30+ mesačné dieťa s plienkami. Je to normálne?

muffinka
21. feb 2009

Je to normálne, aby 2,5 ročné dieťa ignorovalo šerblík? Posadí sa na neho len keď ho prebaľujeme, inak keď má plienku ani ho to nenapadne, aby sa vypýtal cikať, či kakať na šerblík. Už sme skúšali naozaj všetko. No a keď si prezerám témy s nočníkmi a plienkami tam pomaly každé 2,5 ročné dieťa už je bez plienok, teda aspoň cez deň.

kvetinka31
5. mar 2009

Janetina, dakujem za radu a podporu. Mas pravdu, ze nema vyznam ich nutit, pokial sami nevyzreju a kazdy ma svoje vlastne tempo. Uz na nom badam naznaky, ze uz by mohol byt zrely (2 hod.sucha plienka, po spani sucha plienka), len si musim najst na to par dni casu a venovat sa len tomu. Tiez to musime do septembra stihnut kvoli skolke. Ale urcite sa aj Vam podari, ved jar a leto su pred nami a nasi malicki urcite na to dojdu, ze velki frajeri su bez plienky. Drzim palce.

tonicka
6. mar 2009

muffinka, ja by som ho nedavala cikat na serblik este a ani bez plienky, karolinka sa mi sama pytala od 11 do 14 mesiacov a potom nic a na holo to tiez nefungovalo proste sa pocikala aj vzapati na vycikanie sa do serblika... tak som sa na to vykaslala, ze ved ide zima ako dobre ze ma plienku a ona sa zrazu zo dna na den v 23 mesiacoch zacala pytat a o týzden na to aj na noc ... takze si myslim , ze na to nie je zrely a hotovo... oni az moc dobre chapu ze na co je serblik. A este jedna vec, ked mu nebudes davat plienky, moze sa ti stat ze ist uz nebude chciet, ale pocikavat sa ti bude ako kamoskin maly 😅

tonicka
6. mar 2009

jaj a este sestrin maly sa zacal tiez pytat az po 3 rokoch a na noc mal problem az do 4 a pol roka, on sa proste v noci nezobudil..

ivankaalenka
7. mar 2009

Moja kamoska ma maleho, teraz 31 mesacneho a plienkuju veselo a vobec to nevadi.

erikasadek
7. mar 2009

muffinka, ani nepozeraj , proste kazde dieta je ine...
to nevadi, ked bude nato pripravene, a bude si uvedomovat suvislost, medzi, pocitom curania zadrzania aby sa vycural tak o pojde samo.. taketo deti, ak sa rozhodnu tak je to otazka jedneho dna... 😉

ver mi.....

alon111
7. mar 2009

moj bude mat tri roky teraz trinasteho a az pred styrmi dnami len tak z nicoho nic prisiel s nocnikom a povedal chcem pisat do nocnika, a mame cez den pokoj.nehod bolo vela ale povedala som si spat na plienky v ziadnom pripade.pred piatimi dnami bolo este nepredstavitelne aby sadol na nocnik.proste pokial on sam nechcel nemohla som robit nic.tak uz aspon cez den sme velky chlap.tak vsetkym ktorym este nechcu piskat inde ako do plienok prajem aby ste vydrzali, ved oni raz pridu na to ze uz je cas 😉

digysa
8. mar 2009

akurat, ze tato tema nepatri do Batoliat (12-24 mesiacov)

To uz patri do predskolakov....

tamia
8. mar 2009

digysa,
podla mňa patrí, nie do troch rokov je batola a potom predškolák?

hakanka
8. mar 2009

jasně 1-3 roky (12-36 měsíců ) batole.
3-6 roků předškolák

aponchie
8. mar 2009

ja myslim,ze to jeste nic zavazneho nezname a nechala bych dite bejt ,samo dozraje 😎

muffinka
autor
8. mar 2009

digysa - ak uz je to take dolezite, nenasla som skupinu tem kam to napisat, kedze batola je do 36 mesiacov, a od predskolaka ma dost daleko.

