30+ mesačné dieťa s plienkami. Je to normálne?

muffinka
21. feb 2009

Je to normálne, aby 2,5 ročné dieťa ignorovalo šerblík? Posadí sa na neho len keď ho prebaľujeme, inak keď má plienku ani ho to nenapadne, aby sa vypýtal cikať, či kakať na šerblík. Už sme skúšali naozaj všetko. No a keď si prezerám témy s nočníkmi a plienkami tam pomaly každé 2,5 ročné dieťa už je bez plienok, teda aspoň cez deň.

mata2
21. feb 2009

moj jakub mal plienku do 2r a 7 mesiasov.prakticky sa zacal pytat zo dna na den,ale len cikat 🙄 .este par tyzdnov kakaval len do plienky.

kvetinka31
21. feb 2009

Ahoj muffinka, nas ma sice len 27 mesiacov, ale tiehz stale ani nechyruje o pytani sa na zachod. My sme nocnik zrusili skoro a davam ho na zachod. Ked ho tam posadim a som tam s nim, citame si a pod, tak sa aj vycika a sem tam aj vykaka, ale to len tak mimochodom. Sam sa nikdy nevypyta a ked sa dodela do plienky, vobec mu to neprekaza. Nie som z toho este nejak moc nestastna, vraj do 3 rokoch by sa dietatko malo oducit od plienok. Takze myslim, ze aj vy mate este cas. Aj mna to irituje, ked mamy pisu, ze sa im uź rocne, alebo tak deticky pytaju, ale kazde dieta je individualne a moj maly je zas v inom popredu a tvoj urcite tiez je zas v inom dobry. Dajme im cas a netlacme na pilu.

sakura77
21. feb 2009

muffi-mozno to bude ten problem-ked ma plienku na co by sa pytal?inak mata ma pravdu -je stale este v norme,neboj,do 18 tky sa to nauci🙂

skus ho nechat behat bez plienky-jasne ze zo zaciatku budu nehody,ale to kazdy

alon111
21. feb 2009

nie je to normalne moj bude mat tri teraz v marci a napriek tomu ze uz rozumie preco by ich uz nemal mat tak ich stale pyta.on dokaze necikat cely den a place o dusu.dcera tiez mala pomaly do troch a jedneho dna povedala ze uz nechce a prestali sme.tak dufam ze to pri nom bude tiez tak.aspon niesi sama 😉 😉

lukin
21. feb 2009

Já znám dítě, co bude mít tři a půl roku a furt nosí plenky.

dioliana1
21. feb 2009

mufinka: nas malý pred polrokom vobec nechcel ani sadnuť na nočnik neto este don niečo urobiť a o tri mesiace zacal chodiť sam, po neustalom posadzovani, hoc nasilu prisiel na to ze je to pohodlne a už trenuje sedenie na zachode hoc tam este nic neurobi, mala sa pýta no nie v pravý čas, niekedy do nocnika aj niečo urobi, je to individualne, Ivka sa odučila od plienok v torch rokoch takmer presne mesiac pred nastupom do školky, Števka motivoval dedko že oplienkovaného nikde neberie tak sa naučil zadržiavat a pýtať ale to bol velmi rozumný lebo rozpraval vety od 15 tich mesiacov...

maca793
21. feb 2009

našťastie ja tento problém od leta nepoznám, ale aj ja som sa trápila od 1 roka s nočníkom, malá nechcela vôbec sedieť na nočníku a tobôž na ňom sedieť, chce to čas ale už by mal byť bez plienky aspoň na deň
skús nedať plienku vôbec a dávať ho každú chvíľu na nočník možno to zaberie

bibinka
22. feb 2009

mufinka- je to problém, ale myslím si, že toto pramení hlavne z narodenia súrodenca-sestričky. On takto dáva najavo, že "stráca" prvenstvo v starostlivosti. Je to prirodzené.
preto-mu daj čas, veľa veľa lásky a rozhovorov na túto tému- bez kriku, s láskou a rozumnými argumentami. Jemu to dôjde, že je už načase s tým skončiť. Ale najprv sa musí 10000x presvedčiť, že aj jeho máte radi(samozrejme, že máte, ale deti nevedia predvídať).

