6 mesačné dieťatko prespí skoro celý deň aj noc

saska2208
13. feb 2013

je to v poriadku mam pol rocnu dcerku a ona skoro stale spi. rano okolo pol siedmej siedmej sa zobudi dam jej papat je hore asi pol hodinu potom spi este 2hodiny ked vstane ju prezleciem dam jej papat je hore asi tak hodinku a zaspi. potom ju prebalim dam jej obed, krmenie trva tak 30-45 minut. dam ju grgnut je hore asi pol hodiny a zaspo na pol hodinku potom sa zobudi na pol hodku a zas zaspi na hodinu. potom jej dam znovu papat po prebaleni a idem snou von kde zas len spi... pridem domov bavi sa s hracakmi prezleciem ju do pyzamka prebalim dam papat a ulozim ju do postielky kde po polhodinke zaspi a buva az do rana... minuly tyzden sa konecne zacala preracat ale bojim sa aby nebola nejak zaostala kedze vacsinu dna prespi. vobec neplace. stale sa smeje a je cula. idu jej aj zubky jeden spodny ma uz vonku. ani sme nevedeli ked jej sli... je strasne kludna a dobra. je to v poriadku alebo sa mam niecoho obavat ze ozaj bude nejak zaostala? dakujem

xlucia
13. feb 2013

@saska2208 su sice deti dobri spaci, ale tvoja spi na moj vkus privela. kedy jej brali krv? nema malo zeleza?

katkas1
13. feb 2013

jaaaaaaaaaaaj keby si vedela ako ti vela zien bude zavidiet. bud rada ze spi, a co by bola zaostala, to ta ako napadlo? Neboj sa nic jej nebude 🙂

zivika
13. feb 2013

@saska2208 a spi ti takto od narodenia?

evulilik
13. feb 2013

Treba vyšetriť železko či nieje anemická 🙂 možno je len ,, spachtoška" ale ak jej chýba železo tak to má z toho alebo satiež spýtam pije dostatok tekutín ??

janinka444
13. feb 2013

@saska2208 Nechcem ťa strašiť, ale ja som mala takého kľudného a spavého syna a nakoniec v 10-tich mesiacoch mu zistili ťažkú anémiu...určite jej daj vyšetriť krv..

saska2208
autor
13. feb 2013

@janinka444
@evulilik
@zivika
@katkas1
@xlucia krv jej brali cca 3tyzdne dozadu lebo sme boli v nemocnici,mala stazene dychanie. sopliky sa jej zaniesli na priedusky tak sme tam boli 3dni. ale o tomto mi nic nikto nevravel, a myslim keby mala zle vysledky tak by na to prisli a povedali by mi to. ona pekne spinka od narodenia ale teraz ani dako nikam nechodime ked je tak na figu vonku. pekne papa vsetko co ma,niekdy by som povedala ze aj dost lebo spapa 2x250 a 2x180ml mliecka (nekojim takze umele) a na obed okolo 250-280g prikrmu. viem niekotre mamicky maju problem aby dietatko spalo no ja by som skor ocenila aby bola hore 😀 a ked sa snou aj chcem bavit aby snespala tak ona akoby casovana bomba bola zmysli si ze ide spat a zaspi. 🙂 najskor si oci pretiera rukami potom jej dam cumlik a par minyt a buva.

katkas1
13. feb 2013

@saska2208 neboj sa ved si s nou uzijes a zahrate sa, ved je este drobec, ona si to potom dobehne, tak to zvykne byvat 😉

ssussie
13. feb 2013

zalezi aj od toho ci nie je prave v rastovom skoku, co v 6 mesiacoch byva - tak ju pomeraj ci sa nevyhupla 😉 ale kazdopadne povedz pediatrovi 🙂

anickad77
13. feb 2013

@saska2208 ja si tiez myslim, ze to nie je nic vazne, my mame aj zeleza malo a malinky spinka cez den velmi malo, v noci este vzdy neprespi celu noc, 3,4x sa zobudi - bratov prvy syn tolko spal, ze ked dosli aj k starkej na navstevu, jemu bolo jedno, aj pod stolom v obyvacke zaspal, on vtedy snad iba jedol a spal 🙂 teraz uz bude mat 18 a ostalo mu akurat to, ze rad papa 🙂 Proste to potreboval, tak spal vela 🙂

saska2208
autor
13. feb 2013

@ssussie ked mi je to divne ist k lekarke ze moja mala rada buva. ako ked sme u rodiccov na Liptove tak je hore a spi tak 2x ale ked je somnou v Trnave doma tak je taka 🙂 a vecer pred spanim je akiby hyperaktivna.skrieka nemoze sa chvilku ukludnit stale kope nohami rukami rozhadzuje vysmiata stale. vtedy je uz aj manzel doma tak to viem porovnat aka je cez den a aka je ked sa blizi ku veceru. 🙂 mne ide hlavne o to aby dako nezaostala kedze teda hodne spinka. 🙂

saska2208
autor
13. feb 2013

@anickad77
@katkas1 myslim si ze to nieje vazne. skor si myslim ze sa nudi tak zaspi... inak si to neviem vysvetlit...