muffinka
autor
8. mar 2009

Inak maly sa mi po dvoch tyzdnoch "usilovnej prace" pyta sam na serblik a cely den zostavaju boxerky SUCHE. Super tesim sa. Jediny problem je ten ako to tu niektora z vas pisala, ze nechce plienku na noc a to sa este pocika ... No nejako to vyriesime. Strasne sa tesim 🙂)) Aj Vam drzim palce.

janetina
9. mar 2009

muffinka a v com spocivala usilovnost popis co si robila...maly ma kolko rockov? trosku ma navnadis hadam 😉

tamia
9. mar 2009

ano muffinka,
popíš nám ako si to docielila. Moja nočník ani vidieť, sadne a v momente je z neho hore ako struna. Ju ten nočník chladí a ona to neznáša..

janetina
9. mar 2009

presne tamia aj my neznasame na nom sediet , asi 2-3 krat na redukcii ta je maksia ale ani to nemusi ☹ ...ale dufam ze niekto nieco prida co nam pomoze a do leta bude plienka fuc...

muffinka
autor
9. mar 2009

Vlastne ani neviem co z toho vsetkeho co sme skusali zabralo 🙂

Treba vediet, ze parkrat cikal, raz-dvakrat aj kakal uz do serblika, ale len ked sme ho prebalovali a on nas chcel zdrziavat 🙂
No prve dni som ine ako prezliekanie, vesanie na radiator, pranie a susenie boxeriek, teplakov, bodyciek, ponoziek nerobila. Chcela som to vzdat aj preto, ze sa mi pocikal za par minut po prezleceni a uz som mu fakt nemala co obliect. Vobec sa nepytal, pocikane veci mu nevadili, hoci mal cikanicku az v topankach. Tak som ho zacala davat kazdych 15 minut, neskor 30 minut na serbel. No ale to sa mu tiez moc nechcelo, furt som ho ale nejako prehovorila. Sam sa nevypytal! Ked som nestihla pocikal sa a hotovo. Pokupovali sme mu boxerky od vymyslu sveta a hovorila som mu, ze ak sa pocika dam mu skaredu pampersku. Toto trvalo asi dalsie 3-4 dni. Potom sa zacal sam pytat. Ze on plienocku nechce nech mu dam "sexi gatky". A v jedno rano hovori idem kakat, tak sme utekali a od vtedy sa na serblik pyta. A uz asi tyzden ma suche boxerky cely den. Tusim raz sa mi do nich pokakal. Nechce sa mi do plienocky /ktoru sme mu dali na cestu v aute/ vycikat. Museli sme zastavit. Aha a strasne sa mu paci cikat vonku. Na vecer ma taku odvykaciu plienocku od Huggies lebo obyc. Pampersky nechce. Serblik mame velmi pohodlny, skoro ako kreslo. Boxerky mame od vymyslu sveta /vlacikove, formulove, futbalove, scobby-dooove, maskacove/. Strasne vela sme ho chvalili a hla je to tu. Inak chceli sme kupit take nalepky do serblika, ktore su cierne a ked sa tam vycika zmenia sa na smejuce sa auticko, ci slniecko, ci kravicku, ale uz nam ich netreba 🙂)))) Ktovie dokedy, hihi.

janetina
10. mar 2009

mufinka dakujeme za radu ja to teda hadam uz skusim ...podobne som to mala vymyslene aj ja...tiez mame slipky nakupene chvalime ze ake ich ma pekneeee len aj tak nechce asi to chce vydrz ako ty...len sa chcem spytat kde sa daju kupit tie nalepcky a kde si kupila nocnicek to je taky fisher price? lebo my mame obycajny Bebejou a je asi nepohodlny myslim.

