5 mesačná dcéra má malú hlavičku

calin
2. júl 2014

moja 5 mesacna ma len 37 obvod hlavicky,vaha 5500g a vyska 60cm.
porodna vaha 2990g, 52cm a 31,5 cm obvod.
je tu niekto podobny?

euka210
3. júl 2014

no moj mal 38 pri narodeni 🙂...takze nepomozem 🙂
myslim ze je to v pohode

reny1
4. júl 2014

Nevyznam sa, ale 5 a pol cm za 5 mesiacov je dost, ci? Neviem, ale keby bol nejaky problem, tak pediater by povedal, ved meria hlavicku pri kazdej navsteve... Aj vidis nejaky nepomer? Hlavicka a tvarova cast?

dzema03
4. júl 2014

ja si tiež myslím že je to vporiadku, veď doktor by to povedal keby nie, moja malá mala ešte menej a nikto sa nestresoval, teraz má 10 mesiacov a má obvod hlavičky 43,5 cm takže si myslím že je to vporiadku, na začiatku práve hlavička rýchlo rastie ale potom to ide už pomalšie, a pripomeniem moja malá sa narodila o 2 mesiace skôr. a neboj všetko bude ok 😉 🙂 😉

babulka82
4. júl 2014

@calin nechapem kde je problem? ved rastie normalne.Kvoli čomu vas stresuju?

andy04
4. júl 2014

Klud môj maly mal pri narodeni 33 obvod hlavičky 2700 a 49cm. Všetko krásne dohnal este pred prvým rokom nestresuj sa

cristi
4. júl 2014

neviem,ci ti to pomoze sa trocha upokojit,ale moja mala mala pri narodeni ozaj mysacie miery:VAHA 2580gr. vyska48cm a obvod hlavicky len 30cm.A to bola narodena v termine.V polroka mala 6540g a merala 64cm.Obvod hlavicky si zial presne nepamätam,ale tiez bola mensia ako je priemer.Ak chodis na preventivne prehliadky a lekar je s rastom a celkovym vyvojom tvojho dietatka spokojny,nemas sa preco obavat. 🙂

ivahanna
7. máj 2015

Ahoj, môžem sa opýtať ako ste na tom? Nám včera na neurológii oznámili, že máme o 2cm menšiu hlávku ako by sme mali mať, sme vo vývine pozadu o tri mesiace, Moja Ela bude mať pol roka bud. týždeň, začali sme cvičiť Vojtovku na zlepšenie motoriky. Ďakujem za odpoveď a prajem veľa zdravíčka.