3 - ročný chlapec nehovorí a nosí plienky. Je to normálne?

adka12
3. máj 2009

Je to podľa vás normálne?
Chlapec (2 roky a 9 mesiacov) stále nehovorí a nosí plienky. Podľa mňa to normálne nie je!!!

hameeda
17. nov 2013

@katarina194 : pozri keď si ho jeho otec nevšíma, a teba to trápi, tak ty to podvedome prenášaš na syna, namiesto toho aby si sa trápila, tak urob synovi iný program, tak aby sa nemusel zazerať na nevšímajúceho otca, zameraj sa teraz hlavne na syna, nie na vzťah, pretože nezachrániš ani jedno, a dverami mu nedovoľ trieskať, nemôžeš mu dovoliť všetko čo chce, pretože to ma rád, vytvor mu niejaké hranice, dieťa nemôže robiť všetko čo chce, preto je to dieťa

katarina194
17. nov 2013

@hameeda myslim,ze mas pravdu vo vsetko co pises ale mne tu skolku manzel nezaplati pre syna.Nechcel mi ani novy kociar kupit pre syna...Nechal ma plakat ako tehotnu...Medzi nami to je na figu a peniaze ma on aj materska mi tam chodi...

zuzkat1
17. nov 2013

@katarina194 musis sa muzom porozpravat.maly raz pojde do skolky a tam mu take veci tolerovat nebudu.bude velmi prekvapeny aky je realita a aby potom nebol nestastny. Myslim to v dobrom.musite sa zjednotit a realne vyhresit,potrestat-nemyslim bit,ale dat do kuta napr. A nie sa usmievat a vraviet no no no.

katarina194
17. nov 2013

@hameeda syn sam bezi za otcom do spalne ked so mnou nechce byt.Je to tazko.

zuzkat1
17. nov 2013

@katarina194 no to mate naozaj na figu. Zalezi mu na malom? Myslim natolko aby pochopil ze mu skodi tym ako sa sprava. Lebo ak nie tak neviem ako dalej.

katarina194
17. nov 2013

@zuzkat1 so mnou nikto nebude moja svokra vravela svojmu vnukovi mama aj ked to vedel povedat a manzel je mamin maznacik drzi s nou a nasi si mna nezastanu uz len kvoli tomu ze som usla z domu...

aliza
17. nov 2013

@katarina194 no, ja si myslim, ze tie plienky nie su absolutne ziaden problem, ani to, ze este nerozprava. to je naozaj normalne. Ja nastastie nezijem na SK, tazke som nemala ziadne tlaky okolia. Maleho som zacala oducat od plienok, az ked mal 2 a pol. Ja som isla na to tou metodou, co sa tu na MK spominala, ze som proste jedneho dna plienku zobrala a uz spat nedala. Prvy tyzden som nonstop utierala a prezliekala, malemu vobec nevadilo,z e je pocikany, pokakany. maly sme taky detsky zachodik s hudbou, lepili sme nalepky....Po vyse tyzdni zostal odrazu suchy a zacal chodit na zachod. Takze bud pojdes na to takto radikalne alebo mu das cas a ver mi, ze do tych 3 rokov sa ti aj sam oduci. Kasli na okolie, je to tvoje dieta, potrebuje vediet, ze ho lubis takeho, aky je a musis si ho branit pred ostatnymi, nespochybnuj ho. No a to spravanie, skor by som povedala, ze ide o celkovy problem zvladania jeho spravania. Ono prilis vela hresenia, zakazov a prikazov moze vyvolat prave takuto reakciu. Alebo ak sa casto vyhrazas a nikdy to nesplnis, tak dieta neberie tvoje slova vazne a takto sa sprava. U nas vzdy zaberala doslednost, ak som raz nieco povedala, tak som to aj splnila. Ale v klude, milo, ziadne vreskoty a prazdne vyhrazky. Dieta musi citit, ze to, co rodic povie, mysli vazne. A u tak maleho dietata moze zabrat este odputavanie pozornosti. U nas to vzdy zaberalo. Cize nenechat veci zajst do nepricetnosti, ale predvidat a zakrocit skor, ako ku krizovej situacii vobec doslo. A hlavne snazit sa co najviac komentovat len to dobre spravanie, nevenovat pozornost tomu nevhodnemu a hlavne nehodnotit dieta, iba jeho spravanie. Cize nehovorit, ake je dieta zle, ale povedat, ze dane spravanie sa nam nepacilo a pod. Snad som ti pomohla 😉.

katarina194
17. nov 2013

@zuzkat1 jemu na synovi zalezi ale nie natolko aby ma pocuval ale jeho matku.Asi si mysli,ze ked pije a synovi sa nevenuje ani mne ze ma vytresta neviem...

