Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

5 dní, ktoré zmenia vaše dieťa

teada
27. aug 2012

ahojte, chcem sa opytat, ci poznate knihu "5 dni, ktore zmenia vase dieta"...pocula som ze je perfektnou pomockou pri vychove deti...ake mate skusenost?

alami
27. aug 2012

@teada je úžasná, veľmi sa mi páčila, bola som z nej nadšená, rady sú tam skvelé,...až na to, že moje deti očividne nezmení ani 5, ani 50 a ani 500 dní 😀 😀 😀 😀 😀

takže ďalšia zo skvelých kníh o výchove, ktoré MNE nepomohli 😀 😀 😀

teada
autor
28. aug 2012

@alami 🙂tak to potesi...🙂som rozmyslala ako na mojho maleho zemepana...mozno si ju kupim,len neviem ci to nebudu zbytocne vyhodene peniazky, preto som sa pytala, ale dakujem , este pouvazujem🙂)

xxx123
28. aug 2012

@teada ahoj a co by si chcela na tvojom malom menit? Je taky aky je, kazdy sme nejaky. Ak by bol taky aky chces aby bol, tak by si ho asi chcela zasa ineho. Neviem co je v tej knihe popisaneho a kolko rocne dieta mas, ale vychovavat sa ma od narodenia, ja osobne sa nedrzim ziadnej knihy, riadim sa intuiciou. Sama neviem ci davam svojmu 18 m.synovi tu spravnu vychovu, cas uvidi. A dieta, alebo ktory kolvek clovek sa alebo by sa mal menit pocas celeho zivota, sami sa ucit na vlastnych chybach,a dieta ked neprevychovame mali by sme ho aspon usmernovat...

fanny.fanny
28. aug 2012

ahoj, ja som si ju asi pred rokom vypožičala z knižnice, tak skús, kým "nevyhodíš" peniažky za niečo, čo Ti nesadne. Aj keď by ju u Vás nemali, tak ju vedia zohnať z inej knižnice. Rady sú tam fajn, ale keby som chcela podľa nej ísť, tak najprv by som musela začať u prevýchovy nášho ocka, potom babky, dedka, tety....proste Ty sa niečoho drží,. ale dieťa nevieš odizolovať od okolitého sveta 😝

teada
autor
28. aug 2012

@xxx123 ma 21 mesiacov a menit, no skor vychovat aby nebolo treba co menit🙂)..

usiko
28. aug 2012

ja urcite ani neuvazujem kupit...nasa mala je uzasna, poslucha, je kludna, za odmenu..neviem si predstavit, ze by sa mala nejao zmenit...nieeeeeeee 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

nika.r
28. aug 2012

@teada mne sa nepacila, skoda penazi...typicky americky styl... Polovicu knihy autor presviedca, preco vobec pouzit jeho metodu, vsetko vraj bude rychle a ucinne. Joj, take ja nemusim. Mna co sa tyka vychovy velmi ovplyvnili knihy od Steva Bidulpha Proc jsou statsne deti stastne, Prekopova Deti jsou hoste, kteri hledaju cestu, kol. Autorov Respektovan a byt respektovan, liedloffova Koncept kontinua.

andys11
28. aug 2012

uf, neskoro, prave dnes mi dorazila. a to som dufala, ze by nam mohla pomoct 😅 a je to sranda, ze sem napisu baby, ake je ich dieta uuzasneee, perfektneee, nic netreba menit, je ake je... no tak to fakt moze napisat len niekto, kto nema moje dieta 😀 a to si fakt nemyslim, ze sme ako rodicia zlym prikladom, myslim, ze sme obaja s mm slusne vychovani, malej vstepujeme vsetko dobre, snazime sa byt trpezlivi a sme jej podporou a sami prikladom, ale hold niektore deti sa rodia s poriadnym temperamentom, ktory sa tazko kroti 😀 toto pochopi len niekto, kto ma take dietko. kto ma deti viac vie isto posudit, ze kazde bolo ine, taky je zivot, nie sme vsetci rovnaki, nie su vsetky deti len anjelici padnuti na zem z neba, takze baby nesudit, radsej skusit pochopit 😉

teada
autor
29. aug 2012

@andys11 🙂niektore deti su narocnejsie, ale este som nestretla uplneho anjelika🙂))myslim , ze kazde dieta je nejaky betar, patri to aj k vyvinu, a prave vtedy by clovek chcel spravnym napomenutim usmernovat jeho spravanie, aby sa viackrat"nepopalilo"....ale deti su deti a skusaju rodicov, co si mozu kde dovolit, je to prirodzene, neboj, mas urcite zlate dietatko, len je zihadlo, to patri k povahe, asi bude vodca v skupine🙂))

teada
autor
29. aug 2012

@nika.r asi ju nebudem kupovat, kazde dieta je individualne, s kazdym treba pracovat a vychovavat inym sposobom ale tak vseobecne platne pravidla asi platia u vsetkych deti rovnako, vsak? neviem ako sa ta kniha presne vola, cosi ako 10 rad ako pokazit svoje dieta,a 10 rad ako nepokazit svoje dieta,,je celkom dobra, coho sa maju rodicia vyvarovat, ako co vnimaju deti nase chovanie a tak...