On dávno chápe, že musí robiť potrebu na wc alebo do nočníka.Preto sa nestresuj s týmto problémom, on sám sa behom pár mesiacov vyrieši sám. Naozaj, keď bude vidieť, že aj jeho sestričku budete posadzovať -zatiaľ akože- na nočník, pochopí to a začne to robiť aj sám.

držím palce 🙂

muffinka
autor
23. feb 2009

Baby dakujem pekne za podporu i rady. No od soboty skusame bezplienkovy rezim. Vysledok - dnes za 4 hodiny 7x prezliekanie, 7x mokre boxerky, nohavice, ponozky, body, vsetky radiatory plne siat a ziadne vypytanie sa na serblik. Nechala som ho aj v mokrych gatach behat, nepustila som ho sadnut si na sedacku, stolicku, ci koberec a vooooobec ho to netrapilo, ze sa topi s pocuranych az topankach. No nevzdavam sa - zatial - dnes to este nejako dotiahneme do konca dna a zajtra uvidim ... 😠

sakura77
23. feb 2009

🙂 🙂mufi,no to je radost🙂ale neboj,nebude to navzdy.aj si ho skusala davat cikat sama,ked sa nepytal?ja som si vystihla,kolko asi vydrzal necikat a dala som ho aj bez pytania-sediet moc nechcel.ale len som mu podlozila serblik pod pipika-zobrala macka-alebo hocijaku oblubenu hracku-ze macko sa bude pozerat ako pekne cika-a islo to,neviem ,skus-u nas muselo byt vzdy nejake obecenstvo😀

muffinka
autor
23. feb 2009

Sakura - hej, hej davala. Vycika sa a vydrzi tak maximalne 10-15 minut. Niekedy ho prezleciem a len co si umyjem ruky, ze idem pre jeho sestricku je mokry. Aj mu hovorim, ze fuj plienocka. Uz ju ani nechce ale ked sa pocika do peknych boxeriek ani to ho netrapi. Normalne davam prat vsetko vecer a hodim do susicky, ci na radiatory aby sme mali na druhy den znova ciste saty. Ved ich nemam milion, hihi. A serbel som mu zobral uz aj do obyvacky, ze pozri Nouky bude pozerat ako pojdes sam od seba na serblik a nic. 😖

sakura77
23. feb 2009

neboj,aj u nas to tak dlho bolo,ked som ho dala ,tak sa vycikal,ale sam sa neunuval,az kym mu necvrklo,postupne mu skus predlzovat ten interval a hlavne ja som jak pokazena platna stale opakovalaa.nepocikaj sa,este vydrz,neocikaj si slipky....a tak dokola🙂

muffinka
autor
23. feb 2009

Sakura - presne toto robim, az ma doslova huba boli. Uz dnes som mu aj riadne liezla na nervy. Hovorim : Misko? a on uz len "Nie cikat, ani kakat". Hlavne, ze bol uz pocikany, po piatich minutach. Manzel mi uz len zavolal "Aky je stav?" A ja ze "plne radiatory a moje nervy v serbli" 😀

sakura77
23. feb 2009

🙂to akoby si opisovala nase zaciatky-presne cez kopirak🙂hlavne nevzdat to-ja som to dvakrat vzdala-uz som mohla mat davno pokoj,tento treti pokus uz hadam dotiahnem do konca

famfrla
23. feb 2009

Ahojte my sme uz asi rok bez plienky cez den prvy krat sme sa posadili na nocik v 7 mesiacoch a prvy krat povedala mala ze chce kakat ked mala rok takez sme to zvladli uplne super ale vyhoda bola to ze mala mala nocnik rada dokazala tam sediet aj pol hodinu a citat knihu a ani odtial nechcela ist 🙂

muffinka
autor
23. feb 2009

Sakura - diky za podporu. Ozvem sa ako napredujeme, ak vobec napredovat budeme, hihi. Drzim palce aj vam. 😵

skurinka
23. feb 2009

mam stejny problem -dcera 2 roky a 7 mesicu a proste nic.vyzkouseli jsme nocnik i zachod -katastrofa rev jak lev.ale nechala jsem ji tam a nic.pak jsem ji zacala davat na wc rano kdyz ma kakat .hodinu tam sedela tlacila a nic.dala jsem ji kalhozky a tam jse pokakala.nevim co mama delat.muj syn zacal bez pleny ve 2 letech v lete a bylo to ze dne na den.tak uz se modlim at je jaro ze budem chodit i venku bez pleny ,pac ted to nejde kdyz je zima.co myslite?

sakura77
23. feb 2009

skurinka,aspon vidis na vlastnej kozi,ze je to fakt individualne,kazde ma "svoj "cas,ja tiez nadavam na tu zimu,lebo uz by to bolo o moc lepsie,keby sme aj von isli "bez".ked idem ozaj len ana otocku,tak to risknem,ale ked ideme na prechadzkua lebo na sane,tak tu plienku dam-a vacsinou ju ani nepocika,ze "drzi",leto by bolo na to lepsie,no co uz,musime vydrzat

muffinka
autor
4. mar 2009

sakura - tak po tyzdni a pol sa nam maly pyta cikat aj kakat. No prve dni boli ostara. Samozrejme este nie sme bez plienok, ale uz je to na dobrej ceste. Tak sa vytesujem. Drzim palce aj vam.

