7 mesačný syn sa prestal pretáčať na bruško

norika84
15. aug 2014

Ahojte. Máme takú malú dilemu, resp. 2 dilemy, možno ste sa niektorá s tým stretli. Prvá: Náš malý sa prestal pretáčať na bruško. Začal sa pretáčať cca v 5-6 mesiaci, vtedy keď som ho položila k hračkám, hneď si nejakú vyhliadol, a keď sa k nej chcel dostať, tak sa pretočil na bruško a bol pri nej. Teraz ma niečo vyše 7 mesiacov a zhruba 2 týždne sa vôbec nepretáča. Ako keby zabudol, že to už vie. Buď ho položím k hračkám už na brucho (vtedy sa pekne hrá na bruchu) alebo ak ho položím na chrbátik, tak ostane na chrbte, kope nohami, hrá sa s nimi, bľaboce, ale na bruško sa pretočiť, to ho ani nenapadne. Skúšala som ho motivovať nejakou hračkou, ale trvalo mu to moc dlho a musela som sa veľmi snažiť, aby sa mu to podarilo. Taktiež keď sa naučil pretáčať, tak sa bežne pregúľal aj v spánku a spal ďalej na brušku. Tiež to prestal robiť. Mám si robiť starosti, riešiť to s dr.?
A po druhé: Keď ho nechám na brušku, tak chvíľku sa hrá, ale potom sa začne nerváčiť, až to skončí plačom. Asi je to tým, že už by sa chcel dostať ďalej, ale ešte loziť nevie a preto sa hnevá alebo máme len doma malého nerváka 🙂 Veľa času preto trávim pri ňom a hráme sa spolu.
Tak len či náhodou ste sa s tým nestretli. Vopred ďakujem.

sense
15. aug 2014

odpoved na druhu otazku robila to aj moja ked sa nevedela sama pretocit opacne.....ked sa to naucila tak sa hnevat prestala.... a k prvej otazke mozno mu to staci sa hrat momentalne na chrbte , urcite to nezabudol a ked si myslis ze zabudol tak mu trosku pomoz 😉 urcite nie je potrebne robit paniku ....

norika84
autor
15. aug 2014

@sense
ďakujem. a koľko jej trvalo, kým sa naučila pretáčať z chrbátika na bruško. Pretože jemu sa to už pár krát podarilo, ale podľa mňa to bolo skôr o náhode (a si aj pri tom vždy buchol hlavičku) a ako sa pretočiť - pravdepodobne na to ešte neprišiel. Myslela som, že s pretočením na bruško príde čo chvíľa aj pretočenie naspäť na chrbátik, ale toto on nerobí ☹

sense
15. aug 2014

no moja mala medzi pretacaniami takmer tri mesiace rozdiel uz sediet vedela ale z bruska sa pretocit nevedela.....moja do styroch mesiacov nic ani len nechcela konicky past ked som ju dala na brusko pat sekund a krik tak som ju nechala a niekedy po stvrtom mesiaci sa pretocila a naspat sa pretocila az v siedmom a ako som pisala uz sedela ...a potom sa to rozbehlo do mesiaca stvortnozkovala aj stala aj chodila popri nabytku....ak chces mat istotu skoc za lekarom ale myslim ze co sa jeho veku tyka urcite nie je vyvinovo pozadu, hlavne neporovnavaj s inym detmi a tabulky su tiez len statistiky

tatanka1
16. aug 2014

@norika84 ale to nie je nahoda ak sa mu to podarilo pretocit sa z bruska na chrbatik ale este sa to nenaucil robit pomalicky aby sa neudrel ale to sa nauci trenovanim.
na orvu otazku je odpoved: mozno sa mu viac paci bytteaz na chrbaiku. urcite nezabudol ale nie je to tak atraktivne pre nebo, treba ho len motivovat aby
pozicia na brusku bola pre neho ziadana. pretacanie mozete trenovat ked mu das hracky po stranach a on sa bude nacahovat za nimi s tym, ze si nizku pokrci v kolienku a posinie smerom na bok. to je aj nacvik lozenie.

anjelik2509
16. aug 2014

aj naša sa skoro začala pretáčať...potom, po čase prestala, začala sa sústreďovať na bľabotanie...No a potom zas začala gúľať sudy, ale nejak si tú techniku zdokonalila a dokonca sa už nejak vedela aj posadiť....Ja som niekde čítala, že dieťa sa vždy sústredí na jednu vec..Keď začína chodiť, tak nerozpráva, keď sa snaží trošku rečniť, tak sa tá fyzická stránka-pohybová, ustúpi...Takže žiadne obavy, bábo sa vyvíja ako má 😉

norika84
autor
19. aug 2014

@sense
ešte raz ďakujem. aj sme dnes boli u lekarky na odber krvi, tak som sa pre istotu a pokoj v duši opýtala. že je to v poriadku, hlavne máme cvičiť 🙂

@tatanka1
na brušku je dosť, ja ho na neho položím a tak sa ostane hrať. a to s tým pretáčaním z chrbátika na bruško - presne to sa nám teraz deje. lákam ho hračkou, on sa natiahne rúčkami, ja mu trošku pomôžem a on sa ako keby odrazil nohami naspäť. príde mi to, ako keby sa už staval na kolienka

@anjelik2509
😀 niečo pravdy na tom byť môže, pretože náš bľaboce od rana do večera, ešte aj keď ho kŕmim. Aj keď zaspáva, tak očká už len ako pomlčky, ale z posledných síl ešte musí niečo šomrať 😅

anjelik2509
19. aug 2014

@norika84 no jasné 😉 ukecaný od mala? aj naša sa teraz nejak rozkecala, furt jej tá huba ide 😀

norika84
autor
20. aug 2014
dulilinka
20. aug 2014

Nasa sa prestala pretacat hned po ockovani a aj blabotat prestala. Trvalo to asi mesiac. Myslela som ze ma trafi slak

zienkalenka
25. okt 2014

Nasa odkedy sa pretocila na brusko tak sa zas pretacala stale. Akokolvek sme ju dali vzdy bola zachvilu na brusku. Ale urcite to nezabudol to by som sa nebala. Manzel napr skusal vydrzat zarovno s malou na bruchu so zdvihnutov hlavou a je to makacka. Tu som o tom nieco napisala 🙂
http://montemother.wordpress.com/2014/04/30/pre...

laurika25
2. feb 2015

@norika84 ahoj ako to u vas skoncilo a pretacanim?kedy znovu zacal?

norika84
autor
2. feb 2015

ahoj. zacal sa potom pretacat opat a hned nato sa naucil aj opacne, z bruska na chrbatik. mal vtedy nieco cez 8 mesiacov

aflou
20. nov 2016

Mojej sa nechce pretáčať z chrbátika na bruško.Opačne jej to ide bude mať 8m.

lennkka17
21. nov 2016

len ma tak napadlo. nebol nahodou ockovani? neprestal sa pretacat po ockovani? lebo by to nebol prvy pripad