6 mesačný syn si nechce sadnúť

ester55
26. júl 2016

Ahojte maminky prosím vás ako to je alebo bolo u vás? mam 6 mesačného syna len ma trochu znepokojuje že iné deti v jeho veku sú motorickejsie je to normálne? Pretáčať sa Pretáča aj plaziť sa snaží zatiaľ sa šucha po hlavičke ale to pôjde, znepokojuje ma že si nechce sadnúť alebo sa nestavi na nožičky na silu ho ani netrapim ale keď raz za čas vyskúšam tak sa dáva do sedu zároveň do ľahu, je to šašo jašo ale že by bol aktívny ako iné deti nemôžem povedať on aj spinkať ľúbi ,,každé dieťa je iné ale je poriadku že moje je xtrém kľudne?

stanulienkat
26. júl 2016

dufam, ze srandujes. Preco by malo sediet ?? A preboha stat????????????? Tvoje dieta je uplne normalne.

pribinak
26. júl 2016

chodis pediatricke na poradne? tam prediskutuj psychomotoricky vyvin svojho dietata, tu ho nikto nevidi, to ti napise hocikto hocico
ked si das do googla vyvin dietata, tak si precitas, ze 6 mes dieta nemusi sediet, nauci sa to same casto az okolo 8 mes

womankc
26. júl 2016

@ester55 tvojmu dieťatku nie je vôbec nič a má ešte kopec času na aktivity, ktoré spomínaš , Každé dieťa je pritom individuálne vo vývoji , niektoré veci môžu robiť skôr iné neskôr ako je štandard . podľa toho čo opisuješ je malý úplne v poriadku
a buď rada , že je extrémne kľudné 😀

bajana
26. júl 2016

@ester55 odporucam ti vyguglit si psychomotoricky vyvoj dietata, aby si zistila, ako sa dieta spravne vyvija....urcite sa nema v tomto veku davat do sedu, to, ze sa plazi je uplne v poriadku a to najlepsie, co teraz moze robit...hlavnou zasadou je nechat vsetko na dietati a NIJAKO mu nepomahat

fuska
26. júl 2016

Ach jaj. ☹ Kazde dieta je ine. Jedno chodi, ked ma 8 mesiacov, ine sa nauci v 15-tich. Obe su normalne.

anjelicek26
26. júl 2016

@ester55 dieta si sada zo stvornozkovania niekedy medzi 8-9. mesiacom veku. Je to velmi zlozity proces, treba na to vytrenovat vsetky chrbtove svaly. Rosalie si sadla az ako 10 mesacna... ani sa skor nepostavila... a o par dni ma rok a nie nechodi, ani nebeha ako sarkan - vdaka bohu este chvilu klud 😅 😅 😅

xevulax
26. júl 2016

nestresuj sa a neporovnavaj. pre porovnanie statsia sedela v 7. mesiacoch. jedna z dvojiciek v 9. a druha v 10. mesiacoch (a su jednovajecne). v mojom okoli ziadne z deti v 6. mesiacoch nesedelo (samo). takze klud tes sa z kazdeho pokroku svojho dietata a nestresuj sa zbytocne

nanervy_2
26. júl 2016
ester55
autor
26. júl 2016

Ja nemyslela som to tak.ze musí všetko vedieť jasne ze každé je iné len som ešte nevidela také kľudne dieťa ako mam ja iné sú.aktivnejsie všetko chuť skúšať všade chcú byť hopsaju po rodičoch, ja som zaňho vďačná a najšťastnejšia len som.chcela.vediet či sú aj iné deti také kľudne a.spinkave ako môj

anjelicek26
26. júl 2016

@ester55 ano su aj take deti ako mas ty - mame dva kusy, co boli/su take... bohuzial aj dva, co take nie su, to aby nam nebola nuda doma 😀 😀 😀

miku1
26. júl 2016

@ester55 Tvoje dieťa nie je extrém, ty si extrém....6 mesačné dieťa, ešte sedieť nemusí, a už vôbec nie sa dvíhať na nohy. Nechaj ho ísť svojim tempom, a hlavne neporovnávaj ho s inými deťmi.