kubaka
4. mar 2009

nám jsou dva přesně a nočníček ho vůbec nezajímá. Naprostá ignorace. V noci mlíčko, dudlík, mluví jen hatmatilkou - prostě si jede svým tempem. První syn byl pravý opak 😝 Tak asi abych si nemyslela, že je všechno ideální 😀

kristi
4. mar 2009

25m a nocnik nic, ale do leta to dame..... 😀

kijonkova.k
4. mar 2009

A nás dneska v poradně Dr.sprdla,že malou nedáváme na nočník(v sobotu nám byl rok).Myslím,že máme hafo času 😉

muffinka
autor
4. mar 2009

Sorry, ale blba to Dr. 😝

kijonkova.k
4. mar 2009

Taky si myslím... 😉

kvetinka31
4. mar 2009

Baby, nas maly ma 25m a tiez plienkujeme. Myslim, ze keby sme sa do toho obuli, tak sa nam to za nejaky cas podarilo, ale trvalo by to urcite niekolko dni alebo tyzdnov. Ale skusala som to 2 dni nechavat ho v slipkach a stale pripominat a stale sadat na zachod, ale boli to strasne nervy. Nicomu inemu sme sa nemohli venovat. Ja pracujem z domu, takze v tom case, ked je maly hore, musim aj telefony dvihat a pracovat priebezne na PC, skratka neda sa mi venovat sa vylucne len jemu. Nemate nejaky zazracny recept, ako to zvladnut bez sustavneho venovania sa len cikaniu a kakaniu?

janetina
4. mar 2009

my nocnik uuplne ignorujeme len ked mame plienku ukaze ze cika a smeje sa ale na nocnik stale nechce ani za svet...ale nenutim ho pockam ked sa zjari.mozno zasa vyskusam..do septembra to musime mat za sebou...skolka vola ☹
kvetinka chlapci su raz asi povacsine taky a ze vraj ako tu pisu to nie je o uceni na nocnik ale dozreti nervovej sustavy a o chceni cikat a kakat inak ako doteraz....takze ak si doma neries to ono to pride same ako hovori vacsina....len ho motivuj...my mame rozne pekne slipusky nakupene a kamaratov mu spominam co uz nemaju bee medz nozkami a ze chodia na zachodik a ze aj on raz bude a ked chce aj hned apod.

gabika53
4. mar 2009

babulienky nie ste v tom samé 😉 náš Adriánko má presne 30mesiacov, pri spaní stále plienka/ráno úplne plná, čo tam toľko ciká/ a pri kakaní aj cez deń plienka...v lete chcem aby ostal úplne bezplienkový, vonku síce plienku nemá, ale sem-tam sa pociká...no ale veď nebudú ich mať do dospelosti, každé dieťa je iné...starší syn mal len do 2rokov a tento už bude mať 3 a neponáhľa sa..ale pocikaný sa nenechá, na to je už pekne vybíjaný 😀 sám sa povyzlieka a sám si ide po čisté veci...ale našťastie už to nieje každý deň...ale ideme veeeľmi pomaličky, teda oproti iným detičkám, čo nemávajú plienku už dávno vôbec...takže som sa k vám pridala... 😉 ako vidím , prevládajú chlapci 😀

annag
4. mar 2009

tak náš malý sa odučil od cikania len pred pár dňami, teda má 29 mesiacov. Nejako som to doteraz neriešila, lebo on je celý "pozadu" 😀 , ale zafungovali slipky s obrázkom Thomas a jeho priatelia a čo najviac - cieľová odmena. Keďže rozumu má až až, za každé vycikanie okrem obrovskej pochvaly dostal vždy aj jednu lentilku. Možno to nie je správny výchovný postup, ale svoj účel splnil. Lentilky sa minuli, malý ciká i kaká do nočníka či záchoda a lentilky nepýta. Pocikával sa nám samozrejme aj v noci, plienka ráno bola vždy plná, to riešime tak, že ho v noci dávame vycikať. Najskôr 2x, teraz už len raz okolo 3 ráno.

Dcérka vedela cikať už ako 18 mesačná, deti k tomu musia dospieť , keď na to nie sú pripravené, cikajú každú chviľku, tak to ide ťažšie. Ale ženiť sa snáď s plienkou nebudú 😀

lenka386
4. mar 2009

My sme sa zacali pytat, ked mal Adamko 37 mesiacov a tiez sme dost trpeli..Ale treba iba trpezlivost a klud.. tiez este spavame s plienkou, ale iba doma, v skolke uz od oktobra bez plienky a mal len jednu nehodu.. takze to je asi otazka zvyku..v poslednom case uz aspon poobede vstavame so suchou plienkou, ale na spanie bez plienky ho nemozem nahovorit..Ale uz to neriesim, zistila som, ze tlak na dieta vsetko iba oddiali..

martao
4. mar 2009

mladší mal v júni 3 roky a na plienkach bol do augusta, v septembri nastúpil do školky.