5 mesačné bábätko sa pri pasení koníčkov neopiera o lakte

mt5
17. aug 2016

Ahojte maminky prosím poraďte mi, moja 5mesačná dcérka sa v polohe na brušku vôbec nechce opierať o lakte. Hlaviču drží pekne ale ručičky si stále dáva dozadu vedľa tela aj keď jej ich opetovne vyberiem. Neviem či to mám riešiť nejakými cvikmi. ďakujem vám 🙂

hradnapani
17. aug 2016

@mt5 co na to hovori pediatricka? ona by to mala zhodnotit. Dlane ma otvorene alebo zovrete do pasticiek? moze mat hypertonus a preto nepasie koniky o lakte.
pozri tento link, je tam nizsie aj foto http://detskechoroby.rodinka.sk/detske-choroby/... je to ono?

sosovica
17. aug 2016

Neviem ja by som to neriešila ma 5 mesiacov možno len prichádza na techniky ako ma spravne dávať ručičky a lakte.;).Moj synček ma 9mesiacov za par dni a nevie ísť po štvornošky len sa pokúša techniku ako by nato šiel správne.;)

rhiannon
18. aug 2016

@mt5 dcerka mala podobne priznaky, islo o hypertonus, ktory sa spomina vyssie. Urcite by som nedala na rady typu, nechat to tak. Skora diagnoza znamena efektivnejsiu liecbu. Skocila by som neurologovi, sa to nic nedas.

tezuzy
18. aug 2016

Ahoj,moja presne to iste robila aj este robi.Nasa pediatricka to hned riesila cez neuro.Teraz chodime na rehabilitacie kde cvicime Vojtovku.Na reha mi povedali,ze ma silnejsi chrbatik ako brusko.Toto davanie ruk dozadu bude prekazat pri otacani z bruska na chrbat.Urcite to ries,nie je to sice nic vazne,ale spravne cvicenie to napravi.

mt5
autor
19. aug 2016

@hradnapani Ďakujem pekne za článok. Ten obrázok dieťatka na brušku úplne sedí. Presná poloha mojej dcérky ale nič ostatné sa u nej neprejavuje, telíčko v napetí, nepokoj. Ona je úplne kľudná a nôžky priťahuje k hlavičke len tá poloha na brušku sa mi nepáči. Uvidíme čo povie neurológ. Snád to dobehne a naučí sa to.

mt5
autor
19. aug 2016

@sosovica neviem sama čo je lepšie robiť. Nechcem niečo zanedbať. Uvidíme ako sa bude vyvíjať ale nechám si radšej poradiť od odborníka. Možno je len oneskorená a potrebuje trochu viac času. Ona je taká pohodlnejšia celkovo.

mt5
autor
19. aug 2016

@tezuzy Ďakujem za radu. Niečo poriešime no čo budeme musieť cvičiť ale ten rev čo bude pri tom.

sosovica
19. aug 2016

@mt5 aj moja bola taka ista pomala vo vsetkom vchodeni,v rastw zubkov,po.stvornozky proste všetko pomaly ale nechala som ju nehnala.som ju k nicom..prvy zubok 1,2mesiace,chodenie skorro.1,3mesiace.....a stvornoskovanie 8,5mesiaca takže tak

hradnapani
19. aug 2016

@sosovica ja mam tiez prve dieta vo vsetkom "pomalsie", ale to je nieco uplne ine, ako ked ma dieta hypertonus. Druhe dieta mam s miernym hypertonusom, teda ma niektore svaly prilis napäté a to do buducna moze sposobovat komplikacie. Takze treba odlisit, ci dietatko je neskodne "lenivejsie" alebo ma hypertonus, su to uplne odlisne stavy.

sosovica
19. aug 2016

@hradnapani jasne ja viem ako to myslis ;) ale ja vravim moj nazor nato ake som mala dieta ja

papricka33
19. aug 2016

@mt5 odporúčam aj babatkovske plávanie (či už sa hypertonus potvrdí alebo nie) je to menej traumatizujúce a efektívne to harmonizuje celý pohybový aparát dieťatka 😉

katrin21
19. aug 2016

@mt5 predtym sa ako spravala? ked mala napr. 3 mesiace? pasla konicky?
lebo moja prva dcera presne presne toto robila a pediatricka si to nastastie hned vsimla a poslala nas na neurologiu a potvrdil sa hypertonus a rukach a nohach, nie nejaky silny , ale bol. Keby necvicime, hrozi spickovanie, alebo by sa nemusela pretacat atd. cize napredovanie by nebolo ako ma byt... Cvicili sme 3 mesiace vojtovku a krasne sa to upravilo a viacej sme nemuseli...
Ak ti neopierala lakte ani predtym, ale robila lietadielko stale, tak to urcite uz necakaj viacej..... radsej sa porad s neurologom, aj dvoma, nech mas viac nazorov... a asi to bude treba riesit cvicenim.. cim skor, tym lepsie...

