude nosit plienky aj do 5 rokov kym si samo nenasadi gate 🙂

petra735
25. okt 2022

@adka12 môj Tomáš začal byť bez plienok tesne pred nástupom do škôlky čo mal 3 roky 8mesiacov. Bola to fuška 😮 rozprávať začal (že mu bolo aj rozumieť) keď mal 2 roky 9mesiacov, samozrejme nebolo to hneď že povedal napr. Šiška ale povedal siska.

rozprávanie bohužiaľ nedokážu ovplyvniť rodičia 🦋
Ako si písala si teta, čiže naozaj nemáš toho moc v moci . Neboj sa na diagnózu to nebude, poznám veľa chlapcov ktorý sa oneskorili 😉