8,5 mesačný syn ešte stále nesedí

chiki18
1. feb 2017

Ahojte mamičky,
Mám 8 a pol mesačného syna ktorý ešte sám si nevie sadnúť.Ked leží na brušku(väčšinu dňa tak trávime,aby mal dostatok pohybu),tak vie sa pritiahnuť do sedu tak že si drží ruky pred sebou a ovláda aj šikmí sed.Točiť sa točí na každú stranu,s tým nemá problém.Ešte robí takú pre mňa zaujímavú vec,vie sa zdvihnúť na mostík,ale ten vzpriamený sed nič.Bojím sa že sme pozadu,je to moje prvé dieťa tak sa trošku obávam,či je všetko v poriadku.Ku pediatričke ideme o týždeň.

akronop
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hors
1. feb 2017

Podla mna sa nestresujte zbytocne :0) mam 3 deti a kazde sa inak vyvialo.Syn zacal chodit ako 15 mes veeelmi neskoro sediet ked mal 9 mes.Dcerka stredna zacala chodit ak 10 mesacna uplne sama sediet sedela od 5 m sama a posledna ma teras 8 m a sediet sedi uz od 5 m sama pez podpori ale este len teras zacala stvornoskovat asi cca pred 3 m.tyzdnami.Nebojte on sa nauci ako nato.Kazde dieta je ine.🙂

delmondo
1. feb 2017

Nestresuj, na sedenie má stále čas. A keď mu ide sikmý sed, tak čoskoro príde aj ten normálny

lilli19
1. feb 2017

ahoj, moja mala si sadla ako 10 mesacna uplne sama, nikdy som jej nepomahala a cuduj sa svete o 2 tt na to sama chodila, zopar krokov a nemala ani 11 mesiacov a chodila ako sarkan🙂 podla mojej pediatricky bola trosku pozadu :D :D

stanulienkat
1. feb 2017

ked pohladas, tak na MK je milion takychto tem

madana
1. feb 2017

@chiki18 prave minule sa mi dostal pod ruku taky clanok na nete...ze ako postupne prichadza u deticiek ten vyvoj,a ze nic netreba robit nasilu,tzv ak este dietatko nesedi,netreba ho davat sadat nasilu atd....mam dojem podla popisu,ze je vse ok co sa tyka vyvoja...chlapci sedia aj chodia trosku neskor oproti dievcatkam....
Moj zacal sediet ako 8 mes,a 14 mes zacal chodit.....a poviem Ti potom to bola taka vrtulka ,nic nezameskal,bol fakt vsade😉

ankare
2. feb 2017

Moj malý nevedel sedieť sam do 11 mesiaca. Plazit sa začal v 10.mes. a dovtedy sa len pretacal a valal ako sudy, z toho sa dal na 4, pohyboval sa, v 11 si konečne sadol a sam sa udržal v sede. 4kovat začal v roku, v 13. sa postavil a začal behať sam až od roka a pol.
Tvoje dieťatko je úplne v poriadku a zdravé, šikovné! Veľa zdravia a trpezlivosti prajem!

euka210
2. feb 2017

moji si sadali az okolo 9m, treti aj neskor

stratilikova
2. feb 2017

Tvoje dieťa ide zdá sa normálnym zdravým vývinom, sikmy sed predchádza tomu vzpriamenemu. Ten skôr či neskôr príde. Teraz mu nedávaj príležitosť vytiahnuť sa do sedu, dávaj ho veľa na zem, začne perovat na kolienkach a stvornozkovat.
Inak ako si prišla na to, ze "je pozadu"? Nejaké premudrele kamosky či supermatky superdeti na MK? 🙂

engie2
2. feb 2017

Priemerny vek, kedy si dieta samostatne sadne je 10 mesiacov, do roka sa to neriesi ako problem. Nevidim ziadny problem. Prv by sa malo dieta inac postavit

siska53
2. feb 2017

@chiki18 vobec nie je pozadu!
Moja mladsia sedela az v 10.m.,mozno az v 11.tom..
V tom veku sa tak vedela gulat a mozno mala prve pokusy o plazenie.

Takze klud. Vsak chodite na prehliadky,lekarka sa ta hadam pyta,co babo vie a keby bolo daco zle,tak ta posle k odbornikom.

scarlett1410
2. feb 2017

moj sa posadil v 10 mesiacoch