Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

6 mesačná dcérka ešte nechce sama sedieť. Je to zlé?

villanella
22. aug 2012

ked pozeram fotky ostatnych deti čo maju 6m tak už sami sedkaju,moja nechce.....mam dilemu či to neni zle....

elephant
22. aug 2012

Väčšina detí sa v 6m ešte sama neposadí, tie, čo vidíš na fotkách tak "pekne sedkať" do tejto polohy niekto naaranžoval, a to rozhodne nie je veľmi šťastné. Dieťa sa prirodzene posadí samé častokrát až potom, čo samo lezie, a to môže byť kľudne i v 9m alebo neskôr.

soldi
22. aug 2012

@villanella dieta zacne samostatne sediet az ked je na to pripravene. 6 mesiacov je udaj zauzivany este z cias komunistov.
uz sa plazi? uz lezie po styroch? ak nie, na sedenie ma casu dost.

aklimka81
22. aug 2012

mne sa mala sama posadila v 9. mesiaci, dovtedy by ma ani nenapadlo posadat ju samu, vsetko ma svoj cas..

mummy01
22. aug 2012

@villanella No ja nepoznam dieta ktore v 6m same sedi....nepanikar,moj maly sedel sam az v 11m,vsetko dobehol a aj predbehol 😉

bianca
22. aug 2012

dieta sa nema davat do sedu pokial sa nevie samo posadit.Davanim dietata do sedu predtym je velmi skodlive a moze mat zly vplyv na vyvoj chrbtice a svalov.Pamataj ze vsetko ma svoj cas a kazde dieta ma vlastne tempo a netreba to pod tlakom okolia silit.Myslim ze v 6 mes. ma este dost casu na sedenie.Nasedi sa v zivote este dost,

strapco13
22. aug 2012

@villanella treba sa pozriet komplexne na dieta..nie len na jednu cinnost
idelany vyvoj je..najprv dioeta zdviha hlavicku, potom sa pretaca, potom sa plazi, stvornozkuje, postavi sa a potom si az sadne a potom chodi popri nabytku, a samostatna chodza
nechaj dietatko same
v 6 mesiaci je normalne ze dieta este nesedi..pokialsa ti uz pretaca a je aktivne
pasivne posadziovanie..cize ty das dieta do sediacej polohy /ako to bohuzial robia niektori/ nie je vhodne

dominika1988
22. aug 2012

nic sa nedeje, dieta sa posadi, ked je pripravene...moja sa posadila v 7. mesiacoch a bolo..a dva dni na to sa postavila 😀

nikki28
22. aug 2012

@villanella ja by som to neriesila, kazde dieta je ine a same vie, kedy je ten spravny cas. Ked bol moj drobec mensi, tiez som stale stresovala, ze si este nedrzi hlavicku a podobne, ale pokroky robil, ked bol na ne pripraveny. tabulkove udaje neber do uvahy, je to len orientacne.

minewka
22. aug 2012

@villanella záleží, aký je pohybový vývoj v ostatných veciach, moja malá nosila dosť dlho abdukčnú perinku 23hod/denne kôli kĺbikom a pohybovo bola dosť pozadu oproti ostatným deťom - neskôr sa začala pretáčať(cca 4 mesiace), neskôr sa sama dokázala posadiť (7-8 mesiacov), neskôr stavať, neskôr štvornožkovať (11 mesiacov) a neskôr chodiť (14-15mesiacov).

Nech to posúdi dr, nám veľmi pomáhala Vojtovka, vždy po cvičení robila neskutočné pokroky.

hajajanka
22. aug 2012

Presne, ako pisu baby. 6-mesacne dietatko ma na sedenie casu dost. Najprv pride lezenie po 4 a potom sed. Ten je ovela tazsi ako vsetko ostatne 🙂 Nasa mala pred par dnami 9 mesiacov a len minuly tyzden sa zvladla posadit bez pomoci. Ale len posadit, potom sa skotula dole. Na sedenie musi byt dietatko dostatocne silne (silny chrbatik). A u kazdeho je to inokedy.
Nepanikar. Ziadna chyba sa nestala. Ja nepoznam polrocne dieta, ktore by sedelo samo (ale ktore obiehalo okolo postielky v polroku, tak to poznam - moj starsi syn 🙂 a napriek tomu samostatny sed, teda bez akejkolvek opory, prisiel "az" v 9-tom mesiaci).
Nechaj mu/jej cas a vsetko pride 🙂

dadica
22. aug 2012

Moje obidve deti začali sedieť v 9. mesiacoch samé, dovtedy sa len pretáčali, hlávku dvíhali. Syn začal chodiť v 14. mesiacoch a dcéra v 12.

