Používame cookies. Viac informácií tu. OK

5 mesačnú dcéru budú operovať a ja nemôžem byť s ňou

anicka26
17. sep 2011

Ahojte mamičky...Chcela by som sa s vami poradiť.Mám 5 mesačnú dcérku s razstepom pery a podnebia.V novembri máme ísť na druhú operáciu do BB(prvá bola krátko po narodení) a nemilo ma prekvapili,že ak nechcem dochádzať s Martina,mám si zabezpečiť internát! Keďže bohužiaľ nedojčím.Internát je asi 100metrov od nemocnice.Mne sa to ale vôbec nepáči,veď moje dieťa má nárok byť s matkou.Ako mám postupovať a ako sa mám brániť? Myslíte,že pomôže charta práv hospitalizovaných detí?Počula som,že niekedy nestačí sa tým oháňať a rodič s dieťaťom majú jednoducho smolu.Nieje na to nejaký zákon?

katecameron
17. sep 2011

vsak v BB maju izbu pre matky dolu na prízemí no niekedy sa stane ze nieje volne miesto lebo uprednostnuju kojace matky ja som tam lezala aj s 7rocnou dcerou ked jej mandle vyberali a v pohode

lucia.kl
17. sep 2011

ja som bola v BA s malou 6 dní a mali sme tam izby spolu s deťmi - dve matky a dve deti, ale počula som aj tak, že matka bola pri dieťati na izbe v stoličke... neviem si predstaviť 5m bábo samé v noci v nemocnici - neviem ako tvoja ale moja v noci sa budila o druhej že chce jesť... neviem ako by 1sestrička čo tam je na nočnú strážila všetky detičky... tu sa do 3r. dieťaťa hospitalizuje len spolu s matkou...

irsina83
17. sep 2011

@anicka26 ja som bola s malou na hospitalizacii 3x , 2x na onkologii a 1x na chirurgii kde malej operovali hemangiom na nosteku ale boli sme v Ba na kramaroch a tam bola matka spolu s dietatom na izbe kde som mala aj svoju postel. pedpokladam ze aj vy idete na chirurgiu tak si skus objednat operaciu na Kamaroch - MUDr. Bansky je plasticky chirurg a myslim ze mam aj kontakt na neho 😉 ... to je nemyslitelne aby tam bolo take male babo samo, vsak jedine ty vies ze aky ma rezim, kedy prebalujes a podobne....

anicka26
autor
17. sep 2011

No veď práve...Ja som tam bola hned po narodení maličkej,ale mala som mliečko,aj keď som si iba odstriekavala(malá vedela piť iba s fľašky kôli razstepu),Boli tam detičky ktoré boli samé a mali by ste vidieť tú starostlivosť :(((Plakala som tam s nimi.Nesúhlasím ani s ubytovaním v internáte,lebo by som v noci nemohla za nou prísť,a oni by ju nechali plakať.Dokonca niektoré deti privezovali o postielky,aby sa nehýbali!
Keby si môžem vybrať idem hned do Blavy,ale inú možnosť nemám,len sa nejako brániť aby som bola s maličkou 😔

jonas17
17. sep 2011

@anicka26 trvaj na tom, že budeš v nemocnici spolu s dieťaťom, že svoje dieťa nenecháš predsa samé a ešte také maličké...povedz, že ty sa od neho nepohneš, keby neviem čo bolo...musia ti umožniť byť s dieťaťom.oni niekedy skúšajú takto matky odbiť, možno nechcú, aby videli, ako tam zaobchádzajú s deťmi, alebo jednoducho, matky im v nemocnici zavadzajú. aj k rodiacej žene sa správajú lepšie, ked má pri sebe partnera....držím palce..

anicka26
autor
17. sep 2011

@irsina83 no nemôžeme do BA,lebo oni to podnebie robia neskôr v BB to operujú inak,majú to posunuté a keďže prvú operáciu mala tam musíme pokračovať

martinkatinka
17. sep 2011

Tak ja som sa musela vrátiť na gynekológiu ale so sebou, keď mal malý 8 dní a nechceli mi ho tam nechať napriek tomu, že som dojčila... museli sme si zaplatiť nadštandartnú izbu... Samozrejme, že ako som šla na čistenie, malý bol na novorodeneckom... takže blázinec... podľa mňa sa všetko dá, len treba vedieť ako na doktorov... proste byť neodbitná.... a pohľadať si to niekde v právach dieťaťa alebo v nejakých pravidlách nemocnice...alebo kuknúť liečebný režim na tom oddelení...

juliagregor
17. sep 2011

držím ti palce, aby si mohla byť s malou...všetko záleží od lekára...
teraz som bola s deťmi - operovali im očká a boli sme v nemocke aj s manželom...
viem, že niekde sa nedá, nemaju na to vybavenie, ale byť na stoličke byť pri postielke sa tiež dá...
skore uzdravenie prajem

anicka26
autor
17. sep 2011

Ďakujem...Len si neviem predstaviť byť týždeň na stoličke pri malej 😀 Ale ak sa inak nebude dať,,,určite ju samú nenechám.A vyhodiť ma hádam nemôžu 😀

usiko
18. sep 2011

@anicka26 tak k tomuto sa ani nevyjadrim, ze co je to za pristup. Nasa alex mala operaciu ako 4 a pol mesacna a bola som v izbe s nou 4 dni, tak ako aj vsetky ine mamicky. Nekojila som, sestricky pripravovali stravu aj pre babatka. Ja som ju vyhadzovala. Mamicky si stracu hradia. To je co za sprostost ze nemozes byt s dietatom? to by som nabehla k prednostovi alebo riaditelovi hned....

Tu začni písať odpoveď...

Odošli