5 ročná stále nekaká do záchodu

katarinabelakova
24. jan 2019

Prosím Vás, budeme mať 5 rokov. Stále nekakame do záchoda. Všetko vie robiť sama, samostatná je ale ten záchod nie. Nedám jej plienku týždeň nepôjde kakat a potom ju ide roztrhať tvrdá stolica nenormálne. Skúšali sme všetko. Och

pribinak
24. jan 2019

Návšteva psychologicky?

dopolbokaodrata
24. jan 2019

Ani ty nekakas do záchoda? Zaujímavé.

tosomja
25. jan 2019

Tak nechapem naco dávaš plienku. Este ju v tom podporujes. O chvilu ide do skoly, nebude ti to trapne? Áno su chore deticky, ktore musia byt na plienkach atd...chyba je v tebe, prepac. Ale tak ako chodi cikať, musi aj kakat. Nasadiť vlákninu, a vyhodit plienky. A chváliť, chváliť, chváliť. Mozno jej daj na zaciatok redukciu na WC, ci kde je problem, ze nechce WC? Ved na WC sa kaka ľahšie ako do plienky 😉

larisalarisa
25. jan 2019

Vyrastie z toho....

rebeka25
25. jan 2019

tuto istu otazku si uz davala v roku 2017.... nepohla si sa nikam za dva roky myslis ze ti poradia niečo iné? Kľudne sem nápis aj o dalsich par rokov ... Mile maminky mame 13 rokov a stále kakáme do plienočky... samozrejme MY obidve...

mm2008
25. jan 2019

A do nočníka tiež nechce?
Môj syn do 5 rokov tiež iba do plienky (iba veľkú), no potom sme boli v kúpeľoch (boli sme obaja. preto píšem plurál) a tam začal najskôr do nočníka a zrazu sme prišli domov a už aj na wc išiel... zrazu.. z ničoho nič
a inak pre niektoré - z vlastnej skúsenosti viem, že deti môžu mať nejaký blok .. takže až také nereálne to nie je .

pre autorku tejto diskusie - len nepoužívaj plurál prosím.. lebo naozaj to znie tak, že wc u vás doma nepoužíva nikto .

ceresnovci
25. jan 2019

co na to tvoja pediatricka?

hope87
25. jan 2019

ak ste skusali vsetko...skusali ste aj to, ze si jej dala plienku a s nou si ju posadila na nocnik alebo zachod a tak sa vykakala? a postupne skusat takto a potom bez plienky...moj mal tiez takyto blok ale on to nemal az takto dlho...a to bol ovela mensi a strasne ma to trapilo a ked som videla ako to drzi, kym mu nedam plienku ☹ ...nezavidim ti, musi to byt tazke a drzim palce, nech tento blok cim skor prekona 🍀
...a naozaj, nepouzivaj mnozne cislo, ked hovoris o nej...ona sa nechce vykakat do zachoda, ona ma s tym problem, nie ty, ci? je to velmi matuce a divne 😕

bsp39
26. feb 2019

@larisalarisa super univerzalna rada. Len si zabudla uviest, kdy asi 🙂

larisalarisa
27. feb 2019

@bsp39 prepáč ale netuším 😘😘😘

atrami
27. feb 2019

Malá nechodí do škôlky? Myslím, že ak tam uvidí ako to funguje, tak to pochopí. Prepáč,ale u vás trvá problém minimálne roky. Prečo to riešiš tak dlho, veď to musí hrozne obmedzovať.

atrami
27. feb 2019

@bsp39
@larisalarisa to mi pripomenulo článok, ktorý som čítala. Slečna mala 13 rokov a stále pila kakao z fľaše. Pekne si ho ráno urobila a cez cumel vypila. Až v detskom tábore pochopila, že niekde je problém. 😀 Tak ešte je to fajn.

pimpilla
27. feb 2019

Ahoj...my sme si tým prešli..a teda neprajem to nikomu..bolo to hrozne obdobie.Ked mu nevieš nijak pomoct..moj synček bol zablokovaný...nepomahalo nič, on nemal problem s tvrdou stolicou, ale zadržiavanim stolice akejkolvek...mal tesne pred 4 rokom..som mu povedala že ked sa nepojde vykakat(chodil na nocnik..s plienkou na riti) tak dostane čípok...zo tri krát dostal nasilu čípok s velkým revom..ked som sa už na to nevedela pozerat ako sa kruti , celý spotený a ani tak nejde...proste blok..no on sa tak velmi bal toho čípka , pocitu ked to už po nom nevie zadržat... že nakoniec začal chodit dobrovolne...sedela som pri nom a chvalila ho ...a samozrejme aj pohrozila že ked to nepojde takto tak vždy dostane čípok...pomohlo vymýšlal asi tri dni...ale vždy som vytiahla z lekarnicky čípok a už aj šiel...po troch dnom s ním seklo a odvtedy žiadny problem..anni ked mal trochu tvrdšiu stolicu..

kikuska555
27. feb 2019

Osobne to asi nikdy nepochopim. Ved o chvilu ide do skoly! Aj tam das plienku lebo nechce ist na zachod? Mam 5 rocnu dceru a ja si myslim ze take dieta je uz velmi chapave. Vies mu to normalne vysvetlit. Neviem si ani predstavit dat mojej 5 rocnej dcere plienku 🤦 mamicky treba si uvedomit ze ak ustupite vo vsetkom detom tak aj v 13 ti bude kakat do plienky a cakat ze maminka ma poutiera, umyje! Nasad jej vlakninu a jednoducho tu plienku nedaj! Nepojde na wc daj jej cipok. Nauci sa ze je lepsie sa posadit na wc ako sa trapit. Len to musis chciet ty a neustupovat.