4 ročná dcéra oslovuje všetkých chlapov tatino

hausknechtova
16. máj 2012

Ahojte potrebujem radu ako vysvetlit mojej 4 ročnej dcere že nie každy ujo je jej otec s byvalim manželom sme rozvedeny 😲 a on za nou vobec nechodi ani sa o nu nezaujima ☹ ked ideme niekam na prechadzku každeho chlapa pozdravy ahoj tatino 😲 a mne je to blbe skusala som zatial že to je ujo a nie tato ale nepomohlo inak sa na otca nepyta za ocina poklada dedka poradte mi ako jej to mam vysvstliť alebo či ju mam nechať tak dakujem

lucka1987
16. máj 2012

@hausknechtova myslím, ze tvoja dcera nerozumie dobre co znamena slovo otec.. presne tak ako ja ked som vsetky starsie pani zdravila ahoj babka, alebo ahoj stara mama.. lebo som si to priradovala k urcitemu popisu osob.. pre mna bola stara mama kazda, ktora mala viac rokov. vyrastla som z toho
a tak si mysli,, ze toto sa deje aj u tvojej dcerky. ako presne jej to vysvetlit veru neviem. mozno len nejako vstepit a hovorit o ujovi stale a slovo tatino ani nespominat.. vzdy len povedz.. to je ujo. ak by to trvalo dlho napr do predskolskeho veku. asi by som to riesila so psychologickou. neviem ci to nie je prehnane, ale mozno by to pomohlo

kiwi82
16. máj 2012

ahoj, nemohla by si ukazovať fotky malej na ktorej je jej skutočný otec a hovoriť jej o ňom? veď on bude vždy jej otcom či už javí alebo nejaví záuejm. aby teda vedela,že je len jeden ocko 😉

aspinka
16. máj 2012

Myslim si ze by si sa mala nad tym pousmiat aj na ulici ved to je dieta a nie je to taka urazka pre cudzich ujov asi si myslia ze ti zhana zenicha 😀 Ju to urcite skor ci neskor prejde a zostane vam to ako vesela prihoda z jej detstva na ktorej sa este neraz dobre v buducnosti pobavite 😀

xlucia
16. máj 2012

@hausknechtova ukazat fotku a vysvetlit ze tatina ma kazdy len jedneho. ostatnych oslovovat pane, alebo ujo. ma dost rokov, aby toto po adekvatnom vysvetleni pochopila. rozhodne by som sa nad tym neusmievala, nic na tom nie je smiesne

anjelicek26
16. máj 2012

@hausknechtova - tiez si myslim, ze mala vobec nechape, co slovo otec znamena. Chce si to sadnut, vytiahnut fotky z predosleho vztahu, ukazat jej ich, ze ste sa lubili, potom prisla ona do bruska, nech vie, kto to je, co to je, a ze je len jeden jediny. Aj ked sa o nu nezaujima. Ale osoba v jej zivote je to len ta jedina.

hausknechtova
autor
17. máj 2012

@anjelicek26
@xlucia dakujem vyskusam

evkat
17. máj 2012

no deti tárajú kadečo, naša malá považoval všetky staré babky za baby jagy - a aj v obchode mi vravela a na dáku babku ukazovala-skoro som sa pod zem prepadla 🙂 pár krát som jej vysvetlila že to tak nie je a potom s tým prestala.
A aj kamarátka má malého a ten vravel na každého uja že tato a pritom sú normálne manželia 🙂))-sám prestal.

Takže veľmi sa netráp -skús to vysvetliť a zase malá ma 4 roky to by mala už pochopiť.Ukáž jej fotku ocka že takto vyzerá, a keď na dákeho povie tak jej povec napr."ale ved ocko nemá okuliare"a tak podobne ...podla mňa to porovnávanie jej pomôže.

rebroza
18. máj 2012

u nás syn nepoužíval slová manžel, manželka, ale tatino a jeho mamina (aj keď dotyčný nemali deti). proste podľa domáceho vzoru - žena je mama a muž je tata. a bol problém mu vysvetliť, že babka je tiež mama, ale moja. a že tá teta pri ujovi nie je "jeho mama", ale manželka.
tak nejak to samo prechádza. podľa mňa treba si uvedomiť, že dieťa si aj pre nás jednoduché slová a pojmy ešte len osvojuje, podobne ako keď sa učíme cudzí jazyk.
pár dní dozadu ma prekvapil, keď môjmu otcovi povedal: "dedo, babka je tvoja manželka". Tak si hovorím, že začína mať v tom jasno. 🙂