krpcok
13. feb 2013

@saska2208 aj ja som niekde čítala že deti ktoré sa nudia tak potom radšej zaspia...

zivika
13. feb 2013

@saska2208 neboj, urcite nebude pozadu 😉 tes sa, kym ti dobre spinka, lebo u takychto drobcov sa to vie zo dna na den zmenit a potom budes len spominat, ake to bolo super, ked ti mala spinkala 😀

ustrachana
13. feb 2013

moj maly bol taky do roka, rano vstaval okolo 8, o 11 isiel spinkat do 12 potom zaspal okolo 13 do 14 - 14:30 a dalsi spanok o 17 a az do rana!!! Papal kazde 2 - 3 hodky, ale vytiahol flasu a spinkal dalej v kuse do 8 rana.Presne do roka potom sa to zo dna na den otocilo tak, ze dovidenia 😀DDD a ja dnes uz pekne spominam ake to bolo fajn 😉

saska2208
autor
14. feb 2013

@ustrachana a nezaostaval? neda mi to stale nad tym rozmyslam lebo ona je taka lenivsia sa mi zda... naco sa mam tocit ked sa nemusim a hracku mi aj tak niekto poda...aspon tak mi to pripada... 🙂 na brusku vela nevydrzi. ale inak podla toho co pises tak ten casovy harmonigram je skoro taky ako ten nas. a prosim Ta povedz mi, co si s malym robila pocas dna ked nespal? ako si vyuzila ten cas? lebo ja aj ked sa idem snou hrat tak ona uz potom zacne byt mrzuta a chcela by spat. 🙂 dakujem 🙂

ustrachana
14. feb 2013

@saska2208 napisem ti ip

ustrachana
14. feb 2013

@saska2208 napisem ti ip, ale nie nezaostaval je uplne ok

evina57
14. feb 2013

Môj synátor spal skoro stále do roku, myslím, že to je v poriadku. 🙂 Teraz má 20mes a spí dokopy cca 15h denne. 🙂 Užívaj si to 😉

saska2208
autor
14. feb 2013

@ustrachana
@evina57 dakujem. snad bude vsetko dobre. teraz zas zaspala 🙂

ssussie
14. feb 2013

@saska2208 som myslela, ze ked pojdete do poradne, jej to spomenies 😉 a skus jej nastavit rezim, nech ti vydrzi do toho obeda a az potom ju daj buvat 🙂 A neboj aj my mame divny rezim - v noci spime od osmej do siedmej rana, potom sme dve hodky hore, potom hodku spime, potm hodku a pol hore, potom hodku spime a potom sme hore az do vecera 🙂

bets
14. feb 2013

moja lekarka robi spavym malym detom testy na mononukleozu. nejednej mamicke, aj ked sa jej nezdalo podozrive, ze deta vela spi, zistila, ze jej babo ma mononukleozu....
treba s tym ist urcite k lekarke.

marika6
14. feb 2013

ja mám 7 mesačné a teraz prechádza zo 4 spánkov na tri spánky za deň, vydrží byť hore cca 1,5 - 2 hodky.

saska2208
autor
14. feb 2013

@bets
@marika6
@ssussie co tak citam tak taketo male deticky este asi.ozaj potrebuju viac buvat. dnes sa mi ju dari drzat spala len hodinku a uz je obed a je kludna. nemrnka ze by chcela spat. cely cas sa snou bavim prevracia sa na brusko a obcas opacne uvidime ako bude 🙂)

anjelicek26
14. feb 2013

@saska2208 - my sme takeho spaca mali a mame dodnes, ale ono to je aj chorobne 😖 Dodnes spi 12h v noci a 4 h cez den. A dost to cloveka obmedzuje, skolka neprichadza do uvahy, nezvladol by to fyzicky. Nas maly ma anemiu a dost silnu, plus este par inych veci, ale pricinu skutocnu zatial este nezistili, stale hladame.

ita111
14. feb 2013

@anjelicek26 skús prírodu...pomože,zaberie aj na batoľatka 🙂

simca06022011
14. feb 2013

Mne mala spavala tiez velmi vela (nestazovala som sa veru), na dobreoch pred 2 mesiacmi nam vyslo malo zeleza, teda pijeme sirup a posledne 2 tyzdne mi to dieta ledva spi.. v noci tak 10hod a cez den 1,5

marika6
14. feb 2013

asi si to naozaj treba dať skontrolovať, ale ak je všetko v poriadku, tak by som určite dieťatko zbytočne nenaťahovala aby menej spala, tak sa hovorí že spánok plodí spánok u takýchto detí, ak je dobre vyspaté potom je aj dobručké a v noci tiež dobre spí ked aj cez den pekne pospí, moji všetci spávali tak a moja teoria je dieťa uspávať, ukladať spinkať nie ho zbytočne natahovať, potom sa môže stať že mu prejde čas na spanie a už sa do toho nevie dostať - je nervozne, plačlivé, takže ak je všetko OK , nech len pekne spinká.