bajana
26. júl 2016

@nanervy_2 amen 🙂

vvia
26. júl 2016

@ester55 pridi pozriet toho mojho 6mesacneho a uvidis kludne dieta 😀 dcera bola akcna a aj stale je. Maly je totalny opak. Flegmos, spachtosko... P.S otoci sa iba na brucho a lozi iba dookola a iba do jednej strany. 😀 😀 nesedi, nestvornozkuje, nestoji. Ma cas. Aj moja prva akcna dcerka stala az na 10ty mesiac a do roka chodila

labajka
26. júl 2016

Juuuuj nas sedel osem mesacny

margaretka
26. júl 2016

nas si sadol az ked zacal lozit po 4 a to mal 8mes.
dcera si sadla az ked sa zacala stavat ona nelozila a tiez to bolo koniec 8mes.

Ani jeden z nich sa neotacal skor ako sadol.... takze pretacanie pri synovi nehrozilo a dcere sa obcas podarilo v 6 mes. dr. to neriesila boli obaja uplne ok vyvojom. netreba nic silit ani podcenit,deti si naberu svoje tempo.

petkavka
26. júl 2016

Ahoj @ester55, správny fyziologický vývoj/postup bez ohľadu na to v ktorom mesiaci je, že dieťatko sa plazí a zosilnie mu chrbátik - potom môže štvornožkovať a tým mu opäť zosilnie chrbátik - až potom ho môžem dávať sedieť ...nezáleží na tom či v 6 alebo 12 mesiacoch....sedenie tvojmu drobčekovi vôbec nepomáha, lebo si tým nerozvíja chrbátik....naopak práve lezenie napomáha aj rozvoju nervovej sústavy......takže určite skôr odporúčam pozrieť cvičenia na podporu lezenia a sedenie sa snažiť vôbec nedávať, až do doby keď to tvoj drobec sám zvládne ...netuším prečo je to teraz také moderné dávať deti sedieť....Takže moja rada, úplne stopnúť snahu o sedenie a začať podporovať lozenie. Pekný dnik

siska53
26. júl 2016

@ester55 to myslis vazne?? To je este skoro! Nas bol motoricky zdatny,sedel v 7.m. A stal v 8,5m.,upmne v pohode..

Tvoj ma este cas!!!! Nasu som riesila,ta zaostavala a sedela az v 11.m.,ale ak to stale bola spodna hranica normy. Takze klud.

nikenzi
26. júl 2016

omg, klidek. moj nesedel ani ako 8mes. dnes ma 15,5m a sedi kedy chce, prejde par krokov ale uprednostnuje stvornozkovanie lebo je to rychlejsie. a neriesim.

charlie1980
26. júl 2016

@ester55 Je to v norme. Kazde dieta je ine. Moj sice sadal ako 6.mes, no kratko lozil a v 9.mes chodil. Prave preto vzdy padal ako strom rovno na hlavicku, lebo sa nemal kedy inak naucit padat. Zasada je, ak netreba, dieta zbytocne nenosit na rukach a vela nechat na zemi, aj ked sa bude jedovat, ze mu nieco nejde.

guiseppinka
26. júl 2016

my sme boli motoricky dost pozadu. v 10 mesiacoch sa este neplazila, nesedela sama a ani ked som ju dala sadnut ja (hodila sa dozadu), najlepsie bolo na brusku a pretacala sa... nas dr. to neriesil, ze to je v pohode a nie vsetko ide podla knizky... zacala som to riesit, cvicit velmi nechcela, ale na psychomoto poradni mi povedali, ze bude skor stat ako stvornozkovat... po jednej poradni sa pekne rozplazila ako 10!!! mesacna, po druhej dokazala sama sediet, ked som ju posadila a sama sa posadila az v roku, plazila sa donedavna a az teraz na dovolenke prisla na to, ze sa da stvornozkovat. a ako 11 mesacna sa zacala stavat na nozicky... kde ty chces od 6-mesacneho, aby sedel... je to uplne zbytocne... malu mi mama davala sediet, ved uz ma pol roka... pri druhom to uz nedovolim...

