6 mesačná dcérka ešte nesedí. Je to normálne?

lucy2111
29. nov 2012

ahojte, mam pomaly 6 mesacnu dcerku a este stale nesedi, je to normalne? nie je niekde chyba vo vyvoji?ked jej dam prsty, tak sa dviha, aj ked jej podopriem ta posedkava, ale este stale nie sama, je to normalne?

danka483
29. nov 2012

je to úplne v poriadku netreba nútiť dieťatko do sedenia neboj sa úplne v poriadku sama na to príde 😉

soldi
29. nov 2012

@lucy2111 prirodzeny vyvoj je nasledovny: pretacanie, plazenie, stvornozkovanie, sedenie, chodenie.

deti zacnu same sediet v priemere od osmeho mesiaca 🙂

anjelicek26
29. nov 2012

@lucy2111 deti zacinaju samostatne sediet okolo 8,5 mesiaca - sadnu si bud zo stvornozkovania, alebo zo stoja. Vytiahnutie do sedu je skor vynimocne. Kazdopadne nepodopierat, pokial nema stabilnu a vytrenovanu chrbticu, nema v tej polohe co hladat... ako si prisla na to, ze to musi vediet 6 mesacna? A k tvojej otazke - ano je to uplne uplne normalne.

matozazzo
29. nov 2012

Je to oK, kazde babo zacina sediet samo, ked sa na to zacne "citit"... Aj moja zacala sama sediet az okolo 7 mesiaca, mozno aj neskor, vsetko je OK, neboj 🙂

simaha
29. nov 2012

Moj prvy syn sa sam posadil ako 6 mesacny a druhy 7mesacny.

cerez
29. nov 2012

Ešte je skoro. Môžeš byť kľudná. 🙂

helencek
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
doda242
29. nov 2012

@lucy2111 Moj maly mi zacal samostane sedkat, ked mal nieco cez 10 mesiacov,skor stvornoskoval ako sedel, a je to uplne v poriadku, neboj malicka sa ti raz posadi, len ju nepodopieraj, neobkladaj vankusmi, nechaj nech sa posadi kedy sama bude chciet. Prilis skore posadzovanie je skor zle, ako dobre, moze sa vytvorit kyfoza - gulaty chrbatik, neboj mala je uplne v poriadku, a ak jej chces posilnovat chrbatik, maj ju castejsie na brusku. 🙂

rose1988
29. nov 2012

Moja dcera bola vzdy po predu co sa týka fyziomotorického vývoja, viem to preto lebo mi to vraveli lekárky, no napriek tomu uplne sama pekne sedela niečo pred 7 mesiacom. Okolo 6 mesiaca sedela uz uz no este nie celkom. Urcite je tvoja dcera sikovná a bude sediet kedy ma. Este ani na konci 8 nie je pozde.

danadany
29. nov 2012

tak ako píšu baby je normálna, to len tieto novodobé super matky dávajú svoje deti sedieť od 4. mesiaca a pchajú ich do šporťákov a neuvedomujú si, že im ubližujú, telíčko samo vie kedy sa má posadiť, kým na to nebude mať vyvinuté svaly, kĺby a kosti sama sedieť nebude, ja som malého nikdy nedávala sedieť samého, najprv sa otáčal, plazil či čo to robil, to bolo dosť smiešne 😀, štvornožkoval a až potom sám začal sedieť, teraz beháme popri nábytku ale napr. za ruky mi chodiť vôbec nechce tak ho nechám však na všetko príde sám ako doteraz

79zuzana
29. nov 2012

@lucy2111 jasne ze je to normalne, moje vsetky tri deti zacali sediet same az na 8-9 mesiacov 🙂

lea641981
30. nov 2012

@lucy2111 ahoj moj syn sam nesedel tiez dlho asi do 12mesiaca 🙂
zacal skor chodit v 11 a potom uz nejako vedel aj sediet ked mal ale ten 1rok 🙂
ani stvornozkovat nevedel 🙂

kacka1977
1. dec 2012

Ahoj, dokud se sam neposadi, tak by jsem ho ani nenutila si sedat a v 6. mesicich je jeste dost brzo, aby se sam posadil. Vetsinou si deti sami sednou, az zacnou lest ja mam doma takovej plan, co kdy a jak by melo babetko robit motoricky, ktery jsme dostali v plavani a tam je ze az v 7,5 mesici by mel zacit zvladat sikmy sed, ze ktereho se posadi, takze vy mate jeste dost casu a neboj, kdyby to nezvladal jeste ani v tech 7,5 mesicich, kazde babo je jine..😉

lucina7
4. dec 2012

@lucy2111
naša malá začala sama sedieť až 8 alebo 9 mesiacoch. a to už sama stála na nohách a štvornožkovala od 6.

bronia13
4. dec 2012

nas drobec mal nejak 7 mesiacov ked uz chodil po stvornozky ale sediet to mal skoro 10 mesiacov, a mala mala 5 ked sedela takze vidis ze kazde dieta je ine... neboj nic nic nezameska, dobehne vsetko...

rubinka
4. dec 2012

@lucy2111 - jasné že je to normálne, málo detičiek si vie v tom veku samo sadnúť, mne sedela malá až na 8 a pol mesiaca a nič nezameškala, v 10 už stála a v 11. mesiacoch behala jak drak.

sendy182
4. dec 2012

@lucy2111 doktorka ju v poradni dá sedieť a sama uvidí .............len na chvíľku 6 mes. dieťa posedí .....ide o to aby nepadala nabok určite ti aspoň troška vydrží no úplne sama ti ešte nebude sedieť..........toho sa dočkáš neskôr........ako jeje dávaš papať .... sedí? 😉

ja.nu.la
4. dec 2012

ahoj mne sam zacal sediet asi v roku. najskor sa ti ma babo plazit, stvornozit a az potom si samo dokaze sadnut. Ani mi sme nic nezmeskali, hned nato sa vedel sam postavit, stat, postavit sa v priestore, a v 13M sme uz pomalicky chodili., najskor popri nabytku, drzal sa chodítka, potom sa zacal pustat sam. asi v 14 chodil krasne sam. A to sa maly narodil v 7M. 🙂 držím palčeky.

trudka4
18. dec 2012

náš maličký má 8 měsíců a taky ještě nesedí bez opory ani neleze po čtyřech. Jen se plazí po bříšku. Když ho postavím na nožičky tak s oporou ustojí.

monikkak
18. dec 2012

Moja tiez zacaka sediet okolo siedmeho mesiaca...nema sa kam ponahlat 🙂 teraz ma osem uz pekne stoji chodi okolo stola 🙂