chikitka
22. aug 2012

baby a je zle aj to, ked ho mam na kolenach a on sa o mna akoby sediaci opiera?? on uz nechce lezat! hned zacne byt nespokojny...ked ho ebrem na ruky, natahuje hlavu dopredu, len aby uz bol hore...
hlavicku drzal od narodenia super, celkovo aj doktorka vravela ze je pevny, silny... pekne sa zacal pretacat, dnes tak cestoval po posteli, ze som si povedala: no, sranda skoncila...

anjelicek26
22. aug 2012

@villanella - väcsina deticiek sama sedi - ked sa sama posadi - medzi 8-9 mesiacom zo stvornozkovania. Mne sa maly vv 6,5 mesiaci este len prvy raz pretocil 😀 😀 😀 Neries, kazde dieta ma svoje tempo, tie mesiace su PRIEMER toho, kedy to deti dokazu, takze niektore skor, ine neskor.

reanda
22. aug 2012

skor nie je normalne, aby dieta samo sedelo v siestich mesiacoch.. to by muselo mat raketovy pohybovy vyvoj

villanella
autor
22. aug 2012

dakujem žienky....som hned spokojnejšia a kludnejšia.....už som sa začinala bať že sme nejaky iny :D

cerez
22. aug 2012

V 6. mesiaci ešte nie je dieťatko pripravené samo sedieť. O samotnom sedení sa hovorí až vtedy, keď si samo sadne a to väčšinou medzi 8. a 9. mesiacom. Môžte byť spokojná, dcérka má ešte čas.

lola79
22. aug 2012

moj sa posadil v 7dmich mesiacoch, este nemal ani rok a behal.. a teraz uz hra futbal lepsie ako ja 😎 .

cerez
22. aug 2012

@chikitka dieťatku v tej polohe neubližuješ

andrejka1983
23. aug 2012

@villanella nie je neboj,mne zacala sediet okolo 7 mesiaca a uplne že sama behat až okolo po 14 mesiaci 😉 ,,,a dnes ma dva roky ,beha, skače a dokaže urobit kotrlmelec lepšie ako žiaci na ZS 😀 ...tak sa neboj...každu chvilu to pride,do dvoch mesiacoch sa ti už určite posadi

gubcikova
23. aug 2012

náš sa najprv plazil(4mes)potom lozil(5mes)a teraz začal štvornožkovať(6mes)a sám si sadne.moja dcérka dlho štvornožkovala a sadla si až 7,5

andrejka1974
23. aug 2012

tak v 6 mesiacoch maloktore dieta zacne sediet samo , kazdy jeden pokrok treba nechat na dietatku samom , do nicoho ho netreba surit, kazde dozreje na to same moje deti zacali sediet az okolo 8 mesiaca a chodit mi zacali od 12 mesiacoch a starsia dcerka zacala chodit az ked mala 21 mesiacov a teraz ma skoro 4 roky a beha, skace , bicykluje a vsetko dohnala a najmensia ma len 4 mesiaciky ale od 2 a pol mesiaca sa mi uz gula po posteli co starsie deti dokazali az v 6 mesiacoch takze kazde aj u mna je ine 🙂 🙂 🙂

ewka0012
6. sep 2012

nas adamko mal koncom augusta 7mesacov a az tento vikend si sadol,nie sam,to vediea deti az neskor z lahu do sedu,ale tak ze ho posadim a sedi,tak nestresuj,kazde dieta je ine a to ze ine uz sedia nech ta netrapi,ked na nas mal niekto blbe pripomienky preco nesedi tak som povedala ze nas ma zasa 2 zuby a vas nie

nicky182
6. sep 2012

ahoj, nie nie je to zle, moje dieta si original samo sadlo skoro v 9.mesiacoch ...netrap sa, ona to zvladne sama 😀

Tu začni písať odpoveď...

Odošli