mishka11
17. nov 2013

@katarina194 Ahoj, nasa dcera prestala nosit plienky ako 2,10 mesacna. Rozhodla sa z jedneho dna na druhy, ked som sa jej asi dva tyzdne kazde rano pytala, ci chce plienku alebo nohavicky. Stale hovorila, plienku, az raz povedala, ze nohavicky a odvtedy sme bez plienky. Prakticky do tyzdna bola v tomto O.K.
Rozpravat zacina az teraz, v 3,5 rokoch. Zacala az vtedy, ked sme ju dali do skolky. My sme mali pocit, ze nie je v poriadku, ze je nebodaj autistka, ale neurologicka nam to minuly tyzden vyvratila. Uz zacina byt v pohode, aj trucovita prestala byt, len stale neposlucha. Ale myslim si, ze z toho vyrastie. Niektore deti su podla mna taketo a same musia dozriet na urcite. veci. Uvidis casom, ze sa vsetko zmeni k lepsiemu. A na manzela by som asi viacej tlacila, aby sa chlapcovi viac venoval. (nas pripad- mm si zacina viac uvedomovat, ze ma deti, s ktorymi sa treba rozpravat)
Hlavu hore, hlavne sa nepoddávaj tlaku okolia, len to zhorsuje situaciu. Nenechaj sa pribuznymi ovplyvnovat v tom co si ty myslis, ze je spravne. Riad sa heslom: mama vie vzdy najlepsie. 🙂

zuzkat1
17. nov 2013

@katarina194 tak mas to tazke ale mama je len 1 a mozno keby si sa s tou tvojou porozpravala otvorene tak ju obmakcis. Naozaj podla situacie v rodine mam pocit ze maly je zdravy ale vyrasta v nezdravom prostredi a to mu skodi. Ty sa mozes snazit ak ostatni na vychovu kaslu.plus si v strese a on to citi. Vies naozaj si myslim ze jemu je to na skodu-lebo ma take navyky ake ma a to mu v skolke nebudu tolerovat.ty za to evidentne nemozes.

katarina194
17. nov 2013

@aliza dakujem pomohla si.Snad to zvladneme je to tazke a pri synovi sa aj ja ucim ako vsetko riesit a zvladat kedze je to nase prve dieta.

hameeda
17. nov 2013

@katarina194 : skús sa opýtať na sociálke či by si mala nárok na preplácanie škôlky, ak ano máš to vyriešené, a syna vezmi von, alebo mu vytvor taký program aby nemal chuť isť za otcom, alebo sadni a porozprávaj sa s manželom, aj ty aj tvoj syn si zaslúžite aby ste boli šťastný

zuzkat1
17. nov 2013

@katarina194 a s jeho matkou sa neda normalne rozpravat?

aliza
17. nov 2013

@katarina194 az teraz som docitala, co si napisala o tvojom vztahu a vztahu otca k malemu. Nuz, vsetko so vsetkym suvisi. Ty vychovavas a manzel ti to kazi, podkopava tvoju autoritu a tak maly logicky inklinuje k nemu. Nie preto, ze by ho mal radsej,a le preto, ze tvoj muz ho nevychovava. A to je vazny problem. Toto sa asi vyriesit neda, ale moze to tvojmu synovi pokaslat zivot. zazila som nieco podobne v rodine. Ja by som vazne zvazovala, ci takyto vztah je vhodny pre dieta.

katarina194
17. nov 2013

@zuzkat1 moja mama je na mojej strane ked spolu volame ale skor si vzdy zastane manzela niekedy mam pocit ze je do neho platonicky zamilovana lebo nikdy mu nepovie co si mysli.

zuzkat1
17. nov 2013

@katarina194 a odist od neho nechces?

zuzkat1
17. nov 2013

@hameeda to by mala narok ak by sla robit. Podla mna inak nie

katarina194
17. nov 2013

@aliza tu nejde o vztah ani o mna ani o manzela ide o nasho syna snad v skolke a v skole pochopi kto mu chcel zle.To ze nas vztah je na nic viem davno,ale je to tazke sa rozviest mame uver na 10 rokov.A veru nemam kam ist byvat.Snad az syn bude v skole ja a manzel v praci sa vsetko da do poriadku aspon ako tak naoko.

hameeda
17. nov 2013

@zuzkat1 : ja som na materskej a za škôlku neplatím, nie že by sme boli na tom finančne zle, ale momentálne nepracujeme, pretože sme potrebovali dať si načas prestávku aby sme si zariadili určité veci, a poradila mi to riaditeľka v škôlke že mám si isť vybaviť

katarina194
17. nov 2013

@zuzkat1 to je komplikovane lahko sa to povie odist...je tu dieta uver...

katarina194
17. nov 2013

@zuzkat1 a svokra s tou sa neda nic normalne.Uz som s nou mala tolko nedorozumeni.Snazi sa riadit nielen svojho syna este aj mna sa snazi komandovat.

zuzkat1
17. nov 2013

@hameeda ale keby robite tak asi nemas narok... a zrejme uz ma 3 roky...
Jej este nema 3 roky a muz asi robi

@katarina194 ja viem ze to je iste tazke...ale keby toto robi moj muz malej tak neviem ako by som to zniesla. Plus to co robi tebe...drz sa... Mas to tazke..maly sa tazko zmeni kym sa nezmeni tvoj muz.

