30+ mesačné dieťa s plienkami. Je to normálne?

muffinka
21. feb 2009

Je to normálne, aby 2,5 ročné dieťa ignorovalo šerblík? Posadí sa na neho len keď ho prebaľujeme, inak keď má plienku ani ho to nenapadne, aby sa vypýtal cikať, či kakať na šerblík. Už sme skúšali naozaj všetko. No a keď si prezerám témy s nočníkmi a plienkami tam pomaly každé 2,5 ročné dieťa už je bez plienok, teda aspoň cez deň.

redhairgirl
18. nov 2016

@majooocka môj má ešte stále plienky, deň aj noc. Do nočníka nepustí ani kvapku, na wecku s redukciou málokedy. Ani nepríde povedať, že je pokakaný. Má už 2,5r a nejako to extra neriešim. Beriem to tak, že jeho čas ešte len príde. Aj ho posadím, buď cvrkne alebo nič a o chvílu mokré gate a na zemi mláčka...

charlie1980
18. nov 2016

@majooocka Rada neexistuje. A myslim, ze kazde dieta musi jednoducho dozriet. Skusala som v lete, neslo to ani za pana. Vsade mlaky pocely den. Tak som to nechala. O par mesiacov som zbadala, ze sa schovava do kuta, alebo za dvere, ked chcel natlacit do plienky. Sam si ju aj vyzliekol za tymi dverami a teda mi to zacalo evidentne samemu vadit. Pre mna signal, ze je cas. Na nocniku nikdy v zivote nesedel, jednak nechcel a ked aj chcel, o chvilu vstal. Takto skocil rovno z plienky na redukciu. Jedneho dna sa tak proste rozhodol. Mal nieco pred 3.rokom. Chvilu si nosil plienku, lebo velku chcel do plienky, uz som mu viac nedala. A bolo.

sense
18. nov 2016

@majooocka moja ma 3,5 cez den plienky nema od dvoch rokov ale na noc ma a vzdy ju ma pocikanu niekedy ax precikanu a to v noci ked som hore ju dam cikat.... A skor cineskor sa zbavime aj nocnej, do puberty ju mat urcite nebude

andreasiskova3
18. nov 2016

Mám dvojičky dievčatá, jedna je bez plienok, pýta sa. Ba noc jej plienku dávam, lebo sem tam sa pocika, inak väčšinou je suchá alebo sa v noci zobudí a vypýta sa cikať. A druhá nechce na nočník, len občas, ale iba vtedy ak sama chce a tí je ozaj len občas a nie vždy niečo spraví. Inak ju tam nedostanem , keď ja chcem . Majú necelých 2,5.

dai
18. nov 2016

@muffinka kazde dieta urcite nie je bez plienok v 2.5 ... normalne je ze sa oducuje az do nejakych 5 rokov, aj ked pre matku samozrejme nie moc prijemne...
ak je tvoje dieta zdrave tak sa od plienky odnauci, len potrebuje viac casu ako vaecsina...

andreasiskova3
18. nov 2016

@majooocka a kakanie u nás momentálne je také, že ako prestala nosiť plienky, tak kakala len do gatiek. Nevadí, prala som každý deň. Ale odo dňa ako sa začala sama pýtať , vydrží dlho necikat a nestala sa nám zatiaľ cez deň nehoda ani raz, vždy to stihne, ale nechce kakať. Lebo raz kakala do nočnika a keď videla, čo to z nej vyliezlo ( hovienko a riadne) , tak nechce kakať. Skúšala som jej dať cez deň plienku, že nech sa vykaka, ani za svet. Tak som jej povedala, že teda môže aj do gatiek, že opereme, ani za svet. Tak drží, zatiaľ kaká raz za dva dni, ale chce sa jej každý deň. Minulé som jej už musela dať cipok, lebo hovienko na konci už druhý deň a nie a nie ho pustiť von. Len dúfam, že si časom zvykne, že to je normálna vec, že to nie je nič hrôzostrašné to hovienko, ach jaj. Chudatko moje..

le4
18. nov 2016

Mozno o mesiac uz bude uplne bez plienky, u nas to bolo akoby zo dna na den, mal nieco po 2,5r. ;) a moja svokra mi hovorila ze jedno z jej deti sa odplienkovalo okolo troch rokov, a to bolo za cias latkoviek...

majooocka
21. nov 2016

@henikav 29 mesiacov a ma strach z nocnika/redukcie

henikav
22. nov 2016

@majooocka podla mne este nedozrel, pokial ti to nerobi extra problem, tak to neries. Jeho cas pride, silenim ho len vyplasis. Dajte si tyzden ci dva pauzu a skuste znova a tak dookola a ked to nepojde zas na chvilku odlozte, neboj, potom sa odplienkuje sam mozno zo dna na den ako to bolo u nas.