mt5
autor
19. aug 2016

Ďakujem vám za rady. Sama nič nevyriešim. Čakať nebudem takže budúci týžden sa uvidí. Pred tým sa mi zdalo že krásne pásla koníčky akoby to zabudla. Uvidíme čo nám povedia radšej pocvičíme ak bude treba.

aber
20. aug 2016

@mt5 sama sa to nenauci, musis jej trochu pomôcť, určite ma ckp, centralna koordinacna porucha, nevie čo s rukami, podľa mňa ich ma slabe skôr hypotonus, neudrzi sa na rukach, určite už teraz si hladaj rehabilitacnu ,lebo sú dlhe cakacky. My sme mali presne to iste a to cvicime od 2 mesiaca, čím skôr sa podchyti, tým rychlejsie dobehne to čo zameskala, to čo ti poradili nepocuvaj, som sestrička a mamina robi v rehabilitacnej nemocnici, keď chces pis ip

katrin21
20. aug 2016

@aber ved my jej tiez radime cvicit a riesit to 🙂

aber
20. aug 2016

@katrin21 ja viem myslela som jednu čo pise zev 8 mesiaci ešte nestvornoskuje, čo je veľmi zle... Len som sa ponahlala ale nedopisala

katrin21
20. aug 2016

@aber no.. do 10 mes by malo stvornozkovat uz akoze uuuplne najneskor...som sa docitala u jednej fyzio.... ale jasne, ze vacsina deti ovela skorej... ono zalezi,kedy sa posadi. vacsinou to posadenie a stvornozka ide tak pri sebe 🙂

sosovica
20. aug 2016

@aber ta jedna som ja ;).....ja som.bola.u pediatricky a povedala že nie všetky detičky musia stvornoskovat....poznnam ix kammaratok a ich deti ktore namiesto stvornoskovania isli rovno na nohy(ako moj 8 a pol mesačný syn)ktory kráča za ruky ale nestvornoskuje....moja dcéra srvornoskovala a pustila sa chodit keď mala rok a dva mesiace(s nou som bola na neurologickom)nic jej nezistili su to typy deti.A je s nejj zdrava,hyperkitvna 4a pol ročná slečna takže tak.

katrin21
21. aug 2016

@sosovica nuz, ale to niie je pravda...pedieter by mal mat vedomost o tom, ked nie, tak je to chyba..... nemusia, ano, ale to im moze sposobit problemy neskor... napr. v skole....
citaj tu 🙂

https://www.facebook.com/fyziomamatt/photos/a.1...

http://babetko.rodinka.sk/starame-sa/psychomoto...

prostoja
20. sep 2016

Ja by som to riesila. Maly pasol konicky zo zaciatku spravne, ale casom som si uvedomila , ze dost zaklana hlavicku a zacal robit lietadielko, ale tak inak. Pediatricka to neriesila a ked sa mi zacal pretacat na brusko, mal 6 mesiacov, to mi nevadilo, ze mu to trva, len to zacal robit bez opory na lakti a cez zaklon. Tak som si sama vybavila termin na fyzio , dostali sme sa tam az o 5 tyzdnov ... dovtedy som s nim troska na lopte cvicila, pri
otacani mu pomahala pridrzanim panvy... zavet znie vyrazny hypettonus

prostoja
20. sep 2016

zaver znie vyrazny hypertonus...a som na seba nahnevana, ze som nemala dat na pediatricku a mala som verit svojej intuicii..cvicime jeden cvik
z Vojtovky na boku a este jeden kde pridrzam. malemu kolienka pod bruskom ... inak sa zacal v tych 6 mesiacoch aj davat na
styri a pistupne sa pohupovat

marika_btt
8. jan 2017

@mt5 ahoj, chcela by som sa spytat ako ste na tom s odstupom casu? Cvicili ste, pomohlo to? Mam podobny problem so syncekom. Dakujem

mt5
autor
12. jan 2017

Ahoj marika, áno zlepšilo sa to. Trošku sme pocvičili a potom to prišlo samo. Možno by to prišlo aj bez cvičenia ale trvalo by to možno dlhšie. Ak trošku pocvičíš nie je to na škodu ale zase netreba zbytočne stresovať. Vo viacerých prípadoch len detičky potrebujú svoj čas aby na to prišli a netreba to siliť🙂