muffinka
autor
10. mar 2009

janetina - seblik sme dostali takze neviem kde ho kupovali, je na nom macko pooh a je to vlastne take kresielko ako ma fisher price, ale nasla som aj cenovku 🙂 stal 1.010,-- tak ak to pomoze. Tie nalepky som videla na bocianik.sk My wee friends - nieco take. Veru treba vydrzat, ja som si na zaciatku myslela, ze to asi je skoro a ze si to vobec este neuvedomuje. No a v noci sa mi vypytal 2x na serblik a rano mal suchu aj tu cvicnu plienocku. Sikulko, je to!!! Uz si na plienky ani nespomenie 🙂)) A mam maly dcerku co mi to dost stazovala /myslim to nacvicovanie/ tak som si ju nosila so sebou do kupelky, dala som ju na kobercek a venovala sa malemu. Takze ty to zvladnes urcite tiez. Drzim palce.

tweety22
11. mar 2009

tiez si myslim, ze dieta musi na nocnik dozriet, mne to bolo jedno dokedy bude mat plienky, reci o tom, ze uz bude mat 2 roky a nemal by ich mat som vzdy odignorovala 🙂 robila som dlho s detmi v Nemecku a tam sa maminy absolutne nestresovali ked este 3 rocne dieta behalo s plienkou aj cez den... to len u nas sme zvyknuty od nasich starych mam, ze ako dieta zacne sediet malo by hned dostat nocnik, je to kazdeho osobna vec ale ja tento nazor nezdielam, keby mi maly xcel sediet tak ok ale u nas ho neslo ani za svet na ten nocnik posadit, tak som ho netrapila a zrazu, asi pred 2 mesiacmi sme ho skusili posadit a odvtedy pekne cika do nocnika 🙂 ked ideme von (byvame aj 2-3hodiny) tak mu plienku stale dam, aj na noc... ale vacsinu dna uz beha len tak a som hrda na to, ze to islo uplne nenutene a bez stresov 🙂

janetina
11. mar 2009

gratulujem ja si to tiez predstavujem tak ze dieta nestresovat a prirodzene k tomu dospiet....lenze v septembri by som ho mozno dala do skolky tak v lete ho to uz budem ucit ale hadam dovtedy aj sam. ale tiez neznasam tie reci o plienkach. Myslim ze sa takto snazia niektore mamicky predhanat a porovnavat to vrchovato neznasam...Vsakovake tetky sa prve opytaju ked nas stretnu ma plienku....a to mu ani na meno nepridu.... 😠
ja len zbieram urcite napady co pouzijem pri motivacii. Nas Timi ma rad detske vzory, to ze my dospeli chodime na zachod ho v podstate nezaujima....poda mi a odtrhne papier splachne za mnou 😀 a tam to konciiii 😀 😀

elissa
11. mar 2009

Dobrý deň.Chcela by som sa vás opýtať,kedže je tu reč o plienkach.Moja dcérka bude mať o mesiac 2 roky aj 6mesiacov.Dokáže sa pýtať na nočník,aj keď sem-tam sa jej ešte stane nehoda,čo mi ani tak nevadí.Viac ma trápi,že keď nemá plienku,tak sa vôbec nevykaká za celý deň.To robí od vtedy čo sa raz vykakala do nočníka a od vtedy ako by s ňou zaťalo.Ako keby sa bála,či čo.Nekakala už 2dni,napr:včera si plienku pýtala a aj tak nič.Bojím sa aby nemala problémy,drží to v sebe,bruško má tvrdé a nič.Niekedy aj s cikaním štrajkuje,že sa vyciká asi 3krát do dňa.Dnes som jej dala plienku a stolica ešte stále nebola.Neviem čo mám robiť,som už z toho na nervy,aj som jej dohovárala,no je tvrdohlavá.Ak máte niektorá podobný problém,prosím poraďte.Ďakujem ☹

petrastudent
12. mar 2009

Ahoj muffinka- a jak jste to dělali venku? Omezili jste pobyt venku, nebo jste chodili s plenkou? My jsme na tom tak, že když ho posazuji tak vydrží i celý den suchý- ale to ´ho musím stále sledovat a sama posazovat- sám si neřekne- asi dvakrát se mu to povedlo-takže si to podle mě už dobře uvědomuje.