malinkaaninka
29. aug 2012

knihy so zázračným názvom už vopred odsudzujem.občas aj neprávom teda.

nika.r
29. aug 2012

@andys11 podla mna pokojne citaj, su tam aj dobre myslienky 😉

@teada myslim, ze je super, ze chces riesit vychovu a ze Ta zaujima, ako vylepsit svoj pristup 😉 Nevidim na tom nic zle, len treba vediet dane rady rozlisovat a vybrat si to, co bude vyhovovat Tebe a Tvojmu dietatku. Presne, ako si napisala, kazde je uplne ine. Ja som si vzdy myslela, ze vychovavam dobre, ale su veci, ktore som automaticky povazovala za spravne a az ked som si precitala nejaku tu lepsiu knihu, zistila som, ako velmi sa mylim. Lebo my vacsinou automaticky pouzivame vychovny model nasich rodicov alebo to, co vidime v okoli a zda sa nam byt ucinne alebo naopak chceme vychovavat uplne inac ako sme boli my sami. A trosku teorie k tomu urcite nezaskodi, vediet aj zo psychologickeho hladiska, ze deti iste veci vnimaju uplne inac, aky vplyv na nich maju " nalepky", odmeny, tresty, atd. Naozaj nevidim nic zle na tom, ked chce rodic svoju vychovu "vylepsit" a vediet trosku viac o tom, co vsetko ma aky vplyv na jeho dieta. 😉 Len tato kniha konkretne sa mne az tak nepacila, lebo podla mna chybala trosku tym metodam vychovy vnutorna logika. Napriklad dieta neurobi svoju ulohu v domacnosti a mama mu za to neurobi veceru... Mne to pride nelogicky trest, ktory ma len demonstrovat silu rodica, ze rodic ma paky na to, aby dietatu ukazal, ze si nemoze robit, co sa mu zachce. Som skor za konstruktivnejsie riesenia a hlavne rozhovor s dietatom a logickost v tom, co nasleduje, ak sa dieta nezelane sprava.

teada
autor
30. aug 2012

@nika.r tak to je jasne..to s tou vecerou, nikdy by som dieta netrestala tak, ze mu neurobim veceru, fuuuuuu, alebo ze budem ignorovat dieta alebo podobne tresty, alebo ze zakazem vonku ist...to nie su tresty, to je horsie....

katia7
12. sep 2012

myslim ze ta knizka je fajn, lepsia trochu a menej radikalna bola od toho isteho autora Ako vychovat deti a neprist o rozum, ja ho vseobecne rada citam ale nezerem zas vsetko bez rozmyslu on sa mi ale paci prave aj v tom ze sam tam pise ze to nema clovek zhltnut len a kopirovat (v tej druhej) 😉 skratka ja ho ako autora a psychologa uznavam 😎

inuska29
9. nov 2013

čítam,čítam...ale už asi 3mes.čítam...takže asi ma až tak nenadchla...lebo aj pri 2.deťoch som už zvládla knihu za 3dni 🙂...tak neviem...Viem,že dej nie je ako "evitovka",dokonca som si aj poznámky začala robiť..ale cítim sa ako v škole,keď sa musím ku knihe nasilu nútiť..takže asi vrátim...poprípade si zaobstaram svoju kopiu.
A vyhľadám PODĽA /aj/ Vašich rád inú 🙂

janickacrazy
23. nov 2013

@nika.r Nečítala som tú knihu, ale to s tou večerou je fakt od veci si myslím. A už vobec by to nezabralo na deti, ktoré nie sú nejakí veľkí jedáci. Ja som si kúpila knihu Malý tyran 😀 😀 na mojho mladšieho celkom sadla, samozrejme nie je to s ním zase také strašné ako sa tam opisuje, lenže u nás je problém v tom, že ocko ho rozmaznáva a aj ked mu dohováram, nech to nerobí, stále to robí, takže mi tú moju výchovu trošku kazí. 😠

salome_82
23. nov 2013

Ja si plánujem kúpiť knihu Otrasná matka 🙂 Kamoška ju má a zdá sa, že je zábavne napísaná 🙂

plysaky
3. okt 2016

@teada http://www.sosprk.sk/dokumenty/vychovne-poraden... Objavila som tu knihu na nete - zadarmo ;)

teada
autor
3. okt 2016

@plysaky dakujem, uz som si ju stiahla, precitam🙂..ty si ju precitala uz?

plysaky
3. okt 2016

@teada nie, ja som hladala inu knihu od toho autora a nahodou som nasla tuto aj tuto diskusiu

Tu začni písať odpoveď...

Odošli