candii
26. júl 2016

Booooze toto myslis vazne pre Boha.. ved to dieta je 6 mesiacov na svete a co chces od neho? Aby tancovalo odzemok? On si sadne ked bude na to on pripraveny ma cas .. kludne ked si sadne aj ako 10 mesacny.. a chodit ma cas aj v roku.. nechapem co sa znepokojujes moj ma 8m a nesedi a dobre je

evka1247
26. júl 2016

ani jedna moja dcéra nesedela v 6 mesiacoch,ani nechodila v roku, neviem kde sa ponáhľaš ešte sa nasedí a nachodí dosť

evka1247
26. júl 2016

a hlavne sa netreba riadiť podľa fotiek čo tu niektoré mamičky dajú že 5 mesačné už sedí

zuska2001
26. júl 2016

deti sedia okolo 10 mesiaca, moj synček až v 14 mesiacoch, pretože má hypotonus, ale je krásny zdravučký, také malé dieťa nemá čo sedieť ani s oporou, počkaj pol roka a potom rieš.

katche
26. júl 2016

Neporovnavaj. Staršia si sadla az v 9 mesiacoch, plazit sa nevedela vobec, chodit zacala v 13 mesiacoch, mladsia je rychlik, v 4 mesiace sa dala na štyri, v 6 si sadla, ma 10,5 mesiaca a uz chodi...dufala, som, ze zacne neskor, no skazila mi plany 😃. Velmi som dufala, ze sa nebude ponahlat, no conuz s nou, nemohla som ju priviazat 😃
Klud, tvoj maly je uplne v poriadku. ☺

gita17
26. júl 2016

@bajana mna tiez zarazilo ze mamicka ma 6 mesacne dieta a doteraz sa ocividne neobtazovala si nieco pozistovat o vyvoji

janinah
26. júl 2016

zaostávate..a veľmi...3mesačné už malo byť pri mori....5mesačné jesť halušky.....takto ti ako 10mesačné asi ani chodiť nebude 😀
a teraz vážne,máš normálne zdravé dieťa,doplň si teoretické vedomosti trebárs z netu alebo od pediatričky a neurobíš chybu /napr. s násilným posadzovaním či chodením/

ajana1
26. júl 2016

@ester55 tu mas pekne rozpisane vsetky kroky ktorymi by dieta malo prejst a kedy. V 6 mesiacoch nie je aktivne sedenie mozne a pri pasivnom sedeni svojmu dietatku len ublizujes.
http://www.rehamoon.sk/vyvoj-dietata/spravny-po...

chovancova27
26. júl 2016

môj ako 6-mesačný začal 4-nožkovať, ako 9-mesačný chodiť popri nábytku, ako 11 mesačný začal sedieť a ako 14-mesačný začal sám chodiť🙂) a teraz si vyber🙂 každé je úplne iné, nemôžeš porovnávať vôbec. Ja som ho nikdy nedávala sedieť akože aby sedel, lebo už by mal. ani som ho nikdy ani raz nevláčila za ruky aby už behal. všetko začal robiť pekne sám od seba. žiadne chodítko, nič, všetko má "vydreté" 🙂

katuska268
26. júl 2016

Môj syn má 8 mesiacov,už sedí,ale ešte nestabilne.Stojí pri nábytku,ale tiež este nestabilne.6 mesiacov je málo nato aby uz sedel,je to síce individuálne,každé dieťa je iné.Hlavne neposadzuj ho sama,nepodopieraj ho vankusami a pod..môžeš mu zničiť chrbticu.A stačí trpezlivosť,dieťa sa rýchlo vyvíja,od pretacania je len kúsok k plazeniu. ,dieťa sa učí samo,ono sa posadii samo a aj postaví...ked príde čas,ako moj Jakub,všetko šlo postupne,pretacanie,plazenie,sedenie,státie pri nábytku...Tak už len čakať...