camelotka
12. mar 2009

ahojte babenky. ako badam, tak nie sme jediny, co maju tento problem. nas anjelik odmieta akukolvek moznost ist sa vycikat. uz sme skusali sediet aj na toalete,, tiez sme skusali na sedaciku a aj do nocnika. vsetko ho bavilo asi tak dva dni a potom koniec. ani vidiet. v septembri by mal ist do skolky a ja si uz sama neviem rady, ako ho od plienky oducit. poradite mi???

janetina
13. mar 2009

camelotka my sme na tom rovnako, ja sa chystam nanho 😎 az ked sa otepli teraz este nie len mu to zatial vysvetlujem co toje a ze plienka je ble...neskor pouzijem muffinkinu teoriu 😉

janetina
13. mar 2009

camelotka aj my sme rodli v PN 😉 05,01,

aviril
15. mar 2009

ahojte.
môj Martinko má už 2roky 6mes. s cikaním problémy nemáme, ale s kakaním, no to je hrôza. Nepociká sa od decembra ale pokakať....ja už neviem, čo s ním mám robiť. On keď to na neho príde, nevypýta sa, ale tlačí to naspäť a pritom mu vždy trochu vybehne a ja s ním hneď utekám na wc alebo na šerblík a on sa nevykaká. všelijak mu vyprávam, skúšam kadečo, ale nič. a potom zas tlačí naspäť a zas vybehne do slipov. už som z neho zúfalá. je tu tiež niekto, kto by vedel poradiť z vlastnej skúsenosti?

elisa, ako vidíš, asi moc neporadím, sama mám s tým hrozné problémy

janetina
16. mar 2009

aviril nemam osobnu skusennost ale aj kamoskin mal problemy s kakanim ale potom trochu tatik zakrocil a pohrozil mu ale len raz...asi to nebolo najspravnejsie ale ako sme sa s jeho maminou bavili tak to pomohlo../celkovo niekto iny ako Ty je vacsia autorita/
Podla mna ak ma tvrdu stolicu moze ho to boliet/ to je potom riesenie aj zapchy/ ...a ja by som maleho asi naliala nejakym dzusikom/ jablcko. hruska/ co prehana..to by sa mu asi nepacilo zadrziavat a ani by to nezadrzal myslim a ked sa pokaka do slipkov tak by som mu hovorila ze ake je to lepsie do nocnika ze takto je to bleee...ze nech skusi ako dospelak alebo ako ked cika...
Som zvedava aky budeme my zachvilu nas to caka 😉

aviril
16. mar 2009

janetina, ale jemu aj keď vyjde trochu, tak to nie je tvrdé, práveže to vyzerá byť mäkké ale on to tlačí naspäť a vždy mu trochu vybehne. a už som skúšala po dobrotky aj po zlotky a absolútne žiadny efekt ☹ som už z neho na prášky

katarinka1107
16. mar 2009

ahojte mamulky. My mame tak isto tento problem. Teraz mame prave na sebe krasne slipiky- Lokomotivu Tomasko a motivujem ho ako sa tesi Tomi a tak. Ale kakme do plienky veseloo. Cikame tiez do plienky , no obcas na nocnik. Rano sa dnes vypytal o5,20 cikat, utekali sme parada, dufam , ze to bude na dobrej ceste, ale ako aj janetina pise nasilu to asi nema vyznam . Ked nechce na nocniku sediet, nenutim ho lebo sa bojim , ze tam nesadner uz nikdy 😝 , Ale co s kaknim , ked kaka postojacky a do plienky. Idem , lebo pyta plienku asi chce kakat 😝

alon111
16. mar 2009

ja som syna vobec nenutila sediet pretoze pri dcere sme mali tiez problemy do troch rokov a nepomohlo nic az ked ona sama neprisla na to ze to nieje nic bolestive sediet na nocniku,tak pri synovi sme cakali a dockali sme sa uz tyzden bez nehodi aj piska aj kaka do nocnika a strasne sa tomu tesi a my samozrejme z nim.akosi mu to preplo v hlavicke a opytal sa sam.teraz mame zas problem aby si dal na noc plienku pretoze sa este nevie zobudit sam a on ju uz nechce pretoze je uz velky chlap. 😉