sidus
17. nov 2013

@katarina194 to vobec nie je pravda, ze sa vysetrenia robia az od troch rokov, je to hlupost. My sme napr.chodili od 18 mesiacov a zial vsetky nase podozrenia sa potvrdili, v 27 mesiiacoch sme vyfasovali diagnozu. Ak sa ti nieco nezda na malom, netreba sa utesovat tym, ze je to chlapec a ze je maly a pod. Treba sa obratit na odbornikov.

hameeda
17. nov 2013

@katarina194 : no tak asi to nemáš až tak zle kedže dáš prednosť úveru pred dieťaťom a pred svojím životom, teraz ako čo že máte úver, úver načo je písaný na teba, ak ano takže byt je tvoj tak môžeš manžela vykopnúť, kedže ti ani teraz nedáva peniaze, tak budeš splácať uver z toho čo ti zaplatí na výživnom a žiť budeš z toho z čoho žiješ aj doteraz tak aká zmena, žeby dobré a kľudné prostredie, ja fakt nechcem byť zlá ale nepochopím matku ktorá sa môže dívať na to ako trpí jej dieťa len kôli jednému mužovi, čomu dávaš prednosť mužovi alebo peniazom pred dieťaťom, pretože ak je to tak ako píšeš tak zjavne u teba dieťa nie ja na prvom mieste,,,ale možno som to ja zle z tvojích komentov pochopila

hameeda
17. nov 2013

@zuzkat1: môže dostať príspevok aj keď muž robí a ona je na materskej, my sme to ešte len minulý mesiac vybavovali a s nami to bolo tiež také komplikované tak mi to tam pani na socialke poctivo všetko vysvetľovala, príspevok môže dostať, ak preukáže že ona je len na materskej a ak muž nezarobí veľa, preukáže čo splácajú, platia nájom, atď...a ak im vyjde tak môže dostať veď požiadať môže za to nič nedá

zuzkat1
17. nov 2013

@hameeda fiha nechcela som byt tvrda a vidim ze si to urobila za vsetkych🙂
Ja som len tak jemne naznacovala... Ja by som sla s malou k mame a chcela by som len svaty pokoj od neho.

zuzkat1
17. nov 2013

@hameeda Ved ano. Len preto sa cudujem ze pod 3 roky malokde beru dieta. Aj s 3rocnymi je problem ak je mama doma.

katarina194
17. nov 2013

@hameeda mozno som len rezignovala ked sa mi nechce pustat do takeho zdlhaveho procesu a to nespominam ako sa mi manzel vyhrazal ze ma pripravi o syna pozna zilinskeho sudcu dobreho pravnika mestsku policiu,spravcu siete.Pri mojom stasti by som sud prehrala a nemam ist so synom kam byvat.A nase dieta zjavne netrpi ked zboznuje svojho otca a dava mu prednost pred svojou matkou jemu povie tata mne nehovori nijak.Byt je prepisany na manzela takze nehrozi.

hameeda
17. nov 2013

@zuzkat1 : pretože toto fakt nepochopím, ja mám 4 deti, nedokázala by som sa pozerať na to že ich otec o nich nemá záujem, môj tiež dosť často na pc nalepený, ale stále ho vyženiem nech ide s nimi vonku, alebo sa hrať, alebo ich okúpať a on potom už zabudne na celý pc keď je s nimi, ráno prve čo vstane tak volá deti, žene ani dobre rano nepovie 😀 , hlavne že decká vystíska,,,no ja by som sa teda nemohla pozerať na to ako moje dieťa trpí, čer ber takého chlapa

saurian
17. nov 2013

@katarina194
ahoj, nie je pravda ze vysetrenia su od 3 r.
nam sa maleho spravanie tiez od mala akosi nepozdavalo, vekom sa nam nepozdavalo este viac a v 1,5r sme boli prvykrat u psychologicky - a vysetrila ho, neriesila ze nema 3r., nedostal sice v tom veku ziadnu diagnozu ale vyjadrila podozrenie a svoj nazor co je za tym, poradila a my sme sa pohli dalej.
ale ako mamicky pisu - ak mas moznost skus ho dat do skolky, aspon na kratsi cas. tiez skus byt pri nom v pohode, aj ked je to narocne. skus si vysledovat ake aktivity ma rad a tie s nim rob, venuj sa mu najprv pri jeho oblubenych aktivitach, ak zisti ze tvoja spolocnost mu robi dobre a je prijemna (nielen hresenie) je mozne ze zmeni postoj k tebe aj spravanie.
je pravda ze mnohe deti maju plienky do 3r aj neskor, to by som neriesila zatial, avsak to ze tak malo rozprava je uz trocha podozrive, hoci skutocne chlapcom sa rozvazuje jazyk neskor. nepises ci ti rozumie - proste ako je na tom s porozumenim, nepises ako komunikuje ked nerozprava - ci pouzitva gesta, dovedie ta k tomu co chces, ci si proste vie rukami-nohami vykomunikovat svoje potreby alebo skor len hadas. skus trosku nad vsetkym pouvazovat v klude, nie je to lahke ked mas narocne dieta "nastavit" sa na rezim bez stresu a s usmevom, ale skus. drzim palce.